Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 07:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy powstanie lista błędów lekarskich?  (Przeczytany 42776 razy)
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« : 20-02-2014, 08:19 »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-polski-kto-stworzy-rejestr-bledow-medycznych/93ks8

Z da­nych prze­ka­za­nych ga­ze­cie przez re­sort zdro­wia wy­ni­ka, że w ub. roku za błędy w sztu­ce upo­mnie­nia otrzy­ma­ło 105 pol­skich le­ka­rzy, na­ga­nę - 49, zaś karę pie­nięż­ną - za­le­d­wie 14. Prawo wy­ko­ny­wa­nia za­wo­du za­wie­szo­no 10 me­dy­kom. O licz­bie po­krzyw­dzo­nych pa­cjen­tów mi­ni­ster­stwo mil­czy.

No comment...

Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1 : 20-02-2014, 09:50 »

Dlaczego "no comment"?

Dedykuję wszystkim prokuratorom:

"Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy." [Sokrates]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum" [Hieronymus; Seneca, Epistulae morales VI,57,12; Cicero, Orationes Philippicae 12,2] → Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.

"Błędy stanowią nieodłączny element baseballu, a także medycyny, biznesu, nauki, prawa, miłości i życia w ogóle. W ostatecznym rozrachunku ocena charakteru całego narodu oraz szlachetności jednostki nie zależy od tego, czy ów naród lub osoba działają bezbłędnie, lecz od tego, co robią po popełnieniu błędu." [Elliot Aronson, Carol Tavris, Błądzą wszyscy (ale nie ja), tłum. Agnieszka Nowak]

"Błędy to droga do prawdy." [Fiodor Dostojewski]

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi nic." [Edward John Phelps]

"Experience is the name everyone gives to their mistakes." [Oscar Wilde, Wachlarz Lady Windermere (1892) akt 3, scena 1. Dumby] → Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom.

"Gdybyśmy mieli więcej czasu na dyskusję, prawdopodobnie popełnilibyśmy znacznie więcej błędów." [Lew Trocki]

"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich." [Cyceron]

"Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem." [Oscar Wilde]

"Kto obnaża cudze błędy, obnaża własne." [Talmud]

"Mali ludzie czerpią olbrzymią radość z błędów i gaf popełnianych przez ludzi wielkich." [Arthur Schopenhauer]

"Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni." [Henryk Jagodziński]

"Wiedza nie opiera się wyłącznie na prawdzie, także na błędach." [Carl Gustav Jung]

"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć." [Cyceron]

"Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów." [Alfred Aleksander Konar]


« Ostatnia zmiana: 20-02-2014, 10:46 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 20-02-2014, 10:01 »

Tylko głupiec nie wie, że chirurg, zanim czegoś się nauczy, musi zepsuć nieco materiału.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #3 : 20-02-2014, 10:07 »

Lektura na ten temat: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2442,Komplikacje
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #4 : 20-02-2014, 10:16 »

Długaśna coś, ta lista cytatów...Ale dlaczego, akurat medycy są praktycznie zwolnieni od ponoszenia odpowiedzialności za swoje fuszerki?

Wymienione tu dane statystyczne - dobitnie wskazują, jak silne jest lobby medyczne, które czyni wszystko, aby te błędy zbagatelizować i uwolnić medyków od odpowiedzialności. A samo milczenie o liczbie pokrzywdzonych i brak działań, aby utworzyć listę błędów lekarskich - jest b.wymowne...

Czyżby zawalenie domu, nawet gdy nie ma ofiar w ludziach karane, ogromnymi kwotami było gorsze - niż zmarnowanie życia człowieka? I dlaczego akurat w Polsce są takie ogromne problemy z odszkodowaniami za fuszerki medyczne, podczas, gdy w innych krajach ludzie dostają za to solidne odszkodowanie - co w znacznej mierze dyscyplinuje medyków i ukróca ich bezkarność?  
« Ostatnia zmiana: 23-02-2014, 12:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #5 : 20-02-2014, 10:29 »

Cytat
Dedykuję wszystkim prokuratorom:

A jakaś dedykacja ofiarom?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 20-02-2014, 10:29 »

Cóż. Każdy pacjent zasługuje na swoje błędy lekarskie...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #7 : 20-02-2014, 10:48 »

I prawo do eutanazji.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #8 : 20-02-2014, 10:51 »

Cytat
Dedykuję wszystkim prokuratorom:

A jakaś dedykacja ofiarom?

"Cóż. Każdy pacjent zasługuje na swoje błędy lekarskie..." [Józef Słonecki]

>>Kiedy wrzeszcząca ofiara trafi już do wulkanu, to moi znajomi, bogowie, ją zjedzą – mówię o ofierze. „Bardzo smaczna, dziękuję za tę ofiarę”. „A może jeszcze jedną?” „Nie, jedna dziennie wystarczy”. „Poważnie? Poczuję się bardzo dotknięty, jeśli nie zjesz jeszcze”. „Ale ja nie chcę kolejnej ofiary, OK?!”<< [Król Julian, Madagaskar 2]
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #9 : 20-02-2014, 10:53 »

I prawo do eutanazji.

OT
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #10 : 20-02-2014, 11:05 »

Po niektórych błędach, jeśli nie od razu do piachu, to najhumanitarniejszym (jakie piękne słowo mi się utworzyło) rozwiązaniem byłaby eutanazja. Gdzie tu OT?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #11 : 20-02-2014, 11:14 »

Po niektórych błędach, jeśli nie od razu do piachu, to najhumanitarniejszym (jakie piękne słowo mi się utworzyło) rozwiązaniem byłaby eutanazja. Gdzie tu OT?

To jest wątek o błędach lekarskich. Pisze Pan nie na temat. Proszę założyć inny wątek.

Jeżeli marzy Pan o eutanazji, to proszę jechać do Holandii lub Belgii.
Może się też Pan sam zabić, bez angażowania lekarza. Tak byłoby uczciwiej.

Pytanie do moderatora: Czy propagowanie eutanazji na Forum jest dozwolone?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 20-02-2014, 11:31 »

Pewnie w takim samym stopniu jak usprawiedliwianie błędów lekarskich. Z tym, że u mnie to akurat była ironia.
Kilka miesięcy temu znajomy, notabene lekarz, złamał paskudnie rękę. Podczas badań znaleźli mu jakieś guzy na nerce. Natychmiastowa decyzja ciąć. Pocięli tak skutecznie, że dostał krwotoku, zapadł w śpiączkę, obudził się raz i chciał powyrywać dreny. Niedługo potem zmarł zostawiając żonę i dzieci, chłop był w sile wieku.
Rodzina oddała wycięty materiał do badania do Niemiec, okazało się, że guz był niezłośliwy. Sprawa się toczy przed sądem.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #13 : 20-02-2014, 11:36 »

To nie była eutanazja. Teraz pisze Pan na temat.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #14 : 20-02-2014, 11:37 »

Cytat
A jakaś dedykacja ofiarom?

Średnio inteligentny forumowicz, czytając moje posty - wie doskonale, że ja nie kwestionuję prawa do błędu, ale uważam, że każdy musi ponieść konsekwencje: finansowe, moralne, czy inne za swoje fuszerki.
W Polsce jakoś tego nie ma, a brak listy błędów lekarskich - jest po prostu przyzwoleniem na takie błędy. Gdzie nie ma prawa, tam nie ma kary...


Cytat
To jest wątek o błędach lekarskich. Pisze Pan nie na temat. Proszę założyć inny wątek

Proszę nie bawić się w moderatora, to moderator ustala przeniesienie do innych wątków. A głos Skorpionka, jest głosem sumienia, który Pan usiłuje zagłuszyć, kryjąc się za parawanem erudycji...
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #15 : 20-02-2014, 11:48 »

Ja nie "bawię się w moderatora", tylko zwracam uwagę, że eutanazja nie jest błędem lekarskim, a jej propagowanie uważam za szkodliwe.
Pisanie OT jest wielką słabością tego znakomitego Forum.
A skoro moderatorzy śpią... to reaguję zgodnie z moją wiedzą.
"Kto nie wie nic... musi wierzyć we wszystko!"


Dodano:
Cytat
To jest wątek o błędach lekarskich. Pisze Pan nie na temat. Proszę założyć inny wątek

Proszę nie bawić się w moderatora, to moderator ustala przeniesienie do innych wątków. A głos Skorpionka, jest głosem sumienia, który Pan usiłuje zagłuszyć, kryjąc się za parawanem erudycji...

A ja z chęcią dam Panu Tomaszowi drugą plakietkę "moderator", gdyż walczy wytrwale. Walka z off-topem na tym forum to walka z wiatrakami, a przemówić do forowiczów to jak grochem o ścianę. Kiedyś wydzielałem każdy off-top. Potem pisałem wiadomości do użytkowników. W końcu usuwałem wiadomości. Nic nie pomogło.
//Kamil
« Ostatnia zmiana: 20-02-2014, 12:04 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 20-02-2014, 11:58 »

Czyli drugiej dedykacji nie będzie?
Zapisane
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #17 : 20-02-2014, 12:03 »

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
To druga dedykacja.

Nie wiem, ile jeszcze musi być ofiar wśród bezmyślnych pacjentów, aby w końcu to dotarło.
Do lekarzy też!
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #18 : 20-02-2014, 12:18 »

Cytat
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
To druga dedykacja.

A ile jest tej prawdziwej wiedzy o wredności medycyny? I ile ludzi wie o istnieniu forum Biosłone? Jaki jest zasięg działania szatańskiej propagandy Big farmy, w porównaniu z naszym forum?
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #19 : 20-02-2014, 12:18 »

Re: "Walka z off-topem na tym forum to walka z wiatrakami"

To moja specjalność. Często porównywano mnie do Donkiszota (walczy o wzniosłe cele, ale pozbawiony jest poczucia rzeczywistości, przez co naraża się na śmieszność, bardzo chudy i wysoki).
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!