Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 19:26 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Si³ownia, a dieta (bezmiêsna)  (Przeczytany 92156 razy)
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 32
Wiadomo¶ci: 126

« Odpowiedz #100 : 18-12-2013, 12:32 »

Cytat
Mo¿e dlatego, ¿e dajesz g³upie rady:
Mo¿e dla Ciebie s± to g³upie rady, ale wed³ug mnie i z mojego do¶wiadczenia umiarkowana aktywno¶æ fizyczna jest bardzo wa¿nym elementem w powrocie do zdrowia. 2 lata temu prowadzi³em bardzo wegetatywny tryb ¿ycia - prawie w ogóle siê nie rusza³em. Odk±d zacz±³em codziennie je¼dziæ na rowerze, zauwa¿y³em ogromn± poprawê w samopoczuciu i zdrowiu. Wcze¶niej mia³em puls 100 w spoczynku (nie wiadomo co by³o tego przyczyn±), a teraz 2 lata pó¼niej mam puls 60 oraz kondycja i sprawno¶æ fizyczna z 5 razy lepsza. Sport jest wa¿nym elementem w moim ¿yciu oraz w dochodzeniu do zdrowia i wiem, ¿e nigdy z niego nie zrezygnujê.
Powtarzam, ¿e jest to tylko moje zdanie i nikogo nie namawiam do aktywno¶ci fizycznej. Je¶li kto¶ czuje siê zdrowy siedz±c ca³y dzieñ na kanapie to jego sprawa. Prawda jest taka, ¿e nikt tego nie zrozumie dopóki sam nie poczuje.
Cytat
Ja, bo chcia³em zobaczyæ zdjêcia przed i po.
Proszê bardzo. Równie¿ na zachêtê dla innych, którzy chc± zacz±æ æwiczyæ.
Przed http://i.imgur.com/3lF1rAm.jpg
Po     http://i.imgur.com/5QGecAy.jpg     http://i.imgur.com/NWULyDn.jpg

Powtarzam, ¿e nie mia³em ¿adnej specjalnej diety czy programu treningowego. Równie¿ bezsenno¶æ mia³a negatywny wp³yw na wyniki, ale mimo to jestem zadowolony z efektów. Si³ownia i bie¿nia doskonale zastêpuje mi rower zim±.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2013, 12:43 wys³ane przez Tsin » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #101 : 18-12-2013, 13:40 »

Mnie te¿ siê wydaje, ¿e odpowiednia dawka aktywno¶ci fizycznej mo¿e mieæ znaczenie prozdrowotne.
Cia³o usuwa toksyny wraz z potem, a mózg produkuje endorfiny.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #102 : 18-12-2013, 14:41 »

Tsin, to s± zdjêcia przed, czy po? msn-wink
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #103 : 18-12-2013, 17:02 »

Cytat
Si³ownia i bie¿nia doskonale zastêpuje mi rower zim±.

Wybacz przyznam, ¿e nie ¶ledzê ca³ego w±tku, ale ty to trenujesz na masê, rze¼bê, si³ê czy co?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Helpme
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Sk±d: Texa's
Wiadomo¶ci: 110

« Odpowiedz #104 : 18-12-2013, 17:13 »

Cytat
a³em. Odk±d zacz±³em codziennie je¼dziæ na rowerze, zauwa¿y³em ogromn± poprawê w samopoczuciu i zdrowiu. Wcze¶niej mia³em puls 100 w spoczynku (nie wiadomo co by³o tego przyczyn±), a teraz 2 lata pó¼niej mam puls 60 oraz kondycja i sprawno¶æ fizyczna z 5 razy lepsza. Sport jest wa¿nym elementem w moim ¿yciu oraz w dochodzeniu do zdrowia i wiem, ¿e nigdy z niego nie zrezygnujê.
Powtarzam, ¿e jest to tylko moje zdanie i nikogo nie namawiam do aktywno¶ci fizycznej. Je¶li kto¶ czuje siê zdrowy

Sport to zdrowie ale dla ludzi powa¿nie chorych sport ma niekorzystny wp³yw na wszystko. Wtedy tylko aktywno¶æ fizyczna w rodzaju spacerów. Tutaj pluj± jadem na forum na Ciebie, tak tutaj jest, nie przejmuj siê tym. Ten wypluty jad wróci na nich  ze zdwojon± si³±. Walcz, æwicz i nie poddawaj siê.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 32
Wiadomo¶ci: 126

« Odpowiedz #105 : 18-12-2013, 17:42 »

Tsin, to s± zdjêcia przed, czy po? msn-wink
Pierwsze przed, a dwa kolejne po miesi±cu.
Wybacz przyznam, ¿e nie ¶ledzê ca³ego w±tku, ale ty to trenujesz na masê, rze¼bê, si³ê czy co?
Nie skupiam siê na razie na tym - po prostu æwiczê co popadnie bez ¿adnego schematu/planu i z ró¿nymi obci±¿eniami. Chocia¿ nie ukrywam, ¿e masa by siê przyda³a.
Sport to zdrowie ale dla ludzi powa¿nie chorych sport ma niekorzystny wp³yw na wszystko. Wtedy tylko aktywno¶æ fizyczna w rodzaju spacerów. Tutaj pluj± jadem na forum na Ciebie, tak tutaj jest, nie przejmuj siê tym. Ten wypluty jad wróci na nich  ze zdwojon± si³±. Walcz, æwicz i nie poddawaj siê.
My¶lê, ¿e na ka¿dego dzia³a co¶ innego. Wiele te¿ zale¿y od potrzeb osobistych i (w du¿ej mierze) od wieku.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #106 : 18-12-2013, 17:50 »

Cytat
...æwiczê co popadnie bez ¿adnego schematu/planu (...) nie ukrywam, ¿e masa by siê przyda³a.

No to d³ugie treningi przed tob±.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 32
Wiadomo¶ci: 126

« Odpowiedz #107 : 18-12-2013, 18:14 »

No to d³ugie treningi przed tob±.
Czemu? Jak zacznê je¶æ wiêcej kalorii to masa te¿ przyjdzie. Od poniedzia³ku wprowadzam dietê wysokobia³kow±.
Zapisane
Helpme
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Sk±d: Texa's
Wiadomo¶ci: 110

« Odpowiedz #108 : 18-12-2013, 18:46 »

Cytat
A czy nie lepiej zostawiæ ten czas na co¶ bardziej po¿ytecznego? O ile co¶ po¿yteczniejszego masz do roboty.
Poza studiami i nauk±, nie mam nic po¿ytecznego do roboty. Jak by³o ciep³o to chodzi³em na rower.

Cytat
Dieta to zawsze jaki¶ wiêkszy % sukcesu, ale nie odnosi siê to do ka¿dej dziedziny ¿ycia. Wielu kulturystów i ludzi chodz±cych na si³ownie twierdzi, ¿e nie da siê normalnie przybraæ na masie miê¶niowej bez brania dodatkowych proszków.
Mnie nie chodzi o jakie¶ przypakowanie siê, tylko o wyrze¼bienie miê¶ni, ¿eby wygl±daæ tak, jak np. sportowcy.

Cytat
Wiele osób æwicz±cych umys³ uwa¿a, ¿e da siê spokojnie przybraæ na masie miê¶niowej samym my¶leniem i wyobra¿aniem sobie siebie na si³owni æwicz±cego przez 20 minut - codziennie (oczywi¶cie to jest kwestia kilku kilogramów).
Co¶ mi siê w to wierzyæ nie chce.

Cytat
A ja z przyk³adów ludzi wiem, ¿e nie potrzeba jakiej¶ specjalnej diety "pod si³ownie" ¿eby przybraæ na masie.
Mo¿e nie potrzeba, ale z diet± na pewno jest ³atwiej.

Cytat
Tego czy co¶ jest nafaszerowane chemi± czy nie nigdy siê nie dowiesz, chyba ¿e sam wyhodujesz karmi±c w³asn± pasz±, z w³asnej ziemi, nad któr± nie bêd± lataæ samoloty oraz nie bêdzie na nie pada³ deszcz prze¿arty chemi±, która leci do atmosfery. W dzisiejszych czasach nie ma takiego czego¶ jak "pewny produkt".
Z tego w³a¶nie powodu rozwa¿am ca³kowit± rezygnacje z drobiu.

Indyk to mniejszy syf ni¿ kurczak. Dieta wysokobia³kowa? Nie polecam ale Twoja wolna wola.
P.S Tutaj na forum odno¶nie diet nikt Ci nie doradzi aby odnie¶æ sukces.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Sk±d: Miêdzy stolic± a Mazurami
Wiadomo¶ci: 655

« Odpowiedz #109 : 18-12-2013, 19:34 »

Cytat
Proszê bardzo. Równie¿ na zachêtê dla innych, którzy chc± zacz±æ æwiczyæ.
Przed http://i.imgur.com/3lF1rAm.jpg
Po     http://i.imgur.com/5QGecAy.jpg     http://i.imgur.com/NWULyDn.jpg

Powtarzam, ¿e nie mia³em ¿adnej specjalnej diety czy programu treningowego. Równie¿ bezsenno¶æ mia³a negatywny wp³yw na wyniki, ale mimo to jestem zadowolony z efektów. Si³ownia i bie¿nia doskonale zastêpuje mi rower zim±.

Przyznam, ¿e miêdzy przed i po wielkiej ró¿nicy nie ma, a nawet przed wygl±da³e¶ lepiej bo jako¶ tak masywniej. Jak zmieni³a siê twoja waga przez ten okres?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 32
Wiadomo¶ci: 126

« Odpowiedz #110 : 18-12-2013, 19:46 »

Nie zmieni³a siê waga, ale straci³em trochê tkanki t³uszczowej, a w zamian nabra³em wiêcej miê¶ni m.in bardziej wyraziste abs, +1 cm w bicepsie itp. Mo¿e na tych zdjêciach nie widaæ jakiej¶ du¿ej ró¿nicy, ale zapewniam ¿e jest (mimo, ¿e to tylko miesi±c).
Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, m±¿ i córka 01.02.2012
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #111 : 18-12-2013, 23:53 »

Na tych zdjêciach nic nie widaæ! Co tu porównywaæ?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Sk±d: Miêdzy stolic± a Mazurami
Wiadomo¶ci: 655

« Odpowiedz #112 : 19-12-2013, 09:45 »

Nie zmieniła się waga, ale straciłem trochę tkanki tłuszczowej, a w zamian nabrałem więcej mięśni m.in bardziej wyraziste abs, +1 cm w bicepsie itp.
Po miesiącu to raczej normalne, że praktycznie nic nie widać. Niedobrze, że "przed" też tej tkanki tłuszczowej praktycznie nie było, a ty jeszcze chcesz ją tracić. Z natury jesteś szczupły, więc nie musisz się bać odrobiny tłuszczu tu czy tam.
Sylwetkę masz dobrą, więc zamiast siłowni może w końcu czas pomyśleć o zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2013, 13:50 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane
Darko
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 230

« Odpowiedz #113 : 22-12-2013, 08:16 »

http://www.youtube.com/watch?v=zVO2ZEpR6P8

91 lat, "Od kiedy pamiêtam, zawsze powtarza³ "RUCH TO ZDROWIE!"."
Co o tym s±dzicie?
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #114 : 22-12-2013, 15:36 »

Fajny dziadek! Z pewno¶ci± ma³o kto mo¿e sobie pozwoliæ na podobne treningi w tym wieku. msn-wink
Mia³abym jednak zastrze¿enia np. do æwiczeñ g³owy i krêgos³upa szyjnego. Raczej nie powinno siê ni± tak wymachiwaæ jak pokaza³ dziadek, tylko robiæ ma³± pauzê w pozycji centralnej.

Moja ciocia-babcia skoñczy³a w tym roku 100 lat. Treningów jako takich nie stosowa³a, ale m.in. nigdy nie korzysta³a z komunikacji miejskiej i chodzi³a ca³e kilometry na piechotê.

Has³o "ruch to zdrowie" jest jak najbardziej trafione. Gdy zast±pimy nim niezbyt udany slogan "sport to zdrowie" mo¿e w koñcu skoñcz± siê nasze portalowe kontrowersje...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!