Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 13:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy MO i KB oraz DPZ mogły u mnie wpłynąć na to jak reaguję na gluten?  (Przeczytany 18693 razy)
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« : 29-10-2013, 18:26 »

Czy MO i KB oraz DPZ mogły u mnie wpłynąć na to jak reaguję na gluten?
Zanim zacząłem to wszystko stosować jadłem dużo chleba, mąki itp.
Zrezygnowałem całkiem z produktów zawierających gluten, nie dlatego że miałem jakieś objawy ale po prostu czytałem że jest szkodliwy.
Natomiast teraz, jak od paru meisięcy stosuję MO,KB robiłem DPZ, to nie mogę zjeść nawet kawałka chleba bo efekt jest taki że mój żołądek chce wyjść ze mnie najbliższym możliwym otowrem, burczy w brzuchu, skręca, coś się przelewa i boli.
Nie mówię że jest mi z tym źle, bo i tak zrezygnowałem z glutenu, ale zanim zastosowałem MO,KB, to tak nei było więc dlaczego tak jest?

Edycja:
Przed chwilą zrobiłem eksperyment. Czułem się dobrze więc zjadłem kotleta z dużą ilością panierki i kawałek chleba.
Chwilę później musiałem lecieć do ustępu. W ustępie rozległo się "BLACH" i czułem jakby mój stolec eksplodował, albo mniej więcej tak jakby ktoś wziął srakę, taki stolec rozcieńczony jak przy biegunce, wlał to do worka na śmieci i ten worek wziął w dwie ręce i szybko je zacisnął, tak jak się przebija worki napełnione powietrzem. Dokładnie to samo stało się gdy wykonałem to co robi się żeby wyszło przetrawione jedzenie.
Pomimo tego nie mogę teraz siedzieć, muszę chodzić albo leżeć bo mimo że się wypróżniłem dalej mnie skręca.
Jak to możliwe, i czy to możliwe że MO i KB tak wpłynęły że przestałem tolerować pszenicę?
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 19:01 wysłane przez Xemonoj » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #1 : 29-10-2013, 19:04 »

Już dawno nie było ciekawych pytań Xemonoja. Skoro wykluczyłeś z diety gluten, to po co go jesz?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 29-10-2013, 19:09 »

Jak to możliwe, i czy to możliwe że MO i KB tak wpłynęły że przestałem tolerować pszenicę?
No jasne, wszak MO i KB nie działają, a jeśli już, to szkodzą, zwłaszcza po zjedzeniu glutenu. Wniosek - wykluczyć to co szkodzi, pozostać przy glutenie, będzie dobrze.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #3 : 29-10-2013, 19:33 »

Jak to możliwe, i czy to możliwe że MO i KB tak wpłynęły że przestałem tolerować pszenicę?
No jasne, wszak MO i KB nie działają, a jeśli już, to szkodzą, zwłaszcza po zjedzeniu glutenu. Wniosek - wykluczyć to co szkodzi, pozostać przy glutenie, będzie dobrze.
Ale ja nie mam nic przeciwko MO i KB, nie przestałbym ich stosować nigdy, bo czuję się po nich o dużo lepiej. Chciałem tylko zapytać czy stosując je i wykluczając gluten mogłem jakoś zrobić że organizm się całkiem od niego odzwyczaił i teraz go wcale nie toleruje czy jak nie wiem nie znam się za bardzo na tym.
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #4 : 29-10-2013, 19:35 »

Już dawno nie było ciekawych pytań Xemonoja. Skoro wykluczyłeś z diety gluten, to po co go jesz?
chciałem wiedzieć co będzie jak zjem w gościach kawałek pizzy.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #5 : 29-10-2013, 19:52 »

Cytat
chciałem wiedzieć co będzie jak zjem w gościach kawałek pizzy.
No i już wiesz.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #6 : 29-10-2013, 19:53 »

Cytat
chciałem wiedzieć co będzie jak zjem w gościach kawałek pizzy.
No i już wiesz.
A teraz chciałem wiedzieć 'dlaczego?'.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 29-10-2013, 20:13 »

To nie jest li tylko płoche pytanie. To dotyczy raczej każdego, przynajmniej większości na co dzień karmionej chlebem. Czują się źle, ale do głowy im nie przyjdzie, że to po produktach glutenowych. Przecież wszyscy tak jedzą. Dopiero jak taki wykluczy gluten i poczuje się lepiej, a potem zje nieco glutenu, nawet niewiele, przekonuje się na własnej skórze, jaka to groźna lektyna pokarmowa. Jedna z najgroźniejszych, jeśli nie najgroźniejsza. Dalego z uporem maniaka powtarzam: jedna kromka chleba cofa nas w procesie zdrowienia o dwa miesiące.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #8 : 29-10-2013, 22:26 »

W ustępie rozległo się "BLACH" i czułem jakby mój stolec eksplodował, albo mniej więcej tak jakby ktoś wziął srakę, taki stolec rozcieńczony jak przy biegunce, wlał to do worka na śmieci i ten worek wziął w dwie ręce i szybko je zacisnął, tak jak się przebija worki napełnione powietrzem. 
No, no Xemonoj, ten fragment wygląda jakby wyszedł spod ręki największych mistrzów pióra.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #9 : 29-10-2013, 22:36 »

Jestem w lekkim szoku:) Tak plastycznego opisu wypróżniania się jeszcze nie czytałam.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #10 : 29-10-2013, 23:08 »

Cytat
Czułem się dobrze więc zjadłem kotleta z dużą ilością panierki i kawałek chleba.
Chwilę później musiałem lecieć do ustępu. W ustępie rozległo się "BLACH" i czułem jakby mój stolec eksplodował
Masz takie rewelacje za każdym razem jak zjesz gluten?
Ile jeszcze czasu po takiej eksplozji boli brzuszek?
Bardziej to wygląda jak typowe zatrucie, a nie objaw alergo-podobny jaki zazwyczaj występuje.
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #11 : 30-10-2013, 11:30 »

Nie jem często glutenu więc nie wiem. Natomiast od momentu napisania tego postu do teraz było tak:
-zaczęło mi być zimno
-zaczęły mnie boleć nogi i nie mogę nimi ruszać bo jak ruszam to robi mi się lodowato i cały się trzęse
-boli mnie głowa, czuję jakbym miał obrzęk mózgu albo jakby mi ktoś napompował ją powietrzem
-nie mogę spać ani myśleć
-co chwilę czuję jakby w brzuchu ktoś robił mi ognisko i ten ogień rozchodzi się po całym ciele
Czuję się prawie tak samo jak kiedyś jak miałem grypę. Tylko że nos i gardło mam czyste.
Teraz po całej nocy udało mi się zasnąć na 3 godziny i jest trochę lepiej tylko że dalej nie mam sił. Zjadłem całego pomarańcza i nic się nie dzieje ale głodny nie jestem wcale.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #12 : 30-10-2013, 11:38 »

-zaczęło mi być zimno
-zaczęły mnie boleć nogi i nie mogę nimi ruszać bo jak ruszam to robi mi się lodowato i cały się trzęse
-boli mnie głowa, czuję jakbym miał obrzęk mózgu albo jakby mi ktoś napompował ją powietrzem
-nie mogę spać ani myśleć
-co chwilę czuję jakby w brzuchu ktoś robił mi ognisko i ten ogień rozchodzi się po całym ciele
Czuję się prawie tak samo jak kiedyś jak miałem grypę. Tylko że nos i gardło mam czyste.
Teraz po całej nocy udało mi się zasnąć na 3 godziny i jest trochę lepiej tylko że dalej nie mam sił.
To typowe objawy jelitówki. Może Twój organizm wywołał z pomocą wirusów apoptozę komórek nabłonka jelitowego i teraz będziesz miał już nowy, zregenerowany nabłonek?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #13 : 30-10-2013, 12:38 »

Aha, a kiedy to przejdzie bo juz nie mogę. Nie biorę nic ale jestem jak zombie a spać nie daje rady.
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #14 : 30-10-2013, 15:31 »

Mam teraz 38stopni. I take pytanie : czy przy grypie jelitowej mogę teraz wypić KB?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #15 : 30-10-2013, 16:26 »

Ja napiłabym się kisielku z siemienia lnianego, albo słabej herbaty.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #16 : 30-10-2013, 19:17 »

Cytat
I take pytanie : czy przy grypie jelitowej mogę teraz wypić KB?
Ja piłem i miałem wrażenie, że wręcz pomaga.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #17 : 31-10-2013, 10:40 »

Dzięki, już jest ok.
Obecnie czuję się o dużo lepiej, mam 36.8C.
Jedyny problem to to że wszystko co zjem, po przetrawieniu zamienia się w brązowy soczek który poza kilkoma grudkami wcale nie przypomina prawdziwego, stałego stolca. Wygląda i brzmi to dokładnie tak, jakbym defekując oddawał mocz, oczywiście innym otworem i kolorem.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #18 : 31-10-2013, 11:04 »

Kolego ja na prawidłowe stolce czekałem bodajże ponad pół roku. Nie wiem od kiedy nie jesz glutenu, radzę uzbroić się w cierpliwość.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #19 : 31-10-2013, 11:29 »

Ale ja jeszcze 3 dni temu miałem prawidłowe.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!