Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 04:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chory kręgosłup.  (Przeczytany 17681 razy)
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« : 10-03-2014, 21:45 »

Zauważyłam u siebie jakąś anomalię czy jak to nazwać, mam bóle od dziecka powyżej kości ogonowej dolna część kręgosłupa.

Ta część kręgosłupa rusza się w sensie gdy dotykam to chrząstka jest jakby oddzielona od mojego ciała, nie wiem czy dobrze to tłumaczę. W każdym razie wiem że przez te bóle mam częste parcia na pęcherz i mam parcia naglące pod wpływem każdej formy dotyku, ściśnięcia tej części kręgosłupa.

Uważam że o jest przyczyna moich problemów z sikaniem jeżeli się mylę niech ktoś mnie oświeci.

Kręgosłup mam skrzywiony od dziecka i boli mnie ostatnio w różnych częściach.
Wiem że to oznacza niedobór wapnia ale najwyrazniej mi się on nie wchłania bo w diecie mam go dużo myślę.
Zapisane
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #1 : 29-10-2014, 21:02 »

Muszę podzielić się z wami nowymi faktami.

Kilka razy byłam u dobrej masażystki (tak sądzę).

Jej diagnoza brzmi: ucisk nerwu korzeniowego na narządy wewnętrzne w tym pęcherz i jelita stąd te problemy z pęcherzem.Do tego coś mam z dyskiem ( przemieszczanie dysku ku dołowi) ale nie pamiętam co dokładnie.

Z całą pewnością potwierdzam jej przypuszczenia, oglądała moje zdjęcia RTG kręgosłupa lędzwiowego.
Szczerze zgadzam się z jej diagnozą, że to jest wada wrodzona i nabyta także bo mam zwyrodnienia, dlatego całe moje dzieciństwo kręciło się wokół toalety.

Zabiegi jakie mi wykonała to: akupresura, masaż nerwu korzeniowego, bańki chińskie szklane ogniowe i  masaż leczniczy Shitsu.

Po każdym zabiegu spałam w nocy bardzo dobrze, czasem czuję poprawę funkcji pęcherza, w nocy nie mam problemów takich jak kiedyś z pęcherzem choć wstaje czasem do toalety.

Jak uważacie czy powinnam kontynuować te zabiegi nadal?

Podobno w moim przypadku powinno wystarczyć 10 takich sesji.
Poradziła mi konsultację z neurologiem który nastawia kręgosłup i jest bardzo doświadczony w tym temacie.

Nie wiem co mam robić dalej. Proszę o jakieś rady konkretne!
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 29-10-2014, 22:18 »

Od dłuższego czasu rozgłaszam, że dobry masaż może przynieść zgoła nieoczekiwane, a pozytywne rezultaty.
Jak długo trwa u ciebie taki zabieg? Dziesięć godzinnych może na początek wystarczyć, zobaczysz jak się będziesz czuła, za kilka miesięcy należałoby powtórzyć. Konsultacja nie zaszkodzi, napisz co ci powie.

Przemieszczenie dysku to pewnie kręgozmyk.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #3 : 30-10-2014, 00:11 »

Trzeba wybierać pokarm o dużej zawartości krzemu, boru, magnezu. Kiedyś przeciążyłem w pracy kręgosłup tak, że później co jakiś czas miałem nawroty tak bolesne, że nie mogłem wczołgać się do łóżka. Jedyną ulgę sprawiało mi przykładanie szlifierki oscylacyjnej i rozgrzewanie bolących partii ciała. Postanowiłem, że nie dopuszczę pogorszenia się stanu zdrowia, bo jako jedyny zdobywam dla rodziny środki do życia i nie uśmiecha mi się być rencistą. Wiem, że to niezgodne z Biosłone, ale przyjmuję doustnie balsam krzemowy z boraksem który według własnej recepty sam robię oraz od niedawna dosalam pokarmy chlorkiem magnezu. Uwierzcie mi - to działa. Od szczotkowania miałem odsłonięte szyjki zębowe, które bolały przy myciu. Teraz już o tej dolegliwości zapomniałem.
Zapomnij o dostarczaniu wapnia. To magnez jest "klejem" który wzmacnia kości. 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 30-10-2014, 00:37 »

Cytat
Przemieszczenie dysku to pewnie kręgozmyk.
Kręgozmyk to przemieszczenie kręgu, jak mówi nazwa.

Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #5 : 30-10-2014, 07:22 »

Miałem, dobrze wiem.
W tym wypadku być może to co Angela napisała;
Cytat
Do tego coś mam z dyskiem ( przemieszczanie dysku ku dołowi) ale nie pamiętam co dokładnie.
Ze względu na wcześniejszy wpis:
Cytat
Zauważyłam u siebie jakąś anomalię czy jak to nazwać, mam bóle od dziecka powyżej kości ogonowej dolna część kręgosłupa.
Ta część kręgosłupa rusza się w sensie gdy dotykam to chrząstka jest jakby oddzielona od mojego ciała, nie wiem czy dobrze to tłumaczę.
może okazać się kręgozmykiem, czemu zresztą często towarzyszy degeneracja krążka.

Tak czy inaczej, sposób postępowania jest dobry. Uważaj tylko na neurochirurgów, bo niektórzy najchętniej wszystko by cięli, a znam sporo przypadków, gdy masaże wybroniły przed operacją, również przy kręgozmykach.
Zapisane
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #6 : 30-10-2014, 09:33 »

Cały zabieg trwa do 30 minut a sam masaż nie wiem ile ale chyba kilka minut i na każdej wizycie robiła te same zabiegi.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #7 : 05-11-2014, 17:33 »

Cytat
Miałem, dobrze wiem.
Należy rozumieć, że to czas przeszły i już nie masz kręgozmyku.
Właśnie mój mąż wczoraj poddał się operacji kręgozmyku, bardzo się martwię co z tego wyniknie. Napisz coś optymistycznego na ten temat.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #8 : 05-11-2014, 17:44 »

Cytat
Napisz coś optymistycznego na ten temat.
Czarno widzę smile
Nie miałem operacji, ześlizg nie zniknął całkiem, ale pod wpływem masażu cofnął się na tyle, że jest spokojnie do wytrzymania.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #9 : 05-11-2014, 17:50 »

Dzięki Czarnowidzu, jemu niestety żadne masaże już nie pomagały, drętwiały mu nogi.
Zapisane
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #10 : 06-11-2014, 20:31 »

Dziś byłam u dobrego neurologa który nastawił mi kręgosłup.

Jak zauważyłam stan mojego samopoczucia uległ poprawie ale nie wiem na jak długo.
Powiedział że mam odstawić gluten , cukier, masaże, ćwiczenia opracowane przez masażystkę, urolog też wskazany do sprawdzenia zrostów po cesarce.

Mówił że powinnam jeszcze do niego przyjść na kolejne nastawianie co jakiś czas ale nie wiem czy tyle jest potrzebne.
Mówił o jakimś człowieku który zajmuje sie masazem brzucha żeby nastawić moje zrosty w podbrzuszu bo prawdopodobnie to jest przyczyna mojego częstego sikania ale nie wykluczone ze mam wadę wrodzoną błędnika czyli coś mam nie tak z układem nerwowym.

Kazał mi się moczyć w roztworze siarczanu co kilka dni w wannie z wodą.

Co wy na to?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #11 : 07-11-2014, 09:28 »

Dla mnie brzmi logicznie, ale nie znam działania tych kąpieli w siarczanie. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że odstawienie glutenu, zmiana diety "wyleczyła" mi kręgosłup z przepuklin i wypuklin, które dawały mi duże dolegliwości i co najmniej raz w roku brałam zastrzyki "na lumbago”, nie mówiąc o maściach, lekach, plastrach itp. Od 3 lat nie wzięłam nic na jakikolwiek ból. Napisałam, że wyleczyłam się w cudzysłowie, bo nie robiłam kontrolnego rezonansu i nie wiem czy coś jeszcze mam, ale dolegliwości od 3 lat nie mam żadnych!
To najbardziej przemawia do moich znajomych i rodziny, którzy znali moje bólowe doświadczenia, że zmiana jedzenia leczy kręgosłup.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2014, 12:20 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #12 : 07-11-2014, 12:24 »

Dziś czuję się obolała, zmęczona i nadal sikam jak zwykle (parcia). KB to chyba jedyny sposób aby trochę zapanować nad sikaniem, meczę się, bo nadal jestem chora mimo tylu metod zastosowanych. Jestem tak zdesperowana, że biorę Buscopan na skurcze brzucha ale tylko w razie jakiegoś wyjazdu. Gdy nic nie jem rano to czuję się całkiem nieźle ale do czasu zjedzenia śniadania i w ogóle jedzenia. Najgorzej się czuję gdy zbliża się miesiączka. Ciągle mam mdłości i każdy posiłek muszę w siebie wmuszać bo nie mogę czasem jeść przez te mdłości. Kręgosłup jest w porządku, z tego co powiedział doktorek, bo już go nastawił ale bóle w miejscu korzonków nadal mam duże. Kazał mi pić rano dwie szklanki wody z miodem na czczo i czytać książkę o psychologii. Miód faktycznie coś tam pomaga ale muszę go dużo zjeść.  
« Ostatnia zmiana: 07-11-2014, 14:05 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #13 : 07-11-2014, 14:08 »

Mięśnie pośladków masz spięte? Odczuwasz tam dolegliwości bólowe?
Zapisane

Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #14 : 07-11-2014, 23:07 »

Mięśnie pośladków trochę są spięte, między nimi mam bóle kości ogonowej a także bóle w pośladkach. Największy ból odczuwam w momencie wysiłku fizycznego, nawet samo odkurzanie powoduje bóle.Dziś miałam pierwsza kąpiel w siarczanie z wodą. Czułam się wyciszona, senna i zrelaksowana. Będę powtarzała kąpiele co 2 dni aż do uzyskania poprawy.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #15 : 08-11-2014, 11:13 »

Spróbuj masowania pośladków i ud ale niesamodzielnie. Nie da się.
Zapisane

Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #16 : 08-11-2014, 16:52 »

Po zabiegach u masażystki na pośladkach nie miałam aż tak widocznych odbić od baniek ogniowych o dziwo, ale za to w różnych miejscach miałam bardzo mocno widoczne było to w okolicy nerek i łopatek przy szyi także. Masowanie ud i pośladków jest bardzo bolesne gdy robi to masażystka.
Ma to być masaż mocny czy lekki?

Teraz bóle się nasiliły w okolicy nerek a dokładnie na środku miedzy nerkami, neurolog kazał mi te miejsca codziennie mocno masować (samej) po wstaniu z łóżka
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #17 : 08-11-2014, 16:56 »

Chodzi o rozluźnienie mięśni. Natężenie bólu jest zależne od stopnia ich spięcia.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #18 : 08-11-2014, 18:14 »

Cytat
Ma to być masaż mocny czy lekki?
Mocny i ma boleć.
Zapisane
Gosia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 60
MO: 12.02.2011
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #19 : 08-11-2014, 18:58 »

Mój kręgosłup też jest w kiepskim stanie. Oprócz różnych skrzywień i chorób mam też kręgozmyk (prawdopodobnie po upadku z trzepaka w dzieciństwie). 5 lat temu w rtg kręgosłupa wyszło, że ten kręgozmyk ma 1/3 trzonu. Teraz to samo badanie wykazało, że jest to 11 mm. Nie umiem za bardzo porównać tych wyników, ale wydaje mi się, że chyba nie jest gorzej. Myślę, że jest to zasługa właśnie masaży i właściwego trybu życia. Teraz jeszcze dodatkowo wieczorem po kąpieli mąż wmasowuje mi w mięśnie kręgosłupa-potem ja jemu-chlorek magnezu. Wydaje mi się, że on też pomaga w zmniejszeniu bólu. Widzę to szczególnie po mężu, który codziennie ciężko pracuje. Kiedyś wracał do domu mocno przygarbiony z bólu, a teraz chodzi prosto. On także jeździ na masaże.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!