Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mleko typu Organic dla 6 miesięcznego dziecka  (Przeczytany 18111 razy)
Marzena811
***

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« : 10-01-2014, 19:14 »

Mam pytanie odnośnie wprowadzenia mleka krowiego w diecie 6 miesięcznego dziecka. Mieszkam za granicą i nie mam możliwości kupowania mleka wiejskiego. Póki co podawałam synkowi mleko modyfikowane ale chciałabym przejść na mleko krowie. Jedyne co mnie ratuje to kupowanie mleka w sklepie typu Organic. Co myślicie na ten temat? Czy moge już podawać mu mleko tego typu?
« Ostatnia zmiana: 22-01-2016, 21:11 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1 : 11-01-2014, 20:58 »

Jedyne dobre mleko dla dziecka to mleko matki. Noworodek nie jest cielęciem, żeby pił mleko krowie.
Zapisane

Marzena811
***

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #2 : 16-01-2014, 16:34 »

Bardzo chciałam karmić piersią moje dziecko ale odkąd się urodził brakowało mi mleka. Synek płakał non stop bo był głodny a ja uparcie dawałam mu cyca ale nic z niego nie leciało. I wiem o tym, że najlepsze jest mleko matki, ale co ja mam na to poradzić, że nie jestem idealna matką i nie mogę mu dać to co najlepsze? Nie pytałam o mleko dla noworodka tylko dla 6-miesięcznego dziecka. Jeśli nie mam własnego mleka to co mam zrobić? Dać mu krowie czy modyfikowane?
« Ostatnia zmiana: 19-01-2014, 12:15 wysłane przez Whena » Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #3 : 16-01-2014, 17:07 »

Oj Kamil niestety nie każda mama ma na tyle pokarmu by dziecko sobie pojadło. Osobiście znam takie przypadki gdzie mamy wiedząc jak cenne jest mleko matki robiły wszystko, aby pobudzić laktację, niestety po wielu tygodniach przegrały walkę i do diety wprowadziły jako dodatek mleko modyfikowane. To przykre, ale co wtedy powinny zrobić?  Sadzę, że twoja wypowiedź nie pomogła zmartwionej mamie, która nie patrzy ślepo w reklamy, ale chce dobrze dla swojego skarba. Zamiast ironii lepiej napiszcie co może zrobić by poprawić laktację, lub co może podawać jeśli jej mleko nie wystarcza maleństwu.

Po raz kolejny i ostatni zwracam uwagę na brak polskich znaków. Pisz po polsku.//W.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2021, 19:59 wysłane przez Kamil » Zapisane
Zebbra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #4 : 16-01-2014, 17:19 »

Może warto poczytać wątki o karmieniu piersią i laktacji, może jeszcze nie wszystko stracone i uda się odzyskać pokarm? Jest kilka wątków o tym. No i może skoro dziecko ma już 6 miesięcy zacząć wprowadzać jakieś inne pokarmy, gdzieś w tych wątkach jest przepis na kaszkę, mleko migdałowe. Nie czuję się ekspertem w temacie, mój syn ma niecałe 5 miesięcy dopiero ale na forum jest sporo doświadczonych mam i wiele ich cennych wpisów smile.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #5 : 16-01-2014, 18:00 »

Mleko migdałowe: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=28543.msg181667#msg181667
również ku przestrodze: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=28181.0
Warto przeczytać te wątki: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20413.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17276.0
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #6 : 16-01-2014, 19:32 »

To przykre, ale co wtedy powinny zrobic?

"Jestem przeciwnikiem używania laktatorów, może dla Doleczki być już za późno. Na brak pokarmu należy reagować natychmiast.
Uważam, że natura wyposażyła nas we wszystko co potrzebne by mieć pokarm bez zbędnej elektronicznej stymulacji.
Zamiast tego można dbać o dietę i picie wody nic nie da. Do wytworzenia pokarmu potrzebny jest naturalny smak słodki i zioła, przyprawy które wzmagają laktację. Gotowe herbatki paskudnie smakują i na niewiele się zdają. Lepiej samemu skomponować to co służy. Ponadto w momencie kłopotów z pokarmem należy zrezygnować ze smaku gorzkiego, z powodu wysuszającego działania (kawa, czarna herbata, kakao, duże ilości kurkumy lub kozieradki) oraz kwaśnego - działania ściągające - oba nie sprzyjają laktacji.

Zamiast tego warto:
- zrobić kompot ze słodkich jabłek z kardamonem, goździkami, anyżem
- wzbogacić dietę o produkty naturalnie słodkie (patrz przepisy dieta podczas karmienia piersią)
Samemu skomponować następujące napoje:
-herbatkę złożoną z łyżeczki suszonych owoców malin, łyżeczki suszonych liści malin, łyżeczki koszyczka rumianku i łyżeczki pokrzywy
-kawa zbożowa z cukrem trzcinowym (uwaga gotowana 5-10 minut nie zalewana) z kardamonem, goździkami i anyżem odrobiną laski cynamonu
-w równych ilościach: łyżeczka kopru włoskiego, anyżu, kminku, utłuczone w moździerzu, gotowane 10-15 minut, odcedzone
- wywary z warzyw

Ponadto pokarm zmniejsza się w skutek wychłodzenia, dlatego należy jeść i pić ciepłe, ubierać się ciepło, na noc ciepłe skarpetki na stopy jeżeli marzną nogi, włosy zawsze wysuszone, nie mokre.
Laktację pobudza też kasza jaglana, dlatego warto w czasie karmienia zadbać o jej obecność w jadłospisie.

Dzieci doskonale pobudzają wytwarzanie pokarmu, dlatego należy naprzemiennie przystawiać maluszka do piersi. Dziecko powinno uchwycić całą brodawkę, nie tylko sutek."

Źródło: Cytat od Kwiatuszek  11-11-2012, 09:26.
Zapisane

Marzena811
***

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #7 : 17-01-2014, 23:20 »

Dziękuję za odpowiedzi. Ale czy jeśli dziecko ma już prawie 7 miesięcy to czy jest możliwe jest pobudzenie laktacji? Nie jest już za późno? Ponadto słyszałam, że po 6 miesiącu pokarm nie jest już aż tak wartościowy i nie zaspokaja wszystkich potrzeb maleństwa. Czy to prawda? Bardzo proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie: czy podawać dziecku mleko krowie?
« Ostatnia zmiana: 19-01-2014, 12:18 wysłane przez Whena » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #8 : 18-01-2014, 16:34 »

Ale czy jesli dziecko ma już prawie 7 miesięcy to czy jest możliwe jest pobudzenie laktacji?

Wiele zależy od samego porodu, czasu po porodzie (znaczenie mają wytworzone wówczas hormony), diety i świadomości. Pytanie też, czy mówimy o pobudzeniu laktacji, czy przywróceniu laktacji, której nie ma od dłuższego czasu?

Ponadto słyszałam, że po 6 miesiącu pokarm nie jest już aż tak wartościowy i nie zaspokaja wszystkich potrzeb maleństwa. Czy to prawda?

Jeżeli widzimy, że nasze dziecko jest gotowe do poznawania świata, w tym świata kulinarnego, powoli wprowadzamy pokarmy, zaczynając od zbóż bezglutenowych blendowanych, warzyw i niektórych nasion.
Jeżeli zaś zastanawia się Pani nad zastąpieniem piersi mlekiem krowim, to jest to duży błąd i brak wiedzy. Mleko krowie nigdy nie będzie lepsze dla niemowlęcia od mleka matki.

Bardzo prosze o konkretną odpowiedź na moje pytanie: czy podawać dziecku mleko krowie?

O tym może zdecydować tylko Pani. Jeżeli nie ma już Pani własnego mleka, są pokarmy, które mogą jeść 6 miesięczne dzieci. Mleka różnego typu można przygotowywać samodzielnie. (Nie jest konieczne podawanie w takiej sytuacji, ani mleka krowiego, ani modyfikowanego).
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 17:09 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #9 : 18-01-2014, 16:43 »

Wykarmiłam dwójkę tylko i wyłącznie piersią, ale wiem jakie to poświęcenie i jak głupi błąd może dużo kosztować, to była ciężka praca, a nie sama przyjemność jak niektórzy twierdzą:), mój najstarszy synek był w zasadzie od samego początku na mleku modyfikowanym i to bebilonie pepti ze względu na dużą alergię na mleko krowie. Karmienie piersią nie powiodło się, miałam za mało doświadczenia i samych osłów do doradzania, jeśli coś nie idzie jak natura chciała to warto zainwestować w dobrego doradcę laktacyjnego, a na pewno pomoże, trzeba tylko dużo cierpliwości i trochę wiedzy, ale to może następnym razem skorzystasz:) kolejne maluchy udowodniły mi, że nie ma sytuacji typu za mało czy za dużo pokarmu, zawsze jest w sam raz tylko jak pisałam wyżej cierpliwość i wiara w siebie i przede wszystkim fachowa pomoc.
Co do mleka to rozumiem, że karmienie 6 miesięcznego malca tylko i wyłącznie pokarmami stałymi jest praktycznie nie wykonalne, no chyba że cierpimy na zbyt dużą ilość czasu wolnego. Osobiście wybrałam karmienie pierworodnego mlekiem modyfikowanym do tego hydrolizatem białka ze względu na paskudną alergię, kolejni byli czasami karmieni zwykłym mlekiem modyfikowanym, po krowim mieli sensacje żołądkowe więc nie było wyboru. Myślę, że najlepiej spróbować które mleko maleństwu smakuje najbardziej i wprowadzać w miarę możliwości coraz więcej normalnego jedzenia, żeby mleko nie było podstawą pożywienia. Głowa do góry i pamiętaj, że jesteś bardzo dobrą mamą, a mleko to tylko mleko za kilka miesięcy będziecie razem wcinać schabowego z kapusta.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #10 : 18-01-2014, 16:56 »

Podczas pisania mojego postu, a właściwie wyszukiwania postów Kwiatuszka smile ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu Kwiatuszek osobiście odpisała.
Ale mimo tego polecam poczytanie postów Kwiatuszka i nie tylko bo na ten temat na forum zostało bardzo dużo napisane.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Marzena811
***

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #11 : 18-01-2014, 17:52 »

Jeśli chodzi o karmienie piersią to od samego początku miałam z tym problemy, zarówno przy pierwszym jak i drugim dziecku z tą różnicą że teraz się nie poddałam. Kuba ma już ponad 6 miesięcy i do tej pory jest karmiony piersią. Niestety od początku dokarmiałam go mlekiem modyfikowanym. Nie było tego dużo, zaledwie raz dziennie.
Nie chcę zastąpić Kubie mojego mleka mlekiem krowim tylko chcę zastąpić mleko modyfikowane. Teraz kramie piersią głównie w nocy, Kuba budzi się nawet 5 razy w nocy i rano już dosłownie nic nie leci. W takim przypadku podaję mu teraz mleko krowie. Czy to ma sens?
Przez dzień karmię go zupką, owocami, kaszą jaglaną itp. Jestem gotowa na karmienie piersią dopiero około godziny 20. Czy to nie jest za długa przerwa kiedy dziecko nie dostaje mleka? Wszelkie próby karmienia piersią przez dzień kończyły się tym, że mały nawet nie chciał ssać, bo prawie nic nie leciało.
I jeszcze jedno: jak długo powinnam karmić piersią?
« Ostatnia zmiana: 19-01-2014, 12:20 wysłane przez Whena » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 19-01-2014, 12:23 »

Cytat
W takim przypadku podaję mu teraz mleko krowie. Czy to ma sens?

Kwiatuszek wyraźnie napisała, że zarówno mleko modyfikowane, jak i krowie nie jest dobrym wyjściem. Napisała o mleku roślinnym, a wcześniej inna osoba dała Ci link do przepisu na mleko migdałowe.
Spróbuj wprowadzić zalecenia Kwiatuszka wzmacniające laktację, które zacytował Ci Kamil. Może wtedy będziesz miała więcej mleka i problem sam zniknie.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #13 : 19-01-2014, 21:20 »

Marzena a nie uważasz, że taki maluszek, a zwłaszcza jego układ pokarmowy powinien w nocy odpoczywać? Budząc się aż 5 razy w nocy wydaję mi się, że on bardziej potrzebuje Twojej bliskości niż mleka. Może spróbuj nie karmić go w nocy piersią podając do picia ciepłą wodę i utulić go aby czuł Twoją obecność, a mleko, które wyprodukuje się przez całą noc podać mu rano (na wczesne śniadanko)? I z pewnością będzie go wystarczająco dużo aby się nasycił.
A jak Ty funkcjonujesz wstając tyle razy w nocy?
« Ostatnia zmiana: 08-02-2021, 19:59 wysłane przez Kamil » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Marzena811
***

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #14 : 20-01-2014, 16:11 »

Od dwóch dni staram się nie karmić dziecka piersią w nocy. Szczerze mówiąc z marnym skutkiem. Kuba budzi się równi często z tą różnicą, że teraz potrafi nie spać w nocy nawet przez godzinę, a zasypia dopiero po dostaniu piersi. Podaję mu wodę, ale nie chce, wypluwa i jeszcze bardziej płacze. Mam nadzieję, że z biegiem czasu odzwyczai się od jedzenia w nocy i będę miała więcej pokarmu na dzień.
O dziwo funkcjonuję dość dobrze z tym, że czasem mam taki dzień, że chodzę dosłownie jak pijana smile
« Ostatnia zmiana: 20-01-2014, 16:22 wysłane przez Whena » Zapisane
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #15 : 20-01-2014, 16:53 »

Pokarm nocny jest bardziej tłusty, a ten tłuszcz potrzebny jest do rozwoju mózgu malucha, więc nie wiem czy warto zamieniać na wodę, a w ciągu dnia dziecko w tym wieku ma inne ważniejsze sprawy stąd pewnie niechęć do ssania piersi. Z doświadczenia wiem, że można karmić i spać zarazem i nie jest to aż takie wykańczające jeśli tylko nie widzi się w tym problemu. Moje dzieci potrafią budzić się i po 10 razy w nocy i jakoś funkcjonuję, najwygodniej jest spać z takim szkrabem i karmić wysypiając się równocześnie, choć wiem że to może się wielu zwolennikom zimnego chowu nie podobać:)
Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #16 : 20-01-2014, 16:55 »

Wykarmiłam dwójkę tylko i wyłącznie piersią, ale wiem jakie to poświęcenie i jak głupi błąd może dużo kosztować, to była ciężka praca, a nie sama przyjemność jak niektórzy twierdzą:)

Wszystko zależy od podejścia. Karmię piersią 6 lat (z dwoma przerwami po około miesiąc). Mam trójkę dzieci. Pracuję, przyjmuję porody.

Co do mleka to rozumiem, że karmienie 6 miesięcznego malca tylko i wyłącznie pokarmami stałymi jest praktycznie nie wykonalne, no chyba że cierpimy na zbyt dużą ilość czasu wolnego.

Każdy ma czasu tyle samo, doba ma tyle samo godzin, a godzina minut wszystko zależy od naszego podejścia do życia.

Osobiście wybrałam karmienie pierworodnego mlekiem modyfikowanym do tego hydrolizatem białka ze względu na paskudną alergię, kolejni byli czasami karmieni zwykłym mlekiem modyfikowanym, po krowim mieli sensacje żołądkowe więc nie było wyboru

Stan zdrowia rodziców w momencie poczęcia, stan zdrowia w ciąży, dieta mamy w ciąży, poród i wiedza ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszych dzieci. Mleko modyfikowane niestety nie przyczynia się do zdrowia. To, że nie widać oznak alergii o niczym nie świadczy. Zazwyczaj mleko modyfikowane przyczynia się do osłabienia układu pokarmowego czego skutki widać dużo później.

Od dwóch dni staram się nie karmić dziecka piersią w nocy. Szczerze mówiąc z marnym skutkiem.

Zupełnie bez sensu. Od złej strony się Pani do tego zabrała. Jeżeli chce Pani przestać karmić w nocy to:
1. Należy sprawdzić temperaturę powietrza i wilgotność w pokoju w którym dziecko śpi.
2. Zapewnić dziecku odpowiednią ilość uczuć i bodźców dotykowych ze strony mamy, a przed snem zdjąć napięcie np. poprzez właściwy masaż i kąpiel.
3. Zapewnić wieczorem odpowiednią ilość pokarmu.
4. Zastanowić się czy są inne czynniki mogące wpływać na taką sytuację np. poród, czas okołoporodowy.

Jednak ja nie widzę powodu, dla którego dziecko miałoby nie jeść w nocy, jeżeli odczuwa taką potrzebę, rozumiem że możemy chcieć ograniczyć to karmienie np. do jednego.
Tutaj proponuję poczytać już istniejące wątki dotyczące laktacji.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2014, 20:46 wysłane przez Whena » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!