Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stres  (Przeczytany 22868 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 20-07-2014, 01:13 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/stres
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #1 : 20-07-2014, 08:04 »

Dziękuję za świetny artykuł. Dzięki niemu zrozumiałem jak to jest z tym kortyzolem.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Greyhound
« Odpowiedz #2 : 20-07-2014, 09:47 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/stres

Stanisław Sojka napisał kiedyś utwór o tytule "Cud niepamięci". Coś jest w tym powiedzeniu że jednym z warunków zdrowego życia jest krótka pamięć.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #3 : 20-07-2014, 11:51 »

Mnie też dużo dał ten artykuł. Recepta wydaje się być prosta, choć czynniki wpływające na tendencję do 'zamartwiania się' z pewnością złożone. Zostaje jeszcze kwestia osłabienia wrażliwości, która również jest sprzymierzeńcem negatywnego stresu.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #4 : 20-07-2014, 12:22 »

Na Fokus TV, na naziemnej, leci film o stresie.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #5 : 20-07-2014, 12:30 »

Mnie też dużo dał ten artykuł. Recepta wydaje się być prosta, choć czynniki wpływające na tendencję do 'zamartwiania się' z pewnością złożone. Zostaje jeszcze kwestia osłabienia wrażliwości, która również jest sprzymierzeńcem negatywnego stresu.

Oj. Wchodzisz na cienki lód. Utrata wrażliwości jest często reakcją obronną. Taki człowiek jest jak ranne zwierzątko. Będzie atakował bez powodu.
Człowiek który stracił wrażliwość jest psychopatą. Nie jest to obraźliwa nazwa. To jest zaburzenie osobowości spowodowane przez traumatyczne przeżycia. Są też bardzo rzadkie przypadki psychopatii spowodowane zaburzeniami przemian metabolicznych lub hormonalnych.
Zapisane
JoannaM
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 20.08.2012
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #6 : 23-07-2014, 11:30 »

Świetny tekst, znakomite pióro. Do mnie osobiście celnie trafił, zapełniając wiele luk w wiedzy na ten temat i inspirując do pewnych zmian. Gorąco pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 23-07-2014, 22:55 wysłane przez Solan » Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #7 : 30-07-2014, 18:10 »

Bardzo dobry artykuł! Dobrnąwszy do końca jakoś podświadomie spodziewałem się podpisu "Andrzej Batko" ale oczywiście wiedziałem, że to art. Mistrza.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #8 : 03-08-2014, 13:50 »

Dzisiaj na spokojnie przeczytałam ten nowy artykuł i takie powstały przemyślenia.

Cytat
Stara prawda mówi, że najtrudniej jest wygrać z sobą samym. Jest mnóstwo literatury opisującej przeróżne techniki pracy nad sobą. Na jednych działa jedno, na innych zupełnie coś innego. Ja nie wiem, która z tych technik jest najlepsza, toteż nie polecę żadnej konkretnej, choć bynajmniej nie odstręczam żadnej z nich.

Ja często stosuję technikę Scarlet z "Przeminęło z wiatrem" czyli "pomyślę o tym jutro, dzisiaj się nie martwię! To pomaga, bo czasem wystarczy "przespać się z problemem" i już jest inna perspektywa.

Cytat
Pocieszające jest to, że nasz mózg stosunkowo łatwo uczy się nowej roli, toteż w miarę trenowania jest coraz łatwiej i łatwiej, aż w końcu nasz mózg zacznie machinalnie przestawiać myśli z negatywnych na pozytywne, i tak już pozostanie.

Tak, to pocieszające i sprawdza się. U mnie najczęściej "szklanka jest pełna", tzn. staram się odnaleźć pozytywne strony każdej sytuacji, a to rzeczywiście wymaga treningu.

No i kobiety mają super broń na stres- emocje i łzy. Jak się wygadam i popłaczę to stres mija ekspresowo. Dlatego warto mieć przyjaciół i ludzi, którym można sie po prostu wygadać, i przy których można okazać łzy.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 18-08-2014, 18:16 »

Także w rywalizacji sportowej stres odgrywa ważną pozytywną rolę, i to nie tylko w dyscyplinach wymagających sprawności fizycznej. Bilard na przykład nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego, mimo to bez mobilizacji wszystkich zmysłów, jaką osiągamy w stresie, trudno jest pokonać rywala. Jeszcze lepszym przykładem są szachy, które nie wymagają nie tylko wysiłku fizycznego, ale nawet sprawności fizycznej, mimo to podczas kilkugodzinnej partii na poziomie arcymistrzowskim zawodnicy potrafią stracić na wadze nawet dwa kilogramy.

Zdarza się, że szachy, zwłaszcza na poziomie arcymistrzowskim, potrafią człowieka wykończyć.

Nieoczekiwanie finisz Olimpiady Szachowej w norweskim Tromsoe zaczął przypominać filmowe "Igrzyska Śmierci". Dwóch uczestników tej imprezy sportowej zmarło.

41. Olimpiada Szachowa trwała dwa tygodnie. Maraton wzmożonego wysiłku umysłowego i stresu dał się wielu uczestnikom we znaki, jednak w tych dwóch przypadkach zakończył się szczególnie tragicznie.

W czwartek o godzinie 15:30, podczas meczu kończącego imprezę, zasłabł 67-letni Kurt Meier urodzony w Szwajcarii. Służby ratownicze zadziałały natychmiast, szybko zdiagnozowały atak serca, użyły m.in. defibrylatora, a następnie przetransportowały go do Uniwersyteckiego Szpitala w Tromsoe. Niestety, tam szachista zmarł. - Jesteśmy w szoku i wielkim smutku po tej tragedii - powiedział dziennikarzom prezes Seszelskiej Federacji Szachowej, Benjamin Hoareau. To właśnie ten kraj reprezentował Meier.

Nieco później, bo o 22:30, do jednego hotelu Radisson Blu wezwano policję i służby medyczne. W jednym z pokojów znaleziono bowiem reprezentanta Uzbekistanu. Jego personalia nie zostały podane. Informację o zgonie potwierdził gazecie "Nordlys" Jarle Heitmann, rzecznik Olimpiady Szachowej.


Cytat
Najprawdopodobniej czynnikiem powodującym śmierć był stres. Jego rola w tej dyscyplinie sportu jest bardzo dyskusyjna. Wielu szachistów uważa, że to właśnie w sytuacji napięcia są w stanie rozgrywać najlepsze partie.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #10 : 18-08-2014, 20:37 »

Super ciekawy artykuł. Bardzo na czasie. Dziękuję
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #11 : 18-08-2014, 21:32 »

I znowu wyszło, że sport i zdrowie to dwa przeciwne bieguny smile. Chociaż szachy to mój ulubiony sport myślałem, że chociaż tu jest człowiek bezpieczny.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #12 : 18-08-2014, 23:08 »

Dobrze, że nie grali w Blitza bo by było więcej zawałów.

Znałem gościa co jadł obiad i jednocześnie grał w pamięci z dwoma przeciwnikami naraz, siedzącymi przy innych stołach w ogóle nie patrząc na ich szachownice i zawsze wygrywał, pewnie jak by przegrał toby dostał niestrawności.
:-)
« Ostatnia zmiana: 18-08-2014, 23:45 wysłane przez VVV » Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #13 : 18-08-2014, 23:17 »

Dobrze, że nie grali w Blitza bo byłoby więcej zawałów.

Znałem gościa co jadł obiad i jednocześnie grał w pamięci z dwoma przeciwnikami naraz, siedzącymi przy innych stołach w ogóle nie patrząc na ich szachownice i zawsze wygrywał, pewnie jakby przegrał toby dostał niestrawności.
:-)
Zazwyczaj na turniejach mają ograniczenia czasowe do około 10 min. dla mnie to już Blitz smile.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2014, 09:58 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #14 : 18-08-2014, 23:53 »

- boby według nowych zasad bo by
- "pewnie jak by przegrał" znaczy co innego niż "pewnie jakby przegrał"
- "toby" jako spójnik, "to by mi się przydało" (pokazując na towar na półce)

To jest stres z by, zmykam na fora anglojęzyczne (teraz, nie w ogóle).
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #15 : 19-08-2014, 20:18 »

Cytat
"Najprawdopodobniej czynnikiem powodującym śmierć był stres. Jego rola w tej dyscyplinie sportu jest bardzo dyskusyjna. Wielu szachistów uważa, że to właśnie w sytuacji napięcia są w stanie rozgrywać najlepsze partie. "
Na 99% przegrali swoje partie. I powodem był nie tyle sam stres, co złość na siebie i wszystkich w koło za porażkę. Wybuchowa mieszanina uczuć.
Z własnego doświadczenia wspominam sytuację, kiedy po przegranej partii ze słabszym zawodnikiem facet był w takim stanie, że wyjął kanapkę, którą zapomniwszy obrać z folii aluminiowej, konsumował kęs po kęsie.
Opiotr, jaki masz nick na kurniku?
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #16 : 19-08-2014, 22:04 »

Miałem 'opiotr' ale dawno tam nie grałem i już mnie pewnie nie ma. Gra na kurniku przy niższym rankingu zazwyczaj kończyła się dla mnie rozczarowaniem. Każdy szuka zawodnika żeby się łatwo wybić i zazwyczaj jak zaczyna przegrywać to odchodzi od stołu, żeby w ostatniej sekundzie przed ucieczką z powrotem powrócić i tak każdy ruch. Ja nie mam cierpliwości co się kończy zazwyczaj moją ucieczką i potem nikt nie chce grać z taką osobą.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #17 : 04-02-2016, 13:32 »

Warty obejrzenia.

Stres - Podstępny zabójca
https://www.youtube.com/watch?v=ziehEwVY_Qo
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #18 : 05-02-2016, 16:49 »

Hiperwentylacja jako efekt stresu i przyczyna braku CO2 w krwiobiegu. Doskonały wykład.
https://www.youtube.com/watch?v=XX9bPD8Nsvs
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!