Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 03:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tomwarek  (Przeczytany 156869 razy)
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #100 : 16-03-2018, 15:56 »

Cytat
Z tego co wiem nie poddała się żadnym zabiegom, bo tak ją nakierował ten profesor
No to lipa bezkresna. Na co jest ten przykład? Mogła mieć jakikolwiek nowotwór łagodny albo i nie, może tylko stan zapalny.
Cytat
Lekarze dali jej max rok, może dwa bez chemii. Tyle pewnie by żyła, gdyby zaczęła chemię.
Niby na jakiej podstawie? Głęboko w oczy popatrzyli?
Przebieg choroby u wujka też dziwacznie brzmi. Straszna pleciuga z ciebie, bez sensu ta dyskusja.



Nie poddała się żadnym zabiegom leczenia, badania robiła.

Nie wiem co jest dziwnego w przebiegu choroby wujka. Nowotwór nie zawsze sprawia, że człowiek czuje się beznadziejnie i słania się po ścianach. Później faktycznie tak było jak chemia ścięła go z nóg.

Przecież nikt nie diagnozuje w medycynie nowotworu po objawach czy patrzeniu w oczy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #101 : 16-03-2018, 19:45 »

Przecież nikt nie diagnozuje w medycynie nowotworu po objawach czy patrzeniu w oczy.
Wprost przeciwnie, onkolodzy tak właśnie robią, żeby postraszyć, a potem wysyłają na badania.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #102 : 13-04-2018, 14:51 »

Tomwarek co u Ciebie słychać? Już prawie miesiąc cisza.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #103 : 13-04-2018, 16:52 »

Nie jest dobrze z tego co wiem 😕
Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
scorupion
« Odpowiedz #104 : 14-04-2018, 06:48 »

A jak niby miało by być? Wystarczy przeczytać wyniki CT.
Dla mnie to jest niezdiagnozowana, nieleczona, długoletnia borelioza. Oczywiście mogło się po drodze przyplątać nowotworzenie.
Dlaczego upieram się przy boreliozie? Bo przy takim zestawie objawów mam pewność:
Dzisiaj wypiłem MO po dwóch tygodniach i miałem znów biegunkę. ...Od momentu wdrożenia DP  piłem bardzo mało MO, bo często musiałem przerywać, że względu na reakcję, lub uczulenie prawdopodobnie na cytrynę. Oczywiście wiem, że jelita też mam chore, ale zawsze miałem jakieś wątpliwości, czy te biegunki ciągle są od żołądka. Pewnie często tak, ale chyba nie zawsze. Ponieważ często w tym czasie pogarsza mi się z nerkami, to zacząłem szukać w internecie czy choroby układu moczowego mogą powodować biegunkę, i znalazłem artykuł o niewydolności nerek. No i trochę mi tu objawy pasują. Oczywiście wiem, że z jelitami też mam duży problem, ale pogorszenie zawsze o ile pamiętam wiązało się z infekcją nerek lub też pęcherza moczowego...Problemy z pęcherzem mam od dawna, już nawet nie wiem ile lat. Ostatnie parę lat jest coraz gorzej, lekki przeciąg i już są nerki załatwione. A pracuję na magazynie w przeciągach. Mogę mieć też problemy z ciśnieniem, ale nie badałem, tego głębiej i nie leczyłem. Ale często jak piłem alkohol, to czułem jak bym miał czerwone i gorące policzki, i ogólnie dziwnie się czułem. Aktualnie od 1 stycznia zero alkoholu. Teraz też, czuję często jakby ciśnienie było podwyższone. Mam ciągle zimne ręce i stopy. Do tego ostatnio lekko pobolewa mnie głowa, i tak jakby brało mnie na wymioty. I ogólnie czuję się dziwnie źle, jak by struty. I nie wiedziałem od czego, dlatego podejrzewam nerki. Wcześniej właśnie co jakiś czas tak się czułem. Było tak, że odżywiałem się mniej więcej tak samo, i przez pewien okres było dobrze, i nagle zaczęło być źle z żołądkiem. I wtedy też zaczynało być źle z nerkami. Czasami jest tak, choć nie czuję że coś z nerkami jest źle, a czuję się dziwnie, i dosłownie sikam parę razy w ciągu krótkiej chwili. To jest tak, że oddam mocz i za chwilę czuję znowu parcie na pęcherz. No i czasami jest tak, że lepiej się czuję kiedy piję mniej, a czasami kiedy piję więcej.  Często jest też tak, że kiedy chce oddać  stolec to od razu mam parcie na pęcherz, i odwrotnie. Po wypróżnieniu pęcherza czuję często kucie i przelewanie. Nie wiem może, powinienem jeszcze raz zacząć pić mieszankę na drogi moczowe. Nefrosept działał źle na mój żołądek.

I wtedy już tylko uparcie szukam potwierdzenia. Na marginesie drobna uwaga - przy późnej boreliozie fatalnie reaguje się nawet na niewielką ilość alkoholu.


A na przyszłość uprasza się niektóre osoby o nie zamieszczanie tego typu komentarzy:
Borelioza tu, borelioza tam... Generalnie każdy nowy, który opisze swoje objawy ma boreliozę.

Szczególnie jeśli się nie ma na ten temat zielonego pojęcia.


Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #105 : 12-05-2018, 07:13 »

Scorupion, co zaleciłbyś osobie, która ma świeży rumień po kleszczu? Sprawa sprzed 2 dni.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #106 : 12-05-2018, 13:16 »

Do lekarza po doxycyklinę, inaczej to ruska ruletka. Sezon zakażeń w pełni, jest więcej niż rok temu, pewnie kiedyś wystąpi apogeum i przesilenie, ale na razie mamy wyraźny trend wzrostowy.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #107 : 13-05-2018, 11:13 »

Doxycyklina, ale nie na długo? Szkoda jelit.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #108 : 13-05-2018, 15:24 »

Asia na 6 tyg. 2 razy dziennie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #109 : 13-05-2018, 17:13 »

Dlaczego sześć? Trzy powinny wystarczyć.

Doxycyklina, ale nie na długo? Szkoda jelit.
To niech nie bierze.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!