Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 20:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogrzewanie podłogowe  (Przeczytany 13619 razy)
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« : 17-05-2014, 17:23 »

Nie wiecie jak się ma ogrzewanie podłogowe dla zdrowia? Zastanawiam się czy te rurki z wodą, które pójdą w podłodze, nie będą oddziaływały jakoś na organizm, podobnie do żył wodnych w ziemi?
« Ostatnia zmiana: 17-05-2014, 19:26 wysłane przez Agata » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #1 : 17-05-2014, 17:37 »

Dawno temu założyłem wątek o podłogówce. Mój dylemat był inny od twojego, ale później jeśli dobrze pamiętam zeszło na temat zdrowia. Poczytaj.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?70252-POD%C5%81OG%C3%93WKA-KALORYFERY&highlight=pod%C5%82og%C3%B3wka+kaloryfery
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #2 : 17-05-2014, 18:23 »

Zastanawiam się czy te rurki z wodą które pójdą w podłodze nie będą oddziaływały jakoś na organizm podobnie do żył wodnych w ziemi?
No pewnie, w ziemi są kanały na kształt półcalowych rurek, którymi posuwa woda. Szkoda tylko, że ich nikt, nigdy i nigdzie nie widział.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2014, 11:09 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #3 : 17-05-2014, 19:27 »

Ja bym się nie tyle martwiła żyłami wodnymi, co samym faktem grzania od podłogi. Znajomi, którzy takie ogrzewanie zamontowali narzekają na ból i puchnięcie nóg.
Myślę, że takie ogrzewanie może na dłuższą metę niekorzystnie wpływać na krążenie w kończynach - tak naprawdę jedynym miejscem w domu, gdzie warto coś takiego zamontować jest łazienka.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #4 : 17-05-2014, 20:24 »

Cytat
Znajomi, którzy takie ogrzewanie zamontowali narzekają na ból i puchnięcie nóg.

Tak? A jaką temperaturę ma u nich podłoga?
« Ostatnia zmiana: 18-05-2014, 11:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #5 : 17-05-2014, 20:58 »

Nie sprawdzałam tego, ale podejrzewam, że w zimie jest letnio-ciepła.
Bez względu na temperaturę to są subiektywne, choć powtarzające się odczucia - najgorzej jest w kuchni podczas długotrwałego gotowania.
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #6 : 17-05-2014, 22:23 »

Jestem właśnie na etapie wyboru ogrzewania bo wcześniej byliśmy zdecydowani na podłogówkę na całym domu. Teraz jakoś mnie natknęła czy to nie będzie szkodzić zdrowiu jak żyły wodne. Może ktoś ma z forumowiczów i sie wypowie co do samopoczucia?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #7 : 17-05-2014, 22:40 »

Podłogówki nie robi się w sypialni ponoć, bo w nocy nie można przegrzewać pomieszczenia, w którym się śpi.
Zapisane
Elka100
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 51
MO: 08-02-2011
Skąd: Grabów
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #8 : 17-05-2014, 22:48 »

Mam podłogowe ogrzewanie u siebie na całym parterze (nie ma tam sypialni) ale także normalne kaloryfery czyli podwójne ogrzewanie. W kuchni mam tylko podłogówkę i przez to napakowane więcej rurek, podłoga jest tam letnia, nie lubię stać na takiej ciepłej podłogówce. Często chodzę po domu boso ale nie wtedy gdy działa podłogowe ogrzewanie. Mnie nogi nie puchną ale zdarzają się goście którzy narzekają właśnie na taki dyskomfort.
Moim zdaniem długo trzeba czekać aż rozgrzeje się zimna podłoga, na takie przepalenie gdy jest zimno w lecie jest lepsze centralne z kaloryferami.
Zapisane

Nie jest ważne, jak długo ten proces będzie trwał, ale, że w ogóle on jest ...

MO 08-02-2011, córka 05-03-2011, syn 13-03-2011
Oczyszczanie dróg oddechowych 18.03.2011
Dieta prozdrowotna 23.03.2011 pierwszy etap
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #9 : 18-05-2014, 13:10 »

Dziękuję za pomoc smile Rozmawiałem z taką różdżkarką która szukała mi wody na działce i powiedziała że woda w ogrzewaniu podłogowym nie promieniuje jak żyły wodne. Mówiła że jej córka ma na całym domu i ona nie czuje promieniowania od tego. Różdżkarką jest na pewno dobrą bo żyłę wody na działce znalazła. Mam w tym miejscu już studnię i wody opór.
Zapisane
503
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09/02/2014
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #10 : 08-09-2014, 23:13 »

To może dodam swoją opinię:

Podłogowe ogrzewanie jest moim zdaniem zdrowsze i ma zdecydowanie więcej zalet niż ogrzewanie grzejnikowe.

Jest to ogrzewanie radiacyjne, nie konwekcyjne jak w przypadku grzejników. Słońce ogrzewa ziemię, która to dopiero grzewa powietrze. Słońce nie ogrzewa powietrza bezpośrednio lecz podłoże, więc ciepła podłoga jest bardziej zbliżona naturze. Profil rozkładu temperatury w pomieszczeniu przy podłogówce jest korzystniejszy niż przy grzejnikach.

Żeby nagrzać pomieszczenie grzejnikami należy wymusić ruch powietrza poprzez dużą różnicę temperatur, ruch ten jest dość szybki i powoduje szybsze parowanie potu ze skóry co powoduje wychłodzenie związane ze zmianą stanu skupienia (ciepło parowania). Czujemy wiec chłód i potrzebujemy wyższej temperatury w pomieszczeniu by czuć się komfortowo.

Przy podłogówce ogrzewanie odbywa się przez radiację, wzmożony ruch powietrza nie występuje. Podłoga promieniuje falami elektromagnetycznymi, które bezpośrednio docierają do powierzchni odbierajacych takich jak np powierzchnia ciała użytkownika. Zupełnie jak naturalne słońce. Można więc uzyskać ten sam komfort cieplny przy niższych temperaturach w pomieszczeniu, ponieważ przeciągi spowodowane wzmożonym ruchem powietrza, które przyspiesza parowanie nie występują.

Należy jednak pamiętać by nie przekraczać temp podłogi powyżej 7 stopni powyżej temp pomieszczenia! wtedy jest niezdrowo i odczuwalny jest dyskomfort. Jeżeli straty ciepła są zbyt wysokie, Podlogowka się nie nadaje. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, bardzo ekonomiczne i o podwyższonym komforcie, zakładając ze zaprojektowane i wykonane prawidłowo. Czasem nie wykonalne. Problemy pojawiają się wtedy gdy na siłę wciska się podłogówkę tam gdzie nie jest w stanie nagrzać, albo jest zimno albo przegrzana, niezdrowa podłoga.

Nie spotkałem się z lepszym systemem ogrzewania, a różdżkę to można sobie...
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #11 : 09-09-2014, 09:00 »

Popadacie w skrajne skrajności. Za niedługo będą pytania typu "czy siadanie na muszli klozetowej jest zdrowe" bo deska jest z plastiku.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #12 : 09-09-2014, 09:33 »

Za to twoja wieprzofobia to szczyt równowagi.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #13 : 09-09-2014, 12:31 »

Max temp. podłogówki w kuchni to 27 stopni. Wtedy nie czuje się dyskomfortu. Pozwala to na osiągnięcie 23-24 st. powietrza. Więcej nie trzeba.
Mam takie ogrzewanie w kuchni i nie zamieniłbym go na inne.
« Ostatnia zmiana: 09-09-2014, 14:14 wysłane przez Whena » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
503
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09/02/2014
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #14 : 10-09-2014, 08:03 »

Tutaj głownie o komfort i niskie rachunki chodzi, a na deskę siadać nie musisz... Możesz na narciarza.
Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #15 : 10-09-2014, 09:23 »

Posiadam ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach poza sypialnią. W łazience jest to fajna rzecz. Dla osób, które robią podłogi z gresu też funkcjonalne, szybko podłoga w okresie grzewczym schnie po myciu. U mnie podłoga jest biała wszędzie, więc często się ją myje. Przyznam się szczerze, że drugi raz bym tego nie zrobił. smile Ani podłogówki ani gresu, tylko drewno. smile Jak ktoś lubi ciepło w nogi, to polecam kapcie z owczej wełny (35 zł) od górali, cieplutkie i milutkie. Na podłogówkę wydałem grubą kasę, do tego coś się popsuło, zalało, dlatego przy podłogowym polecam ubezpieczenie mieszkania, bo koszty były spore. W mojej rodzinie też mieli takowe ogrzewanie i narzekali na puchnięcie nóg (jak wyżej piszecie). Znam takich co sobie chwalą, ale to typ ludzi co jakby mu się waliło paliło, to mówi, że jest super i ma wszystko najlepsze. Skrajni optymiści co na cmentarzu widzą same plusy. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 12-09-2014, 21:37 wysłane przez Agata » Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
503
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09/02/2014
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #16 : 11-09-2014, 19:19 »

Jak partacza zatrudnisz to tak masz. Nie słyszałem o narzekajacych na prawidłowo wykonaną podłogówkę. Jeżeli dom się nie nadaje to się nie robi.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #17 : 11-09-2014, 20:44 »

Mam kilku znajomych, którzy bardzo sobie chwalą ogrzewnie podłogowe. Jest to duży komfort, oszczędność i estetyka. Ogrzewanie jest dzielone na sektory zazwyczaj i można w nocy wyłączyć ogrzewanie w sypialni jeśli ktoś lubi spać w chłodzie. Aktualnie jest to bardzo popularny typ ogrzewania pomieszczeń i firmy specjalizujące się w tym mają tak duże doświadczenie, że raczej nie ma możliwości, żeby działało źle. Podłogowe ogrzewnie musi być położone pod odpowiedni materiał.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!