Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 01:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Siłownia, a dieta (bezmięsna)  (Przeczytany 92360 razy)
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #20 : 10-11-2013, 21:36 »

Cytat
Nie wiem w jakim stanie obecnie jest Twoja muskulatura, ale podając swoją wagę przy tym wzroście mogę się domyślać, że więcej niż 4 kg do tego z fotografii Ci brakuje.

W nienajgorszym mimo, że nie ćwiczyłem. Tak się składa, że ten aktor waży 68 kg. Tyle się waży jak się prawie w ogóle nie ma tłuszczu.

Cytat
Ile razy w tygodniu chodzisz na siłownię?
Tyle, na ile mi pozwala bezsenność. Chciałbym chodzić z 3-4 razy w tygodniu.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #21 : 10-11-2013, 21:53 »

Przeczytałam jeszcze raz Twój jadłospis i muszę stwierdzić, że nie jest zły  pod warunkiem, że wyrzucisz z niego kurczaki (chyba, że są wiejskie), a wędlinę drobiową zastąpisz dobrą swojską kiełbasą od małego, masarza. Tofu jest serkiem sojowym, a soja zwykle jest GMO, więc sam rozumiesz, że nie wiadomo co z tego wyniknie. Na pewno nic dobrego.
Dlaczego nie uwzględniłeś w jadłospisie mięsa czerwonego?
Koniecznie uzupełnij swą wiedzę: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mieso
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #22 : 10-11-2013, 22:08 »

Cytat
Nie chodzi o jakieś przypakowanie się, tylko o wyrzeźbienie mięśni, żeby wyglądać tak, jak np. sportowcy.

Cytat
Miałem w planach osiągnąć taką sylwetkę w pół roku.

Ha ha ha ale się uśmiałem, kolego widać żeś młody i zrywny ale w twoim wieku to normalne. Popatrz troszkę realniej, zejdź na ziemię i poczytaj sobie na forach "sportowych" (skoro ludzie piszący tutaj cię nie przekonują) ile śpi sportowiec (nie szachista) ale atleta, jakikolwiek. Sen to podstawa jakiegokolwiek treningu - zacznij od tego.

Cytat
Po tabletkach nawet się wysypiam

Uregulujesz sen to pomogę chętnie dalej na razie daj spokój z siłownią "sen - przyjaciel kulturysty" pogoogluj sobie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #23 : 10-11-2013, 22:22 »

Zgadza się. Stare przysłowie kulturystyczne mówi: nie biegnij jeśli możesz iść, nie idź jeśli możesz stać, nie stój jeśli możesz siedzieć, nie siedź jeśli możesz leżeć, a jeżeli leżysz to najlepiej jest spać. Powiem ci kolego, że na ZZO spokojnie można przybrać na wadze. Ale powiem ci jeszcze jedno. Jeśli przestaniesz ćwiczyć to waga wróci do stanu wyjściowego bo kulturystyka to taki trochę niewdzięczny sport.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #24 : 10-11-2013, 22:34 »

Cytat

Ha ha ha ale się uśmiałem

Co w tym takiego śmiesznego? 4 kg w pół roku?

Cytat
Jeśli przestaniesz ćwiczyć to waga wróci do stanu wyjściowego bo kulturystyka to taki trochę niewdzięczny sport.

Zdaję sobie z tego sprawę. Gorzej jak mięśnie zastąpi tkanka tłuszczowa.

Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #25 : 10-11-2013, 23:39 »

Cytat
Co w tym takiego śmiesznego? 4 kg w pół roku?

Nie, 4 kg w pól roku to nie problem dla zdrowego oczywiście. Przyjrzyj się uważnie mojemu postowi i temu co zacytowałem z twojej wypowiedzi. Bardziej chodziło mi o sylwetkę w pół roku.

Cytat
nie biegnij jeśli możesz iść, nie idź jeśli możesz stać, nie stój jeśli możesz siedzieć, nie siedź jeśli możesz leżeć, a jeżeli leżysz to najlepiej jest spać

Jeśli dobrze pamiętam to chyba obecny gubernator stanu California (dream) vel "terminator predatora" i wielu innych stworów msn-wink tak to sobie wymyślił. (pogooglowałem jednak to nie on)
Zapisane
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« Odpowiedz #26 : 11-11-2013, 01:16 »

Słyszałem, że odpowiednia dieta stanowi 90% sukcesu. Nie wiem czy dostarczam odpowiednią ilość białka i węglowodanów (i czy o właściwych porach).

Jakiego sukcesu? Chcesz być zdrowy czy chcesz przybrać na wadze? W 6 miesięcy na KB to możesz dostać biegunki a nie zbudować 4 kg czystej masy mięśniowej. Na forum zaleca się sposób odżywiania oparty na małej ilości węglowodanów (zobacz piramidę żywieniową). Dla człowieka, który nie jest odzwyczajony od standardowego sposobu odżywiania a jeszcze gorzej jak od kulturystycznego czy sportowego, stosującego ZZO dokończenie treningu przy zwyczajowym obciążeniu będzie graniczyło z cudem. Nie mówiąc już o jakimkolwiek przyroście masy mięśniowej. Bawiłem się ciężarami przez kilkanaście lat i wiem, że w dzisiejszych czasach zrobienie 4 kg czystej masy mięśniowej w pół roku to żaden problem, ale na pewno nie będzie to zgodne z zasadami propagowanymi na tym forum. Proponuje zmienić priorytetowy cel na np. oczyszczenie organizmu poprzez MO, DP i całą gamę stosowanych tu metod przy zachowaniu możliwie najlepszej sprawności, gibkości, wytrzymałości i sylwetki. Obawiam się, że odwrotnie się nie da.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:22 wysłane przez Kamil » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #27 : 11-11-2013, 01:39 »

Co w tym takiego śmiesznego? 4 kg w pół roku?
4 kilo na wadze może i nie, ale 4 kilo czystej tkanki mięśniowej to już coś. Jeśli zaczniesz intensywniej ćwiczyć, to i zaczniesz intensywniej jeść. A jak zaczniesz intensywniej jeść, to na Twoim ciele zacznie rosnąć nie tylko tkanka mięśniowa, ale i tłuszczowa.

Mięśnie rosną wówczas kiedy odpoczywają, nie kiedy ćwiczysz. Jeśli nie jesteś w stanie się normalnie wyspać, to nie dla psa kiełbasa. Zrób porządek ze swoim organizmem, a nie baw się teraz w takie rzeczy.
 
15 lat temu pewnie byłeś w takim stanie zdrowotnym jak ja teraz, więc raczej dosłownie rosłeś na drożdżach
O nie, byłem okazem zdrowia, a przynajmniej tak mi się wydawało.
Zmagając się z Takimi problemami jak Ty, przestałbym zmagać się z ciężarkami.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:22 wysłane przez Kamil » Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #28 : 11-11-2013, 09:14 »

Cytat
Bardziej chodziło mi o sylwetkę w pół roku.

Jedyne czego mi brakuje do takiej sylwetki, to tych 4 kg.


Cytat
Jakiego sukcesu? Chcesz być zdrowy czy chcesz przybrać na wadze?

Chce być zdrów i zdrowo przybrać na wadze, bo teraz raczej nie jestem okazem zdrowia jeśli chodzi o mase ciała.

Cytat
Dla człowieka, który nie jest odzwyczajony od standardowego sposobu odżywiania a jeszcze gorzej jak od kulturystycznego czy sportowego, stosującego ZZO dokończenie treningu przy zwyczajowym obciążeniu będzie graniczyło z cudem. Nie mówiąc już o jakimkolwiek przyroście masy mięśniowej.

Na silowni byłem łącznie może z 6 razy i nigdy nie miałem jakiejś specjalnej diety. Progu nie postawiłem sobie wysoko, taka sylwetka jaką widać na zdjęciu to nic jeśli chodzi o kulturystyke.

Cytat
Bawiłem się ciężarami przez kilkanaście lat i wiem, że w dzisiejszych czasach zrobienie 4 kg czystej masy mięśniowej w pół roku to żaden problem, ale na pewno nie będzie to zgodne z zasadami propagowanymi na tym forum.

Dlaczego nie? Czy masę można zrobić tylko przy pomocy odżywek? Do momentu w którym się osiąga naturalną granicę swojego ciała suplementy nie są tak bardzo potrzebne.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:22 wysłane przez Kamil » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #29 : 11-11-2013, 09:40 »

Tsin - oczy przecieram ze zdumienia czytając, to co piszesz i podziwiam cierpliwość Biosłonejczyków.

Poprzedni wątek nazwałeś "problem ze wszystkim-pomocy" i przedstawiłeś się nam jako wrak człowieka, na skraju życia i śmierci, bo o rozpadnięciu nie wspomnę, a tu piszesz o jakiś 4 kg, jak o podstawowym Twoim problemie.

Magnusone dobrze Ci napisał - zmień priorytety albo zacznij być szczery. Bo jak te dwa wątki się połączy, to doprawdy mam wrażenie, że Ty robisz sobie jakieś kpiny.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2013, 10:03 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #30 : 11-11-2013, 10:10 »


Poprzedni wątek nazwałeś "problem ze wszystkim" i przedstawiłeś się nam jako wrak człowieka, na skraju życia i śmierci, bo o rozpadnięciu nie wspomnę, a tu piszesz o jakiś 4 kg, jak o podstawowym Twoim problemie.

Aktywność fizyczna zawsze była dla mnie bardzo ważna i z niej nie zrezygnuję, a skoro mam problem z niską wagą, chciałem załatwić wszystko za jednym razem. Z każdym problemem o którym pisałem staram się coś robić poprzez pewne zmiany. To jest właśnie jedna z tych zmian, która razem ze zdrowym odżywianiem się (oraz dzięki kalorycznym KB), może przynieść wiele korzyści. Organizm na pewno będzie zdrowszy jak przytyje te parę kilogramów, a dzięki mojej diecie bogatszej w zdrowe kalorie na pewno wyjdę na tym lepiej niż gorzej. Skoro już jem więcej kalorii, dzięki siłowni chcę przybierać na masie mięśniowej, a nie tej niezdrowej czyli tłuszczowej.

Cytat
zmień priorytety albo zacznij być szczery. Bo jak te dwa wątki się połączy, to doprawdy mam wrażenie, że Ty robisz sobie jakieś kpiny.
Ja zawsze kojarzyłem sport ze zdrowiem. Zresztą jak mówi znane przysłowie "sport to zdrowie" a nie na odwrót.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2013, 10:29 wysłane przez Tsin » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #31 : 11-11-2013, 11:03 »

Ja zawsze kojarzyłem sport ze zdrowiem. Zresztą jak mówi znane przysłowie "sport to zdrowie" a nie na odwrót.
Akurat na odwrót, bowiem trzeba mieć końskie zdrowie, by mieć co mitrężyć na uprawianie sportu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #32 : 11-11-2013, 11:24 »

O tym, że sport to niezdrowie, fundacja Biosłone nawet miała wydać broszurę. "Trochę" się przedłużyło, przyszło więcej ważniejszych spraw.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=26050.msg183854#msg183854

Aktywność fizyczna zawsze była dla mnie bardzo ważna i z niej nie zrezygnuję
Więc idź katuj się dalej i nie zawracaj nam głowy.

a skoro mam problem z niską wagą, chciałem załatwić wszystko za jednym razem.
Brawo pacjentyzmu, oby tak dalej!

Organizm na pewno będzie zdrowszy jak przytyje te parę kilogramów,
Skąd jesteś taki pewny tej wypowiedzi? Udowodnij to dobrze, albo przestań pisać pierdoły, takie jak kolejna:

a dzięki mojej diecie bogatszej w zdrowe kalorie
Co to za idiotyzm? Skąd wziąłeś sformułowanie "zdrowe kalorie"? Co w nich zdrowego? Ty myślisz co piszesz, czy przyszedłeś pisać byleby pisać?
« Ostatnia zmiana: 13-11-2013, 16:37 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #33 : 11-11-2013, 11:36 »

O tym, że sport to niezdrowie fundacja Biosłone nawet miała wydać broszurę.

Nie można mylić sportów wyczynowych z drobną aktywnością fizyczną...

Cytat
Skąd jesteś taki pewny tej wypowiedzi? Udowodnij to dobrze, albo przestań pisać pierdoły
Stąd, że niedowaga na pewno nie jest zdrowa.

Cytat
Co to za idiotyzm? Skąd wziąłeś sformułowanie "zdrowe kalorie"? Co w nich zdrowego?
Chodziło mi o kalorie dostarczane ze zdrowych produktów. Nie można porównywać bezwartościowych kalorii z fastfoodów a tych z np KB.

Dziwne, że zadajesz takie głupie pytania na które odpowiedź sama się narzuca...
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:22 wysłane przez Kamil » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #34 : 11-11-2013, 11:55 »

Cytat
Nie można mylić sportów wyczynowych z drobną aktywnością fizyczną...
Drobną aktywnością można nazwać spacery, pilates itp. Przy dźwiganiu ciężarów występuje niszczenie włókien mięśniowych i ryzyko urazów i nie jest to już drobna aktywność. A takiej na BIOSŁONE nie polecamy, a nawet jesteśmy jej wrogiem.

Cytat
Stąd, że niedowaga na pewno nie jest zdrowa.
To co dla jednych jest niedowagą, dla innych jest normą. Jeśli nigdy nie byłeś "bykiem" to dla Ciebie jest normą.

Jeśli dalej będziesz się upierał przy tej siłowni, nikt Ci tu nie pomoże. Nie na tym polega propagowana przez BIOSŁONE droga do zdrowia.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #35 : 11-11-2013, 11:59 »

Stąd, że niedowaga na pewno nie jest zdrowa.
Niedowaga wg jakich norm? Jak określisz niedowagę? Tylko nawet nie próbuj jakichkolwiek wzmianek o "medycznych normach", bo chyba zwątpię.

Kalorie, bez względu z jakiego produktu, zawsze są tymi samymi kaloriami. A więc dalej pytam - czym są te "zdrowe kalorie"? Czym w ogóle są kalorie? - może tak będzie łatwiej.

I w ogóle to przestań używać sformułowań na pewno oraz nigdy (tak na przyszłość). Tak z pół roku ich nie używaj, a jak użyjesz to złap się za język. Wyjdzie Ci to na zdrowsze myślenie.
Zapisane

Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #36 : 11-11-2013, 12:30 »

Cytat
Drobną aktywnością można nazwać spacery, pilates itp. Przy dźwiganiu ciężarów występuje niszczenie włókien mięśniowych i ryzyko urazów i nie jest to już drobna aktywność. A takiej na BIOSŁONE nie polecamy, a nawet jesteśmy jej wrogiem.
Rozumiem, ale wy negujecie tą siłownie jakby to było jakieś zło konieczne. Nie przemęczam się tam tak bardzo, głownie lekkie ciężary i bieżnia. Siłownie traktuje jako aktywność fizyczną zastępującą rower w lecie.


Niedowaga wg jakich norm? Jak określisz niedowagę? Tylko nawet nie próbuj jakichkolwiek wzmianek o "medycznych normach", bo chyba zwątpię.

Według moich osobistych norm. Uważam, że 63 kg przy moim wzroście to jest stanowczo za mało. Myślę, że poczułbym się o wiele lepiej przybierając trochę wagi.

Cytat
Kalorie, bez względu z jakiego produktu, zawsze są tymi samymi kaloriami. A więc dalej pytam - czym są te "zdrowe kalorie"? Czym w ogóle są kalorie? - może tak będzie łatwiej.
Wyjaśniłem już dlaczego użyłem takiego sformułowania ale widzę, że nie dociera. "Bogatszej w zdrowe kalorie" miałem na myśli większą ilość spożywanych kalorii ogólnie i zdrowsze posiłki z których je dostarczam. Dlaczego czepiasz się takich szczegółów?

Cytat
I w ogóle to przestań używać sformułowań na pewno oraz nigdy (tak na przyszłość). Tak z pół roku ich nie używaj, a jak użyjesz to złap się za język. Wyjdzie Ci to na zdrowsze myślenie.

Dziękuję za te jakże przydatne rady. Na pewno z nich skorzystam.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:22 wysłane przez Kamil » Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #37 : 11-11-2013, 12:39 »

Zgadzam się z Udaną. To jakieś kpiny. Szkoda energii i tak nic nie dociera.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #38 : 11-11-2013, 12:59 »

Tak po prawdzie mówiąc to też uważam, że kalorie mogą być lepsze i gorsze... Wg mnie te lepsze to czysto spalające się tłuszcze nasycone jak smalec, słonina, boczek itp. Natomiast czy kalorie z KB są aż takie wspaniałe? Raczej traktuje KB na dostarczanie potrzebnych składników, poprawę i regulację układu trawiennego. Dodatkowo w tym temacie spożywając 'lepsze' (czystsze) paliwo na masie się nie przybiera, natomiast jedząc mniej kaloryczne węglowodany bym powiedział kiepskie paliwo wręcz przeciwnie... Taki OT.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2013, 13:07 wysłane przez Osci » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #39 : 13-11-2013, 15:41 »

Cytat
Nie wiem w jakim stanie obecnie jest Twoja muskulatura, ale podając swoją wagę przy tym wzroście mogę się domyślać, że więcej niż 4 kg do tego z fotografii Ci brakuje.

W nienajgorszym mimo, że nie ćwiczyłem. Tak się składa, że ten aktor waży 68 kg. Tyle się waży jak się prawie w ogóle nie ma tłuszczu.

Ten aktor Jared Leto waży wg Ciebie 68kg (na tej fotce), ale ponoć ma 175cm, a ty masz 180cm i ważysz 63kg, więc jeśli chciałbyś wyglądać tak jak on to musiałbyś przytyć na pewno więcej niż te 4kg (samych mięśni).
Tak sobie czytam Twoje wywody i zastanawiam się czy ty zwyczajnie chcesz przytyć, żeby nie wyglądać jak chuchro czy chcesz raczej mieć ładny kaloryfer i bicepsy msn-wink ? Bo jak to pierwsze to siłownia nie jest Ci potrzebna.

Przybranie zdrowo masy mięśniowej to co innego niż pakowanie. Chce po prostu ważyć więcej.

Mnie nie chodzi o jakieś przypakowanie się, tylko o wyrzeźbienie mięśni, żeby wyglądać tak, jak np. sportowcy.

A po co chcesz wyglądać jak sportowcy, skoro nie jesteś sportowcem?

A tu daję Ci linka w ramach żartu trochę i przestrogi: http://munfitnessblog.com/how-to-build-body-like-ryan-reynolds/
Zobacz jak odżywia się Ryan Reynolds żeby mieć takie ciało. Jego dieta to jeden wielki syf.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2013, 15:51 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!