Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 12:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dalej łupież  (Przeczytany 41648 razy)
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #20 : 24-06-2014, 12:49 »

Nie tak, bo oliwa z oliwek to co innego, niż olej musztardowy
Na razie jeszcze testuję aloes, potem sprawdzę z oliwą.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2017, 09:52 wysłane przez Gloria » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #21 : 17-07-2014, 17:15 »

Sok z aloesu zadziałał na likwidację łupieżu?
Zapisane

Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #22 : 21-07-2014, 17:55 »

Na razie zmniejszył o może 80%. Stosuję dalej, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2017, 09:54 wysłane przez Gloria » Zapisane
Boniaszewski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 1.04.2013
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #23 : 27-11-2017, 16:17 »

Z wiedzy bioslone korzystam od dobrych kilku lat, ale pewien problem ze skórą głowy sprawił, że w końcu zarejestrowałem się na forum.

Kilka informacji o mnie: od ponad czterech lat stosuję MO i KB, od trzech lat nie jem glutenu, stosuję się do zasad zdrowego żywienia, tzn. jem głównie mięso, jajka, warzywa, kiszonki, orzechy i odrobinę węglowodanów w postaci ziemniaków w zupie oraz jednego ziemniaka do obiadu i kawałka banana do koktajlu, ostatnimi czasy piję zsiadłe mleko prosto od krówki. Jedyna chemia jaką stosuję w życiu codziennym to szare mydło, którym się myję pod pachami, zero szamponów, past do zębów, kremów itd. Od roku ssę olej w ramach zachowania dobrego stanu jamy ustnej.

Pomimo tego wszystkiego mam problem ze skórą na głowie, która łuszczy się w niesamowitych ilościach. Jak obcinam włosy maszynką, to schodzą mi całe płaty skóry, jak przejadę ręką po głowie, to pogoda zamienia się w śnieżycę. Nie wiem, czy to jest łupież, bo ogólnie tego nie widać we włosach, dopiero jak przejadę ręką albo grzebieniem, to wtedy to zlatuje mi z głowy. Pojawiło mi się to dwa i pół roku temu, gdy zmieniłem szampon na jakiś eko-crap (i wydaje mi się, że wtedy też zwiększyłem ilość jajek i smalcu spożywanego). Szamponu (żadnego) nie używam już dwa lata. Przez krótki okres myłem włosy sodą ze spłukaniem octem jabłkowym, przemywałem je kwaśną wodą (mam w domu jonizator), ale to nie pomaga. Rok temu podczas robienia głodówki arbuzowej problem zniknął w trzy dni, żeby potem znów się pojawić, na wyjeździe, gdzie nie miałem dostępu do jajek i smalcu problem również zniknął w kilka dni. Z moich obserwacji wynika, że dostaję tego od jajek/smalcu.

I teraz przechodzę do meritum: czy jest możliwa sytuacja, żebym był uczulony na któryś ze wspomnianych produktów i żeby to uczulenie się objawiało w taki sposób? Normalnie jadałem jajecznicę z trzech jajek z mnóstwem tłuszczu, tak że byłem najedzony na osiem-dziewięć godzin. Teraz ograniczyłem się do jednego jajka, co jest jeszcze do przeżycia, ale nie wyobrażam sobie nie jeść smalcu na śniadanie. Ogólnie przepadam za tym duetem i gdybym miał go wyeliminować, to życie straciłoby dla mnie sens. Bardziej kieruje mną ciekawość co to może być, bo już naprawdę nic innego mi nie przychodzi do głowy, więc byłbym wdzięczny za jakikolwiek trop, który by mnie doprowadził do rozwiązania problemu.

Dodam jeszcze, że mam 27 lat, nigdy nie miałem żadnych cięższych schorzeń, uczuleń, ciężkich kuracji i wszystko jest ze mną w jak najlepszym porządku - fizycznie i psychicznie.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2017, 09:58 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #24 : 27-11-2017, 16:47 »

Nie wiem, czy to to samo, ale z opisu wynika, że też mam takie coś, jednak ja u siebie nie zauważyłem powiązania z ilością spożywanych jajek czy tłuszczu, ale może po prostu za krótkie mam okresy bez jajek? Też to tak wygląda, że generalnie nic nie widać, ale jak przejadę palcami po głowie, to jest tam trochę suchej skóry, która zaczyna się wtedy sypać jak śnieg.

Jedyne co miało u mnie korelację z większą ilością śniegu i pojawieniem się swędzenia to MO. Gdy zaczynałem przygodę z Biosłone to po rozpoczęciu kuracji z MO wraz z KB, DP sypiąca się i swędząca skóra pojawiła się również na nosie, pod oczami, na brwiach a w szczytowym momencie nawet na przedramionach. Potem stopniowo to malało i gdy po 6 miesiącach zamieniłem aloes na citrosept to po prostu był kosmos. Przez jakieś 4-5 h od wypicia mikstury skóra w tych miejscach była czerwona, sypała się jak płatki śniegu z brwi, głowy, nosa i do tego swędziała. Pomagało smarowanie maścią z wit. A, ale tylko na swędzenie i sypanie się, bo czerwona skóra dalej była. Teraz pojawia się to w zasadzie tylko na głowie i trochę na nosie po jedzeniu czegokolwiek.

Mistrz powiedział mi, że to klasyczny objaw reakcji Herxhemiera występujący pod postacią wysypek skórnych, swędzenia czy sypiącej się skóry i jest to nadmiar toksyn, co w sumie tłumaczyłoby dlaczego występuje to po MO lub po jedzeniu. Nie wiem, czy jest na to jakiś sposób oprócz doraźnie maść z wit. A. Mistrz poradził po prostu uzbroić się w cierpliwość i w miarę poprawy stanu jelit i organizmu będzie to malało aż zniknie, lecz nie wiadomo, ile czasu to zajmie.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2017, 10:03 wysłane przez Gloria » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #25 : 27-11-2017, 19:52 »

I teraz przechodzę do meritum: czy jest możliwa sytuacja, żebym był uczulony na któryś ze wspomnianych produktów i żeby to uczulenie się objawiało w taki sposób?

Oczywiście, że tak. Jajka to jeden z najbardziej uczulających produktów, szczególnie białko. Wyeliminuj jajka na 3 tygodnie i poznasz szybko odpowiedź.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #26 : 27-11-2017, 22:29 »

i wszystko jest ze mną w jak najlepszym porządku - fizycznie i psychicznie.

Czy aby na pewno?

Cytat
ale nie wyobrażam sobie nie jeść smalcu na śniadanie. Ogólnie przepadam za tym duetem i gdybym miał go wyeliminować, to życie straciłoby dla mnie sens.
Zapisane
Boniaszewski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 1.04.2013
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #27 : 28-11-2017, 09:01 »

Oczywiście moja pierwsza myśl to oczyszczanie, tylko dla mnie zastanawiające jest to, że od ponad dwóch lat się nic nie zmienia, a łuszczenie pojawiło się dwa lata po wprowadzeniu MO. Uczulenie na jajka też mi przeszło przez myśl, ale z drugiej strony przed pojawieniem się tego problemu jadłem, z tego co pamiętam, jedno-dwa jajka dziennie, a pamiętam, że byłem wyjątkowo zadowolony, że łupieżu nie mam (wcześniej miałem). W każdym razie dzięki za wskazówki i rzeczywiście najsensowniejszy krok teraz to całkowite zaprzestanie jedzenia jajek.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2017, 10:04 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!