Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 05:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta wysokowęglowodanowa a diety niskowęglowodanowe  (Przeczytany 228936 razy)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« : 06-03-2014, 10:08 »

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/dieta-oparta-na-weglowodanach-winna-otylosci-i-cukrzycy/tn8dk
Cytat
Rosnąca na całym świecie zachorowalność na otyłość, cukrzycę, nowotwory, schorzenia neurologiczne i neurodegeneracyjne nie potwierdza słuszności ani hipercholesterolowej teorii miażdżycy ani zaleceń dietetycznych. Przecież wszystkie te schorzenia w 90 proc. wynikają z diety tzw. zachodniej, czyli wysokowęglowodanowej i niskotłuszczowej, bazującej na olejach i margarynach.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2014, 16:43 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 06-03-2014, 21:31 »

Coraz częściej mówią na temat. Czyżby przestali brać narkotyki?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #2 : 01-04-2014, 20:42 »

O piramidzie żywienia. Czyżby żart primaaprilisowy?

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/wszystko-co-mowiono-ci-o-zdrowym-odzywianiu-to-bzdury/cwwvz
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #3 : 02-04-2014, 09:49 »

Coraz częściej mówią na temat. Czyżby przestali brać narkotyki?

Ten komentarz świadczy, że nie wiecie Państwo kim jest prof. Grażyna Cichosz. Wyjaśniam: jest jedynym znanym mi polskim profesorem, który ma uczciwość i odwagę, żeby przeciwstawić się publicznie wytycznym żywieniowym narzucanym przez FDA i Instytut Żywności i Żywienia. Posiada rzeczywistą wiedzę o żywieniu. Zasługuje na wielki szacunek. Znam ją osobiście i zapewniam, że żadnych narkotyków nie bierze. Dlatego proszę o usunięcie powyższego komentarza i jakieś przeprosiny.
Jej postawę można porównać do prof. Marii Doroty Majewskiej w dziedzinie szczepień. Dodam, że obydwie panie nie są lekarzami.

PS. Oczywiście należy przypomnieć, że największe zasługi w propagowaniu żywienia niskowęglowodanowego w Polsce ma dr Jan Kwaśniewski, za co był represjonowany.
"Prezes Konstanty Radziwiłł, w imieniu NRL, złożył do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jana Kwaśniewskiego"
NRL = Naczelna Rada Lekarska
http://www.oil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2003/n200303/n20030307
« Ostatnia zmiana: 02-04-2014, 10:24 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 02-04-2014, 11:06 »

Cytat
Dodam, że obydwie panie nie są lekarzami.
To się rozumie samo przez się.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 02-04-2014, 19:50 »

Panie Tomaszu, nie mam za co przepraszać.
Temat podany przez Dusiu70 bardzo mi się spodobał, nareszcie było na temat i do rzeczy.
Stąd też stwierdzenie, że przestali brać narkotyki, Oni, którzy piszą bzdety!
Samo przez się, ten artykuł pochwalam.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #6 : 03-04-2014, 10:39 »

Jacy "Oni"?
Ten artykuł http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/dieta-oparta-na-weglowodanach-winna-otylosci-i-cukrzycy/tn8dk zawiera wyłącznie pytania i wypowiedzi prof. Grażyny Cichosz.
Więc kto przestał brać narkotyki? Jeżeli ta uwaga dotyczyła Pani Profesor, to wypada przeprosić, a ten komentarz usunąć. To kwestia kultury.
Obrażanie ludzi, tak częste na tym Forum, powinno mieć jakieś granice.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 03-04-2014, 11:07 »

No nie, Panie Tomaszu! Jakie znowu obrażanie i jakich ludzi? Nikt tutaj niczego złego nie napisał o prof. Grażynie Cichosz, więc niby za co miałby przepraszać. Doprawdy nie wiem, czy jest Pan taki nadwrażliwy, czy taki złośliwy. To aż tak zła jest Pańska opinia o nas, że nic innego nie robimy, tylko obrażamy innych? Jak Pan sądzi - jaką będzie miał opinię o nas ktoś, kto przeczyta Pańskie słowa?
Obrażanie ludzi, tak częste na tym Forum, powinno mieć jakieś granice.
A obrażanie nas to już żadnych granic mieć nie powinno?
« Ostatnia zmiana: 03-04-2014, 15:12 wysłane przez Machos » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 03-04-2014, 11:11 »

Coraz częściej mówią na temat. Czyżby przestali brać narkotyki?
Ten komentarz świadczy, że nie wiecie Państwo kim jest prof. Grażyna Cichosz.
Zgadza się, nie wiemy, a Pan nie raczył nas uświadomić, mimo że zna ją osobiście.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #9 : 03-04-2014, 11:37 »

Re: "Nikt tutaj niczego złego nie napisał o prof. Grażynie Cichosz, wiec niby za co miałby przepraszać."
Insynuacja dotyczy uzależnienia od narkotyków ("Coraz częściej mówią na temat. Czyżby przestali brać narkotyki?").

Re: "Zgadza się, nie wiemy, a Pan nie raczył nas uświadomić, mimo że zna ją osobiście."
Napisałem kim jest  Pani Profesor powyżej #3. Proszę przeczytać. Na Forum często była cytowana. Proszę poszukać i przeczytać.

Czy nie widzicie Państwo w tym przypadku braku kultury wobec osoby godnej szacunku?
Pani Profesor "mówi na temat" od wielu lat. Ma niekwestionowany dorobek naukowy. A osoba, która ją tak pogardliwie traktuje, czym się kieruje?

Czy macie Państwo jakiś problem w usuwaniu bezwartościowych komentarzy? Powinno to być zabiegiem rutynowym, a nie powodem do jałowych debat.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 03-04-2014, 11:41 »

Ja jakoś nie widzę. Czyżby prof. Grażyna Cichosz występowała w dwóch osobach, żeby wzięła to (w zamiarze) uogólnienie do siebie?
« Ostatnia zmiana: 03-04-2014, 14:18 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #11 : 03-04-2014, 11:46 »

Panie Józefie,
Mamy w Polsce dosłownie kilka rozsądnych osób dysponujących wiedzą w dziedzinie zdrowia, do których zaliczam m.in. Pana i prof. Grażynę Cichosz. Ta elita to skarb narodowy. Należy ją chronić. Prościej tego wytłumaczyć nie potrafię.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #12 : 03-04-2014, 12:00 »

Oczywiście należy przypomnieć, że największe zasługi w propagowaniu żywienia niskowęglowodanowego w Polsce ma dr Jan Kwaśniewski, za co był represjonowany.
I tutaj się z Panem nie zgodzę. Niech Pan się zapyta Pana Jarmołowicza jaką postawę przejawiał Jan Kwaśniewski. 10 lat temu była szansa na przebadanie jego diety, ale swoją postawą, butą, zamknięciem na wszelką polemikę storpedował tą szansę. Dodatkowo proporcje zalecane przez Jana Kwaśniewskiego i jego stanowcze zapewnienia o niemożliwości zachorowania na jego diecie na określone choroby z rakiem włącznie spowodowały wiele szkód w zdrowiu. O ile dziś już wiemy, jak szkodliwa jest dieta Kwaśniewskiego o tyle 30 lat temu, Jan Kwaśniewski mógł szkodliwość swojej diety chować za parawanem „represjonowania” co okazało się bardzo skuteczną metodą ukrycia szkodliwości jego diety. Doktor Włodzimierz Ponomarenko wręcz wypunktował wszystkie błędy Jana Kwaśniewskiego, które po latach okazały się trafione. Gdyby wówczas Jan Kwaśniewski że swoją świtą, przyznał się do błędów, dziś by można, zupełnie inaczej spoglądać na temat. Więc nie ma się co dziwić jakimś „represjom” gdyż to co poleca Jan Kwaśniewski szkodzi ludziom i wówczas też szkodziło, cudów nie ma.
O wiele bardziej zdroworozsądkowe jest to co poleca Doktor Wolfgang Lutz, i jego żywienie nie budzi kontrowersji na zachodzie, nawet wśród lekarzy. Dodatkowo Jan Kwaśniewski ukrywał literaturę z jakiej korzystał, kreując się na kogoś kto „sam wszystko wymyślił” i by to przeszło gdyby nie książka Hermana Tallera, w której wręcz widać lustrzane odbicie tego co napisał Jan Kwaśniewski, z tym że Hermann Taller o wiele prędzej napisał niż Jan Kwaśniewski.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #13 : 03-04-2014, 12:11 »

Napisałem "propagowaniu". Proszę obliczyć nakłady jego książek i artykułów w "Dzienniku Zachodnim". Ludzie wybitni zawsze są krytykowani. To normalne, gdy jest to zasadna krytyka. Należy jednak od niej odróżnić zwykłą, prymitywną zawiść lub chamstwo.

Darzę wielkim szacunkiem wszystkich trzech wymienionych przez Pana: Jana Kwaśniewskiego, Witolda Jarmołowicza i śp. Włodzimierza Ponomarenko. Od każdego z nich możemy się wiele nauczyć.

Mój pierwszy wpis na tym Forum dotyczył Wolfganga Lutza. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15939.20

To, o czym Pan pisze, jest mi dobrze znane. Mimo to, potrafię docenić zasługi tych ludzi. Ich wady mnie nie interesują. Mam swoje.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #14 : 03-04-2014, 12:26 »

"Prezes Konstanty Radziwiłł, w imieniu NRL, złożył do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jana Kwaśniewskiego"
NRL = Naczelna Rada Lekarska
http://www.oil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2003/n200303/n20030307
Brawo! Mało się nie przekręciłem na diecie Kwaśniewskiego i wiem, że nie ja jeden. Tu powoli dochodzę do siebie, jak dobrze pójdzię, to przed śmiercią dojdę hehehe.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #15 : 03-04-2014, 12:43 »

Napisałem "propagowaniu". Proszę obliczyć nakłady jego książek i artykułów w "Dzienniku Zachodnim". Ludzie wybitni zawsze są krytykowani. To normalne, gdy jest to zasadna krytyka. Należy jednak od niej odróżnić zwykłą, prymitywną zawiść lub chamstwo.

Darzę wielkim szacunkiem wszystkich trzech wymienionych przez Pana: Jana Kwaśniewskiego, Witolda Jarmołowicza i śp. Włodzimierza Ponomarenko. Od każdego z nich możemy się wiele nauczyć.

Mój pierwszy wpis na tym Forum dotyczył Wolfganga Lutza. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15939.20

To, o czym Pan pisze, jest mi dobrze znane. Mimo to, potrafię docenić zasługi tych ludzi. Ich wady mnie nie interesują. Mam swoje.
Proszę Pana, nie tomy sprzedane w ilości świadczą zawsze o jakości, zwłaszcza jeśli coś jest pisane językiem populistycznym typu: „moja dieta uniemożliwia zachorowania na raka, miażdżycę, cukrzycę, czy leczy wszystkie choroby świata”. Zatem nie ma się co dziwić że schodziło jak świeże bułeczki. Gdyby tu chodziło o Harrego Pottera, to ok. ale tu chodzi o zdrowie i życie ludzkie, jak mają się do tego ogromne ilości sprzedanych książek Jana Kwaśniewskiego jeśli idzie o szkodliwość jego zaleceń?
Jeżeli krytyka jest uzasadniona, (a w przypadku Jana Kwaśniewskiego jest ona jak najbardziej zasadna), to nie ma co podciągać tego pod ogół, (jakoby wszyscy sławni zawsze byli krytykowani) zwłaszcza że szkodliwość zaleceń Jana Kwaśniewskiego widać po dziś dzień, a pomimo tego twórca diety nie raczy tego korygować. Jest to postawa naganna moralnie,(nie ma to nic wspólnego z wadami, tym bardziej że jest to lekarz) zwłaszcza że Jan Kwaśniewski pisze w swoich książkach z ogromnym przejęciem o ludzkim zdrowiu.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #16 : 03-04-2014, 12:50 »

Odnoszę wrażenie, że nie rozumie Pan znaczenia słowa "propagować".
Propagować = rozpowszechniać jakieś idee, myśli, przekonania
To słowo nie ma żadnych konotacji dotyczących ew. szkodliwości.
Zatem zasługi w propagowaniu jakiejś idei mają ci, którzy potrafią ją rozpowszechniać.
Czy teraz rozumie Pan co napisałem?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 03-04-2014, 13:13 »

Racja, to jest Sztygar tak, że największe zasługi w propagowaniu nazizmu miał Hitler. Broń Boże, żeby mnie kto nie posądził o jakiekolwiek porównania, chodzi o semantykę.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #18 : 03-04-2014, 14:40 »

Odnoszę wrażenie, że nie rozumie Pan znaczenia słowa "propagować".
Propagować = rozpowszechniać jakieś idee, myśli, przekonania
To słowo nie ma żadnych konotacji dotyczących ew. szkodliwości.
Zatem zasługi w propagowaniu jakiejś idei mają ci, którzy potrafią ją rozpowszechniać.
Czy teraz rozumie Pan co napisałem?
Owszem, rozumiem co to znaczy propagować, rozpowszechniać, tylko głębszy kontekst Pana wypowiedzi był taki jakoby, Jan Kwaśniewski doznawał represji na skutek owego propagowania, swojej diety. Dziś już wiadomo, że owe represje absolutnie nie wypływały z samego propagowania, ale również, a przede wszystkim, ze szkodliwości zaleceń Jana Kwaśniewskiego.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #19 : 03-04-2014, 15:47 »

Panie Tomaszu, wracając na chwilę do pani prof. Grażyny Cichosz - ja wypowiedź Kozaczka zrozumiałam w ten sposób, że chodziło jej o redakcję Onetu i to w odniesieniu do niej - a nie do pani profesor - napisała, że przestali brać narkotyki, bo opublikowali w końcu coś sensownego i wartościowego, czym właśnie jest ten wywiad. Przynajmniej to wynika z jej drugiej odpowiedzi w tym wątku, bo pierwsza faktycznie niewiele wyjaśnia i może wprowadzać w błąd co do intencji jej autorki. Nie przypominam sobie, żebym gdzieś tutaj na forum spotkała się z obrażaniem pani profesor...
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Strony: [1] 2 3 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!