Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jaja i ryby wystarczą?  (Przeczytany 45879 razy)
Zega
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 61
MO: 15-12-2012
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #40 : 29-03-2014, 14:55 »

Mój znajomy,  15 lat temu razem chorowaliśmy na nadczynność tarczycy, zdradził mi ostatnio że przez rok nie jadł mięsa.Wpakował się chyba w jakąś dietę, tego nie zdradził. Skutki tego są takie, że teraz ruszają mu się wszystkie zęby bo ma paradontozę.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2014, 17:35 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #41 : 29-03-2014, 15:08 »

Moje ryby? Rozumiem, że wy ich nie jecie. Na zdrowie przekłada się wiele innych czynników, nie tylko to, czy się spożywa mięso czy ryby...

„Niezależnie od tego kto był ojcem choroby, matką była zła dieta.”
Zapisane

Namidairo
« Odpowiedz #42 : 29-03-2014, 17:07 »

Mój znajomy,  15 lat temu razem chorowaliśmy na nadczynność tarczycy, zdradził mi ostatnio że przez rok nie jadł mięsa.Wpakował się chyba w jakąś dietę, tego nie zdradził. Skutki tego są taki, że teraz ruszają mu się wszystkie zęby bo ma paradontozę.
No i co z tego wynika? Ja znam wiele osób, które jedzą mięso i są cięzko chore, czy to znaczy, że mięso szkodzi?
Cytat
„Niezależnie od tego kto był ojcem choroby, matką była zła dieta.”
Ja Kamilu dalej czekam na Twoją odpowiedź wyjaśniającą dlaczego czerwone mięso jest niezbędne.
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #43 : 29-03-2014, 17:17 »

Mój znajomy,  15 lat temu razem chorowaliśmy na nadczynność tarczycy, zdradził mi ostatnio że przez rok nie jadł mięsa.Wpakował się chyba w jakąś dietę, tego nie zdradził. Skutki tego są taki, że teraz ruszają mu się wszystkie zęby bo ma paradontozę.
No i co z tego wynika? Ja znam wiele osób, które jedzą mięso i są cięzko chore, czy to znaczy, że mięso szkodzi?

No i co z tego? Można jeść mięso czerwone i przegryźć bułką, czy nadal uważasz że to zdrowy posiłek?
Powiadasz, że znasz wiele osób jedzących czerwone mięso i nie jedzących glutenu i konserwantów, którzy są chorzy?

Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #44 : 29-03-2014, 17:24 »

Cytat
No i co z tego? Można jeść mięso czerwone i przegryźć bułką, czy nadal uważasz że to zdrowy posiłek?
Powiadasz, że znasz wiele osób jedzących czerwone mięso i nie jedzących glutenu i konserwantów, którzy są chorzy?
No właśnie o to mi chodzi. To samo można właśnie powiedzieć o znajomym Zegi.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #45 : 29-03-2014, 21:29 »

Fajnie jest się sprzeczać w sytuacji gdy żadna ze stron nie ma tak naprawdę jednoznacznych i pewnych dowodów, że w każdym przypadku ma rację.
W rzeczywistości nie da się raczej zagwarantować, że każda osoba stosująca zasady biosłonejskie i spożywająca przede wszystkim czerwone mięso będzie dłużej i zdrowiej żyć niż inna osoba stosująca te same zasady, ale preferująca ryby i drób.
Na zdrowie wpływa wiele różnych czynników i wciskanie na siłę czerwonego mięsa na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo jeśli ktoś ma dostęp wyłącznie do wiejskiego drobiu, a np. wołowinę musiałby kupować w marketach to w takiej sytuacji chyba rozsądniej jest wybrać drób, choć z drugiej strony mięso sklepowe możemy próbować uzdatnić...

Na portalu wychodzimy z założenia, że nie jedząc czerwonego mięsa będziemy niedożywieni, a to na pewno zdrowiu nie sprzyja. Według mnie ważniejszą kwestią jest w tym przypadku dobre wchłanianie i spożywanie zdrowej, nieskażonej żywności.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!