Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:14 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wreszcie zmiany skórne na twarzy ust±pi³y!  (Przeczytany 8838 razy)
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« : 21-02-2014, 12:17 »

Od oko³o 3 lat mêczy³am siê ze zmianami skórnymi na twarzy. Jako nastolatka mia³am ³adn± cerê, a pryszcze pojawia³y siê sporadycznie w pojedynczych ilo¶ciach, powiedzmy raz w miesi±cu w okolicach miesi±czki i by³ to jeden niewielki pryszcz. Bez zaskórników i w±grów. Problem zacz±³ siê wraz z drug± ci±¿±. Pocz±tkowo by³y to zaskórniki, ma³o widoczne, lekko wyczuwalne podczas nak³adania kremu. Natomiast po porodzie przemieni³y siê w g³êbokie stany zapalne. Odstawi³am mleczka i toniki, przerzuci³am siê na oczyszczanie twarzy olejami. Na temat tego sposobu oczyszczania skóry przeczyta³am tu http://www.wizazonline.pl/ocm/. Chcia³am w naturalny sposób pozbyæ siê problemu. Przemywa³am twarz alocitem i sporz±dzonym przez siebie octem jab³kowym. Poza tym ¿e nie pachnia³am ³adnie nic siê na twarzy nie zmienia³o a stany zapalne siê nasila³y. Po roku od porodu, czyli wtedy kiedy pojawi³y siê stany zapalne i prawie po dwóch odk±d zaczê³y siê pojawiaæ zmiany skórne zdecydowa³am siê na wizytê u kosmetyczki. Nie by³o mowy nawet o dermatologu. Kosmetyczki nak³u³y stany zapalne i poprzez ucisk usunê³y wydzielinê, ból by³ tak du¿y, ¿e momentami czu³am jakbym mia³a straciæ przytomno¶æ, a nogi trzês³y siê jak galarety. Mój próg wytrzyma³o¶ci na ból jest bardzo wysoki, dlatego by³am zaskoczona reakcj± organizmu. Nastêpnie wykona³y zabieg falami radiowymi, które mia³y na celu odtoksycznienie cery i sp³ycenie dziur powsta³ych w wyniku tych zmian skórnych, na koniec na³o¿y³y maseczkê z alg. Taki zabieg powtarza³am jeszcze 6 razy. Faktycznie by³o nieco lepiej. Zmiany skórne nie by³y tak ogromne, mia³y ju¿ czerwony kolor, a nie siny. Niestety nadal siê odnawia³y. Skorzysta³am jeszcze 5 razy z zabiegu z³uszczenia naskórka kwasami owocowymi i na tym wizyty u kosmetyczki zakoñczy³am. Po ka¿dej wizycie wygl±da³am okropnie, zmasakrowana po wyciskaniu i ³uszczy³am siê po kwasach. Faktem jednak jest, ¿e zmiany skórne stawa³y siê coraz bardziej p³ytkie, ale wci±¿ siê odnawia³y. Nie ¿a³ujê ¿e skorzysta³am z ich us³ug. Od ostatnich zabiegów minê³o 5 miesiêcy, gdy¿ nie widzia³am dalszego sensu korzystania. Moja pielêgnacja skóry polega na oczyszczaniu olejami, na³o¿eniu kremu i od czasu do czasu z³uszczeniu peelingiem. Od niedawna podczas k±pieli zaczê³am nak³adaæ mieszankê oleju na skórê twarzy, odczeka³am chwilê a¿ skóra siê rozgrza³a pod wp³ywem pary wodnej z wanny a nastêpie silnym strumieniem ciep³ej wody sp³ukiwa³am olej z twarzy. Po wyj¶ciu z wanny na³o¿y³am jeszcze krem i tyle. Jeszcze przez jaki¶ czas pojawia³y siê zmiany skórne, a teraz pozosta³y po nich tylko blizny, dziury i niewiele ma³ych zaskórników. Na pewno bêdê kontynuowaæ tê metodê oczyszczania, choæ nie mam pewno¶ci, ¿e to dziêki niej buzia siê oczy¶ci³a,  czy zwyczajnie po tych 3 latach wywali³o mi na twarzy co mia³o wywaliæ i da³o sobie spokój.
 Je¿eli chodzi o dietê to stosujê siê do ZZO, pijê KB, ale lubiê te¿ przek±siæ co¶ s³odkiego. Uwa¿am ¿e nie ma co przesadzaæ i jak od czasu do czasu wypijê z mam± kawkê a do tego zjem co¶ s³odkiego to te¿ nie stanie siê wielka krzywda dla organizmu. Ogólnie nie przepadam za herbatami czy kaw±, pijê du¿o wody mineralnej, tyle ile potrzebuje.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 19:30 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!