Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 09:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: GAPS - kolejna głupawka?  (Przeczytany 14118 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 01-06-2014, 17:10 »

Cytat od: voldin
Skompletowałem sobie taki zestaw suplementów:
Bio-Kult 120ct
BI Fermented Cod Liver Oil - Oslo Orange Liquid
NuTriVene Betaine HCl with Pepsin - 90 caps

Lecz niestety, przy próbie finalizacji zamówienia okazało się, że sklep http://shop.gapsdiet.com/ wysyła tylko do USA i Kanady.

Czy komuś udało się znaleźć te suplementy (lub podobne, które byłyby zgodne z GAPS) w jakimś sklepie online wysyłającym do Polski?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #1 : 01-06-2014, 17:25 »

Obiecałem się nie odzywać, ale co ma mój post z innego forum o moich dylematach zakupowych, do sponiewieranego przez zdrowie Spokoadama smile?
« Ostatnia zmiana: 01-06-2014, 18:00 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 02-06-2014, 05:04 »

Cytat od: Elżucha
Cytat od: voldin
Po ich dziwnym zachowaniu odnośnie opracowania Klary, wolałbym ich bojkotować. ...
A co oni nasze K'larze zrobili? Bo ja ich książki namiętnie reklamuję...

Cytat od: voldin
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 02-06-2014, 05:17 »

Cytat od: Elżucha
A to sami sobie zaszkodzili!!! K'lara rzeczywiście cudnie podawała wiedzę GAPS, co bardzo zachęcało do kupienia książki. Bo tyle jest gniotów na rynku, że zwłaszcza przez internet nie kupuje się czegoś nieznanego. A GAPS jest takie świeżutkie...

W tym rzecz - świeżutkie. Co jakiś czas, gdy spada sprzedaż suplementów, pojawia się... amerykańskie świeżutkie. Znamienne, że nie docierają do nas doniesienia, że Amerykanie są najzdrowszym społeczeństwem na tym globie, ani że w ogóle coś pod tym względem się poprawiło u nich - w Ameryce, tylko podrzucają nam pięknie zareklamowane suplementy... Potem my, durni Polacy, napalamy się na to, tracimy kupę kasy, ale zdrowia nie odzyskujemy. Wtedy znowu pojawia się świeżutkie amerykańskie, i schodzi jak ciepłe bułeczki.
« Ostatnia zmiana: 02-06-2014, 05:33 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #4 : 02-06-2014, 07:37 »

Dla porządku chciałbym dodać, że te posty tutaj zostały wydzielone z tematu "Dopadło go zdrowie i sponiewierało":
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29105.0

I te posty również są częścią tej rozmowy.

To samo, co Biosłone z forum kundli - dokładnie nic. 

To już nic nie rozumiem. Po co na Biosłone cytować wypowiedzi z forum niemającego nic wspólnego z Biosłone? Żebym tam się chociaż skarżył, że w Sklepie Biosłone nie mają tego czego szukam, to zrozumiałbym cytowanie msn-wink

Na początku pomyślałem, że w taki sposób sugeruje Pan, że GAPS to kolejna metoda polegająca na bezmyślnym ładowaniu w siebie suplementów. Ale widzę, że jednak nie o to chodzi. Uznaję, że zrobił Pan po prostu dobry uczynek kopiując to tutaj, myśląc, że na tym forum, gdzie ruch jest większy, łatwiej znajdę kogoś, kto podpowie gdzie zrobić za jednym zamachem wszystkie zakupy ;D

Nie to miałem na myśli. Chcę pokazać tym kundlom i innym administratorom forów, jak to jest, gdy stają się one kloaką, w której mogą sobie ulżyć wszelkiej maści frustraci. Gdyby nie te kloaki, nie byłoby frustratów, bo gdzie by pisali? Przecież nie pozakładaliby swoich for, bo przestaliby być anonimowi, a na to są zbyt tchórzliwi. Wolą srać po czyichś podwórkach.

Inaczej moje wypowiedzi są zupełnie bez sensu. W temacie o GAPS gadam o sponiewieranym przez zdrowie Spokoadamie. A w jego temacie dziwię się, dlaczego jestem cytowany z innego forum, mimo, że po tych przenosinach i wydzieleniu wątku już nie jestem.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #5 : 02-06-2014, 08:38 »

Nie chce mi się tutaj rozwodzić. Campbell wprowadzenie każdego suplementu, który zaleca rozważyć, uzasadnia dość szczegółowo. Zacytuję jedynie ostatnie zdanie z rozdziału o suplementacji:
"Ogranicz suplementy do niezbędnego minimum!"
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #6 : 02-06-2014, 08:57 »

Cytat od: Elżucha
Cytat od: voldin
Po ich dziwnym zachowaniu odnośnie opracowania Klary, wolałbym ich bojkotować. ...
A co oni nasze K'larze zrobili? Bo ja ich książki namiętnie reklamuję...

Cytat od: voldin

Bo pacjent ma siedzieć cicho i "korzystać z dobrodziejstwa", a nie bawić się w akwizytora bez wiedzy firmy. Firma o to nikogo nie prosiła. Zawoalowane, podejrzane to całe GAPS.

Cytat od: Elżucha
A to sami sobie zaszkodzili!!! K'lara rzeczywiście cudnie podawała wiedzę GAPS, co bardzo zachęcało do kupienia książki. Bo tyle jest gniotów na rynku, że zwłaszcza przez internet nie kupuje się czegoś nieznanego. A GAPS jest takie świeżutkie...

W tym rzecz - świeżutkie. Co jakiś czas, gdy spada sprzedaż suplementów, pojawia się... amerykańskie świeżutkie. Znamienne, że nie docierają do nas doniesienia, że Amerykanie są najzdrowszym społeczeństwem na tym globie, ani że w ogóle coś pod tym względem się poprawiło u nich - w Ameryce, tylko podrzucają nam pięknie zareklamowane suplementy... Potem my, durni Polacy, napalamy się na to, tracimy kupę kasy, ale zdrowia nie odzyskujemy. Wtedy znowu pojawia się świeżutkie amerykańskie, i schodzi jak ciepłe bułeczki.

Wykorzystują podatny grunt i zbierają kasę.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 02-06-2014, 20:52 »

Cytat od: Zibi
Znalazłem pewnego gościa, który zajmuje się doraźnie dystrybucją supli z USA. Pytając Go o probiotyki silniejsze niż Bio kult, odpisał mi tak: - " Czy wiesz, że od 3 lat jest oficjalny zakaz sprzedaży probiotyków zawierających więcej niż 2 mld? 7 osób umarło w wyniku inwazji bakterii.". Na pytanie, aby rozwinął wątek - opisał tak : - "(...) w Kalifornii, San Diego wylądował gościu z tak silną sepsą, że nikt nie wiedział, co jest grane. Badali, badali a on umarł. Dopiero sekcja wykazała zdecydowaną zbyt dużą ilość bakterii w organizmie. To było 6 lat temu. Machnięto na to ręką, gdyż przypadek był niczym z archiwum X.

4 lata temu nagle gdzieś na północy odnotowano 2 podobne przypadki zagadkowej śmierci. Lekarze przez przypadek skojarzyli temat. Zbadano jeszcze raz poziom bakterii itp... Okazało się, że bakterie zmodyfikowały układ immunologiczny tak, że pacjenci mieli wyłączoną reakcję na bakterie probiotyczne. Dodatkowo, gdy zaczęto analizować szczegóły, to 1 ze szczepów (nie pamiętam który) miał zmodyfikowane kodowanie działania. Prawdopodobnie błąd przy inżynierii genetycznej. No i w 2011 dopisano do tego kolejne osoby. W efekcie paniki chciano zamknąć temat wysokich dawek probiotyków w ogóle. Dzisiaj jednak nie jest to już tak silnie eksponowane, a prescrib assists to wykorzystał i pokazuje, że nie ilość a jakość i zgodność są najważniejsze.(...)".

To jakieś pomieszanie z poplątaniem, ale temat sztucznych probiotyków mnie dalej elektryzuje... (w tym bezlitosne wywoływanie biegunek przez ZW i usuwanie flory bakteryjnej jelit, oraz szkoła mówiąca, że odbudowa flory symbiotycznej jest łatwa i prosta - a gloryfikowanie - bakterii symbiotycznych przez Cambell i innych oraz budowanie prawidłowej flory symbiotycznej przez lata ze szczególnym pietyzmem).

_________________
______________________________________________________
MO: 9.03.07 - 09.10.12
Chlorella: 1.02. - 1.07.13
NIA: 3.02. - 31.12.13
Adepend ND: 09.01. - 09.03.14
Post wg ZW: 1.04. - 24.04.14
DW GAPS: 27.04.14
« Ostatnia zmiana: 03-06-2014, 05:24 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!