Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukraina i wariacje na temat demokracji.  (Przeczytany 113652 razy)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #140 : 14-11-2015, 08:31 »

Czytałem to już, Szanowny Scorupionie.
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #141 : 09-11-2016, 10:14 »

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła projekt ustawy o IPN i Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, która zakłada penalizację banderyzmu i podważania ludobójstwa na Wołyniu. Całe szczęście, bo jeszcze ze dwa lata i w niektórych mediach głównego nurtu przeczytalibyśmy, że na Wołyniu Polacy wymordowali się sami.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #142 : 09-11-2016, 12:06 »

Dopiero będą trząść portkami Jak Trump dogada się z Putinem.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #143 : 09-11-2016, 15:17 »

Aż z drzewa dziś zeskoczyłem obejrzeć Trumpa. Kto by pomyślał - taka nagonka i sieczka na Trumpa podobno we wszystkich głównych mediach w USA a ludziska na abarot. No, no, no... może ludzkość nie jest jeszcze skazana na zagładę.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #144 : 09-11-2016, 15:31 »

Największymi przegranymi są media głównego nurtu. Mam nadzieję, że wszyscy już zobaczyli fałsz, obłudę i zakłamanie serwowane na zamówienie sponsorów.
Natomiast czy aby Trump nie jest drugą stroną tego samego medalu? Któż to wie...
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #145 : 09-11-2016, 15:40 »

Trzeba wziąć jeszcze jedną rzecz pod uwagę. W USA (podobnie jak w Polsce) prezydent nie jest najbardziej decyzyjną osobą. Tam rządzą ci co mają pieniądze, układy i banki.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #146 : 09-11-2016, 16:33 »

Wydaje mi się oczywistym fakt, że łby sterczące z ekranów to tylko pośrednicy między rozkazodawcami a nami - takie tam aktorzyny/marionetki. Taką pewność miałem do dziś, dnia w którym to pomarańcz zastąpił czerń. Generalnie o polityce tyle wiem co bananów jem i biorę to tylko na logikę i w oparciu o jakieś tam podstawowe informacje, ale nie widziałem szans dla Trumpa zważywszy na caaaały biznes ze zbrojeniowym na czele stojące za doskonałej jakości materiałem na marionetkę - Hilary. Trump jest dla mnie zagadką - ciekawe na ile on jest niezależny.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #147 : 10-11-2016, 14:04 »

Cytat
W USA (podobnie jak w Polsce) prezydent nie jest najbardziej decyzyjną osobą.

Nie jestem specjalistą od polityki USA, ale powyższe zdanie uważam za w 100% nieprawdziwe.

W Polsce prezydent ma małe uprawnienia decyzyjne, a szczególnie ten prezydent nie podejmuje samodzielnie decyzji, natomiast prezydent USA może podjąć decyzję o użyciu broni atomowej.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2016, 16:14 wysłane przez Gloria » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #148 : 10-11-2016, 23:40 »


powyższe zdanie uważam za w 100% nieprawdziwe.

prezydent USA może podjąć decyzję o użyciu broni atomowej.

Pełna zgoda. Ja mam na myśli globalną gospodarkę, gdzie pozornie rządzą prawa rynku a w rzeczywistości kartele finansowe. W tym przypadku prezydent może tyle samo co ja. Chodzi mi o różnice między Clinton a Trumpem, których wg. mnie nie ma. No bo co może się zmienić dla przeciętnego obywatela USA po wyborach? Sugestii jest wiele a co się zmieni... wiadomo. NIC.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #149 : 11-11-2016, 09:06 »

Cytat
Ja mam na myśli globalną gospodarkę, gdzie pozornie rządzą prawa rynku a w rzeczywistości kartele finansowe. W tym przypadku prezydent może tyle samo co ja.
Mylisz się, może bardzo dużo.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #150 : 11-11-2016, 10:01 »

Rozumiem to jako wstęp do argumentacji.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #151 : 11-11-2016, 10:36 »

Aż głupio tu cokolwiek argumentować. Koń jaki jest, każdy widzi.
Ale tak dla szerokiej publiczności można wkleić co może prezydent USA:
Cytat
Ustrój polityczny w USA określa się jako system prezydencki, ponieważ w porównaniu z europejskim modelem parlamentarno-gabinetowym, rola prezydenta jest nieporównanie większa. Według konstytucji, prezydent jest równorzędnym z Kongresem przedstawicielem narodu. Dodatkowo nie jest przed Kongresem odpowiedzialny politycznie, a jego złożenie z urzędu może nastąpić tylko w wypadku złamania prawa (impeachment).

Funkcje prezydenta mają trojakie źródło. Formalnie regulowane są przez przepisy konstytucyjne, które mogą być interpretowane dość elastycznie. Innymi źródłami są ustawodawstwo Kongresu i orzecznictwo Sądu Najwyższego, a także bogata praktyka projektodawcza.

Prezydent jest głową państwa i naczelnym dowódcą sił zbrojnych, a także przywódcą partyjnym. Pomimo formalnego braku prawa inicjatywy ustawodawczej, jest także promotorem ustaw – jako lider partii ma wpływ na to, jakie dana partia składa projekty ustaw. Przede wszystkim jest kierownikiem administracji. Powołuje funkcjonariuszy państwowych (w tym sędziów sądów federalnych), najważniejsi z nich to 15 sekretarzy – kierowników resortów (departamentów), którzy tworzą gabinet. Prezydent powołuje także kierownika polityki zagranicznej państwa – sekretarza stanu. Można więc uznać, że amerykański prezydent posiada uprawnienia zarówno premiera, jak i prezydenta z modelu parlamentarno-gabinetowego.

Prezydent posiada prawo weta trzech rodzajów:
regularne – odmowa podpisania ustawy, która może być odrzucona większością 2/3 głosów Kongresu (co zdarza się bardzo rzadko),
tzw. kieszonkowe – w sytuacji gdy projekt ustawy trafia do podpisu w ciągu ostatnich 10 dni sesji Kongresu, prezydent może nie zająć stanowiska wobec tego projektu, co nie pozwala na wejście ustawy w życie,
nieformalne – prezydent nie wydaje aktów wykonawczych do ustawy.

Prezydent dysponuje także całkiem sporymi uprawnieniami prawodawczymi. Może wydawać rozporządzenia wykonawcze i proklamacje, które muszą mieć za podstawę akty wyższego rzędu – konstytucję i ustawy. Ich zakres musi również, choćby w przybliżeniu, zgadzać się z kompetencjami prezydenckimi.
Dodałbym jeszcze, że powołuje szefa FEDu.
Tylko nie próbuj mnie wciągać w dyskusję, jakie ma to przełożenie na gospodarkę.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #152 : 12-11-2016, 00:08 »

Oczywiście co może prezydent konstytucyjnie wygląda ładnie. No i cacy. Kwestia tego co zrobi prezydent aby spełnić swe obiecanki? Co zmieni się dla obywatela? Czy przeciętny Amerykanin będzie miał lepiej niż za Obamy? I wreszcie, czy każdy kolejny prezydent zrobi coś dla szarego człowieka?
Myślę, że zbyt dużo czytałeś, żeby nie brać pod uwagę interesów masońskich, grupy bilderberg, Sorosa itp. itd.
No ale tutaj też zaczynamy wchodzić w kwestie nie do dyskusji.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #153 : 12-11-2016, 12:46 »

Prezydent USA jest człowiekiem, który ma największy na ziemi wpływ na gospodarkę. Moim zdaniem uwali TTiP.
Na świecie toczy się walka między ludźmi i lewakami. Ludzie biorą górę, teraz czekamy na Austrię, Włochy, Francję, Niemcy i nade wszystko KE.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #154 : 22-11-2016, 08:36 »

Ja mam na myśli globalną gospodarkę, gdzie pozornie rządzą prawa rynku a w rzeczywistości kartele finansowe. W tym przypadku prezydent może tyle samo co ja. Chodzi mi o różnice między Clinton a Trumpem, których wg. mnie nie ma. No bo co może się zmienić dla przeciętnego obywatela USA po wyborach? Sugestii jest wiele a co się zmieni... wiadomo. NIC.

Cytat
"Czy chodzi o produkcję stali, budowę samochodów, czy leczenie chorób chcę by następna generacja produkcji i innowacji miała miejsce tutaj, w naszym wspaniałym kraju: Ameryce - tworząc dobrobyt i miejsca pracy dla amerykańskich pracowników" - mówi Trump w nagraniu, najwyraźniej czytając wcześniej przygotowany tekst.
Reszta tu: http://www.pap.pl/aktualnosci/news,713159,trump-obiecuje-ze-pierwszego-dnia-prezydentury-wycofa-usa-z-tpp.html
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #155 : 22-11-2016, 09:27 »

Trzymam za niego kciuki, i aż mi kostki bieleją.
A tobie dziękuję za podlinkowanie tak wspaniałych i pobożnych życzeń. W zasadzie poczułem, że obudziłem się w innym świecie. Co za dzień.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #156 : 22-11-2016, 09:39 »

Z tym porównaniem swojego i prezydenta USA wpływu na gospodarkę to się tylko wygłupiałeś, prawda?

Jeśli Trump uwali tipy, a jest 90% szans na uwalenie, pobożne życzenia będą a się spełniały. Nie orientujesz się za bardzo.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #157 : 22-11-2016, 09:46 »

TTIP jest możliwe. Mnie raczej chodziło o leczenie chorób i całą paletę innych przyrzeczeń. No ale czas pokaże. I mam nadzieję, że wyjdzie na to, że ty lepiej się orientujesz jako piszesz.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #158 : 22-11-2016, 09:48 »

Ukraina ma niesamowitego człowieka. Próbuję przebrnąć przez jego książkę i nie wiem co myśleć, czy Borys Bołotow to fantasta, czy może zbawiciel narodu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #159 : 22-11-2016, 09:52 »

To jest najlepsze:
Cytat
Powtórzył też obietnicę wyborczą, że w ramach walki z biurokracją będzie za każdym razem przy przedstawianiu nowej regulacji, likwidował dwie stare.
U nas by się przydało, i nie dwie, a sto dwadzieścia dwie.

Savage, oddzielaj ornamentykę od twardych faktów.


Dasieku, jak się nie uspokoisz, to nie dożyjesz tych stu czterdziestu lat.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!