Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 22:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Starczowzroczność (presbyopia) - stan wzroku z którym trzeba się pogodzić?  (Przeczytany 10797 razy)
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« : 16-02-2014, 18:22 »

Nigdy nie narzekałem na wzrok. Przyzwyczajony jestem do dobrej i ostrej widoczności z bliska jak i z daleka. Mimo poczucia dobrego wzroku, czułem małą poprawę ostrości widzenia po pierwszym roku stosowania MO. Ten stan nie trwał długo. Potem zaczął się problem z ostrością widzenia z bliskiej odległości.
Na przykład, chodzi o odczyt numeru fabrycznego z urządzenia elektronicznego. Do niedawna odczytywałem je bez problemu. Dziś muszę odsuwać się, by złapać ostrość. Szczególnie przy małym doświetleniu. Na razie czytanie książek odbywa się bez problemu.

Już nabrałem zaufania do organizmu, jeśli chodzi o reakcje z wiązane z bólami, stanami zapalnymi, gorączkami, wykwitami na skórze, itd. Ale jeśli chodzi o wzrok, na tym polu nie mam doświadczeń własnych.
Dlatego proszę o uwagi w tym temacie. Czy trzeba się pogodzić z powolną utratą ostrości wzroku z powodu upływającego czasu - jak (w)mawia nam medycyna? Czy też mogę liczyć na poprawę, mimo chwilowego pogorszenia? Pytanie kieruję do tych, którzy już się z tym problemem zmierzyli
W końcu wiadomo, że lepiej uczyć się na cudzych błędach. msn-wink
Zapisane
Paznok
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22.07.2010
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #1 : 16-02-2014, 21:37 »

O wzrok należy dbać. To jest jak ze zdrowiem. Młody organizm zniesie dużo. Starszy już nie. Musisz stosować to wszystko, o czym się tu pisze i dodatkowo stosować ćwiczenia oczu a dobry wzrok powróci. Najlepiej kup sobie płytę „Joga dla twoich oczu”.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:51 wysłane przez Kamil » Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #2 : 17-02-2014, 08:59 »

Wnioskuję, że masz w tym temacie jakieś doświadczenia. Czy mógłbyś napisać jak u Ciebie przebiegało/przebiega proces regeneracji wzroku?

Rozumiem, że polecasz pozycję "Joga dla twoich oczu" - Meir Schneider? Wiem, że jeszcze polecana była książka "Naturalne Leczenie Wzroku Bez Okularów" - William H. Bates. Znalazłem również " Samoleczenie wzroku metodą dr. Bates`a" -Bob Fingerbild.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #3 : 17-02-2014, 09:34 »

Jeżeli chcesz chodzić tymi drogami, to polecam iść w moje ślady.

Na ból oczu czy tracenie ostrości i tego typu problemy bardzo dobrze działa palming, tutaj masz opisane wszystko:
http://www.jogaoczu.pl/relaksacja_oczu.php

Są dni w które siedzę przy komputerze nawet po 10 godzin. Jak mnie oczy zaczynają boleć, pobolewać, tracę ostrość to po prostu zakrywam oczy dłońmi w ten sposób i po 5 minutach odkrywam.

Swoją drogą jogaoczu pozwoliła mi bardzo ładnie zmniejszyć astygmatyzm i wadę wzroku (w ciągu 8 miesięcy z -2,25 oraz -2,00 zeszło mi do -1,20 oraz -1,00 tydzień temu robiłem badanie wzroku). Nie proponuje od razu stosowanie całego zestawu ćwiczeń, sam palming wystarczy na zmęczone oczy.

Na stronie www.jogaoczu.pl jest tego naprawdę wiele. Tutaj jest generator ćwiczeń, dostosuje się pod Twoją wadę.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:51 wysłane przez Kamil » Zapisane

Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #4 : 17-02-2014, 09:46 »

http://www.treneroczu.pl/

Są również fajne okularki dziurkowane do ćwiczeń oczu. Ja wprawdzie mam stare nie takie odlotowe, jak na foto,  ale też skuteczne. Z natury jestem leniwcem, a te okularki wymuszają ćwiczenia oczu.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #5 : 17-02-2014, 18:29 »

http://www.treneroczu.pl/

Są również fajne okularki dziurkowane do ćwiczeń oczu. Ja wprawdzie mam stare nie takie odlotowe, jak na foto,  ale też skuteczne. Z natury jestem leniwcem, a te okularki wymuszają ćwiczenia oczu.
Też sobie chciałem takie sprawić ale jakoś nie miałem od nikogo zaufanego potwierdzenie, że działają. Czyli potwierdzasz, że okulary takie są w stanie poprawić widzenie?
Zapisane
Paznok
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22.07.2010
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #6 : 17-02-2014, 20:50 »

Okularów nie używałem. Mogę potwierdzić  jedynie, że ćwiczenia na pewno działają. Mimo tego niestety człowiek jest leniwy i zapomina o ćwiczeniach a przecież warto.
Zapisane
Jagoda
***


Offline Offline

MO: 01.01.2014
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #7 : 17-02-2014, 21:18 »

Czy osoba po laserowaniu siatkowki moze wykonywac takie ćwiczenia?
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #8 : 17-02-2014, 21:19 »

Też potwierdzam, ćwiczenia działają do tego stosując jeszcze zakraplanie nosa poprawił mi się wzrok o 0,25dp (w obu oczach).
Niestety też stałem się leniwy. Do tego po pewnym zakropleniu złapał mnie taki rozsadzający ból głowy, który mnie trzymał około 3 tygodnie, że na razie do tego nie powracam.
Może te okulary by były w jakiś sposób lepsze, chociaż robienie spacerów w takim czymś codziennie po 2 godz. to trzeba by szukać chyba ustronnych miejsc msn-wink.
Cytat
Czy osoba po laserowaniu siatkowki moze wykonywac takie ćwiczenia?

A najlepszym ćwiczeniem jest tzw. palming czyli poprostu zamknięcie i zasłonięcię oczu i tworzenie idealnie czarnego obrazu. Proste i nie wyobrażam sobie żeby można było sobie tym krzywdę zrobić.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #9 : 18-02-2014, 07:25 »

Cytat
Też sobie chciałem takie sprawić ale jakoś nie miałem od nikogo zaufanego potwierdzenie, że działają. Czyli potwierdzasz, że okulary takie są w stanie poprawić widzenie?

Tak Osci, jak systematycznie używałam - to była lepsza ostrość widzenia. Z tym, że nie nadaje się to do dużych wad wzroku, ja mam + 2,5 dioptrii. I jest trochę kłopotliwe w użytkowaniu, tj. najlepsze do czytania książki w blasku słońca, wtedy te okularki pełnią rolę przeciwsłonecznych i leczniczych. I do oglądania TV i obierania ziemniaczków. Ale, aby tak wyjść w tych okularkach na ulicę - to nie bardzo - popłoch by się zrobił, no i niebezpiecznie, bo są czarne i nie widać co dzieje się po bokach...
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #10 : 21-02-2014, 11:28 »

Cytat
Jeżeli chcesz chodzić tymi drogami, to polecam iść w moje ślady.

Sęk w tym, że ja jeszcze nie wiem jaką drogą chcę iść. smile
Od lat miałem podkrążone oczy, ale na wzrok nie narzekałem. Teraz oczodoły pieką, swędzą, podkrążenie się zmniejsza. Wszytko przebiega tak jak powinno. Jedyne, co chciałbym wiedzieć, to czy ostrość widzenia z bliska wróci jak kiedyś, czy należy się z tym pogodzić że z wiekiem wzrok będzie się pogarszał? I aby temu przeciwdziałać powinno się wdrożyć ćwiczenia?
Jakoś nie bardzo pasuje mi idea ćwiczenia oczu, w momencie kiedy trwa proces regeneracji. Ale może być tak, że po skończeniu oczyszczania oczodołów, wcale nie stwierdzę poprawy wzroku. Tego nie wiem i dlatego ten wątek. Wiem, ze przyjdzie taki czas, że będę znał odpowiedzi na te pytania. Ale teraz tego nie wiem.

Jak na razie, spodobał mi się ten palming smile
Zapisane
Paznok
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22.07.2010
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #11 : 22-02-2014, 10:56 »

Palming to nie wszystko. Zacznij ćwiczyć mięśnie oczu.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:51 wysłane przez Kamil » Zapisane
Macin61
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2009
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #12 : 25-02-2014, 23:37 »

A ja na ćwiczenie mięśni oczu kupiłem sobie za 10 zł okulary ajurwedyjskie. Kiedyś robiłem je ze starych okularów. A dziś się już nie opłaca. Chodzę w takich eleganckich nawet na spacery.
Zapisane
Paznok
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22.07.2010
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #13 : 26-02-2014, 16:06 »

Coś ta cena podejrzanie niska. Gdzie ta promocja?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!