Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DoomGuy - Niestrawność  (Przeczytany 44596 razy)
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #40 : 14-12-2014, 13:42 »

Cytat
Ważę, uwaga uwaga...54 kg! Jak to możliwe? Jeszcze 1,5 roku temu było koło 71, straciłem prawie 20 kg. Trudno mi uwierzyć, że to sama dieta spowodowała taki spadek wagi. Przecież jem wciąż przynajmniej 2 dość duże posiłki dziennie. Wzrost - około 173 cm.

2) Ok 2 godziny po jedzeniu kiedy pojawiają się niestrawności, często bardzo chce mi się pić, znienacka. Wypijam wtedy 2-3 herbaty w przeciągu 1-2 godzin.

3) Moje stolce od ostatnich 2 tygodni są w zasadzie wzorcowe - ocena 10/10. Mimo tego niestrawności wciąż mocno odczuwalne.

Jakbym czytał o sobie - zupełnie.
Zapisane
DoomGuy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.07.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #41 : 19-02-2015, 20:02 »

Dobra czas w końcu napisać co tam u mnie.
Po ostatnim poście była dość widoczna poprawa (odpoczynek i brak stresu zrobił swoje, czułem się całkiem nieźle codziennie). Potem przyszły święta więc odstąpiłem od wszystkich restrykcji i jadłem dużo różnych rzeczy, przez ok. tydzień. Piłem trochę alkoholu itp. Generalnie było gorzej, ale nie jakoś bardzo. Sytuacja wróciła do "średniej / przeciętnej" dopiero gdzieś w połowie stycznia, więc znów wróciłem do stopniowej eliminacji szkodliwych produktów, zaczynając od laktozy i jajek. Na razie nie ma takich dobrych efektów jak w listopadzie-grudniu. Parę dni temu odstawiłem też wszystkie przyprawy prócz soli i pieprzu. Jeśli nadal będzie "średnio", to odłączę kolejną rzecz. Ale summa summarum i tak jest lepiej niż było do października 2014.

Co do mojej wagi, to stwierdziłem że zrobię sobie za darmo badanie krwi, w tym TSH, i co mnie zdziwiło, jest duże. Powtórzyłem to potem i było jeszcze większe (7). Nie wiem o co z tym biega, będę musiał mieć to na uwadze.
Zapisane

DoomGuy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.07.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #42 : 17-06-2015, 15:21 »

Kolejny "update". Wszystko wyglądało jakby miało iść w dobrym kierunku - trzymałem się kilku zasad - brak glutenu, laktozy itd. W pewnym momencie zacząłem 1 etap DP i to był moment kiedy się czułem najlepiej, "niestety" dostałem wtedy zaproszenie na imprezę, więc zaprzepaściłem ten tydzień, + wypity alkohol = pogorszenie. Przy okazji badania poziomu TSH które się unormowało, zrobiłem testy na inne pierdoły, w tym enzym amylaza mam 2 x ponad normę. Dlatego mówię sobie dość, teraz bez pieprzenia. Od dzisiaj (od połowy dnia) 1 DP i kropka. Żadnego zatrzymywania się, jadę z tym koksem.
Na początek ograniczam to do mięsa i surówek:
mięso mam ze wsi, swojska świnia - zamrożona duża ilość, co jest niebywałym szczęściem bo przy moich bardzo ograniczonych kontaktach to, że udało mi się taką świnię zdobyć to sukces.
Surówki z ogórków na start. Do tego dla uzupełnienia zmielone siemię lniane i dynia (bez "bazy" w postaci owocu czy śmietany).
MO od tygodnia piję z olejem z kukurydzy (byłem dużo ponad pół roku na oliwie).
Zapisane

Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #43 : 18-06-2015, 07:42 »

Cytat
Na początek ograniczam to do mięsa i surówek:
Dodaj jajka i nie zapominaj o tłuszczach.
Cytat
(bez "bazy" w postaci owocu czy śmietany).
Na I DP nie jedz owoców.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
DoomGuy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.07.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #44 : 23-06-2015, 10:52 »

Jajka dodam wkrótce, chciałem zacząć od minimum składników.
W tym momencie ważę 50 kg. Nie za ciekawie.
Zapisane

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!