Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:24 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Dopad³o go zdrowie i sponiewiera³o  (Przeczytany 236452 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #180 : 12-06-2014, 16:21 »

Tak, u krów - w lecie jedz± trawê, a w zimie siano.
« Ostatnia zmiana: 12-06-2014, 16:24 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #181 : 12-06-2014, 22:34 »

A suplement u lwów, które i zima, i latem wcinaj± wy³±cznie miêso, fakt ¿e raz gazela, raz bawó³, a raz prosiaczek.
To ³atwo zosta³o wyja¶nione, wiêkszy problem z energetyk± pokarmów wed³ug Kor¿awskiej, co taki lew albo krowa zrobi z zimnymi nerkami? Kto wie?
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 459

« Odpowiedz #182 : 13-06-2014, 11:16 »

Moja babcia przez ca³e ¿ycie jad³a w prosty sposób i opowiada³a, ¿e kiedy¶ jedzenie by³o urozmaicone tylko w lecie. A w zimie to by³y jajka, kiszona kapusta, ziemniaki i mleko i jego przetwory. Nie mog³em jej wyt³umaczyæ co to jest alergia, na któr± cierpia³ mój szkolny kolega.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #183 : 13-06-2014, 13:16 »

Czy mechanizm powstawania nietolerancji pokarmowych z powodu trwaj±cych latami "mono zachowañ kulinarnych" zosta³ gdzie¶ opisany?

Tak, u krów - w lecie jedz± trawê, a w zimie siano.

Co¶ mnie to nie przekonuje... wiêc proszê Spokoadama o odpowied¼ jak równie¿ na poni¿sze je¿eli mo¿liwe:

Problem w tym ¿e jajka pozostan± jajkami, jakkolwiek by ich nie upichciæ.
Nie ¿ebym mia³ co¶ przeciwko jajkom, ale nie codziennie.
Machos, odstaw jajka na 2 tygodnie i daj znaæ czy przypadkiem ³ydki nie przesta³y boleæ.
O co chodzi w relacji jaja - ³ydki? W kontek¶cie (pato)fizjologii, nie anatomii.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #184 : 13-06-2014, 15:57 »

Nie rozumiecie Spoko. On nie pisze, ¿e ma zdrowie, tylko ¿e ono go dopad³o. Ten podpis zamie¶ci³ jakie¶ rok temu i od tamtego czasu wci±¿ siê leczy profilaktycznie i wci±¿ go to zdrowie dopada. Ostatnio takie wydarzenie mia³o miejsce w tym miesi±cu http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29144.msg205686#msg205686, kiedy to który¶ z kolei raz dopad³o go zdrowie po po¶cie D±browskiej. Skoro tak czêsto to zdrowie go dopada, to wniosek st±d, ¿e równie czêsto go ono odpada, bo inaczej mia³by dwa zdrowia albo i wiêcej, czym zapewne nie omieszka³by siê pochwaliæ w swoim podpisie. Zastanawiacie siê, co to ma wspólnego z jajami? Spoko, gdyby zjad³ wiêcej ni¿ 2 jajka na tydzieñ, to musia³by zmieniæ podpis. Takie to jego dopadaj±ce zdrowie jest.

Ergo: Nie ma zdrowia nad Bios³one!
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #185 : 13-06-2014, 23:28 »

Machos, odstaw jajka na 2 tygodnie i daj znaæ czy przypadkiem ³ydki nie przesta³y boleæ.

A sk±d taki durny wniosek, przeczyta³e¶ jaki¶ post z przesz³o¶ci? Nie wpieraj mi czego¶, czego nie mam, nie odczuwam. To nie u mnie. Nie mam najmniejszego problemu z nogami, a co dopiero z ³ydkami. Przed Bios³one nie mog³em staæ w nocy w pracy, bo bola³y mnie nogi, wiêc siada³em na krze¶le, by dokoñczyæ robotê. Teraz znowu stojê, wróci³em do sprawno¶ci sprzed 15 lat.

Dodam, ¿e ja jestem stworzony do jedzenia jaj. Kiedy zabraknie mi ich choæby na dwa dni, po prostu ich szukam. Nie pomaga jedzenie warzyw, czy miêsa, czy picie KB.

Spokoadam, kombinuj z jedzeniem dalej, twoje choroby z dietetyczn± mask±.

Co maj± jajka do trybu pracy Machosa?
Czy uwa¿asz, ¿e odstawiaj±c jajka i graj±c na weselach bêd±c na nogach ca³e noce przestan± go boleæ ³ydki?
Mam lepszy pomys³.
Machos odstaw pracê na 2 tygodnie i zobacz czy Ciê ³ydki przypadkiem nie przesta³y boleæ.

Mam prawo byæ zmêczony. Dzi¶ przed po³udniem wyruszam w Polskê, ponad 200 km od domu. Na miejscu rozstawiam 300 kg sprzêtu. W nocy stojê, ale te¿ chodzê, bo d¼wigam na sobie akordeon jak potrzeba. Rano sprzêt muszê spakowaæ, a pó¼niej odpoczynek.

Co wiêcej, nie raz zdarza³o siê, ¿e musia³em zje¶æ co¶ innego i zawsze czu³em, ¿e to nie by³o to czego organizm potrzebuje z rana. Potwierdza to niejedna osoba z mojego otoczenia, ¿e nie ma nic lepszego od jajek na ¶niadanie. Jedyne co mo¿e próbowaæ dorównaæ jajkom na ¶niadanie to koktajl b³onnikowy.

Ja mam jeszcze lepiej. Bywaj± takie dni, ¿e jajka jem na ¶niadanie i przed snem, a testowa³em (³oj!) mnóstwo wariantów, ¿eby pój¶æ normalnie spaæ.

Machos mo¿esz napisaæ przepis na takie nale¶niki? Nigdzie na forum nie mogê go znale¼æ.

Na jednego omleta jedno jajko, trochê wody i ³y¿ka np m±ki ry¿owej b±d¼ kukurydzianej, szczypta soli i na patelniê. Przyrumieniæ z jednej i z drugiej strony i mo¿na wcinaæ z czym siê chce, na s³odko z jakim¶ d¿emikiem w³asnej roboty lub mo¿na po³o¿yæ na to parê plasterków szynki i sera ¿ó³tego, z³o¿yæ na pó³ i jeszcze podpiec na patelni, te¿ pycha.
Albo mo¿na zrobiæ nale¶niki: 2 jajka, 400 ml wody i 8 ³y¿ek m±ki bezglutenowej (po 2 ³y¿ki gryczanej, kukurydzianej, ziemniaczanej i ry¿owej), szczypta soli.  Ciasto ma byæ rzadkie, takie lej±ce i sma¿yæ tak jak nale¶niki, na lekko nat³uszczonej patelni.

W³a¶nie. Ciasto ma byæ lej±ce, rzadkie, (¿ona miesza w blenderze) i na patelniê. Potrzeba trochê praktyki.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #186 : 14-06-2014, 00:21 »

Problem w tym ¿e jajka pozostan± jajkami, jakkolwiek by ich nie upichciæ.
Nie ¿ebym mia³ co¶ przeciwko jajkom, ale nie codziennie.
Machos, odstaw jajka na 2 tygodnie i daj znaæ czy przypadkiem ³ydki nie przesta³y boleæ.
O co chodzi w relacji jaja - ³ydki? W kontek¶cie (pato)fizjologii, nie anatomii.

Obawiam siê, ¿e pytanie przekracza mo¿liwo¶ci intelektualne Spoko. To tak, jakby zapytaæ Jarmo³owicza, jak zje¶æ posi³ek nie maj±c tabeli i wagi wa¿±cej dwa miejsca po przecinku.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #187 : 18-06-2014, 09:54 »

Wychodzi na to, ¿e obawy Mistrza niestety by³y s³uszne. Skoro ju¿ siê wpada i zarzuca mono zachowaniom kulinarnym powodowanie nietolerancji pokarmowych natomiast jajom bóle ³ydek, to przynajmniej wypada³oby napisaæ "o co chodzi".
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #188 : 19-06-2014, 10:36 »

Odpowiedzi szukaj w ksi±¿ce Witoszkowej.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #189 : 01-07-2014, 09:44 »

Zapewne kto¶ czyta³ wiêc mo¿e zechcia³by napisaæ?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #190 : 01-07-2014, 12:09 »

Przeczytaj sam, jest to spore wyzwanie intelektualne hehehe.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #191 : 01-07-2014, 13:46 »

Tego siê obawiam...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #192 : 10-07-2014, 08:46 »

No co tam Spoko? Jak zdrówko? Spoko?
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #193 : 10-07-2014, 10:15 »

Jednak nikt nie znalaz³ zwi±zku pomiêdzy jajami a bólem kolan.
My¶lê ¿e ból kolan przejdzie po naci±gniêciu jaj do kolan.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #194 : 10-07-2014, 10:34 »

Czy to jest sprawdzona metoda?
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #195 : 10-07-2014, 10:43 »

Czy to jest sprawdzona metoda?

S³ysza³em o metodzie zwalczania bólu innym bólem. My¶lê ¿e pasuje to do innych metod stosowanych w DDP.
na pewno ma to wiêkszy sens ni¿ rotacja.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #196 : 10-07-2014, 10:47 »

No, chyba ¿e kto¶ bêdzie rotowaæ jajami.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #197 : 10-07-2014, 11:41 »

No, chyba ¿e kto¶ bêdzie rotowaæ jajami.

Przyznam ¿e siê u¶mia³em. To sposób zastêpczy kiedy ju¿ braknie produktów spo¿ywczych, które mo¿na na DDP rotowaæ.

Nie rozumiem wielu rzeczy o których pisze Dr Bednarczyk i nie wiem czy siê tym martwiæ czy siê z tego cieszyæ.
O co jej chodzi kiedy mówi ¿e szlaki metaboliczne s± przeci±¿one?
W jakim celu podaje które produkty s± "zwyczajowo" nadu¿ywane? Wydawa³o mi siê ¿e kto¶ sam potrafi okre¶liæ co mu nie s³u¿y je¶li tego nadu¿yje, ale mo¿e siê mylê.
Dlaczego zaleca je¶æ tak ma³e ilo¶ci bia³ka i sk±d pomys³ ¿eby ich nie ³±czyæ?
Nawet tak prosty cz³owiek jak ja rozumie ¿e efektywno¶æ wykorzystania bia³ka zale¿y od proporcji w których wystêpuj± aminokwasy. Dlaczego wiêc lekarz o kilku specjalizacjach twierdzi ¿e marnotrawstwo jest uzasadnione? Jajka maj± najlepszy sk³ad aminokwasów dlatego ich mo¿na je¶æ najmniej ze wszystkich produktów bia³kowych ale resztê korzystniej by³o by mieszaæ.
Czy kto¶ mo¿e mi wyt³umaczyæ na czym polega korzy¶æ z marnotrawstwa?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #198 : 10-07-2014, 12:00 »

Cytat
sk±d pomys³ ¿eby ich nie ³±czyæ?
Bo wszystko ju¿ by³o, a Pani Doktor za wszelk± cenê musi byæ odkrywcza.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #199 : 10-07-2014, 12:25 »

Jak zacz±³ siê ten temat o  DDP, to pomy¶la³am, ¿e mój organizm ju¿ dawno wynalaz³  DDP, bo ja nie lubiê ³±czyæ np. jajek z miêsem w jednym posi³ku, chyba, ¿e robiê kotlety mielone. A tak to albo jajka, albo miêso, plus warzywa, ale ¿adnego ³±czenia bia³ek, tak mi podpowiada organizm.

Mo¿e Pani Doktor te¿ tak ma i dlatego uwa¿a, ¿e to dobre dla wszystkich?
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!