Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukraina i wariacje na temat demokracji.  (Przeczytany 113642 razy)
scorupion
« : 24-02-2014, 09:05 »

Kiedy mamy demokrację? Wtedy gdy uzbrojone bojówki banderowców obalają legalnie wybrane władze.
A kiedy faszyzm? Jak Polak z biało-czerwoną flagą idzie na Marsz Niepodległości.
Szczęście, ze nie muszę być dziennikarzem wiodących mediów.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2014, 12:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #1 : 24-02-2014, 11:48 »

Także to zauważyłem. W Marszu Niepodległości biorą udział głównie kibole czyli bandyci i garstka moherowych beretów. A na Majdan wyszedł naród ukraiński i garstka bandytów. Putin terroryzuje, Barack walczy z terroryzmem. Ot papka dla gawiedzi. Niech się popodnieca.
Jednocześnie ci sami politycy i dziennikarze, którzy chcieliby widzieć Janukowycza na szafocie (na co moim zdaniem za strzelanie do własnych obywateli zasłużył), zachowują się czołobitnie przed Jaruzelskim czy Kiszczakiem. Zapomnieli już o Grudniu70, kopalni "Wujek", Grzegorzu Przemyku, księdzu Popiełuszce i wielu, wielu innych.

Jestem ciekaw jak zachowaliby się polscy politycy, dziennikarze i całe to wyedukowane, demokratyczne społeczeństwo, gdyby niemieccy nacjonaliści postawili pomnik Hitlerowi (vide Bandera), a później postanowili obalić Merkelową?
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
BogdanCybulski
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 01.12.2012
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #2 : 26-02-2014, 11:35 »

Janukowycza wybrali sami Ukraińcy. Dostał ok 49 % głosów. To taka wariacja na temat wyborów i ich skutków.  
Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #3 : 26-02-2014, 13:43 »

Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #4 : 26-02-2014, 13:53 »

Janukowycza wybrali sami Ukraińcy. Dostał ok 49 % głosów. To taka wariacja na temat wyborów i ich skutków. 
I być może teraz by tak wybrała, wątpie żeby ludzie będący na Majdanie reprezentowali całość narodu.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #5 : 02-03-2014, 13:02 »

Miłośnicy Hitlera - Banderowcy proszą o pomoc islamistów.

Oto podziękowania za wsparcie podczas "pomarańczowej rewolucji".

Za obecną pomoc też odpowiednio podziękują. Jak tylko będą mieli okazję. Niczym drobnoustroje oportunistyczne.

Historia Krymu, historia Ukrainy.
Cytat
W roku 1954 ówczesny I sekretarz KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Nikita Chruszczow, odłączył Krym od Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i przyłączył do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Zmiana ta wydawała się wówczas kosmetyczna. Wszak Krym pozostawał częścią Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Najwyższa władza pozostała ta sama, a przesunięcia z jednej republiki związkowej do drugiej, było niewiele kosztującym gestem dobrej woli, mającym świadczyć o braterstwie narodów.


Cytat
Cieszy mnie ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą i po szkodzie głupi.

autor: Jan Kochanowski

Cytat
Julian Tuwim
                              Do prostego człowieka
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"



« Ostatnia zmiana: 02-03-2014, 13:09 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
scorupion
« Odpowiedz #6 : 02-03-2014, 14:21 »

Wypadałoby teraz rozmieścić pięć zlikwidowanych dywizji pancernych na wschodniej granicy pod dowództwem tych z Casy i Katynia. No i dostać kluczyk do F16.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #7 : 02-03-2014, 14:32 »

Eeee, a nie wystarczy nam hamełykańska tarcza antyrakietowa?msn-wink
http://wyborcza.pl/1,75478,15550409,Prezydent_Komorowski__Czujemy_sie_zagrozeni_potencjalnym.html
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
scorupion
« Odpowiedz #8 : 02-03-2014, 18:27 »

Banialuki, Polska powinna mieć odstraszającą armię, a nie liczyć ma banany z kopca.
Tymczasem armia rozmontowana, dobrze że Tatarzy nie mają koni, ale banderowcy...
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #9 : 04-03-2014, 00:54 »

Co z tymi banderowcami? Nie sądzę, by ktokolwiek w Polsce o  ludobójstwie na Wołyniu nie pamiętał... Ale przedtem Sowieci wymordowali miliony ludzi, także Polaków. Zdaje się, że o tym mało kto pamięta...

Dusiu, o co Ci chodzi z tymi miłośnikami Hitlera? Przecież to kiepskie uproszczenie.
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #10 : 04-03-2014, 07:45 »

Jest wprost przeciwnie, zbrodnie popełnione przez Rosjan są znane od lat, nagłośnione, opisane i przetrawione. Nota bene, Rosjanie w jakimś irracjonalnym szale najwięcej wymordowali swoich obywateli. W stosunku do Polaków nie mieli jakichś specjalnych uprzedzeń, kosili wszystke nacje jak leci i bez nienawiści.
Czego nie można powiedzieć o Ukraińcach, ludobójstwo na Kresach niestety należy do zapomnianych kart naszej historii, a dla Ukraińców do tej pory jest powodem do chwały.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2014, 12:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #11 : 04-03-2014, 09:54 »

Dusiu, o co Ci chodzi z tymi miłośnikami Hitlera? Przecież to kiepskie uproszczenie.
Dlaczego kiepskie? Nie bardzo rozumiem. Czy ludzi, którzy nazywają się banderowcami i historycznie nawiązują do OUN-UPA, nie wolno nazywać hitlerowcami? Ich tak również nazywają Ukraińcy ze wschodniej Ukrainy.


http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/31/lider-banderowcow-ludobojstwo-na-wolyniu-to-brednia/
Cytat
- Obecne granice Ukrainy są sprawiedliwe?

(Andrij Tarasenko) - Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja „Wisła” spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o PRZEMYŚLU i KILKUNASTU innych POWIATACH.
...
- Ukraina nie będzie jednak bezpieczna, balansując między Rosją a zachodnią Europą.
(Andrij Tarasenko) - DLATEGO musimy odzyskać BROŃ ATOMOWĄ. MAMY na UKRAINIE własnych SPECJALISTÓW, którzy do tego DOPROWADZĄ.



Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #12 : 04-03-2014, 11:04 »

Mój dziadek zawsze powtarzał: "nigdy nie wierzcie bolszewikom".
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #13 : 04-03-2014, 12:07 »

Mój dziadek zawsze powtarzał: "nigdy nie wierzcie bolszewikom".
I słusznie prawił. Nauczeni doświadczeniem powinniśmy dodać do tego grona Amerykanów, Anglików, Francuzów, Niemców i ... banderowców.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
scorupion
« Odpowiedz #14 : 04-03-2014, 14:44 »

No pewnie, zachodnie demokracje dotrzymują umów tylko jak im się opłaci. Jeśli nie, wysyłają petentów na drzewo. A jakie przy tym pełne hipokryzji, wejście Rosjan na Krym jest agresją, a napaść na Irak, Afganistan, czy szereg pomniejszych krajów, to operacje pokojowe.
Dla rządzących wnioski z ukraińskiej awantury powinny być proste, interesować się silną armią i energetyką, a nie tym co obywatele mają w majtkach.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #15 : 04-03-2014, 16:20 »

Jest wprost przeciwnie, zbrodnie popełnione przez Rosjan są znane od lat, nagłośnione, opisane i przetrawione. Nota bene, Rosjanie w jakimś irracjonalnym szale najwięcej wymordowali swoich obywateli. W stosunku do Polaków nie mieli jakichś specjalnych uprzedzeń, kosili wszystke nacje jak leci i bez nienawiści.
Czego nie można powiedzieć o Ukraińcach, ludobójstwo na Kresach niestety należy do zapomnianych kart naszej historii, a dla Ukraińców do tej pory jest powodem do chwały.
Scorupion, to co jest nagłośnione jest pewnie czubkiem lodowej góry zbrodni bolszewickich. Przetrawione? Może przez Ciebie, ale nie przez ludzkość. Fakty przedstawione w poruszającym filmie Edvina Snore "Soviet Story" są w zasadzie nieznane, a sam film zdaje się być niewygodny w wielu krajach. W irracjonalnym szale? Moim zdaniem w szatańskim racjonaliźmie mordowali ludzi... W stosunku do Polaków nie mieli uprzedzeń? A to ciekawe... Kosili bez nienawiści? Powiedz to rodzinom tych skoszonych... Przerażające są Twoje refleksje.

Nie podobają mi się wasze prymitywne uogólnienia: Ukrainiec = hitlerowiec = banderowiec. I do tego ten Tuwim, skądinąd żałosny... Przeczytajcie lepiej książki braci Mackiewiczów.
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #16 : 04-03-2014, 17:39 »

Cytat
Scorupion, to co jest nagłośnione jest pewnie czubkiem lodowej góry zbrodni bolszewickich.
Różne oficjalne szacunki podają od 20 do 40 mln ofiar. Nie może to być czubkiem góry lodowej z matematycznych przyczyn.

Cytat
W stosunku do Polaków nie mieli uprzedzeń? A to ciekawe... Kosili bez nienawiści?
Tak jechali za koleją, Tatar, swój, Niemiec, Polak, Fin, Ukrainiec, bez różnicy.

Cytat
W irracjonalnym szale? Moim zdaniem w szatańskim racjonaliźmie mordowali ludzi.
Częściowo, w pewnym momencie wymknęło się spod jakiejkolwiek kontroli, podobnie jak później w Chinach i Kambodży.


Cytat
Przerażające są Twoje refleksje.
Bezpodstawnie przesadzasz.

Cytat
Nie podobają mi się wasze prymitywne uogólnienia: Ukrainiec = hitlerowiec = banderowiec.
Powiedz to rodzinom tych skoszonych... na Kresach.

 
Cytat
Przeczytajcie lepiej książki braci Mackiewiczów.
Chyba mnie nie doceniasz.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #17 : 04-03-2014, 17:58 »

Ludzie z Kresów nie utożsamiają Ukraińców z banderowcami... Wielu Ukraińców straciło życie razem z Polakami.
Antypolonizm części Ukraińców jest durny, a gloryfikacja Bandery, Szuchewycza itp. jest dramatem... Ale co to ma wspólnego z ich dążeniem do wyzwolenia i odcięcia się od Moskwy?
Zapisane

I'm going through changes
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #18 : 04-03-2014, 18:01 »

Nie podobają mi się wasze prymitywne uogólnienia: Ukrainiec = hitlerowiec = banderowiec. I do tego ten Tuwim, skądinąd żałosny... Przeczytajcie lepiej książki braci Mackiewiczów.
A mnie nie podoba się Twoja manipulacja. Nigdzie nie napisałem, że Ukrainiec = hitlerowiec. Twierdzę tylko, że banderowiec = hitlerowiec. Jeżeli z tym się nie zgadzasz, to już Twój problem. W poście nr 5 podałem link i zatytułowałem go "Miłośnicy Hitlera - Banderowcy proszą o pomoc islamistów". Czy artykuł pod w/w linkiem mówił coś innego?
Nie bardzo rozumiem co mają wspólnego bracia Mackiewicz z obecnym tematem.
I jeszcze jedno. To, że nie jestem zwolennikiem banderowców/hitlerowców, nie oznacza, że lubię Putina. Według Ciebie jestem komuchem. Brawo! Tutaj wrzuciłem skan rozkazu bandyty Rokossowskiego. Dotyczy żołnierzy górników (w tym mojego ojca).
Proponuję poszukać powiązań: MFW - Kadafi, MFW - Miloszewić.
I jeszcze jedno pytanie. Czy oderwanie Kosowa od Serbii, zbombardowanie Sarajewa oraz serbskich etnicznie terenów Bośni i Chorwacji, było działaniem wspierającym demokrację na Bałkanach?


Ludzie z Kresów nie utożsamiają Ukraińców z banderowcami... Wielu Ukraińców straciło życie razem z Polakami.
Ależ ja o tym wiem. Podobno zginęło 100000 Polaków i 60000 Ukraińców. Mój teść urodził się w Niemilii. Jedno z nazwisk w tym artykule, jest jego nazwiskiem.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2014, 18:29 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #19 : 04-03-2014, 18:09 »

Nie sądzę by banderowcy, podobnie jak kozacy dońscy opisani przez Józefa Mackiewicza w Kontrze byli miłośnikami Hitlera. Hitler był dla nich szansą na oderwanie się od komunizmu... i Polaków.
Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1] 2 3 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!