Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 01:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarczyca - Euthyrox a koktajl błonnikowy  (Przeczytany 14043 razy)
Adi88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomości: 41

« : 07-10-2013, 14:27 »

Jak to jest, że pijąc 2x dziennie KB piąty miesiąc moje wyniki TSH od tego czasu są gorsze, chociaż dawki Euthyroxu mam zwiększane?
Jak wiadomo KB odsłania nadżerki i dopóki się one nie zagoją nasze jelito jest jak sito. Czy w tym jest problem, że do czasu wygojenia nadżerek (a po ich odsłonięciu) mam pogorszone wchłanianie?
Może nadżerek jest zbyt dużo jak na razie i organizm nie nadąża z naprawą w stosunku do ich odsłaniania.

Wiem, że na wszystko trzeba czasu i KB oraz MO to nie wszystko. Prawidłowe odżywianie jest bardzo ważne, ale tak bym już chciał widzieć poprawę. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 10:31 wysłane przez Gloria » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1 : 07-10-2013, 19:12 »

Adi88, Twoja gospodarka hormonalna to bardziej skomplikowana sprawa niż Ci się wydaje. Prawidłowe odżywianie musi potrwać, aby czynności gruczołów dokrewnych wróciły do normy. Może w Twoim przypadku musi cofnąć się grzybica twarzoczaszki? (być może przysadka mózgowa nie działa jak trzeba?)
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Adi88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #2 : 08-10-2013, 13:11 »

Może w Twoim przypadku musi cofnąć się grzybica twarzoczaszki? (być może przysadka mózgowa nie działa jak trzeba?)

Przy zakraplaniu nosa było lekkie szczypanie, czy jak to nazwać (pieczenie). Było bo trochę zaniedbałem tą czynność i jest przerwa.
Co do oczyszczania twarzoczaszki, to ssanie oleju kontynuuje od około 2 miesięcy z małą przerwą.
Nalot na języku utrzymuje się od bardzo długiego czasu, już nie pamiętam kiedy miałem normalny język bez białego nalotu. Raz jest większy, raz minimalny, ale cały czas jest.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #3 : 08-10-2013, 19:32 »

Uzbrój się w cierpliwość.
Cytat
Wiem, że na wszystko trzeba czasu
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Adi88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #4 : 14-10-2013, 10:48 »

No tak. Zastanawia mnie tylko, dlaczego odkąd zacząłem pić KB pogorszyły się moje wyniki TSH. Może to dziwny zbieg okoliczności, ale nie daje mi to spokoju.
Przed KB mój wynik TSH na tabletce Euthyroxu 65mg wynosił 2,84, było to w kwietniu tego roku.
KB piję od 20 maja tego roku i w lipcu przy następnej wizycie już na KB i przy zwiększonej dawce w weekendy (75mg), poziom TSH wynosił 3,31. Teraz podczas kontroli parę dni temu na dawce 75mg w każdy dzień, TSH było na poziomie 3,84.
I to mnie niepokoi, że dawka jest zwiększana, a wynik zamiast maleć, rośnie. Po tej wizycie mam dawkę 75mg od poniedziałku do piątku, a w weekendy 100mg. Kolejna wizyta w lutym.

Kolejny mój problem jaki zauważyłem po wdrożeniu koktajli, to ciągły spadek magnezu. Tak zakładam, że to magnez bo po wypiciu na początku 2 paczek Slow-Magu (4 tabletki na wieczór i 2 na rano), ciągle powracają drgania mięśni. Więc wdrażam z powrotem (po miesięcznej przerwie) skróconą kurację Slow-Magiem (3 tabletki na wieczór) i tak już 3-4 raz i od kilku dni zaczynam zauważać, że drgania mięśni powracają po miesiącu spokoju.

Oczywiście nie neguje tu dobroczynnego działania KB (żeby mnie nikt źle nie zrozumiał).
Może zwyczajnie panikuje, gdy coś zaczyna się dziać.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #5 : 14-10-2013, 16:55 »

Weź pod uwagę inne czynniki mogące zmniejszyć ilość magnezu w organizmie jak np. stres, procesy oczyszczania.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #6 : 14-10-2013, 17:07 »

Kolejny mój problem jaki zauważyłem  to ciągły spadek magnezu. Tak zakładam, że to magnez bo po wypiciu na początku 2 paczek Slow-Magu (4 tabletki na wieczór i 2 na rano), ciągle powracają drgania mięśni. Więc wdrażam z powrotem (po miesięcznej przerwie) skróconą kurację Slow-Magiem (3 tabletki na wieczór) i tak już 3-4 raz i od kilku dni zaczynam zauważać, że drgania mięśni powracają po miesiącu spokoju.

Przedawkowanie magnezu daje podobne objawy do jego niedoboru. Są wtedy też drgania mięśni.
Zapisane

Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #7 : 14-10-2013, 20:53 »

Jak i również mogą nie mieć nic wspólnego z magnezem. Dlaczego za każde drganie mięśni od razu obarcza się niedobór magnezu? A co z przemęczeniem, przepracowaniem, słabą kondycją mięśni, zbyt dużym upakowaniem toksyn w tkance mięśniowej?

Mnie kiedyś drgały mięśnie nóg, niedługo po mojej przerwie w niemal codziennym bieganiu. Nierzadko drgały mi mięśnie, mimo że miałem dietę bogatą w magnez. Za to moja mama całe życie odżywiała się standardowo, czyli toksemiotwórczo, w dodatku nadmiernie wykorzystywała mięśnie rąk. No cóż, bicepsy jej nie urosły, magnez uzupełniała różnymi sposobami, a mięśnie rąk jak jej drżą, tak jej drżą. Czasem bez powodu, a czasem po dłuższym ich eksploatowaniu. A co ze schorzeniami neurologicznymi? Miewasz jakieś?

Hm... więc skąd ta pewność, że to magnez? Czy jest to jeden z wielu objawów, czy tylko jeden objaw i od razu magnez po głowie chodzi?
« Ostatnia zmiana: 15-10-2013, 05:48 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

Adi88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #8 : 14-10-2013, 21:48 »

A co ze schorzeniami neurologicznymi? Miewasz jakieś?

Nie.

Hm... więc skąd ta pewność, że to magnez? Czy jest to jeden z wielu objawów, czy tylko jeden objaw i od razu magnez po głowie chodzi?

Z tego co zauważyłem, to tylko te drgania. Tak jak napisałeś od razu magnez się nasunął.
Może rzeczywiście, to nie magnez choć po ostatniej skróconej kuracji drgania ustąpiły na chwilę (miesiąc do półtora). W początkowych kuracjach raczej poprawa była mierna więc albo takie braki, albo to nie magnez.

W ostatnich kilku miesiącach te drgania się zaczęły, więc może po wdrożeniu KB organizm ruszył i intensywniej się oczyszcza, choć jakichś większych reakcji oczyszczających nie mam.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2021, 19:55 wysłane przez Kamil » Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #9 : 19-06-2015, 19:59 »

Jak to jest, że pijąc 2x dziennie KB piąty miesiąc moje wyniki TSH od tego czasu są gorsze, chociaż dawki Euthyroxu mam zwiększane?

No właśnie... Czytałam kiedyś, że siemię lniane blokuje pracę tarczycy. Może ktoś wie coś pewnego, czy to prawda?
Ja na KB tyję i to mnie niepokoi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!