Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 09:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wypadanie włosów...  (Przeczytany 71201 razy)
Greyhound
« Odpowiedz #60 : 18-07-2014, 07:50 »

Od wszystkich fizycznych aspektów (wszystkie parametry fizyczne, chemiczne, biochemiczne, bioelektryczne) i świadomości możliwych wyborów dalszej drogi.


Cytat od: Gibbon 18:03
Świadomości możliwych wyborów dalszej drogi metabolicznej?

Słowo "metabolicznej" jest tylko wskazaniem, że patrzymy z punktu widzenia przemian w organizmie, wybór to mamy wybierając co wkładamy do ust, jaka aktywność fizyczna, na ile optymizmu nas stać, zwykle pomaga wybór jakiejś zdefiniowanej spójnej drogi "metabolicznej" z etapami jak np. Bioslone, z tym, że zawsze należy obserwować organizm i dopasowywać rozsądnie drogę do organizmu, a nie na siłę organizm do drogi.

Dopisałem się do posta by ich nie mnożyć.

Czyli odżywiać się zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu na składniki pokarmowe i nie unikać aktywności fizycznej.

Adaś. Po co opisywać proste rzeczy w tak zawiły sposób?
Dr Ewa Bednarczyk pisze podobnie. Myśli że im bardziej skomplikuje prostą rzecz tym mądrzej będzie to brzmieć.
O zdrowiu pisać trzeba jasno i prosto bo ktoś może interpretować to co napisałeś na wiele sposobów. Na przykład tak że adepci DDP mogą siłą woli sterować przebiegiem reakcji biochemicznych.
Co prawda nie o takich cudach na DDP słyszałem ale nie róbmy jaj.

"Czytaj uważnie ksiązki medyczne ponieważ jedna literówka może kosztować cię życie" Mark Twain.

Dlatego lepiej pisać tak zrozumiale dla innych jak się da.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #61 : 18-07-2014, 09:13 »

Kiedyś napisałem wręcz, że o zdrowiu należy pisać tak, żeby każdy głupi zrozumiał. Za jakiś czas miałem telefon z pretensjami, że składam obietnice bez pokrycia, bo gościu nie zrozumiał... Po tej przykrej nauczce, dzisiaj napisałbym raczej, że wystarczy, żeby chociaż co drugi głupi zrozumiał moją pisaninę, by tym samym o połowę zredukować ilość roszczących pretensje.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2014, 11:15 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #62 : 18-07-2014, 09:52 »

Kiedyś napisałem wręcz, że o zdrowiu należy pisać tak, żeby każdy głupi zrozumiał.
Chyba, że chce się zarobić na interpretacji lub połechtać sobie ego.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #63 : 18-07-2014, 10:05 »

Gdyby się słuchać tych wszystkich „odkrywców” diet, lub ponownych odkrywców czegoś już odkrytego, to byśmy mieli proste odpowiedzi że przyczynami chorób są: albo nierotowanie białek, albo nieprzestrzeganie proporcji, albo niejadanie zgodnie z indeksami, itp. Ale ludzie zawsze mieli potrzebę "nowości" więc i rynek diet również idzie za oczekiwaniami klienta.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #64 : 18-07-2014, 11:01 »

Widzę, że wszyscy dzisiaj zgrani w wyśmienitych humorach,
niech i mi więc będzie wolno szybko zażartować:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #65 : 18-07-2014, 12:07 »

Widzę, że wszyscy dzisiaj zgrani w wyśmienitych humorach,
niech i mi więc będzie wolno szybko zażartować:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ

Adam. Z mojej strony to nic nowego. Tysiące razy podkreślałem na forum DD jaką głupotą są wyliczanki proporcji, wagi, kalorii. Tam nie można było się ruszyć żeby ktoś czegoś nie wyliczał.
Nie zliczę też msn-wink ile razy ścierałem się z optymalnym betonem typu Side że nie jest prawdą że liczą się proporcje i jak się ich przestrzega to można jeść wszystko: pizzę, ciasta na margarynie z izomerami trans i inne śmieci na codzień byle tłuszczu było pod dostatkiem a owoców, warzyw i innych nieprzetworzonych nie trzeba jeść bo w żółtku i podrobach jest ich zdaniem wszystko.
I w przypadku DO i DDP jest tak że wyznawcy tych diet starają się stworzyć wrażenie uczniów czarnoksiężnika, tych którzy posiedli wiedzę niedostępną innym tak więc to co napisał Gibbon nie jest złośliwością ale stwierdzeniem faktu na podstawie prostej obserwacji.
Nawet Jarmołowicz się obraził kiedy powiedziałem że jest przesiąknięty proporcjami choć sam pisze żeby się nimi nie kierować.

Nadal nie rozumiem tego po co ci te magiczne obrzędy gdzie każdy nawet najmniejszy produkt musi być opisany pod względem zawartości węglowodanów, białek, tłuszczów, wagi produkt, zależności, interakcji itp. Przecież nikt normalny nie jest w stanie tego robić. Poza tym tak jak już kiedyś pisałem notoryczne straszenie tysiącem negatywnych objawów u osób podatnych powoduje hipochondryczne podejście do odżywiania. Już wiele osób stwierdziło że gdyby chcieli się stosować do zasad DDP to doszli by do wniosku że nie można nic jeść. Każde pierdnięcie jest uważane za objaw negatywny a pani doktor wysnuwa na ten temat kolejne teorie.

To nie jest dieta, to nie jest odżywianie a paranoja. Wiele razy o tym mówiłem więc co Cię tak nagle dziwi że po raz kolejny mówię to samo?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #66 : 18-07-2014, 14:02 »

Widzę, że wszyscy dzisiaj zgrani w wyśmienitych humorach,
niech i mi więc będzie wolno szybko zażartować:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ

Dalej nie rozumiesz.
My tu uważamy, że im mniej tym lepiej i to w wielu dziedzinach.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2014, 16:41 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #67 : 18-07-2014, 14:07 »

Widzę, że wszyscy dzisiaj zgrani w wyśmienitych humorach,
niech i mi więc będzie wolno szybko zażartować:

czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
rozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
A niby gdzie jest ten szybki żart, że tak spytam niedyskretnie. Głupio się przyznać, że się nie rozumie żartu, ale ja dalibóg nie rozumiem, pewnie dlatego, że taki szybki jest, a ja tak wolno myślący.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #68 : 18-07-2014, 14:40 »

To raczej kalambur, albo ja też jestem niekumaty. Gra słów "blok" i "monolit" ma być dowcipna. W bloku chodzi o zestaw porad, w monolicie o jedyny słuszny zestaw.
Widzę, że nawet Witoszkowa mogłaby się uczyć od VVV.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #69 : 18-07-2014, 17:20 »

Cytat
czytasz BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃrozumiesz MONOLIT PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ
Było po angielsku /nie wszyscy znają/, a teraz po jakiemu?
Po co to wszystko, naprawdę nie rozumiem.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #70 : 19-07-2014, 04:33 »

(...) ja tak wolno myślący. (...)
Właśnie popieram wolność myślenia.
Bioslone jest tej wolności wynikiem, co nie wszystkim pasuje, chcieliby rozwalić. Takie czasy, że nowocześnie robi się to tak, że podsyca się wzajemne animozje udając niewiniątko i zaangażowanie. Widział Pan ostatnio forum dr-k zneutralizowane podobną metodą, siłownia, sport i muzyka w porywach propozycje rękoczynów by wyjaśnić sobie kto ma rację. Po forum DD przejechał się wraz ze współdziałającymi adwersarzami i znajomymi autor ostatnio 50% postów tutaj, więc się zaciekawiłem jak sytuacja będzie się rozwijać. Przy okazji jeśli coś wiem i mam doświadczenie to się podzielę, po reakcji badając kto jest kto, oczywiście nie będę dementować, ani prostować informacji podawanych przez wspomnianego, bo tak to właśnie działa, spór, kłótnia i przerabianie forum na śmietnik, że ktoś nowy nie widzi sensu się włączać do polaryzacji i podziałów. Mechanizm stary jak świat, schlebiać, podkreślać podziały, odrębność, zjawiskową czystość formy, absolutną kompletność, mowa-trawa na dokładkę i cieszyć oczy zniszczeniem. I gdzie tu miejsce na unikanie/usuwanie toksyn i gojenie zwłaszcza jelit. Jest nadzieja, że zgodnie z filozofią nastąpi jakieś przesilenie i Biosłone wyjdzie z tego wzmocnione, czego życzę.

Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie niejasno.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 04:52 wysłane przez VVV » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #71 : 19-07-2014, 06:30 »

Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie niejasno.
W rzeczy samej, jak zwykle nie wiadomo o co Ci chodzi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #72 : 19-07-2014, 08:10 »

A mnie wciąż frapuje odpowiedź na pytanie: jaki jest sens pisania bez sensu?
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 10:35 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!