Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Choroba Hashimoto  (Przeczytany 28024 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 07-04-2014, 16:39 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/choroba_hashimoto
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1 : 08-04-2014, 09:52 »

Podaję poniżej streszczenie badania "Ultrastructural changes in enterocytes in subjects with Hashimoto’s thyroiditis" http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1774342/pdf/gut0531878a.pdf str. 1878-1880

U pacjentów z chorobą Hashimoto i osób zdrowych przeprowadzono biopsję dwunastnicy i badanie pobranego wycinka śluzówki mikroskopem elektronowym.

Na zdjęciach (Figure 1, str. 1879) przedstawiono:
A - obraz prawidłowy śluzówki dwunastnicy (zdrowa osoba z grupy kontrolnej)
B – obraz nieprawidłowy śluzówki dwunastnicy (osoba z chorobą Hashimoto)
Na obrazie B widać inną budowę mikrokosmków (są grubsze i krótsze) oraz poszerzenie ścisłych połączeń międzykomórkowych (tight junctions).
Zmiany w budowie eneterocytów http://pl.wikipedia.org/wiki/Enterocyt u osób z chorobą Hashimoto są bardzo podobne do zmian występujących u osób z cukrzycą typu 1. Obydwa schorzenia często ze sobą współistnieją.

Wynik przeprowadzonego testu absorpcji cukrów (mannitol/laktuloza) u osób z chorobą Hashimoto różni się istotnie od wyniku uzyskanego w grupie kontrolnej (0,024 versus 0,014). Wskazuje to na nieszczelność jelit u osób z chorobą Hashimoto.

Reasumując, obydwie choroby (Hashimoto, cukrzyca typu 1) powinny zostać zaliczone do zespołu nieszczelnego jelita. Chorym należy zalecać stosowanie mikstury oczyszczającej p. Józefa Słoneckiego, ponieważ wiadomo, że jest ona skuteczna w przywróceniu szczelności jelita cienkiego.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 08-04-2014, 13:32 »

Dodałem ważny śródtytuł: http://portal.bioslone.pl/choroba_hashimoto#jak_wyleczyc_chorobe_hashimoto
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #3 : 08-04-2014, 15:50 »

Bardzo dziękuje za artykuł. smile


« Ostatnia zmiana: 08-04-2014, 21:11 wysłane przez Agata » Zapisane
Lusiak75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.11.12
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #4 : 08-04-2014, 17:05 »

To dla nas Hashimotowcow wielka nadzieja. Dziekujemy Panu za ten artykul i nie tylko za ten.
Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #5 : 04-01-2015, 19:05 »

Mam Hashimoto stwierdzone i leczone Euthyroxem od wielu lat, tarczycę w zaniku, Ze 2 lata temu zrobiłam też z ciekawości badania na alergie pokarmowe igG zależne i wyszło mi kilkanaście składników w różnym stopniu, najgorzej w stopniu 4 białko jajek (wszelkie możliwe białka - kurze przepiórcze itd), którego od tej pory starannie unikam. Właśnie trafiłam tutaj - przyczytałam o miksturze i jak ona działa i o diecie prozdrowotnej i zamierzam zacząć stosować (tylko muszę się jeszcze przygotować i poczytać) - mikstrurę i dietę. Oczywiście z ciekawości zrobiłam test buraczany jeszcze przed rozpoczęciem kuracji i diety - z wynikiem pozytywnym. Rozumiem, że wszystko się zgadza - u mnie pozytywny wynik testu buraczanego to nie jest jeszcze efekt prozdrowotny - ale tylko potwierdzenie, że mam przepuszczalne jelito (co leży najprawdopodobniej u podłoża alergii igG zależnych a może i u podłoża Hashimoto). Czy tak?

Przy okazji mam pierwsze pytania co do diety prozdrowotnej DP:
Czy (od 1-szego etapu, ewentualnie od którego?) mogę stosować:
- olej z kokosa?
- przyprawy: imbir, kurkuma, cynamon?
Czy dozwolone warzywa mogą być z mrożonek?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #6 : 04-01-2015, 19:31 »

Przyprawy i olej można od razu, warzywa, jak i wszystko zresztą, lepiej swieże, ale tragedii nie będzie i z mrożonymi. Generalnie wskazana prostota.
Jeliia pewnie masz dziurawe jak sito, kto teraz nie ma.
Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #7 : 04-01-2015, 20:59 »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Zwykle nie jadam mrożonek, ale jest zima, a tu zostaje mało do wyboru (zwłaszcza że jajka, które kiedyś kochałam, u mnie odpadają i niekiszone kapusty, brokuły brukselki itp jako niezalecane przy Hashimoto też ...). 3 tygodnie zresztą to nie koniec świata, zwłaszcza dla kogoś kto i tak nigdy się z konieczności nie objadał (bo tyję od wody).
Myślę że zastosuję:
- śniadanie: płatki jaglane i gryczane gotowane z imbirem, kurkumą, cynamonem i okraszone masłem klarowanym
- obiad: mięso na oleju kokosowym lub gotowane + kiszonki / cukinia / szpinak / sałata
- koktajle i soki warzywne lub warzywa żeby wyszło 5-6 posiłków
A potem już można coraz więcej.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #8 : 05-01-2015, 14:32 »

MarzenaK, w Twoim przykładowym jadłospisie jest zbyt mało białka. A gdzie, golonka, nóżki w galarecie itp. Spróbuj objadać się bardziej tłuszczem i białkiem, oczywiście z odpowiednią ilością jarzyn a na pewno nie przytyjesz i pamiętaj o KB.
Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #9 : 05-01-2015, 15:09 »

Dzięki, faktycznie golonka i nóżki w galarecie to bardzo dobry pomysł, zapomniałam. Ale co to jest KB?
Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #10 : 05-01-2015, 15:12 »

Już wiem, KB - koktajle błonnikowe....
Zapisane
Golem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 12.02.2013-1.02.2014
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #11 : 05-01-2015, 15:14 »

KB - koktajl błonnikowy
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/koktajl
Zapisane
Mynewlife
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.15
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #12 : 05-01-2015, 15:18 »

KB- koktajl błonnikowy
Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #13 : 08-01-2015, 22:44 »

Próbowałam o to zapytać na wątku podstawowym do DZ, ale tam to chyba zginęło zasypane innymi wpisami. Spróbuję spytać jeszcze raz, tutaj.

Mam jeszcze 2 pytania jeśli można:
1. Czy ktoś może zna jakieś zioło, które potrafi zastąpić smak czosnku, zwłaszcza w sałatkach? Jakiś czas temu badałam sobie alergie pokarmowe igG zależne (testy z krwi, sama bym chyba na to nie wpadła) i wśród innych rzeczy wyszedł mi czosnek w stopniu 2. Nie jest to może dużo, potem zresztą nie używałam czosnku bardzo długo, ale i tak sobie myślę teraz, że dla pewności przez te wszystkie 3 etapy DP nie powinnam chyba stosować nic z produktów, które mi wtedy wyszły. I zacznę te produkty wprowadzać dopiero na koniec, po albo przed glutenie. A najbardziej z tych produktów to mi brak czosnku w sałatach - stąd moje pytanie - czym go zastąpić.
2. I przy okazji, też w kontekście tych alergii pokarmowych igG zależnych, jeszcze jedno pytanie. Wyszły mi te alergie w stopniu 4 (najgorszym) na białko jajka, a w stopniu 3 na żółtko i paprykę. Oczywiście poszło to w odstawkę, na rok tak jak mówią. Ostatnio już byłam mniej restrykcyjna i na święta już tak nie uważałam na te jajka. Ale teraz oczywiście w 1-szym etapie DP mimo że dozwolone to wykluczam. Myślicie że jak mi się uda przejść pełną kurację DP + MO + KB, to tak na samym końcu te jajka mogę/powinnam zacząć wprowadzać? Czy lepiej jednak nie ryzykować (jak czytałam o tych alergiach igG to były zdania że to co wyjdzie, zwłaszcza w stopniach 3 i 4, to należy o tym już na zawsze zapomnieć)
Pytam bo ja te jajka kochałam i strasznie mi za nimi tęskno (jajecznicy nie jadłam już ponad 2 lata...).
Tzn czy po całej kuracji możemy jeść to na co przedtem mieliśmy alergie pokarmowe igG zależne?
A powody dla których zaczęłam DP, to:
- Hashimoto
- właśnie te alergie igG zależne
- kłopoty z wagą (systematyczne tycie mimo w miarę zdrowego odżywiania i niemożność schudnięcia).
Zapisane
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #14 : 08-01-2015, 22:59 »

Cytat
Czy ktoś może zna jakieś zioło, które potrafi zastąpić smak czosnku, zwłaszcza w sałatkach?

Może berlau czosnek niedźwiedzi.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #15 : 09-01-2015, 08:27 »

Zacznij od odstawienia glutenu. Jak odstawisz zboża, to możliwe, że różne alergie ustąpią. Czosnek nie jest polecany i szczególnie na samym początku DP, a jeśli wzmocnisz i oczyścisz organizm, to też będziesz mogła jeść wszystko i nie będzie żadnych reakcji alergicznych. Nie szukaj na siłę jakiś zastępstw dla produktów, które szkodzą. Czosnek nie jest najważniejszy w diecie, tworzy tzw. protezę zdrowia, traktujemy go jako lek, więc nie po co go wszędzie pakować?
Zapisane
Pinezka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.08.2015
Wiadomości: 92

« Odpowiedz #16 : 16-08-2015, 21:02 »

Przy Hashimoto i łykaniu tyroksyny (Euthyrox) zalecane jest picie MO przed snem - jaki czas powinien upłynąć od kolacji (czytałam o pięciogodzinnej przerwie na sen przy pracy zmianowej) do wypicia MO?
Czy w tym wypadku przygotowanie MO powinno nastąpić rano, czy tuż przed wypiciem?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #17 : 18-04-2017, 16:38 »

https://bodyclean.pl/hashimoto-niedoczynnosc-tarczycy/

Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami. Myślę, że warto poczytać nawet wówczas, gdy nie mamy zdiagnozowanej choroby tarczycy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!