Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 14:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta wysokowęglowodanowa a diety niskowęglowodanowe  (Przeczytany 228793 razy)
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #20 : 03-04-2014, 16:22 »

PS. Oczywiście należy przypomnieć, że największe zasługi w propagowaniu żywienia niskowęglowodanowego w Polsce ma dr Jan Kwaśniewski,

Brawo! Mało się nie przekręciłem na diecie Kwaśniewskiego i wiem, że nie ja jeden. Tu powoli dochodzę do siebie, jak dobrze pójdzię, to przed śmiercią dojdę hehehe.

Jedno świadectwo Scorupionowe, potwierdzające nieskuteczność żywienia niskowęglowodanowego dr Kwaśniewskiego już mamy, a z tego, co napisał poszkodowany, wynika, że takich osób jest więcej.

Jeżeli krytyka jest uzasadniona, (a w przypadku Jana Kwaśniewskiego jest ona jak najbardziej zasadna), to nie ma co podciągać tego pod ogół, (jakoby wszyscy sławni zawsze byli krytykowani) zwłaszcza że szkodliwość zaleceń Jana Kwaśniewskiego widać po dziś dzień, a pomimo tego twórca diety nie raczy tego korygować.

Sztygar też pisze o osobach poszkodowanych. Te informacje nie biorą się z powietrza.

Odniosłem się do szkodliwości propagowanej diety dr Kwaśniewskiego, ponieważ znam przynajmniej jedną osobę, której owa dieta po prostu zaszkodziła.

Odnoszę wrażenie, że nie rozumie Pan znaczenia słowa "propagować".
Propagować = rozpowszechniać jakieś idee, myśli, przekonania
To słowo nie ma żadnych konotacji dotyczących ew. szkodliwości.
Zatem zasługi w propagowaniu jakiejś idei mają ci, którzy potrafią ją rozpowszechniać.

Pozostaje pytanie, jakie korzyści chorym przyniosły zasługi tego, który propagował te idee, bo potafił je rozpowszechniać?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
scorupion
« Odpowiedz #21 : 03-04-2014, 16:38 »

Mnie dieta Kwaśniewskiego kojarzy się z wysokotłuszczową, a nie z niskowęglowodanową.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2014, 18:06 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #22 : 03-04-2014, 20:50 »

Mnie dieta Kwaśniewskiego kojarzy się z wysokotłuszczową, a nie z niskowęglowodanową.
No bo większość ją tak wypacza, że się przyzwyczaja, że do wszystkiego musi dodać masła albo tłustej śmietany...
O tych poszkodowanych to cały czas opowiadają dawni 'przyjaciele' Kwaśniewskiego (głównie forum 'dobra dieta').
Z dr Kwaśniewskim jest podobnie jak z Biosłone wszyscy go krytykują i ośmieszają. A jednak ma on rzeszę podopiecznych, którzy dzięki jego diecie zapomnieli co to są choroby 'nieuleczalne'. Wg mnie w jego układance zabrakło jednego elementu - odchorowywania chorób.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #23 : 03-04-2014, 21:46 »

Cytat
Z dr Kwaśniewskim jest podobnie jak z Biosłone wszyscy go krytykują i ośmieszają.
Nie jest podobnie, po pięciu latach tłustej diety wyrżnąłem gębą w ścianę, tu po takim samym okresie czasu mogę jakoś po ludzku egzystować. Znam środowisko optymalnych, na początku euforia, potem u niektórych fanatyzm, a u reszty choroby, choroby, choroby.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #24 : 03-04-2014, 21:59 »

No bo większość ją tak wypacza, że się przyzwyczaja, że do wszystkiego musi dodać masła albo tłustej śmietany...
O tych poszkodowanych to cały czas opowiadają dawni 'przyjaciele' Kwaśniewskiego (głównie forum 'dobra dieta').
Z dr Kwaśniewskim jest podobnie jak z Biosłone wszyscy go krytykują i ośmieszają. A jednak ma on rzeszę podopiecznych, którzy dzięki jego diecie zapomnieli co to są choroby 'nieuleczalne'. Wg mnie w jego układance zabrakło jednego elementu - odchorowywania chorób.
Nie tak do końca jest jak piszesz. Skoro sama piszesz że zabrakło u Jana Kwaśniewskiego odchorowania chorób, więc ludzie na jego diecie nie pozbywają się chorób tylko mają je zaleczone i taki schemat najczęściej kończy się rakiem, co jest bardzo częste już teraz wśród optymalnych.
Ja Kwaśniewskim zacząłem się interesować od jakiCHś trzech lat, a właściwie to szwagier dał mi jego książkę. Szwagier trzy lata temu chciał stosować jego dietę, ale było za tłusto i nie stosował. Jan Kwaśniewski pisze bardzo populistycznie, używa kategorycznych stwierdzeń, a tego robić nie powinien. Natomiast ukrywanie źródeł z jakich korzystał (Taller, Lutz), i kreowanie się na człowieka który sam wszystko wymyślił, całkowicie go dyskwalifikuje, jako osobę wiarygodną. Znalazłem na forum które podałaś dosyć sporo przykładów którym dieta Jana Kwaśniewskiego nie pomogła ale zaszkodziła, jest to o tyle przerażające że dietę stosowali bardzo często pod okiem certyfikowanych fachowców przez samego Jana Kwaśniewskiego. Bardzo niepokojące jest to że w ostatnich latach dużo ludzi na tej diecie zmarło na raka. Dwa miesiące temu zmarła optymalna na białaczkę, a dietę stosowała ponad 10 lat.

Oto przykłady które opisują osoby stosujące dietę Jana Kwaśniewskiego:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=227003#227003
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=228853#228853
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=229122#229122
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=229542#229542
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=231887#231887
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=234165#234165
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=235202#235202

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=237095#237095  - I najnowszy wpis na forum, pomimo zapewnień Jana Kwaśniewskiego że na jego diecie nie ma prawa pojawić się miażdżyca, a jeśli ona jest to szybko ustępuje, chory ma zaawansowaną wieńcówkę, pomimo tego że bywał trzykrotnie u samego Jana Kwaśniewskiego.
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=235267#235267 - A tu osoba która była na diecie Kwaśniewskiego, zachorowała na raka i przestrzega.

Uważam że Jan Kwaśniewski jest w wielkim błędzie sprowadzając wszystkie choroby do proporcji BTW, jak to nie pomaga to prądy selektywne, a jak to nie pomaga to zganianie że ktoś podjada, proporcji nie przestrzega itp. Jan Kwaśniewski nie uwzględnia toksemii jako przyczyny chorób, przecież manipulowanie wszelkimi frakcjami cholesterolu za pomocą spożycia białka, tłuszczu czy węglowodanów jest tak samo szkodliwe jak przyjmowanie statyn. Te frakcje służą do usuwania wolnych rodników, toksyn, a Jan Kwaśniewski tego absolutnie nie bierze pod uwagę, dlatego dużo ludzi na jego diecie choruje na miażdżycę.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2014, 17:22 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #25 : 03-04-2014, 22:48 »

Znam środowisko optymalnych, na początku euforia, potem u niektórych fanatyzm, a u reszty choroby, choroby, choroby.
No a ja akurat odwrotnie znam ludzi, którzy się pozbyli tak zwanych 'nieuleczalnych' chorób, choćby najprostszy przykład cukrzycy...
Panie Sztygar proszę dokładnie przeczytać historię osób których tak łatwo szafują na forum 'dobra dieta'. Niejaki COOLER dokładnie działa jak na tym forum niejaki wodolej. Nie ma nawet co tu komentować... Żal jak ktoś się opiera na tylko na czyiCHś insynuacjach...
« Ostatnia zmiana: 04-04-2014, 17:25 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #26 : 03-04-2014, 23:21 »

No a ja akurat odwrotnie znam ludzi, którzy się pozbyli tak zwanych 'nieuleczalnych' chorób, choćby najprostszy przykład cukrzycy...
Panie Sztygar proszę dokładnie przeczytać historię osób których tak łatwo szafują na forum 'dobra dieta'. Niejaki COOLER dokładnie działa jak na tym forum niejaki wodolej. Nie ma nawet co tu komentować... Żal jak ktoś się opiera na tylko na czyiś insynuacjach...
Ale proszę zwrócić uwagę te przykłady to nie są jakieś wymysły, czy coś sfabrykowanego, ale to są konkretne osoby, które latami stosują zalecenia Jana Kwaśniewskiego i same się dziwią że zachorowały, czyli coś zupełnie odwrotnego co obiecywał Jan Kwaśniewski tu jest meritum sprawy. Oprócz tego Coolera są tam ludzie którzy opisują swoje przypadki i przestrzegają przed zaleceniami Jana Kwaśniewskiego.
Proszę zwrócić uwagę na forum Kwaśniewskiego jest wyłączona rejestracja i dyskutuje kilku klakierów,(lub może parę osób pod kilkoma nikami, o czym jest coraz głośniej) jeśli ktoś napisze coś negatywnego o zaleceniach Jana Kwaśniewskiego jest usuwany z forum.
Proszę przeczytać dokładnie co pisze Pan Jarmołowicz który sam mówi że nie jednego musiał ratować po zaleceniach Jan Kwaśniewskiego, opisuje nawet lekarza optymalnego który sam się zdziwił że po latach na diecie doprawił się miażdżycy i niestety zmarł.
Przed nowotworami wśród optymalnych przestrzega również Pani Doktor Bednarczyk, notabene też lekarz optymalny. Zatem sprowadzanie wszystkiego do tego że to niby sprawa jakiegoś jednego trola, jest zupełnie niepoważnie, nieodpowiedzialne, i nie na miejscu.
Poza tym to nie jest żadne wyleczenie z cukrzycy, bo trzeba cały czas pilnować węglowodanów, więc jest to zaleczenie i tak działa dieta Jana Kwaśniewskiego. Ktoś kto musi pilnować węglowodanów nie jest wyleczony z cukrzycy, o żadnym wyleczeniu mowy być nie może.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2014, 23:51 wysłane przez Sztygar » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #27 : 04-04-2014, 07:49 »

Cytat
No a ja akurat odwrotnie znam ludzi, którzy się pozbyli tak zwanych 'nieuleczalnych' chorób, choćby najprostszy przykład cukrzycy...
Żeby była jasność sytuacji...nie polecamy tłustej diety, ponieważ prowadzi do utraty zdrowia, a co gorsze i to potwierdzają liczne przypadki, nawet do śmierci.
Że się poprawia po przejściu na dietę Kwaśniewskiego? No poprawia się, podobnie jak przy przejściu na którąkolwiek z diet, ale na krótko, później kłopoty wracają zwielokrotnione. Mechanizm jest gdzieś opisany na forum, poczytaj sobie.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #28 : 04-04-2014, 09:27 »

Jak najbardziej nie ma co ludziom polecać zaleceń Jana Kwaśniewskiego. Jest identycznie jak opisuje to Pan Jarmołowicz, początkowo jest owszem poprawa, a po latach pojawiają się choroby z rakiem włącznie czego doświadczyli ludzie związani bardzo blisko z samym Janem Kwaśniewskim.
Z tym wyleczeniem z cukrzyc to nie jest żadne wyleczenie i prawdę piszą Ci którzy mówią że poprzez takie stawianie sprawy, chory jest wręcz oszukiwany. Weźmy cukrzycę typu II, tutaj przyczyną choroby nie jest to że w organizmie mamy za dużo glukozy, ale to że organizm chorego nie potrafi tej glukozy przyswoić odpowiednio jak u zdrowego. Dr. Gerson dosyć dobrze opisuje ten stan, że komórka jest jakby (użyje tu swojego prostackiego języka, zabrudzona jakimiś złogami, toksynami i dopiero wyczyszczenie i usunięcie tych złogów spowoduje że komórka będzie normalnie przyswajała glukozę jak u zdrowego). Taki stan rzeczywiście będzie można nazwać wyleczeniem z cukrzycy typu II, gdyż taka osoba będzie mogła spożywać posiłki jak osoba zdrowa. Natomiast Jan Kwaśniewski zaleca obniżenie węglowodanów, które chory ma pilnować do końca życia i to nazywa wyleczeniem z cukrzycy. Jest to jedno wielkie nieporozumienie. To tak samo jakby ktoś miał alergię na banany, wykluczyłby całkowicie banany i mówił że pozbył się alergii, z tym że do końca życia musi pilnować żeby tych bananów nie jeść, bo jak je zje to alergia wróci.
Podobnie z cukrzycą typu I, Jan Kwaśniewski twierdzi że jego dietą idzie wyleczyć tą chorobę w ponad 90%, co jest zupełnym nieporozumieniem. W cukrzycy typu I dochodzi do  powolnego zniszczenia, produkujących insulinę, komórek β wysp trzustkowych w następstwie tego do utraty zdolności jej wydzielania. Jan Kwaśniewski proponuje radykalne zmniejszenie spożywania węglowodanów i taki stan nazywa wyleczeniem z cukrzycy typu I. Jest to znowu kategoryczne nadużycie, gdyż o jakimkolwiek wyleczeniu z cukrzycy typu I w takim schemacie mowy być nie może, gdyż bez względu na ilość zjadanych węglowodanów cały czas trwa niszczenie komórek β wysp trzustkowych. Oczywiście w obu chorobach ograniczenie spożywania węglowodanów jest zasadne, ale nazywanie tego wyleczeniem jest po prostu wprowadzaniem ludzi w błąd przez Jana Kwaśniewskiego.
Zatem sumując zalecenia Jana Kwaśniewskiego są kolejną metodą łatania dziur w organizmie. Czyli jest to kolejna cudowna dieta łatająca dziury z nieciekawym finałem, gdyż jak pisze Pan Józef, ani natury, ani organizmu oszukać się nie da.

Scorupionie, podobne objawy takie jak Ty na zaleceniach Jana Kwaśniewskiego miała inna osoba opisuje je tutaj o mało życia nie straciła i osiągnęła stan przedrakowy:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=233906#233906
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=224758#224758
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=224739#224739
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=235595#235595
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #29 : 04-04-2014, 09:53 »

Kwaśniewski leczy cukrzycę, jak kalekarze nadciśnienie czy wady wzroku. 
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
scorupion
« Odpowiedz #30 : 04-04-2014, 10:00 »

Znam w realu takich co biegają jak kot z pęcherzem po arkadiach i różnych odtruwaczach, żeby wybrnąć z g*wna, w jaki ich wpędziła dieta optymalna.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #31 : 04-04-2014, 10:45 »

Kwaśniewski leczy cukrzycę, jak kalekarze nadciśnienie czy wady wzroku. 
'Leczy' dietą niskowęglowodanową - co niektórzy od razu rozumują jako tłustą. I nie leczy tylko poprostu, bo żadnych lekarstw nie przepisuje tylko zaleca ograniczenie węglowodanów. Jego dieta jest jest bardzo podobna do ZZO - gdyby bardziej wyeliminować nabiał. Oczywiście poszkodowanych jest tam kilka osób, które biadają i jak rozumieją wszystko po swojemu (czyli za bardzo chcą przedobrzyć). I oczywiście tych kilka osób robi taki ferment, że już mało kto pamięta, jak do niedawna dla większości osób uznanych przez medycynę jako chorych na nieuleczalne choroby ostatnią deską był dr J. Kwaśniewski, dla którego nie było takiego czegoś jak choroby 'nieuleczalne'.
Warto przeczytać wątki osób (nielicznych), które po latach zachorowały np. na raka i ktoś zaraz zarzucił, że dieta optymalna powoduję raka. Widać tam, że osoby przez cały czas czuły się doskonale ale jednocześnie olewały choroby czyli każde przeziębienie, grypę leczyli antybiotykami szybko wracali do aktywności a dalszy ciąg to znamy dobrze...
To jak wspomniałem wg mnie jest element, którego zabrakło u dr Kwaśniewskiego.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #32 : 04-04-2014, 11:02 »

Żeby była jasność sytuacji...nie polecamy tłustej diety, ponieważ prowadzi do utraty zdrowia, a co gorsze i to potwierdzają liczne przypadki, nawet do śmierci.

Żeby była jasność sytuacji... ja polecam tłustą dietę (niskowęglowodanową), ponieważ prowadzi do zdrowia... a co gorsze i to potwierdzają liczne przypadki, nawet do śmierci. Jak każda inna. Trzeba kiedyś umrzeć.

Zajmuję się tematem profesjonalnie od 2003 r. Sam się tak odżywiam i jestem zdrowy. Na razie żyję, ale obiecuję, że kiedyś umrę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 04-04-2014, 11:09 »

No i przestało być rzeczowo...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #34 : 04-04-2014, 11:19 »

No i przestało być rzeczowo...

Może być bardziej rzeczowo, ale Państwo nie czytacie artykułów, które polecam, więc nie będę się na nie powoływał. Jeżeli ktoś rzeczywiście interesuje się wpływem diety ketogennej na zdrowie, chętnie wskażę literaturę (niestety po angielsku). Dla nieznających angielskiego polecam właśnie artykuły i wypowiedzi prasowe prof. Grażyny Cichosz, która (jako jedna z niewielu osób) wie o czym mówi i pisze.

Kto nie wie nic... musi wierzyć we wszystko!
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #35 : 04-04-2014, 11:21 »

Żeby była jasność sytuacji... ja polecam tłustą dietę (niskowęglowodanową), ponieważ prowadzi do zdrowia...
Uściślijmy, żeby sytuacja była jeszcze bardziej jasna. Chodzi oczywiście o dietę opisaną przez Jana Kwaśniewskiego w jego książkach?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #36 : 04-04-2014, 11:28 »

Żeby była jasność sytuacji... ja polecam tłustą dietę (niskowęglowodanową), ponieważ prowadzi do zdrowia...
Uściślijmy, żeby nie było nieporozumień. Chodzi oczywiście o dietę opisaną przez Jana Kwaśniewskiego w jego książkach?

Chodzi o ogólną zasadę: umiarkowana ilość białka zwierzęcego najwyższej jakości, znikoma ilość węglowodanów, duuużo* tłuszczu zwierzęcego (w tym odrobinę omega-3). Proporcje powinny być dopasowane indywidualnie. Przy skrajnym ograniczaniu węglowodanów trzeba trochę zwiększyć podaż białka.

* duuużo = proporcjonalnie do zapotrzebowania energetycznego (inaczej: tyle, żeby nie odczuwać głodu)

Ja swoją wiedzę żywieniową w dużym stopniu zawdzięczam książkom dr. Jana Kwaśniewskiego i możliwości szkolenia w ośrodku w Jastrzębiej Górze (2003). Jestem dumny, że mogłem zdawać u niego egzamin i otrzymać certyfikat z jego podpisem. Uważam go za jednego z najwybitniejszych polskich lekarzy (którymi Państwo tak gardzicie).
« Ostatnia zmiana: 04-04-2014, 17:36 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #37 : 04-04-2014, 11:37 »

Słabo więc uściśliliśmy, ja piszę o Diecie Optymalnej Jana Kwaśniewskiego, aż do piątego miejsca po przecinku.
Gardzimy? Osobiście bardziej wytykam błędy, Kwaśniewski bezwarunkowo powinien się wycofać z wielu swoich twierdzeń, nie wytrzymały próby czasu. Dlaczego tego nie robi?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #38 : 04-04-2014, 11:57 »

Słabo więc uściśliliśmy, ja piszę o Diecie Optymalnej Jana Kwaśniewskiego, aż do piątego miejsca po przecinku.
Gardzimy? Osobiście bardziej wytykam błędy, Kwaśniewski bezwarunkowo powinien się wycofać z wielu swoich twierdzeń, nie wytrzymały próby czasu. Dlaczego tego nie robi?

Wszystko można doprowadzić do absurdu, jeżeli chce się udowodnić jakąś tezę lub kogoś zdyskredytować.

Ja proponuję tylko, żeby najbardziej zasłużone osoby objąć na tym Forum immunitetem (jako dobro narodowe) i ich nie obrażać.

Błędy najlepiej dostrzegać własne (wiem, że trudno), a nie wytykać innym.

Czy Pan nie zauważa, że stwierdzenie "Kwaśniewski bezwarunkowo powinien się wycofać z wielu swoich twierdzeń" jest po prostu niegrzeczne? Dr Jan Kwaśniewski żyje już blisko 77 lat, a odżywia się w ten sposób pewnie ok. 50, więc dlaczego Pan twierdzi, że jego zalecenia nie wytrzymały próby czasu? Bo Panu zaszkodziły?

W biologii na każdy bodziec (np. żywieniowy) reakcja nie jest identyczna z dokładnością do piątego miejsca po przecinku. Mam obecnie pod opieką dziecko, które w ogóle nie toleruje tłuszczu (nie trawi). Zastosowałem u niego inną dietę zalecaną przez dr. Jana Kwaśniewskiego (tzw. japońską) - wysokowęglowodanową, niskotłuszczową, opartą na ryżu i białku zwierzęcym.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2014, 12:09 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #39 : 04-04-2014, 12:23 »

Cytat
Czy Pan nie zauważa, że stwierdzenie "Kwaśniewski bezwarunkowo powinien się wycofać z wielu swoich twierdzeń" jest po prostu niegrzeczne?
Nie, niegrzeczne to były zapewnienia autora diety optymalnej, że dieta ta wyleczy choroby, na które po jej zastosowaniu zapadłem.
Cytat
Ja proponuję tylko, żeby najbardziej zasłużone osoby objąć na tym Forum immunitetem (jako dobro narodowe) i ich nie obrażać.
Były takie próby w historii z Leninem i kilkoma innymi, na całe szczęście powiodły się tylko na ograniczonym terytorium i w ograniczonym zakresie.

Znam dobrze osobiście trzy osoby, które ta dieta doprowadziła do utraty zdrowia, byłem też kiedyś w ośrodku dla takich niedobitków i sierot po tłustym życiu, wyglądali i mieli przypadłości bardzo podobne do mnie. To nie jest jednostkowy przypadek.
Nie zamierzam nikogo przekonywać, piszę co wiem na ten temat i jedzta co chceta hehehe.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!