Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Citrosept z melisą  (Przeczytany 58504 razy)
Sawyer
« : 02-02-2008, 16:18 »

Mistrzu, czy we wspomaganiu organizmu Citroseptem z melisą, melisa jest konieczna? Wzmacnia jakoś działanie Citroseptu, czy chodzi tylko o to żeby zabić jego gorzki smak? Pytam bo dla mnie wypicie tych 25 kropli preparatu w szklaneczce mineralnej nie przysparza jakichś niemiłych wrażeń smakowych, zawsze to prostsze niż parzenie melisy, studzenie i picie  
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 02-02-2008, 19:22 »

Istotnie. Melisa była przewidziana dla dawnego Citroseptu, który był bardzo gorzki. Obecny Citrosept można stosować z wodą, ale jego ilość należy zmniejszyć do 20 kropel.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: czerwiec 2005
Wiadomości: 64

« Odpowiedz #2 : 03-02-2008, 11:18 »

gdzieś już podałam na forum pytanie o przyczynę wyrażnego zmniejszenia gorzkości citroseptu.poprzedni citrosept był broniony na forum jako bardzo zdrowy i skuteczny. Obecny - inny przecież citrosept - też jest propagowany jako zdrowy i skuteczny. A różnica między nimi jes wyrażna. Hmmmm........
Zapisane
Endru
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: czerwiec 2007r.
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #3 : 04-11-2010, 21:18 »

Mistrzu, proszę o pomoc.
Mam 43 lata, miksturę oczyszczającą stosuję od czerwca 2007r. i dla mnie jest rewelacyjna.
Każdego roku od października do grudnia dodatkowo piję melisę z citroseptem.
Od czerwca 2007r. nie byłem ani razu u żadnego lekarza, z wyjątkiem wizyt obowiązkowych w medycynie pracy.
Podczas wizyty w medycynie pracy 02 listopada 2010r. miałem ciśnienie 150/105 i lekarz, który mnie badał zalecił mi abym zgłosił się do lekarza rodzinnego. Od tego dnia mierzę codziennie ciśnienie i wynosi ono 150/100.
Czy jest to powód do niepokoju- jeżeli tak to co Pan proponuje, czy może wpływ na podwyższone ciśnienie ma picie od października melisy z citroseptem i może nie należy się tym zbytnio przejmować. Nie mam żadnych objawów podwyższonego ciśnienia.
Proszę o pomoc.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #4 : 04-11-2010, 21:45 »

Citrosept może podnieść ciśnienie zarówno jako składnik MO jak i w połączeniu z melisą. Gdzieś na forum te przypadki były opisywane. Mnie podniosło na jakiś czas do 170/130 i też nie czułem. Potem się uspokoiło.
Zapisane
Endru
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: czerwiec 2007r.
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #5 : 05-11-2010, 18:53 »

Dzisiaj mierzę ciśnienie i mam 160/100- coraz bardziej mnie to niepokoi, ale nie wiem czy są to słuszne obawy.
Proszę o wypowiedź Mistrza jakie jest jego zdanie, gdyż nie ukrywam zastosuję się do jego porad. Proszę również o pomoc gdzie na forum znajdę informację na poruszony przeze mnie temat.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #6 : 05-11-2010, 19:16 »

Ja nigdy nie miałam problemów z nadciśnieniem, a tak jak i Tobie, podskoczyło mi po aloCICie (miksturze z citroseptem). Wystarczy, że odstawię citrosept i ciśnienie dość szybko spada.
Po prostu dostałeś informację od organizmu, że nie jest gotowy na poganianie. Odstaw melisę z citroseptem, spróbujesz ponownie za pół roku, może za rok. I nie panikuj, bo to jest najbardziej szkodliwe dla zdrowia  smile.

Nie za bardzo umiem podawać linki do tematów, więc nawet nie próbuję, ale na pewno zaraz ktoś Ci je wskaże. A może sam sobie poradzisz wpisując w wyszukiwarkę słowo "ciśnienie"?

Ps. Mistrz już wiele razy się wypowiadał na temat ciśnienia, więc wystarczy tylko czytać. A wtedy będziesz miał satysfakcję z powodu zdobywania wiedzy, i spokój przy następnych zawirowaniach organizmu...
« Ostatnia zmiana: 05-11-2010, 19:23 wysłane przez Agata » Zapisane
Endru
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: czerwiec 2007r.
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #7 : 05-11-2010, 22:21 »

Mierzę teraz ciśnienie i wynosi 160/110-a ja czuję się świetnie.
Może powinienem zignorować wskazania ciśnieniomierza i pić dalej melisę z citroseptem?
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #8 : 05-11-2010, 23:58 »

 arrowhttp://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6280.0
 arrowhttp://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11163.msg92243#msg92243
 arrowhttp://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16146.0
 arrowhttp://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2671.msg19607#msg19607
Wszystko tyczy się citroseptu w MO, ale z melisą jest większa dawka, więc efekt podnoszenia ciśnienia może być większy.
Mierzę teraz ciśnienie i wynosi 160/110-a ja czuję się świetnie.
Może powinienem zignorować wskazania ciśnieniomierza i pić dalej me,lisę z citroseptem?

Ja zignorowałem. Ewentualnie sprawdź ciśnieniomierz tzn. porównaj z innym, no i powinien być naramienny, a nie nadgarstkowy. Zmierz ciśnienie rano, wieczorem jest wyższe. Może praca stresuje?
Troszkę dziwne, bo z takim stażem picia MO, w tym też z citroseptem, organizm już powinien przyzwyczaić się. Wcześniej było dobre ciśnienie?
« Ostatnia zmiana: 06-11-2010, 15:55 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #9 : 06-11-2010, 00:13 »

Ale po co poganiać organizm? Nadciśnienie to nie infekcja, którą można wyleżeć w łóżku. Owszem, pokazuje, że organizm pracuje nad naprawieniem czegoś, że jesteś w trakcie oczyszczania, ale sama MO też to robi, tyle że wolniej... co nie znaczy, że gorzej. Jesteś pewien, że będziesz w stanie dostrzec granicę i zatrzymać się na czas, by nie zrobić sobie krzywdy? Czemu się tak upierasz przy tej kuracji? Przecież można zastosować np. koktajle cytrynowe, mieszanki ziołowe. Ciekawa jestem, czy jesteś na DP, która też działa rewelacyjnie na organizm.

Może Mistrz doradzi Ci kontynuowanie picia melisy z citroseptem, skoro nie odczuwasz żadnych objawów, ale, o ile pamiętam, sam w wielu wątkach radził co robić by naturalnie zbić ciśnienie, np. pić wyciąg z jemioły (intractum crategi), lub nefrosept, czy też wspomagać się piciem mieszanki na drogi moczowe... Wiem, że popierał odstawienie citroseptu na pewien czas. Myślę, że nie robiłby tego, gdyby uważał nadciśnienie za coś, co na dłuższą metę nam służy.  
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 06-11-2010, 07:55 »

Mierzę teraz ciśnienie i wynosi 160/110-a ja czuję się świetnie.
Może powinienem zignorować wskazania ciśnieniomierza i pić dalej melisę z citroseptem?
Najpierw trzeba wyeliminować melisę z Citroseptem i sprawdzić reakcję organizmu.

O nie-bezpiecznych normach ciśnienia można przeczytać tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6165.msg67153#msg67153
« Ostatnia zmiana: 06-11-2010, 08:00 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Endru
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: czerwiec 2007r.
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #11 : 06-11-2010, 09:09 »

Jak wcześniej wspominałem MO stosuję od czerwca 2007, działa na mnie książkowo, czuję się rewelacyjnie. Od początku stosowania MO nie byłem u żadnego lekarza, a to o czymś świadczy.
Od 3 lat systematycznie piję melisę z citroseptem ( od października do grudnia ) i nie odczuwałem żadnych niepokojących objawów z ciśnieniem.
Pod koniec października 2008r. podczas badania ciśnienia lekarz z medycyny pracy zwrócił mi uwagę, że mam podwyższone ciśnienie 140/100- piłem wyciąg z jemioły oraz melisę z citroseptem i ciśnienie spadło do 120/80.
W 2009r. nadal piłem melisę z citroseptem- nie miałem żadnych objawów podwyższonego ciśnienia więc nie mierzyłem ciśnienia.
Od dziś eliminuję melisę z citroseptem i będę nadal kontrolował ciśnienie.
Moje pytanie brzmi: jakie ciśnienie powinienem mieć, aby być spokojnym?
Czy, aby unormować ciśnienie muszę, np. pić wyciąg z jemioły (intractum crategi), lub nefrosept, czy też wspomagać się piciem mieszanki na drogi moczowe, czy wystarczy je tylko kontrolować?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #12 : 06-11-2010, 11:23 »

Cytat
Czy, aby unormować ciśnienie muszę, np. pić wyciąg z jemioły (intractum crategi), lub nefrosept, czy też wspomagać się piciem mieszanki na drogi moczowe, czy wystarczy je tylko kontrolować?

Myślę, że możesz spokojnie jedynie kontrolować ciśnienie.
Ponieważ nadciśnienie masz raczej wywołane przez citrosept, to po odstawieniu melisy z citroseptem samo powinno się uregulować.

Widzę, że masz identycznie jak ja, bo u mnie aloCIT podnosi ciśnienie do 140/ 100. Ale ja mam wtedy bóle głowy, więc sprawdzam ciśnienie i przechodzę na ALOcit, więc nie dopuściłam jeszcze do wyższego. Martwi mnie jedynie, że ciągle jestem na ALOcicie, bo wolałabym zmieniać środek gojący co 3 miesiące.

Ja piłam wyciąg z jemioły i nefrosept, ale raczej myślę, że na obniżenie ciśnienia miały u mnie minimalny wpływ. Teraz ciśnienie mam dobre, ale poniewaz miałam te incydenty z wysokim (zwłaszcza rozkurczowe mnie martwiło, które u mnie mogło wskazywać problem z nerkami, bo czasem je na różne sposoby odczuwam), więc zaczęłam pić mieszankę na drogi moczowe i bardzo ją sobie chwalę (z wielu powodów). Na razie jednak jestem na początku jej picia, więc jeszcze się nie wypowiadam na ten temat tylko obserwuję.
   
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #13 : 06-11-2010, 11:54 »

Martwi mnie jedynie, że ciągle jestem na ALOcicie, bo wolałabym zmieniać środek gojący co 3 miesiące.
Dla ścisłości - gdy okres picia wersji z ALOcitem trwa już około roku nieprzerwanie, należy w miksturze zastosować czysty sok z aloesu - to informacja dla tych, którzy o tym nie doczytali (być może Agata tak stosuje, gdyż pije MO ponad rok, w tym pewnie jakieś krótkie próby z aloCITem smile).

Od dziś eliminuję melisę z citroseptem i będę nadal kontrolował ciśnienie.
Moje pytanie brzmi: jakie ciśnienie powinienem mieć, aby być spokojnym?
To pytanie nie ma racji bytu po skorzystaniu z linku podanego przez Mistrza.
Czujesz się dobrze, ale z własnych podobnych doświadczeń doradzam korektę diety (DP lub ZZO), co może pomóc uregulować wartości ciśnienia, zwłaszcza skurczowego.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2010, 15:44 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Endru
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: czerwiec 2007r.
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #14 : 06-11-2010, 14:34 »

Skorzystałem z linka przesłanego od Mistrza.
Jeszcze wielka prośba z mojej strony: bardzo proszę o wyjaśnienie co oznacza DP oraz ZZO i przesłanie odpowiednich linków.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #15 : 06-11-2010, 15:06 »

http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania

Mam nadzieję, że dobrze wkleiłam linki  smile
DP - dieta prozdrowotna
ZZO - zasady zdrowego odżywiania
Ważny jest również KB - koktajl błonnikowy (polecam, bo zastępuje wszystkie suplementy świata i stawia na nogi o wiele lepiej niż kawa  smile)
Zapisane
Endru
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: czerwiec 2007r.
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #16 : 11-11-2010, 15:43 »

Od poniedziałku 08 listopada mierzę regularnie ciśnienie ciśnieniomierzem OMRON M-1 Compact ( kupiłem w tym dniu ) i w dniu dzisiejszym wynosi 134/96.
Piję też regularnie koktail z błonnikiem raz dziennie.
Mam pytanie: czy ktoś używa ciśnieniomierza Omron M-1 Compakt, co sądzi o rzetelności pomiarów oraz czy można zaufać rzetelności pomiarów za pomocą tego ciśnieniomierza.
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #17 : 27-11-2010, 20:16 »

Wszelkie informacje masz podane w linku wskazanym przez Mistrza. Przestudiuj uważnie, a znajdziesz odp. na każde nurtujące Cię pytanie i rozwiejesz wątpliwości. Od siebie  dodam, że mojemu mężowi po raz drugi zastosowałam w MO chlorofil i rewelacyjnie sprawdził się. Mąż nie zażywa leków, a ciśnienie ma niejednokrotnie modelowe. Zdarza się jednak sporadycznie skok ciśnienia, wtedy stosujemy wyciąg z głogu przez kilka dni i wszystko wraca do normy.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2010, 20:18 wysłane przez Marita03 » Zapisane

marita
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #18 : 28-11-2010, 17:19 »

Marito, o jaki wyciąg z głogu chodzi? Cravisol? Napisz, proszę, coś więcej o stosowanym chlorofilu.
Zapisane

Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #19 : 01-12-2010, 17:43 »

Klaro, przeczytaj wątek: Regulacja ciśnienia krwi za pomocą ziół. Jest tam wszystko, wszyściusieńko!  smile
Zapisane

marita
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!