Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzesiowski - tasiemiec uzbrojony przeciwko wiedzy  (Przeczytany 14791 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 01-09-2014, 08:39 »

Ten wątek wstawiam do działu „Szczepienia”, mimo że ze szczepieniami nie ma nic wspólnego, chyba żeby chodziło o zaszczepienie lekarzy przeciwko ignorancji i głupocie, ale jeśli to cecha wrodzona, to wątpię, czy by to coś dało. Więc tuszę, że pozostanie tak jak jest.

Przeszukując Google za materiałem o tasiemcach, o których akurat piszę artykuł, za jakimś wiarygodnym materiałem pomiędzy internetowymi pierdołami, natknąłem się na artykuł p. dr med. wet. Marty Bogdanowicz-Kamirskiej, w którym autorka obnaża totalną głupotę i nieskrępowaną ignorancję eksperta występującego w pewnym programie telewizyjnym. Pisze Ona tak:

Włos mi się zjeżył dopiero, gdy Pan Ekspert zaczął komentować. (...) Następnie usłyszałam alternatywną, nieznaną dotąd nauce wersję cyklu życiowego tasiemca uzbrojonego i nieuzbrojonego.

Dowiedziałam się mianowicie, że zarażenie tymi tasiemcami następuje poprzez kontakt z odchodami zarażonego tasiemczycą człowieka. Ponadto Pan Ekspert, którego nazwiska szczęśliwie nie pomnę, powiedział, że człony tasiemca są niewidoczne gołym okiem. I że zarażony człowiek stanowi bezpośrednie źródło tasiemczycy dla innych ludzi. Prowadzące, które skądinąd bardzo lubię i cenię, słuchały, wierząc w każde słowo. W końcu komentował Ekspert. Lekarz. Pediatra.

Doczytałem do końca ciekawy wywód Pani Doktor i już miałem zamknąć stronę, ale coś mnie tknęło. Wszak ów ekspert, którego nazwiska szczęśliwie Pani Doktor zapomniała, pieprzy tak samo głupio, jak ów dobrze nam znany ekspert od wciskania ciemnoty o szczepieniach, przyszło mi na myśl.  

Kliknąłem zapodany link: http://player.pl/programy-online/miasto-kobiet-odcinki,33/odcinek-9,S11E09,16100.html (czego nigdy nie robię), zainstalowałem jakąś wtyczkę (czego też nigdy nie robię, ale zawziąłem się) i... jakoś specjalnie nie zdziwiła mnie prezentacja gości: Są z nami: Magda, Paweł i doktor Paweł Grzesiowski, który reprezentuje głos nauki w tej dyskusji.  

To, co ów głos nauki w tej dyskusji wygaduje, to po prostu stek bzdur, więc litościwie dla Was nie skomentuję nawet tego, że radzi odrobaczać wszystkich, nawet psa, żeby, jak powiada, wzajemnie się tasiemcem nie zarażać...
« Ostatnia zmiana: 02-09-2014, 07:51 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #1 : 01-09-2014, 08:59 »

I fajnie! Może dobrze byłoby utworzyć taki poczet doktorków - partaczy, aby w razie czego gdybyśmy jednak musieli skorzystać z usług służby choroby - wiać od nich, gdzie pieprz rośnie? smile

Po głębszym namyśle uznałam jednak, że to jest poroniony pomysł, gdyż naraża Biosłone na szykany ze strony braci medycznej, więc chyba wszystko się skończy na jednej fotce...
« Ostatnia zmiana: 01-09-2014, 09:17 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 01-09-2014, 09:30 »

Mnie w tej smutnej rzeczywistości zastanawia coś innego. Dlaczego do telewizji nie zaprasza się fachowców z prawdziwego zdarzenia - kompetentnych i odpowiedzialnych za słowo - natomiast niedouczony, nieodpowiedzialny idiota jest wręcz rozchwytywany...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #3 : 01-09-2014, 11:12 »

Cytat
Dlaczego do telewizji nie zaprasza się fachowców

Może dlatego, że telewizja z założenia nie jest źródłem prawdy tylko propagandy,
ewentualnie w najlepszym wypadku rozrywki.

po angielsku 30 lat temu brzmiało to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=MTN3s2iVKKI

To tak z rozpędu o mediach:
https://www.youtube.com/watch?v=rsL6mKxtOlQ
« Ostatnia zmiana: 01-09-2014, 11:25 wysłane przez VVV » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #4 : 01-09-2014, 13:10 »

Niestety w tej smutnej rzeczywistości, telewizja raczej wybiera ludzi medialnych, niż wiarygodnych fachowców.  A czego, jak czego, ale jednak charyzmy nie da się naszemu doktorkowi odmówić.  I ta powalająca szczęka buldoga, wabik na płeć piękną. Z góry uprzedzam - na mnie on działa alergicznie...smile   
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 01-09-2014, 13:20 »

Cytat
I ta powalająca szczęka buldoga, wabik na płeć piękną.
To możliwe, ale dla płci mniej pięknej (mówię za siebie) ten wygląd kojarzy się raczej z kurczakiem chowu klatkowego niż buldogiem.









« Ostatnia zmiana: 01-09-2014, 15:46 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #6 : 01-09-2014, 13:30 »

 
Cytat
ten wygląd kojarzy się raczej z kurczakiem chowu klatkowego.

Ale ubaw, boki zrywać! Faktycznie, z bliska przypomina nieopierzone, niemrawe i blade, jak wapno pisklę z jakimś dziwnym chomątem na karku! Ale, jak wyszczerzy jadaczkę - to prawdziwy słodziak! smile
« Ostatnia zmiana: 01-09-2014, 14:43 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 01-09-2014, 15:50 »

Cytat
z jakimś dziwnym chomątem na karku!
Jakim chomątem? Przecież to atrybut! Sacrum!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #8 : 01-09-2014, 16:11 »

Dla mnie powód noszenia stetoskopu był nieodgadnioną zagadką, aż do tego momentu: http://dziekibogu.tvp.pl/wideo/skecze/ancla-sloik-14370191/
Przeczekać reklamy, bo warto.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #9 : 01-09-2014, 16:50 »

Hooo, Skorpionku tajemnica noszenia chomąta rozwikłana! Ale swoją drogą - Mistrz miał rację, zamiast szczepień pacjentów - przydały by się szczepionki przeciw arogancji i głupocie lekarzy. Szkoda, że jeszcze takowych nie wynaleziono! Smutny
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #10 : 02-09-2014, 07:37 »

Jakim chomątem? Przecież to atrybut! Sacrum!
Tak, to rzeczywiście sacrum! Im młodszy i mniej doświadczony lekarz, to nosi to z większą dumą! Myślę, że to lekarzom dodaje pewności, bo jak stoi przy łóżku pacjenta po studiach, tymi słuchawkami nie umie wysłuchać nic, nawet swojego tętna, ale, a nuż jakiś pacjent pomyli Jego z sanitariuszem, a Ją z pielęgniarką i na przykład poprosi o basen lub kaczkę? A takiej obrazy młody lekarz nie przeżyje… Natomiast widziałam „starej daty” lekarzy, którzy nigdy nie nosili słuchawek, a basen i kaczkę z uśmiechem umieli podać w gardłowej sytuacji! To była klasa sama w sobie! Dlatego należy unikać lekarzy, jeśli mają taki atrybut na sobie. smile
« Ostatnia zmiana: 02-09-2014, 07:46 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #11 : 04-09-2014, 05:38 »

Cytat
Dlatego należy unikać lekarzy, jeśli mają taki atrybut na sobie.
Jeśli nie mają to też lepiej unikać.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #12 : 05-09-2014, 19:26 »

Życzę wszystkim żeby dało się ustrzec od ich pomocy.Czy to w szpitalu, czy gdzieś indziej. Najczęściej ta pomoc prowadzi do powolnego umierania.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #13 : 06-11-2015, 19:05 »

No proszę, największy telewizyjny fan szczepień krytycznie o suplementach:

http://www.rdc.pl/informacje/suplementy-diety-sa-smutnym-zartem-z-medycyny-to-najlepszy-biznes-jaki-mozna-sobie-wyobrazic-posluchaj/
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #14 : 06-11-2015, 20:23 »

A jakże by inaczej, wszak ludzie kupując suple przeznaczają mniej kasy na lekarstwa. To niezgodne z wytycznymi no i wpływy (pensja) mniejsze.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!