Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 12:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostrożeń  (Przeczytany 8951 razy)
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« : 27-11-2013, 10:09 »

Od kilku lat w listopadzie każdego roku, popijam herbatkę z ostrożenia. Poza tym, że mi smakuje, to czuję się po niej dobrze. W ubiegłym tygodniu, postanowiłam sprawdzić działanie tego ziela w kąpieli. Po kąpieli nie zauważyłam żadnych szczególnych objawów opisywanych w literaturze. Natomiast następnego dnia obudziłam się z niewielką opryszczką oraz lekkim, trwającym kilka godzin katarkiem. Objawy były łudząco podobne, do oczyszczania w początkowej fazie stosowania MO.
Proszę Mistrza o komentarz, czy to przypadek, czy faktycznie ziele ostrożenia mogło mieć wpływ na dodatkowe oczyszczanie organizmu.
http://pelniakobiet.blogspot.com/2012/02/ostrozen-magiczny.html
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #1 : 28-11-2013, 10:32 »

Jeszcze jeden link do ostrożenia: http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian-i-wiara-przyrody/czworksiag-wielki-wiary-przyrody/tom-iv-ksiega-wiedy/boskie-emanacje-i-wcielenia/boskie-kwiaty-ziola-i-ofiarne-wience/ostrozen-czarcie-zebro-i-szalwia/
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 28-11-2013, 12:07 »

Gdyby kiedykolwiek w przeszłości znalazło się jakieś cudowne zioło, to albo od tamtej pory wszyscy byliby zdrowi, albo zioło by wyginęło i już by go nie było. Prawda jest taka, że zioła to po prostu leki, a więc mają zastosowanie w stanie szczególnym, jakim jest choroba.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #3 : 28-11-2013, 16:55 »

Gdyby kiedykolwiek w przeszłości znalazło się jakieś cudowne zioło, to albo od tamtej pory wszyscy byliby zdrowi, albo zioło by wyginęło i już by go nie było. Prawda jest taka, że zioła to po prostu leki, a więc mają zastosowanie w stanie szczególnym, jakim jest choroba.

Idąc tym tropem to losy aloesu i grejpfrutów są zagrożone...
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #4 : 28-11-2013, 22:29 »

Gdyby kiedykolwiek w przeszłości znalazło się jakieś cudowne zioło, to albo od tamtej pory wszyscy byliby zdrowi, albo zioło by wyginęło i już by go nie było. Prawda jest taka, że zioła to po prostu leki, a więc mają zastosowanie w stanie szczególnym, jakim jest choroba.

Idąc tym tropem to losy aloesu i grejpfrutów są zagrożone...
Pod warunkiem, że znajdziesz na Biosłone informacje o tym, iż aloes czy grejprut są specyfikami z gatunku "cudownych". Ja takiej informacji nie znalazłem.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!