Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:29 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wypadanie w³osów...  (Przeczytany 70541 razy)
Greyhound
« Odpowiedz #60 : 18-07-2014, 07:50 »

Od wszystkich fizycznych aspektów (wszystkie parametry fizyczne, chemiczne, biochemiczne, bioelektryczne) i ¶wiadomo¶ci mo¿liwych wyborów dalszej drogi.


Cytat od: Gibbon 18:03
¦wiadomo¶ci mo¿liwych wyborów dalszej drogi metabolicznej?

S³owo "metabolicznej" jest tylko wskazaniem, ¿e patrzymy z punktu widzenia przemian w organizmie, wybór to mamy wybieraj±c co wk³adamy do ust, jaka aktywno¶æ fizyczna, na ile optymizmu nas staæ, zwykle pomaga wybór jakiej¶ zdefiniowanej spójnej drogi "metabolicznej" z etapami jak np. Bioslone, z tym, ¿e zawsze nale¿y obserwowaæ organizm i dopasowywaæ rozs±dnie drogê do organizmu, a nie na si³ê organizm do drogi.

Dopisa³em siê do posta by ich nie mno¿yæ.

Czyli od¿ywiaæ siê zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu na sk³adniki pokarmowe i nie unikaæ aktywno¶ci fizycznej.

Ada¶. Po co opisywaæ proste rzeczy w tak zawi³y sposób?
Dr Ewa Bednarczyk pisze podobnie. My¶li ¿e im bardziej skomplikuje prost± rzecz tym m±drzej bêdzie to brzmieæ.
O zdrowiu pisaæ trzeba jasno i prosto bo kto¶ mo¿e interpretowaæ to co napisa³e¶ na wiele sposobów. Na przyk³ad tak ¿e adepci DDP mog± si³± woli sterowaæ przebiegiem reakcji biochemicznych.
Co prawda nie o takich cudach na DDP s³ysza³em ale nie róbmy jaj.

"Czytaj uwa¿nie ksi±zki medyczne poniewa¿ jedna literówka mo¿e kosztowaæ ciê ¿ycie" Mark Twain.

Dlatego lepiej pisaæ tak zrozumiale dla innych jak siê da.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #61 : 18-07-2014, 09:13 »

Kiedy¶ napisa³em wrêcz, ¿e o zdrowiu nale¿y pisaæ tak, ¿eby ka¿dy g³upi zrozumia³. Za jaki¶ czas mia³em telefon z pretensjami, ¿e sk³adam obietnice bez pokrycia, bo go¶ciu nie zrozumia³... Po tej przykrej nauczce, dzisiaj napisa³bym raczej, ¿e wystarczy, ¿eby chocia¿ co drugi g³upi zrozumia³ moj± pisaninê, by tym samym o po³owê zredukowaæ ilo¶æ roszcz±cych pretensje.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2014, 11:15 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #62 : 18-07-2014, 09:52 »

Kiedy¶ napisa³em wrêcz, ¿e o zdrowiu nale¿y pisaæ tak, ¿eby ka¿dy g³upi zrozumia³.
Chyba, ¿e chce siê zarobiæ na interpretacji lub po³echtaæ sobie ego.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 114

« Odpowiedz #63 : 18-07-2014, 10:05 »

Gdyby siê s³uchaæ tych wszystkich „odkrywców” diet, lub ponownych odkrywców czego¶ ju¿ odkrytego, to by¶my mieli proste odpowiedzi ¿e przyczynami chorób s±: albo nierotowanie bia³ek, albo nieprzestrzeganie proporcji, albo niejadanie zgodnie z indeksami, itp. Ale ludzie zawsze mieli potrzebê "nowo¶ci" wiêc i rynek diet równie¿ idzie za oczekiwaniami klienta.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 645

« Odpowiedz #64 : 18-07-2014, 11:01 »

Widzê, ¿e wszyscy dzisiaj zgrani w wy¶mienitych humorach,
niech i mi wiêc bêdzie wolno szybko za¿artowaæ:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #65 : 18-07-2014, 12:07 »

Widzê, ¿e wszyscy dzisiaj zgrani w wy¶mienitych humorach,
niech i mi wiêc bêdzie wolno szybko za¿artowaæ:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ

Adam. Z mojej strony to nic nowego. Tysi±ce razy podkre¶la³em na forum DD jak± g³upot± s± wyliczanki proporcji, wagi, kalorii. Tam nie mo¿na by³o siê ruszyæ ¿eby kto¶ czego¶ nie wylicza³.
Nie zliczê te¿ msn-wink ile razy ¶ciera³em siê z optymalnym betonem typu Side ¿e nie jest prawd± ¿e licz± siê proporcje i jak siê ich przestrzega to mo¿na je¶æ wszystko: pizzê, ciasta na margarynie z izomerami trans i inne ¶mieci na codzieñ byle t³uszczu by³o pod dostatkiem a owoców, warzyw i innych nieprzetworzonych nie trzeba je¶æ bo w ¿ó³tku i podrobach jest ich zdaniem wszystko.
I w przypadku DO i DDP jest tak ¿e wyznawcy tych diet staraj± siê stworzyæ wra¿enie uczniów czarnoksiê¿nika, tych którzy posiedli wiedzê niedostêpn± innym tak wiêc to co napisa³ Gibbon nie jest z³o¶liwo¶ci± ale stwierdzeniem faktu na podstawie prostej obserwacji.
Nawet Jarmo³owicz siê obrazi³ kiedy powiedzia³em ¿e jest przesi±kniêty proporcjami choæ sam pisze ¿eby siê nimi nie kierowaæ.

Nadal nie rozumiem tego po co ci te magiczne obrzêdy gdzie ka¿dy nawet najmniejszy produkt musi byæ opisany pod wzglêdem zawarto¶ci wêglowodanów, bia³ek, t³uszczów, wagi produkt, zale¿no¶ci, interakcji itp. Przecie¿ nikt normalny nie jest w stanie tego robiæ. Poza tym tak jak ju¿ kiedy¶ pisa³em notoryczne straszenie tysi±cem negatywnych objawów u osób podatnych powoduje hipochondryczne podej¶cie do od¿ywiania. Ju¿ wiele osób stwierdzi³o ¿e gdyby chcieli siê stosowaæ do zasad DDP to doszli by do wniosku ¿e nie mo¿na nic je¶æ. Ka¿de pierdniêcie jest uwa¿ane za objaw negatywny a pani doktor wysnuwa na ten temat kolejne teorie.

To nie jest dieta, to nie jest od¿ywianie a paranoja. Wiele razy o tym mówi³em wiêc co Ciê tak nagle dziwi ¿e po raz kolejny mówiê to samo?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #66 : 18-07-2014, 14:02 »

Widzê, ¿e wszyscy dzisiaj zgrani w wy¶mienitych humorach,
niech i mi wiêc bêdzie wolno szybko za¿artowaæ:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ

Dalej nie rozumiesz.
My tu uwa¿amy, ¿e im mniej tym lepiej i to w wielu dziedzinach.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2014, 16:41 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #67 : 18-07-2014, 14:07 »

Widzê, ¿e wszyscy dzisiaj zgrani w wy¶mienitych humorach,
niech i mi wiêc bêdzie wolno szybko za¿artowaæ:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
A niby gdzie jest ten szybki ¿art, ¿e tak spytam niedyskretnie. G³upio siê przyznaæ, ¿e siê nie rozumie ¿artu, ale ja dalibóg nie rozumiem, pewnie dlatego, ¿e taki szybki jest, a ja tak wolno my¶l±cy.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #68 : 18-07-2014, 14:40 »

To raczej kalambur, albo ja te¿ jestem niekumaty. Gra s³ów "blok" i "monolit" ma byæ dowcipna. W bloku chodzi o zestaw porad, w monolicie o jedyny s³uszny zestaw.
Widzê, ¿e nawet Witoszkowa mog³aby siê uczyæ od VVV.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #69 : 18-07-2014, 17:20 »

Cytat
czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑrozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DO¦WIADCZEÑ
By³o po angielsku /nie wszyscy znaj±/, a teraz po jakiemu?
Po co to wszystko, naprawdê nie rozumiem.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 645

« Odpowiedz #70 : 19-07-2014, 04:33 »

(...) ja tak wolno my¶l±cy. (...)
W³a¶nie popieram wolno¶æ my¶lenia.
Bioslone jest tej wolno¶ci wynikiem, co nie wszystkim pasuje, chcieliby rozwaliæ. Takie czasy, ¿e nowocze¶nie robi siê to tak, ¿e podsyca siê wzajemne animozje udaj±c niewini±tko i zaanga¿owanie. Widzia³ Pan ostatnio forum dr-k zneutralizowane podobn± metod±, si³ownia, sport i muzyka w porywach propozycje rêkoczynów by wyja¶niæ sobie kto ma racjê. Po forum DD przejecha³ siê wraz ze wspó³dzia³aj±cymi adwersarzami i znajomymi autor ostatnio 50% postów tutaj, wiêc siê zaciekawi³em jak sytuacja bêdzie siê rozwijaæ. Przy okazji je¶li co¶ wiem i mam do¶wiadczenie to siê podzielê, po reakcji badaj±c kto jest kto, oczywi¶cie nie bêdê dementowaæ, ani prostowaæ informacji podawanych przez wspomnianego, bo tak to w³a¶nie dzia³a, spór, k³ótnia i przerabianie forum na ¶mietnik, ¿e kto¶ nowy nie widzi sensu siê w³±czaæ do polaryzacji i podzia³ów. Mechanizm stary jak ¶wiat, schlebiaæ, podkre¶laæ podzia³y, odrêbno¶æ, zjawiskow± czysto¶æ formy, absolutn± kompletno¶æ, mowa-trawa na dok³adkê i cieszyæ oczy zniszczeniem. I gdzie tu miejsce na unikanie/usuwanie toksyn i gojenie zw³aszcza jelit. Jest nadzieja, ¿e zgodnie z filozofi± nast±pi jakie¶ przesilenie i Bios³one wyjdzie z tego wzmocnione, czego ¿yczê.

Mam nadziejê, ¿e wyrazi³em siê dostatecznie niejasno.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 04:52 wys³ane przez VVV » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 659

« Odpowiedz #71 : 19-07-2014, 06:30 »

Mam nadziejê, ¿e wyrazi³em siê dostatecznie niejasno.
W rzeczy samej, jak zwykle nie wiadomo o co Ci chodzi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #72 : 19-07-2014, 08:10 »

A mnie wci±¿ frapuje odpowied¼ na pytanie: jaki jest sens pisania bez sensu?
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 10:35 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!