Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 16:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dr House wystąp!  (Przeczytany 4381 razy)
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« : 18-10-2014, 12:15 »

Mam pewien dylemat i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Od lat cierpię na kamicę żółciową, mam całkowicie wypełniony worek kamieniami. Od kilku lat miałam ataki strasznych bóli rozpoczynających się od środka pleców i promieniujących na całe nadbrzusze. Ataki te zaczynały się zawsze po spożyciu najmniejszych ilości czegoś kwaśnego. Ból nigdy nie promieniował od woreczka żółciowego, ale równomiernie opasywał plecy i nadbrzusze. Byłam u gastrologa i podejrzewał nadkwasotę i wrzody, bo po ataku czułam jakby ktoś wylał kwas solny i czułam słony smak w ustach. Wczoraj znów zaczął się atak, znów nic nie mogłam jeść i czułam ból w nadbrzuszu. Dziś mam żółtą twarz i białka oczu (żółtaczka), mocz jest brunatny, mam świąd całego ciała. Oczywiście wszystko wskazuje na zablokowanie żółci, czyli konieczna jest operacja usunięcia kamieni. Ale nie rozumiem, jaki jest związek miedzy nadkwasotą,  a pracą wątroby? Dlaczego akurat te ataki są po kwaśnych potrawach? Od kilku lat nie mogę stosować MO i KB, właśnie ze względu na te ataki.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #1 : 18-10-2014, 20:56 »

Jeszcze żyjesz?
Czegoś takiego, to niestety nie można lekceważyć; mam na myśli ostry ból i żółtaczkę.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #2 : 18-10-2014, 21:18 »

Melinda, żółtaczka jest różnego typu, może być mechaniczna z powodu zablokowania żółci. Nie lekceważę tego zrobię badania wątrobowe i idę na operację usunięcia kamieni z woreczka.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #3 : 18-10-2014, 22:24 »

idę na operację usunięcia kamieni z woreczka.
To się medycznie nazywa "usunięcie kamieni z pęcherzykiem żółciowym" (cholecystektomia).
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #4 : 19-10-2014, 05:52 »

Ten lekarz akurat usuwa kamienie, pozostawiając woreczek.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!