Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 20:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Siłownia, a dieta (bezmięsna)  (Przeczytany 92401 razy)
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #80 : 30-11-2013, 18:53 »

Nie mówię o diecie jaką zaproponował Kwaśniewski bo to już patologia, ale już propozycji Lutza warto się przyjrzeć chociażby z uwagi na wiek jakiego dożył stosując swoją dietę (1913-2010).
A potem spójrz na siebie samego stosującego dietę nisko tłuszczową i zastanów się ilu lat dożyjesz jeśli już teraz masz takie problemy.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #81 : 30-11-2013, 20:05 »

A potem spójrz na siebie samego stosującego dietę nisko tłuszczową i zastanów się ilu lat dożyjesz jeśli już teraz masz takie problemy.
Tak jakby wszystkie moje schorzenia wynikały z właśnie z tego. Pisałem już wielokrotnie co doprowadziło mnie do takiego stanu i nie była to dieta nisko tłuszczowa, tylko dieta składająca się z zupek chińskich, pizz, chipsów, fastfoodów, słodyczy i chleba z margaryną i "polędwicą" drobiową. Nic poza tymi rzeczami nie jadłem w ciągu dnia i taki stan utrzymywał się przez wiele lat. Nie jadłem nawet owoców i warzyw.
Teraz dopiero powoli zdobywam wiedzę na temat odżywiania i zdrowia.

Wracając do tłuszczów, fakt że większość moich kalorii pochodzi z węglowodanów nie oznacza, że będę miał przez to problemy ze zdrowiem. Myślę, że dostarczam odpowiednią ilość tłuszczów na moje potrzeby. Bez mięsa niestety jest o nie trudno.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #82 : 01-12-2013, 13:55 »

Orientuje się ktoś może ile białka zawiera 100g siemienia konopnego ze sklepu Biosłone? Jeśli mniej niż 20g, to bardziej opłaca mi się kupić czyste białko z konopii.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #83 : 01-12-2013, 14:29 »

A stąd już krok do supli.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #84 : 01-12-2013, 15:58 »

Ale raczej bardzo duży krok, bo suple/gainery to sama chemia. Chyba że jest inaczej, dlatego proszę o weryfikacje tego produktu http://www.thenaturefarm.pl/product-pol-31-Organiczne-bialko-konopne-proszek-400g.html
« Ostatnia zmiana: 01-12-2013, 16:05 wysłane przez Tsin » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #85 : 01-12-2013, 18:35 »

Tsin, bez względu na klasę supli, jedzenie ich nie wychodzi jakoś nikomu na zdrowie.
Zostaliśmy zaprojektowani na "zjadaczy" naturalnych, złożonych chemicznie pokarmów, w rodzaju ziarno konopi, a nie samo białko konopi. Wszelkie substancje, które razem z tym białkiem w konopiach "siedzą" są niezbędne do prawidłowego strawienia, przyswojenia i wbudowania w struktury organizmu. Mam nadzieję, że sobie nie zaszkodzisz.
Nie wiem, czy czytałeś artykuły o suplementacji na Portalu.
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/dlaczego-suplementy-diety-sa-szkodliwe
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/skad-sie-wziely-suplementy

Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #86 : 01-12-2013, 18:56 »

Tsin, bez względu na klasę supli, jedzenie ich nie wychodzi jakoś nikomu na zdrowie.
Nie można wrzucać wszystkich supli do jednego worka. Rozumiem, że większość z nich bardziej szkodzi niż pomaga, ale ten produkt to po prostu białko z konopi nic więcej, tak jak smalec/masło jest tylko tłuszczem z mięsa/mleka. Sam Mistrz chyba nawet pisał w książce o suplementacji magnezu o ile dobrze pamiętam, więc nie wszystko jest takie niezdrowe.

Szkoda że nie polecacie tego produktu, bo opis wydawał mi się idealny i w sam raz na moje potrzeby...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #87 : 01-12-2013, 19:13 »

Polecamy mielone, surowe ziarno konopi jako dodatek do KB.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #88 : 14-12-2013, 12:30 »

Na siłowni ćwiczę już ponad miesiąc (2 razy w tygodniu) bez jakiejś specjalnej diety czy planu treningowego i mimo to zauważyłem dużą zmianę zarówno w samopoczuciu jak i w wyglądzie. Może to też efekt antydepresantów ale i tak myślę, że warto było.
Od poniedziałku wprowadzę dietę i spodziewam się jeszcze lepszych efektów. Ćwiczę bardziej cardio niż siłowo ale efekty widać gołym okiem smile Mogę wrzucić zdjęcia z przed miesiąca i teraz, jak chcecie.

Polecam siłownie i ogólnie sport wszystkim! Zdrowym czy chorym.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #89 : 14-12-2013, 19:38 »

Wrzuć.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #90 : 14-12-2013, 22:38 »

Cytat
Mogę wrzucić zdjęcia z przed miesiąca i teraz, jak chcecie.
Nie wiem jak inni, ale ja to się nie mogę doczekać.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #91 : 15-12-2013, 15:56 »

Cytat
Mogę wrzucić zdjęcia z przed miesiąca i teraz, jak chcecie.
Bardzoooooooooo.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #92 : 15-12-2013, 16:54 »

Wrzuć.
Nie wiem jak inni, ale ja to się nie mogę doczekać.
Bardzoooooooooo.
Denerwuje mnie zwyczaj większości użytkowników tego forum polegający na czepianiu się jednego zdania bez odnoszenia się do reszty wypowiedzi. Mam wrażenie, że wszyscy tutaj są do mnie negatywnie nastawieni i tylko szukają do czego się tu przyczepić, zamiast prowadzić sensowną dyskusję na temat. Po co w ogóle piszecie w tym wątku?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #93 : 15-12-2013, 17:04 »

Tsin, wiesz po co jest to forum? Czytałeś regulamin?
Zostało założone nie po to aby zrobić z niego kolejne forum z 1000 i jednym sposobem na zdrowie, ale po to, aby ludzie, którzy wdrożyli do swojego życia idee BIOSŁONE mogli się wymieniać spostrzeżeniami z tym związanymi.
Siłownia, dieta bezmięsna i inne podobne tematy nie są zgodne z tym nurtem jeśli jeszcze nie zdążyłeś zauważyć.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #94 : 15-12-2013, 17:33 »

Wątek jest w dziale "inne diety i kuracje" więc nie widzę problemu. Założyłem ten wątek, po to, aby na bieżąco pisać swoje spostrzeżenia i doznania, by inni użytkownicy którzy mają podobny problem kiedyś mogli się z nim zapoznać i wyciągnąć swoje wnioski i pomocne informację. Po to właśnie jest forum i różne działy. Sam szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.
Czasami sprawiacie wrażenie jakiejś sekty, która potępia wszystko inne czego nie ma w książkach Słoneckiego.

Od kiedy aktywność fizyczna jest sprzeczna ze zdrowym trybem życia? Dla mnie zdrowy wygląd fizyczny i sprawność jest równie ważny jak samo ogólne zdrowie. Sport ma wiele innych zalet jak np. poprawa samopoczucia i samooceny - co przy skłonnościach depresyjnych jest bardzo ważne. Nie każdy ma tak zdrową i dobrą sylwetkę jak Scorupion.

Dieta bezmięsna to kwestia indywidualna i pewnego rodzaju wybór. Przecież nie zachęcam ani nie namawiam nikogo do tego. Czasami z powodu braku "pewnych źródeł" dobrego mięsa (nie każdy mieszka na wsi) jesteśmy zmuszeni jeść to co jest dostępne czyli warzywa i owoce. Każdy tutaj raczej wie, że lepiej nie jeść nic, niż np. kurczaka z supermarketu.

Polecam poczytać ten blog i książki które tam są wypisane http://www.vitalityadvocate.com/2012/the-birth-of-vitality-advocate/
« Ostatnia zmiana: 15-12-2013, 18:02 wysłane przez Tsin » Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #95 : 15-12-2013, 19:14 »

Tsin, stanowisko Biosłone w sprawie sportu jest opisane tu: http://portal.bioslone.pl/sport_to_zdrowie
Mam nadzieję, że to wyjaśni tę kwestię msn-wink.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #96 : 15-12-2013, 19:37 »

Nawet na tej stronie pisze:
Cytat
Czy sport jest potrzebny?
Odpowiedź brzmi: tak – sport jest potrzebny, ale nie wszystkim.
oraz jest tam też zalecana umiarkowana aktywność fizyczna. Chyba że 2 razy w tygodniu po 45 min siłowni to już sport wyczynowy.

Poza tym tu nie chodzi o kwestie czysto zdrowotne. Bardziej liczy się (przynajmniej dla mnie) jakość życia, a nie długość. Przedłużenie okresu wegetacji (czym jest starość) z 90 lat na 92 nie jest warte odpuszczania sobie przyjemności jaką jest sport.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:23 wysłane przez Kamil » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #97 : 15-12-2013, 20:03 »

Nawet na tej stronie pisze:
Cytat
Czy sport jest potrzebny?
Odpowiedź brzmi: tak – sport jest potrzebny, ale nie wszystkim.
oraz jest tam też zalecana umiarkowana aktywność fizyczna. Chyba że 2 razy w tygodniu po 45 min siłowni to już sport wyczynowy.
Chyba masz duży kłopot ze zrozumieniem czytanego tekstu - wyraźnie piszę, umiarkowana aktywność tak, ale dla zdrowych...
« Ostatnia zmiana: 16-12-2013, 23:58 wysłane przez Whena » Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #98 : 15-12-2013, 20:20 »

Tylko jest na początku. W akapicie "Umiarkowana aktywność fizyczna" nic o tym nie pisze. Jakoś nie wierzę, że od roweru dostane przyrostu grzyba candidia. Już prędzej od siedzenia na kanapie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #99 : 16-12-2013, 16:01 »

Po co w ogóle piszecie w tym wątku?
Ja, bo chciałem zobaczyć zdjęcia przed i po.

Cytat
Mam wrażenie, że wszyscy tutaj są do mnie negatywnie nastawieni i tylko szukają do czego się tu przyczepić,
Może dlatego, że dajesz głupie rady:
Cytat
Polecam siłownie i ogólnie sport wszystkim! Zdrowym czy chorym.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!