Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 07:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO - kilka pytań  (Przeczytany 24489 razy)
Magic
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 4

« : 07-01-2014, 07:14 »

Cześć, czy stosując mo (sok z aloesu, oliwa z oliwek, cytryna) powinienem przestać stosować czosnek (w tab.)?

Czy mogę dodatkowo pić citrogrept na noc (kilka kropel do herbaty)?
Nie wiem czy to efekty mikstury, ale trochę mi się trądzik pogorszył (nowe wypryski), trochę jestem osłabiony (ale to może być także wina diety i wysokiej akt. fiz.).

czy oliwa z oliwek dociera tylko do żołądka, a olej z pestek winogron aż do jelit?
skąd wiedzieć, który olej wybrać  - czyli które narządy wymagają dodatkowej opieki?

główne problemy mam z gazami jelitowymi i przelewaniem, więc celować w jelita? - który olej wybrać?

Jeżeli chodzi o dietę - to można powiedzieć, że stosuję prozdrowotną. Aktualnie jem same białko+warzywa - to głównie w celu zrzucenia tk. tłuszczowej, potem dieta niskowęglowodanowa.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1 : 07-01-2014, 07:32 »

Cytat
skąd wiedzieć, który olej wybrać  - czyli które narządy wymagają dodatkowej opieki?
Zaczynamy zawsze od oliwy z oliwek, ponieważ zwykle okazuje się, że z żołądkiem nie jest tak idealnie jak nam się wydaje.

Czosnek stosuj tylko jako przyprawę, bo jest antybiotykiem i zablokuje procesy samouzdrawiania.
Citrogrept sobie na razie odstaw. Za dużo "grzybków w barszcz".
 
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:52 wysłane przez Kamil » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Magic
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #2 : 07-01-2014, 10:20 »

ok, zamierzam stosować oliwę z oliwek przez miesiąc (czyli jeszcze ~15 dni).
a który olej dotrze do jelit? do niedawna walczyłem z grzybicą jelit i stąd ten czosnek cały czas zarzucam.
i co z reszta pytan :>?

Czy warto dorzucić ostropest plamisty 5-10g codziennie?
Nie wiem czy mam obciążoną wątrobę, ale może skoro mnie tak "wysyfia", to może coś w tym jest - dodatkowo niestety muszę brać hormony w nieco większych dawkach, niż organizm naturalnie wydziela.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:52 wysłane przez Kamil » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #3 : 07-01-2014, 11:16 »

Zdrowienia nie zaczynamy od dupy strony - jeżeli nie urazi Cię wyrażenie, bo niestety jest najbardziej trafne. Jak chcesz w ten sposób, to trafiłeś na nie to forum i nie tę drogę. Tutaj zaczynamy od początku - od prawidłowego odżywiania, potem prawidłowego pogryzienia pokarmu, potem wyleczeniu żołądka, dwunastnicy, wątroby, trzustki, jelita czczego, krętego, no i na samym końcu, grubego. Najlepiej w ogóle odstaw picie MO i wróć do tego jak przeczytasz dwa tomy książek (chociaż ten pierwszy) albo portal, w przeciwnym razie zaczniesz sobie szybko szkodzić lecząc to, co MO z dietą zdziałają, więc w rezultacie doprowadzając swój organizm do czegoś gorszego, ponieważ nie będziesz rozumiał sygnałów, które Ci wysyła.

Tutaj się nie leczy, a to forum nie jest poradnią lekarską. Nie dostaniesz tutaj żadnej rozsądnej rady, dopóki nie streścisz nam swojego życia. A nawet wtedy może niekoniecznie ktoś Ci coś doradzi, bo nie zawsze można. My tutaj nie weźmiemy odpowiedzialności za Ciebie i za Twoje życie. Idea Biosłone to wzięcie zdrowia we własne ręce, a do tego potrzebne jest zrozumienie jak to działa.

Zapraszam na portal www.portal.bioslone.pl
Jak zechcesz coś o sobie opowiedzieć i dostać jakieś rady, to odpowiedz najbardziej szczegółowo jak możesz na poniższe pytania.
W pierwszym poście kandydat na Podopiecznego powinien w skrócie opisać swoje problemy zdrowotne oraz historię choroby wg następującego wzoru:
1. Wiek:
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne):
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi:
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety:
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie):
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:

Asia dobrze Ci poradziła na temat czosnku i citrogeptu. Ciekaw jestem ile jeszcze takich rad mogłaby Ci udzielić, gdybyś nam napisał co tam jeszcze bierzesz "dla poprawy zdrowia" albo "bo to zdrowe".

I zanim napiszesz kolejny post, naucz się pisać poprawnie w języku polskim!
« Ostatnia zmiana: 07-01-2014, 12:51 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

Magic
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #4 : 07-01-2014, 15:57 »

Zdrowienia nie zaczynamy od dupy strony - jeżeli nie urazi Cię wyrażenie, bo niestety jest najbardziej trafne. Jak chcesz w ten sposób, to trafiłeś na nie to forum i nie tę drogę. Tutaj zaczynamy od początku - od prawidłowego odżywiania, potem prawidłowego pogryzienia pokarmu, potem wyleczeniu żołądka, dwunastnicy, wątroby, trzustki, jelita czczego, krętego, no i na samym końcu, grubego. Najlepiej w ogóle odstaw picie MO i wróć do tego jak przeczytasz dwa tomy książek (chociaż ten pierwszy) albo portal, w przeciwnym razie zaczniesz sobie szybko szkodzić lecząc to, co MO z dietą zdziałają, więc w rezultacie doprowadzając swój organizm do czegoś gorszego, ponieważ nie będziesz rozumiał sygnałów, które Ci wysyła.

To przecież stosuję prawidłowe odżywianie, gryźć też potrafię, żołądek i dwunastnicę mam raczej zdrową. ;] Więc nie wymądrzaj się tak, panie polonisto.

1. Wiek: 22
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne): z ukł. pokarmowym
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: hormony płciowe
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety: w dzieciństwie co popadnie, teraz głównie niskowęglowodanowe. Węgle o niskim IG.
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie): sport codziennie
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:  brak
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:52 wysłane przez Kamil » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #5 : 07-01-2014, 16:03 »

Cytat
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne): z ukł. pokarmowym
Jakie problemy masz i objawy?
Cytat
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: hormony płciowe
Nic nie piszesz o kontaktach z medycyną. Czyżbyś nie stosował antybiotyków i szczepionek?
Cytat
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety: w dzieciństwie co popadnie, teraz głównie niskowęglowodanowe. Węgle o niskim IG.
Od jak dawna stosujesz żywienie niskowęglowodanowe? Czym konkretnie się żywisz? Czy jesz po Biosłonejsku, tzn. wg ZZO lub DP?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Magic
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #6 : 07-01-2014, 16:12 »

4. Nie "po Biosłonejsku", bo to nie właściciel, ani użytkownik portalu jest autorem diet typu niskowęglowodanowe. W każdym razie założenia bardzo podobne.

Niskowęglowodanowe = więcej białka+ ewentualnie więcej tłuszczu - tak, żeby spełnić zapotrzebowanie kaloryczne. Proste jak drut.
Źródła białka: głównie mięso, jaja, twaróg.
Źródła tłuszczów (jak muszę spożywać więcej kcal): oliwa z oliwek, boczek, tłuste mięsa, jaja - tak, by mniej więcej proporcje jedno/wielonasyceniowych się zgadzały.

Jako dziecko miałem szczepionki - jak każdy dzieciak w tym wieku. Antybiotyki też miałem stosowane, jak większość.

Problemy i objawy ze strony ukł. pokarmowego:
gazy, wzdęcia, niestrawności. Wcześniej drożdżyca (od ok. 4 mies.), ale już się polepszyło.
Problemy poza układem pokarmowym: trądzik



Odpowie ktoś na moje pytania?
I dlaczego mam nie brać citrogreptu?
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:53 wysłane przez Kamil » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #7 : 07-01-2014, 16:27 »

Skoro oczekujesz od nas pomocy, zastosuj się do ZZO, a najlepiej do DP. Na początek zalecam Ci dużo czytania. M.in. tu:
http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/zdrowienie-dzieki-profilaktyce
http://portal.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej
http://portal.bioslone.pl/sport_to_zdrowie
Twaróg, jeśli nie jest wiejski i w małych ilościach, to najlepiej odstaw.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2014, 16:38 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #8 : 07-01-2014, 16:30 »

To przecież stosuję prawidłowe odżywianie, gryźć też potrafię, żołądek i dwunastnicę mam raczej zdrową. ;] Więc nie wymądrzaj się tak, panie polonisto.
To zacznij od dupy strony.
Zapisane
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #9 : 07-01-2014, 16:33 »

Odpowie ktoś na moje pytania?
I dlaczego mam nie brać citrogreptu?

A dlaczego masz brać citrogrept, Twoim zdaniem?
« Ostatnia zmiana: 07-01-2014, 23:10 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #10 : 07-01-2014, 17:49 »

Cytat
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: hormony płciowe
Dlaczego były podawane hormony płciowe, jakie i w jakich dawkach?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #11 : 11-01-2014, 14:52 »

To przecież stosuję prawidłowe odżywianie, gryźć też potrafię, żołądek i dwunastnicę mam raczej zdrową. ;] Więc nie wymądrzaj się tak, panie polonisto.
To zacznij od dupy strony.

I też od dupy strony zaczął. Konto zgłoszono do usunięcia 07-01-2014, 19:25. Niektórym to już nic nie pomoże.
Zapisane

Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #12 : 11-01-2014, 16:03 »

Myślał, że dostanie e-receptę, a tu mu zalecają czytanie smile.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #13 : 28-10-2014, 17:04 »

Chciałem zapytać o oliwę z oliwek, zakupiłem taką jaką można kupić w sklepie Biosłone, otworzyłam ją i przetrzymuję w ciemnym miejscu "obok" zmywarki, tzn za 2 płytami regału jest zmywarka, która wiadomo jak pracuję to wydziela ciepło, więc nie jest to za chłodne miejsce, i albo mi się wydaję albo zmieniła smak na gorzkawy (to samo mówi żona) więc czyżby się popsuła?
I gdyby nawet się popsuła to czy mogę jej używać do MO? Wiem że tutaj jest traktowana tylko jako nośnik więc mogłoby się wydawać że nawet nadpsuta spełnia swoją rolę, ale pewien nie jestem. Co o tym uważacie? Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #14 : 30-10-2014, 15:16 »

Popsuta oliwa nie gorzknieje, tylko jełczeje. Goryczka świadczy o wysokiej klasie tej oliwy.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #15 : 31-10-2014, 16:27 »

Żartujesz ? smile Ze 3 tygodnie temu miałem inną która była ze 2 tygodnie po terminie i była gorzkawa i wyrzuciłem ją, eh. Dzięki za odp.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #16 : 01-11-2014, 07:50 »

Chyba nie... msn-wink
Zapisane

I'm going through changes
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #17 : 01-11-2014, 21:57 »

Popsuta oliwa nie gorzknieje, tylko jełczeje. Goryczka świadczy o wysokiej klasie tej oliwy.
Co to oznacza w smaku "jełczeje"?
Z olejem lnianym jest dokładnie odwrotnie: świeży jest "słodki, a zjełczały gorzki. Oliwa z oliwek "mętniak", którą kupuję jest "słodka", na pewno nie ma goryczki.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #18 : 03-11-2014, 13:37 »

Co innego goryczka ceniona przez znawców i profesjonalistów, a co innego gorycz odczuwana przez nas... Może jest to cierpkość, a nie gorycz?
Zapisane

I'm going through changes
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #19 : 03-11-2014, 19:12 »

Dobrej klasy oliwa powinna być cierpka, Jeśli Twoja zrobiła się gorzka a nie była, to należy ją wyrzucić. Czy to jest nośnik czy też nie, nie można zepsutej oliwy wprowadzać do organizmu.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!