Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 12:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reakcja po kazdym pokarmie  (Przeczytany 7538 razy)
Alia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« : 05-05-2014, 19:21 »

Witam.

Ciesze sie,ze tutaj trafilam.Bardzo licze na Wasza pomoc.Mam 35 lat.Od dziecka choruje na alergie.W okresie dojrzewania alergia znacznie zmalala.Bardzo silny nawrot nastapil w okresie ciazy(8 lat temu).Mialam egzeme na calej powierzchni skory(stopy,glowa).Po porodzie doszla alergia na mleko.3 lata temu zaczelam odczuwac suchosci w buzi i czesto mialam bole ucha.Pewnego dnia po zjedzeniu bulki  i popiciu jej mlekiem(kozim wczesniej dobrze tolerowanym)dostalam takiej suchosci,ze znalazlam sie w szpitalu.Zaczelo sie leczenie sterydami w tabletkach.Pokarmy ktore wczesniej dobrze znosilam(jagniecina,czosnek,ziemniaki)nagle powodowaly u mnie dziwne objawy wlacznie z nadwrazliwoscia na swiatlo.z dnia na dzien coraz wiecej produktow powodowalo u mnie suchosci w buzi,zawroty glowy.Po tabletkach bolaly mnie nerki,oddawalam czesto mocz.Mialam problem z jego utrzymaniem.Zaczelam robic badania.Gastroskopia wykazala przewlekle zapalenie zoladka i czesci odzwiernikowej,zapalenie przelyku.Mam helicobakter pyroli.Robilam testy na nietolerancje.Na 290 skladnikow wyszlo 17,ktore wyeliminowalam.Od 3 lat nie spozywam nabialu,jaj,glutenu,kukurydzy,cukru.Nie pije kawy i herbaty.Jestem juz na skraju wytrzymalosci.Ciagle czuje kwas w buzi.Mam nieswiezy oddech,ciagle wzdety brzuch,raz zaparcia raz biegunki,czuje gesty sluz w gardle.Po jedzeniu robi mi sie slabo,goraco,dostaje palpitacje serca,boli mnie glowa.Rano zazwyczaj nie mam apetytu.Nie czuje pragnienia.Nie moge pic zimnego bo od razu mnie zatyka.Obecnie zywie sie tylko niewielka iloscia komosy ryzowej z marchwia i pije ciepla wode.Badanie gazometrii wykazalo u mnie nadmiar mleczanow i niedotlenienie krwi.Mam tez niedobor ferrytyny i podwyzszone anty TG(stan zapalny tarczycy).Tsh i f3 i4 w normie.
Kolonoskopia nie wykazala stanu zapalnego w jelitach.
Po spozyciu drozdzy napuchlam.Tak samo dzieje sie po burakach i ryzu.
Najgorsze jest,ze mam nadwrazliwosc zapachowa na wszystko nawet jedzenie.Jak przechodze kolo stoiska z serami rybami to robi mi sie slabo.Tak samo jak ktos je kolo mnie np banana,pomarancze,orzechy,mleko,jogurt,czosnek.Prosze o porady bo nie mam juz sily.Po tluszczach dostaje wypryski na policzkach.Nie moge nic surowego bo puchna mi usta.Nie wiem co mam jesc.Bede wdzieczna za kazda rade.Chcialabym zaczac pic miksture ale nie moge soku z cytrusow :(Pozdrawiam
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 05-05-2014, 20:42 »

Alia, nastaw sobie ocet jabłkowy:
 - http://portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy
Tymczasem wprowadź DPI:
 - http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Malutkimi kroczkami będziesz dochodzić do zdrowia.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #2 : 05-05-2014, 21:19 »

Chcialabym zaczac pic miksture ale nie moge soku z cytrusow :(Pozdrawiam
Zacznij pić na początku bez cytryny, jest to omówione w książce i na portalu. Szkoda pieniędzy i nerwów na te wszystkie badania - przeczytaj na początek obie książki: "Zdrowie na własne życzenie". Trochę dziwne, że piszesz o uczuleniu na tłuszcze (jakie?), głównie organizm się uczula na różne białka.
Zapisane
Alia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #3 : 06-05-2014, 07:33 »

Dziekuje Wam slicznie.Ocet jablkowy odpada.Mam po jablkach reakcje krzyzowe z pylkiem brzozy Smutny
Juz sam zapach jablek wywoluje u mnie objawy.Probowalam oliwke z oliwek,olej lniany.Jak tylko spozylam za 15 min.bable na policzkach.Bylam u lekarza medycyny chinskiej i on stwierdzil,ze mam zastoj watroby.Moze stad ta reakcja na tluszcze.Milego dnia wszystkim w zdrowiu przede wszystkim.Chcialam jeszcze zapytac o aloes.Mieszkam w Szwecji i nie ma tu za duzego wyboru z aloesem.Jest aloes destylowany,bez zadnych dodatkow.Czy zachowal on jakies wartosci?Inny z kolei jest z zawartoscia 2 konserwantow.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2014, 07:39 wysłane przez Alia » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #4 : 06-05-2014, 11:15 »

Alia, świat jest w tej chwili globalną wioską. Ludzie wędrują, mogą Ci dowieźć lub przysłać porządny aloes. Minimalna ilość benzoesanu sodu z pewnością Ci nie zaszkodzi.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Alia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #5 : 06-05-2014, 11:45 »

Asia jasne.Choc wiadomo,ze jak jest cos pod reka w sklepie to latwiej.Tymbardziej,ze nie konczy sie na jednym zamowieniu.Masz Asiu jakis konkretny sprawdzony.Probowalam rowniez aloes firmy Forever z miazszem ale nie moge niestety.Obecnie pije kupiony w Pl firmy Bioavena.Te u mnie nie tylko benzoesan maja w skladzie niestety.Dzieki.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 06-05-2014, 12:37 »

Biosłonejczycy zwykle polecają ten z firmy Laboratoria Natury, lub Natura Style. Jest w naszym sklepie.
http://sklep.bioslone.pl/pl/6-sok-z-aloesu
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Alia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #7 : 06-05-2014, 12:45 »

Dziekuje slicznie <3 Jutro zamowie.Tymczasem czytam,czytam i czytam.Tyle ciekawych tematow tu poruszaliscie.Ciesze sie,ze tu trafilam.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #8 : 06-05-2014, 13:17 »

W ekstremalnych przypadkach zaczynamy od monodiety z biegiem czasu dodając. Tak prawdę mówiąc to ja sobie nie wyobrażam diety bez tłuszczu.
Wiedzę o wiele szybciej i wygodniej przyswaja się z książek.
Zapisane
Alia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #9 : 06-05-2014, 14:22 »

Probowalam zrobic monodiete na kaszy jaglanej,kaszy gryczanej i dalej to samo.Ja i tak od 3 lat bazuje w diecie na 3 skladnikach pokarmowych.Z mies jedynie indyka dobrze toleruje bo po reszcie kwas w buzi,sluz w gardle i bol gardla.na razie bede pila sam aloes.Od przyszlego tygodnia zaczne wprowadzac miksture pomalutku.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!