Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 16:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Siłownia, a dieta (bezmięsna)  (Przeczytany 92384 razy)
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #100 : 18-12-2013, 12:32 »

Cytat
Może dlatego, że dajesz głupie rady:
Może dla Ciebie są to głupie rady, ale według mnie i z mojego doświadczenia umiarkowana aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w powrocie do zdrowia. 2 lata temu prowadziłem bardzo wegetatywny tryb życia - prawie w ogóle się nie ruszałem. Odkąd zacząłem codziennie jeździć na rowerze, zauważyłem ogromną poprawę w samopoczuciu i zdrowiu. Wcześniej miałem puls 100 w spoczynku (nie wiadomo co było tego przyczyną), a teraz 2 lata później mam puls 60 oraz kondycja i sprawność fizyczna z 5 razy lepsza. Sport jest ważnym elementem w moim życiu oraz w dochodzeniu do zdrowia i wiem, że nigdy z niego nie zrezygnuję.
Powtarzam, że jest to tylko moje zdanie i nikogo nie namawiam do aktywności fizycznej. Jeśli ktoś czuje się zdrowy siedząc cały dzień na kanapie to jego sprawa. Prawda jest taka, że nikt tego nie zrozumie dopóki sam nie poczuje.
Cytat
Ja, bo chciałem zobaczyć zdjęcia przed i po.
Proszę bardzo. Również na zachętę dla innych, którzy chcą zacząć ćwiczyć.
Przed http://i.imgur.com/3lF1rAm.jpg
Po     http://i.imgur.com/5QGecAy.jpg     http://i.imgur.com/NWULyDn.jpg

Powtarzam, że nie miałem żadnej specjalnej diety czy programu treningowego. Również bezsenność miała negatywny wpływ na wyniki, ale mimo to jestem zadowolony z efektów. Siłownia i bieżnia doskonale zastępuje mi rower zimą.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2013, 12:43 wysłane przez Tsin » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #101 : 18-12-2013, 13:40 »

Mnie też się wydaje, że odpowiednia dawka aktywności fizycznej może mieć znaczenie prozdrowotne.
Ciało usuwa toksyny wraz z potem, a mózg produkuje endorfiny.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #102 : 18-12-2013, 14:41 »

Tsin, to są zdjęcia przed, czy po? msn-wink
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #103 : 18-12-2013, 17:02 »

Cytat
Siłownia i bieżnia doskonale zastępuje mi rower zimą.

Wybacz przyznam, że nie śledzę całego wątku, ale ty to trenujesz na masę, rzeźbę, siłę czy co?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #104 : 18-12-2013, 17:13 »

Cytat
ałem. Odkąd zacząłem codziennie jeździć na rowerze, zauważyłem ogromną poprawę w samopoczuciu i zdrowiu. Wcześniej miałem puls 100 w spoczynku (nie wiadomo co było tego przyczyną), a teraz 2 lata później mam puls 60 oraz kondycja i sprawność fizyczna z 5 razy lepsza. Sport jest ważnym elementem w moim życiu oraz w dochodzeniu do zdrowia i wiem, że nigdy z niego nie zrezygnuję.
Powtarzam, że jest to tylko moje zdanie i nikogo nie namawiam do aktywności fizycznej. Jeśli ktoś czuje się zdrowy

Sport to zdrowie ale dla ludzi poważnie chorych sport ma niekorzystny wpływ na wszystko. Wtedy tylko aktywność fizyczna w rodzaju spacerów. Tutaj plują jadem na forum na Ciebie, tak tutaj jest, nie przejmuj się tym. Ten wypluty jad wróci na nich  ze zdwojoną siłą. Walcz, ćwicz i nie poddawaj się.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #105 : 18-12-2013, 17:42 »

Tsin, to są zdjęcia przed, czy po? msn-wink
Pierwsze przed, a dwa kolejne po miesiącu.
Wybacz przyznam, że nie śledzę całego wątku, ale ty to trenujesz na masę, rzeźbę, siłę czy co?
Nie skupiam się na razie na tym - po prostu ćwiczę co popadnie bez żadnego schematu/planu i z różnymi obciążeniami. Chociaż nie ukrywam, że masa by się przydała.
Sport to zdrowie ale dla ludzi poważnie chorych sport ma niekorzystny wpływ na wszystko. Wtedy tylko aktywność fizyczna w rodzaju spacerów. Tutaj plują jadem na forum na Ciebie, tak tutaj jest, nie przejmuj się tym. Ten wypluty jad wróci na nich  ze zdwojoną siłą. Walcz, ćwicz i nie poddawaj się.
Myślę, że na każdego działa coś innego. Wiele też zależy od potrzeb osobistych i (w dużej mierze) od wieku.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #106 : 18-12-2013, 17:50 »

Cytat
...ćwiczę co popadnie bez żadnego schematu/planu (...) nie ukrywam, że masa by się przydała.

No to długie treningi przed tobą.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #107 : 18-12-2013, 18:14 »

No to długie treningi przed tobą.
Czemu? Jak zacznę jeść więcej kalorii to masa też przyjdzie. Od poniedziałku wprowadzam dietę wysokobiałkową.
Zapisane
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #108 : 18-12-2013, 18:46 »

Cytat
A czy nie lepiej zostawić ten czas na coś bardziej pożytecznego? O ile coś pożyteczniejszego masz do roboty.
Poza studiami i nauką, nie mam nic pożytecznego do roboty. Jak było ciepło to chodziłem na rower.

Cytat
Dieta to zawsze jakiś większy % sukcesu, ale nie odnosi się to do każdej dziedziny życia. Wielu kulturystów i ludzi chodzących na siłownie twierdzi, że nie da się normalnie przybrać na masie mięśniowej bez brania dodatkowych proszków.
Mnie nie chodzi o jakieś przypakowanie się, tylko o wyrzeźbienie mięśni, żeby wyglądać tak, jak np. sportowcy.

Cytat
Wiele osób ćwiczących umysł uważa, że da się spokojnie przybrać na masie mięśniowej samym myśleniem i wyobrażaniem sobie siebie na siłowni ćwiczącego przez 20 minut - codziennie (oczywiście to jest kwestia kilku kilogramów).
Coś mi się w to wierzyć nie chce.

Cytat
A ja z przykładów ludzi wiem, że nie potrzeba jakiejś specjalnej diety "pod siłownie" żeby przybrać na masie.
Może nie potrzeba, ale z dietą na pewno jest łatwiej.

Cytat
Tego czy coś jest nafaszerowane chemią czy nie nigdy się nie dowiesz, chyba że sam wyhodujesz karmiąc własną paszą, z własnej ziemi, nad którą nie będą latać samoloty oraz nie będzie na nie padał deszcz przeżarty chemią, która leci do atmosfery. W dzisiejszych czasach nie ma takiego czegoś jak "pewny produkt".
Z tego właśnie powodu rozważam całkowitą rezygnacje z drobiu.

Indyk to mniejszy syf niż kurczak. Dieta wysokobiałkowa? Nie polecam ale Twoja wolna wola.
P.S Tutaj na forum odnośnie diet nikt Ci nie doradzi aby odnieść sukces.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #109 : 18-12-2013, 19:34 »

Cytat
Proszę bardzo. Również na zachętę dla innych, którzy chcą zacząć ćwiczyć.
Przed http://i.imgur.com/3lF1rAm.jpg
Po     http://i.imgur.com/5QGecAy.jpg     http://i.imgur.com/NWULyDn.jpg

Powtarzam, że nie miałem żadnej specjalnej diety czy programu treningowego. Również bezsenność miała negatywny wpływ na wyniki, ale mimo to jestem zadowolony z efektów. Siłownia i bieżnia doskonale zastępuje mi rower zimą.

Przyznam, że między przed i po wielkiej różnicy nie ma, a nawet przed wyglądałeś lepiej bo jakoś tak masywniej. Jak zmieniła się twoja waga przez ten okres?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #110 : 18-12-2013, 19:46 »

Nie zmieniła się waga, ale straciłem trochę tkanki tłuszczowej, a w zamian nabrałem więcej mięśni m.in bardziej wyraziste abs, +1 cm w bicepsie itp. Może na tych zdjęciach nie widać jakiejś dużej różnicy, ale zapewniam że jest (mimo, że to tylko miesiąc).
Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #111 : 18-12-2013, 23:53 »

Na tych zdjęciach nic nie widać! Co tu porównywać?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #112 : 19-12-2013, 09:45 »

Nie zmieniła się waga, ale straciłem trochę tkanki tłuszczowej, a w zamian nabrałem więcej mięśni m.in bardziej wyraziste abs, +1 cm w bicepsie itp.
Po miesiącu to raczej normalne, że praktycznie nic nie widać. Niedobrze, że "przed" też tej tkanki tłuszczowej praktycznie nie było, a ty jeszcze chcesz ją tracić. Z natury jesteś szczupły, więc nie musisz się bać odrobiny tłuszczu tu czy tam.
Sylwetkę masz dobrą, więc zamiast siłowni może w końcu czas pomyśleć o zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2013, 13:50 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #113 : 22-12-2013, 08:16 »

http://www.youtube.com/watch?v=zVO2ZEpR6P8

91 lat, "Od kiedy pamiętam, zawsze powtarzał "RUCH TO ZDROWIE!"."
Co o tym sądzicie?
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #114 : 22-12-2013, 15:36 »

Fajny dziadek! Z pewnością mało kto może sobie pozwolić na podobne treningi w tym wieku. msn-wink
Miałabym jednak zastrzeżenia np. do ćwiczeń głowy i kręgosłupa szyjnego. Raczej nie powinno się nią tak wymachiwać jak pokazał dziadek, tylko robić małą pauzę w pozycji centralnej.

Moja ciocia-babcia skończyła w tym roku 100 lat. Treningów jako takich nie stosowała, ale m.in. nigdy nie korzystała z komunikacji miejskiej i chodziła całe kilometry na piechotę.

Hasło "ruch to zdrowie" jest jak najbardziej trafione. Gdy zastąpimy nim niezbyt udany slogan "sport to zdrowie" może w końcu skończą się nasze portalowe kontrowersje...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!