Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 18:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Madd  (Przeczytany 156746 razy)
Madd
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.06.2014
Wiadomości: 74

« Odpowiedz #120 : 04-02-2016, 15:43 »

Wiecie co? To że pisemnie nie reagowałam na poprawki Glorii nie znaczy że nie brałam ich sobie do serca. Nad każdym napisanym postem siedzę nawet 30min i sprawdzam błędy. Te co widzę które podkreśli przeglądarka to poprawiam. Sprawdzam sens zdań, ale nie będę siedziała ze słownikiem. Nie od tego jest chyba to forum. Nie widzę przecinków czy ich za dużo czy za mało. Dochodzi do tego że siedzę i to dodaje, to kasuję "cholerny" przecinek bo nie wiem czy ktoś z Was się do tego przyczepi czy nie. Na co dzień w luźnych pisemnych rozmowach nie używam polskich znaków, gubię przecinki, zapominam o kropkach. Jakoś potrafimy się dogadać i zrozumieć. Tutaj naprawdę się staram, a Wy i tak czepiacie się przecinka i kropki.

„Uczepiwszy się jakiejś nieznośnie modnej formy zabijasz tę  najcudowniejszą cudowność języka; zabijasz – jak się mówi w teorii  komunikacji – szczęście komunikacyjne, bo ktoś zamiast skupić się na  treści wypowiadanych przez ciebie słów tylko liczy 13, 14, 27, 28” –  mówił profesor Miodek

Skoro sam Miodek, wie że nadmierne liczenie czyiś błędów jest bez sensowny i sam czasem używa słów z mowy potocznej młodzieżowej i niepoprawnej (przeczytane w wywiadzie z nim jak rozmawia z synem) to Wy tego nie uznajecie i jest wielki szum o przecinek?
Z całym szacunkiem dla Waszej roboty, wiedzy, pomocy, zasad poprawnego pisania itd
NIE ROBIĘ TEGO ANI SPECJALNIE, ANI ZŁOŚLIWIE... po prostu nie widzę wszystkich błędów i braków.

I tak pewnie moje słowa zrozumiecie na opak.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #121 : 04-02-2016, 16:24 »

Ja na przykład przestaję czytać posta po trzecim rażącym byku. Nie widzę po prosu sensu traktować poważnie kogoś, komu nawet nie chce się napisać choćby z grubsza poprawnie.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2016, 21:29 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Madd
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.06.2014
Wiadomości: 74

« Odpowiedz #122 : 04-02-2016, 18:21 »

Mistrzu, ja to rozumiem. Nigdy nie byłam orłem z polskiego, matmy, chemii. Wykresy zdań na polskim były dla mnie tak samo skomplikowane jak te matematyczne. Bardzo dobrze szło mi w zajęciach plastycznych, rysunkach technicznych, ręcznie robionych rzeczach. W tym kierunku pogłębiam swoją wiedzę.
Wiem że robię masę błędów. W jednym zdaniu potrafię zmienić czas i osobę 3 razy mówiąc o jednej osobie i czynności. To miejsce jest jedynym miejscem w internecie w którym staram się pisać poprawnie. Więc nie akceptuję pod swoim adresem wypowiedzi sugerujące że jestem nieukiem lub leniem i nie chce mi się poprawiać. Na pewno tego nie OLEWAM.


Cytat
Gdybyśmy porozumiewali się za pomocą myśli, tego problemu by nie było.

Moje myśli są tak chaotyczne, że mi samej jest trudno ubrać je w słowa zrozumiałe na innych.
Wiec mojego problemu gramatycznego i interpunkcyjnego, by nie rozwiązało. smile

U mnie w pracy czasami jest tak, że projekt przejdzie przez 3 osoby pod kątem sprawdzenia ortografii i literówek. Na końcu przejdzie akceptacje klienta. Na gotowym wydruku jak byk wisi błąd. Nikt go nie zauważył. Co wtedy?
No nic, mówi się "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi" i robi się od nowa... poprawnie.
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #123 : 04-02-2016, 20:55 »

Ja na przykład przestaję czytać posta po trzecim rażącym byku. Nie widzę po prosu sensu traktować poważnie kogoś, komu nawet nie chce się napisać choćby z grubsza poprawnie.

Nie da się z tym nie zgodzić. Twoje posty, Madd, są nafaszerowane babolami. Chciałbym bigos z taką ilością kawałków mięsa zajadać, co ty robisz błędów. I się nie obrażaj tylko. Nie o to mi chodzi, aby cię gnoić.

Musisz się postarać BARDZEJ. Poskładaj swoje myśli. Całe piękno w języku, jak i w innych dziedzinach życia, to prostota. Układaj proste zdania. A słownika musisz używać - po to one są.

Miodka nie możesz przytaczać, ponieważ jest ci do niego daleko. To tak jakby uczeń zwracał uwagę na fakt, że mistrz, który go szkoli, robi coś błędnie.

Mistrzowie mają większe prawo do robienia błędów niż adepci. Bo ty jako adept nigdy nie wiesz, czy mistrz się bawi słowem, czy może przytrafił mu się babolik, bo ma słabszy dzień. A może cię prowokuje do ruszenia makówką.

Używanie potocznej mowy przez osoby, które się znają na rzeczy (i nie tylko), wynika z tego, że ta potoczność jest tu i teraz, a za kilka lat może jej już nie być. I może to być jedyna okazja, aby jej posmakować. To nic złego. Życie. Nie daje jednak legitymacji do tego, aby przeginać i wszystko sprowadzać do okropności, jaką jest na przykład to, że młodzież dziś nie pisze już (komunikatory) ok. Ok jest za długie. Dziś się pisze "k". Tak jest szybciej. Czyż to nie jest przegięcie?

Tak więc ten argument (Miodzio) niestety nie jest w stanie cię obronić, wręcz przeciwnie.
Sądzę, że pan Miodek nie byłby zachwycony, że ktoś sobie nim...
Choć

Jeżeli u ciebie w pracy tekst przechodzi korektę kilku osób i nadal są w nim błędy, to albo jesteście przepracowani i z tego względu mało efektywni (to gonienie za kasą na zbity pysk i wyzysk pracodawców oraz zmuszanie do niewolniczej wręcz pracy jest przyczyną takiego stanu rzeczy w szeroko rozumianej branży językowej [i nie tylko]), albo powinniście zlecać takie zadania osobom, które się tym zajmują profesjonalnie.

Pan Józef jest mistrzem nie tylko tego forum, ale również słowa. Dlatego w jakimś sensie mój rozum mówi, że trzeba trzymać jego stronę. Serce podpowiada to, co napisałem wcześniej. Znajdźcie złoty środek (choć kompromisy są do dupy [żeby gorzej tej zarazy nie nazwać], to czasami pomagają ludziom ze sobą współżyć). Ty zapoznaj się z podstawowymi zasadami pisowni i pracuj nad tym - pamiętaj, proste zdania a nie złożone czy wielokrotnie złożone i praca ze słownikiem (sjp.pl) [ten nie jest aktualizowany na bieżąco, więc trzeba uważać].

Jak nie będzie ostro raziło, nikt się nie będzie czepiał.

Moje słowa "... za pomocą myśli ..." to też pewna prowokacja. Jesteśmy biedną i mierną cywilizacją. A są pewne osoby, które twierdzą, że nawet cywilizacją nie jesteśmy i koniecznie powinniśmy jej spróbować. Gdybyśmy tylko zrezygnowali z tej miernoty, odrzucili głupotę, to tak byśmy się komunikowali. Do tego czasu musimy się posługiwać tymi narzędziami, które są nam dostępne. Stwórzmy razem warunki do tego, aby powstał zalążek prawdziwej cywilizacji. A nie da się tego osiągnąć, gdy będziemy mizerni. Musimy być mistrzami życia, aby tego dokonać. A język i pismo to też element życia. Bardzo ważny! Wyobraź sobie w jak ciemnej dupie byśmy byli, gdyby nie internet. Wyobraź sobie w jak czarnej DUPIE byśmy byli, gdyby małolaci cały język uprościli jak z tym "k".
Oto hipotetyczna rozmowa:
1: dom?
2. k
1: siur?
2. k
1. ser?
2. n
Dlatego warto dbać o to, aby język nie został zbytnio zdegenerowany. W innym wypadku osoby takie jak pan Józef nie będą w stanie przekazać ani grama swojej bezcennej wiedzy.
Good luck!
« Ostatnia zmiana: 09-02-2016, 21:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Madd
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.06.2014
Wiadomości: 74

« Odpowiedz #124 : 10-02-2016, 18:51 »

Serio?
Cała sprawa tyczyła się przecinków i kropek. Więc o co takie "halo"?
Po pierwsze. Ja nie biegam za wszystkimi tylko dlatego, że nie zrobią prostej kreski bez użycia linijki. Ja taką potrafię zrobić. Mnie to razi i to widzę.
Możemy też dla porównania namalować jakąś reprodukcję słynnego obrazu. Zobaczymy że nie wszyscy we wszystkim są dobrzy. Czy to znaczy, że teraz każdego mam ganiać do sztalugi, bo: "STARAJ SIĘ BARDZIEJ"?
Po drugie. Poprawiam wszystkie błędy które podkreśli przeglądarka, a często dla pewności sprawdzam w słowniku.
Po trzecie. Więcej błędów widzę w artykułach, gazetach. Jak macie jakąś misję do spełnienia na temat poprawnego polskiego języka to możecie się nimi zająć. Taki redaktor, dziennikarz powinien być wysłany do szkoły skoro robi błąd już w tytule. Nawet w pismach urzędniczych znajdują się błędy, a pismo podpisane przez 5 osób (od sekretarek i asystentek zaczynając, kończąc na kierownikach i prezesach). O jakości języka młodzieży szkolnej nie wspominam.
Więc macie czym się zająć poza dietami, MO, KB.

No nie... brak przecinka i kropki sypie na łeb na szyję cały polski język, i cywilizację? Ja przyjęłam krytykę i staram się pisać poprawnie, i chyba dalej macie z tym problem. Większość ludzi strzela focha, obraża się, wyzywa i dalej robi co chce. Jednak musieliście uczepić się mnie. Wrzucacie mnie do jednego worka z leniwcami, nieudacznikami, laikami którzy na poprawę swojej ortografii machają przed oczami papierek. Papierek z dysfunkcjami różnymi tylko dlatego, że nie chciało im się uczyć i zapłacili lekarzowi. Fajnie...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #125 : 10-02-2016, 19:07 »

A więc jednak miałem rację, że nie chciało się Pani napisać poprawnie, a nie że nie umi Pani.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #126 : 11-02-2016, 11:09 »

Cytat
Więc macie czym się zająć poza dietami, MO, KB.
Pisanie poprawnie, przyjmowanie krytyki i poprawa błędów czy stylu, jak najbardziej łączy się z tematyką forum.
Madd naprawdę, jak to zrozumiesz, przestaniesz się złościć i oburzać.
Myślę też, że piszący na forum mają inne pasje, zajęcia niż bycie korektorem gazet i chyba większość z nas nie ma idei naprawy świata.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #127 : 11-02-2016, 11:10 »

Cholera, nie sposób siedzieć cicho i niczego nie odpisać.

Do Madd:

1. A kto mówił, że każdy jest dobry we wszystkim? Umiesz mówić po polsku? Robisz to w miarę poprawnie? To naucz się zapisywać to w miarę poprawnie - mowa i pismo to dwie strony jednego medalu.

2. Ja malować nie umiem, to i też za malowanie się nie biorę. Gdybym pisać nie potrafił, to też bym tego nie robił zawodowo. Nie mieszaj zawodowej pracy do życia codziennego.

3. Gdyby maszyny mogły pisać teksty, to ja nie miałbym pracy. Zacznij używać szarej masy.

4. Gazety i artykuły: czy to cię usprawiedliwia? Czujesz się lepiej? Czy to że byle motłoch kończy dziennikarstwo na podrzędnej uczelni i później dostaje pracę w pierwszej lepszej niemieckiej gazecie (np. FAK) wchodzącej ludziom z brudnymi buciorami do życia i beznadziejnie wykonuje zawód dziennikarza, daje ci prawo pisać jak on (choć w twoim przypadku jest akurat gorzej)?

5. A kto pracuje w urzędach, zadawałaś sobie to pytanie kiedyś? Nie rób sobie żartów, proszę cie!

6. Młodzież szkolna - właśnie my dajemy im wzorce. Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie masz PRAWA pisać, że ci się to nie podoba. Nie masz prawa się wypowiadać w tej materii, jeżeli dajesz młodzieży ZŁE WZORCE. A jest tu dużo młodych ludzi - takie mam wrażenie.

7. Nie zrozumiałaś ani jednego słowa z mojego pierwotnego przekazu. Proponuję, abyś na spokojnie to przeczytała. Najlepiej kilka razy.

8. Płacenie lekarzowi to nielegalny precedens. Zatajanie takich faktów, to też jest przestępstwo. Oskarżanie bez podstawy, to oczernianie i zniesławianie. To są twoje argumenty? Stawiasz się w opozycji do tych pseudo-oszustów, nieuków. A ty dlaczego piszesz niepoprawnie? Pies zeżarł ci okulary i widzisz jak przez mgłę?

9. Ręce mi opadają. Ale te pewnie przez te spacery.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!