Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kalifat i wariacje na temat Chin.  (Przeczytany 257035 razy)
scorupion
« Odpowiedz #360 : 24-06-2016, 07:55 »

To są tylko przypuszczenia, lepiej żeby się nie sprawdziły, ale piszę, bo intuicja podpowiada, że dzieje się coś innego niż do tej pory i w znacznie większej skali.
Nam najbardziej będzie zagrażał rozpad EU spowodowany upadkiem wspólnej waluty, wycofanie z carry trade wykończy Euro i proces ten już się rozpoczął. Pewnie któryś z dużych krajów południa ogłosi bankructwo, albo Wielka Brytania opuści wspólnotę i się zacznie, dużo by pisać o tym co.

Trochę się wydarzy zanim przyjdzie do Europy Kalifat. Najpierw wojny walutowe, które już się rozpoczęły, właśnie Mario szykuje bazookę, potem wojny gospodarcze, cła, embarga, rozpad Unii i upadek Euro, masowe bankructwa banków i dopiero fizyczna zawierucha. Może do tego nie dojść, jeśli zdelewarują nieznaną ilość pierdylionów derywatów i coś zrobią z kolejnymi pierdylionami pustego pieniądza nadrukowanego w bankach centralnych. Jak to zrobią? Chyba nikt nie ma pojęcia.

Nadal uważacie, że gadanie głupie i bez sensu hehehe?
Czekamy spokojnie na dalszy rozwój wydarzeń wedle nakreślonego planu. Pierdyliony derywatów próbują zdelewarować wprowadzeniem ujemnych stóp procentowych. Życzę powodzenia.

Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #361 : 24-06-2016, 09:34 »

Scorupion, nie lubię tego Twojego czarnowidztwa, dlatego, że się spełnia niestety.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #362 : 24-06-2016, 11:49 »

A ja myślę, że w związku z tym, że nie wprowadzili jeszcze Amero, nie pozwolą upaść Euro - choćby kosztowałoby to ich kolejną tonę papieru (z którego wydrukują sobie dowolną walutę)... I Unia - choć to twór całkiem sztuczny - będzie podtrzymywany przy "życiu" przez ten cały czas odpowiednim "respiratorem"...

Dopóki istnieje aktualny system finansowy wraz z kartelami banków centralnych, dopóty aż tak dramatyczny scenariusz uważam za przesadzony. Jeżeli chodzi o oś czasu - mam nadzieję, że i moje wnuki nie doczekają takiego czasu.

A najlepiej bym się mylił całkowicie i żeby w ogóle do niego nie doszło...
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #363 : 24-06-2016, 15:23 »

Moim zdaniem wyjście ZK z Unii stworzy warunki i konieczność tworzenia jednego państwa Europa.
Najpierw powstanie twarde jądro z założycieli Unii. Określone zostaną nowe zasady wejścia do nowej Unii i nikt nie będzie nikogo namawiał do wstępowania, albo wstępujesz i godzisz się na wszystkie zasady ustalone, albo pozostajesz na peryferiach Europy.

W nowej Unii powinna być jedna waluta, ale potrzeby pożyczkowe powinny być finansowane z euroobligacji tak żaby każde państwo płaciło takie same oprocentowanie za potrzeby pożyczkowe, bo tak jak jest obecnie to zyskują przede wszystkim Niemcy, a im ktoś biedniejszy to musi więcej płacić.

Pieniądz jest towarem i nie powinno być tak żeby bogaty płacił za ten sam towar kilkakrotnie mniej od biednego, bo to jest chore i pogłębia przepaść między Narodami.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #364 : 09-07-2016, 20:19 »

Scorupion, nie lubię tego Twojego czarnowidztwa, dlatego, że się spełnia niestety.

Ja mam nadzieję, że się spełni, bo jak nie, to niebawem będziemy żyli w psychopatycznym, cyfrowym świecie, gdzie każdy ruch każdego człowieka bedzie obserwowany i zapisany. Piekło na ziemi normalnie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #365 : 15-07-2016, 21:43 »

Tu sobie nie mogę odmówić komentarza, bo zdarzenie będzie miało reperkusje. Chyba uspokoili sułatana, skakał, skakał i się doskakał.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #366 : 16-07-2016, 15:48 »


W 2012 r urzędnicy unijni przyjrzeli się naszemu systemowi emerytalnemu i wyszło im, że stopa zastąpienia z nowego systemu emerytalnego będzie wynosić 22%, co oznacza, że 80% społeczeństwa będzie na najniższej emeryturze takiej jak dzisiaj jest chyba 860 zł brutto, więc perspektywa przegonienia Niemiec chyba jest mało realna.


EU już ściemnia i swoimi durnotami nas karmi. Emerytura będzie wynosić połowę pensji i ani grosza mniej, my Polacy nie damy się robić w wała tym oszustom.


Jestem ciekaw czy ktoś zmieni zdanie na temat wysokości styropianowych emerytur. Podaję aktualne namiary na ten temat.

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/emerytury-z-nowego-systemu-nizsze-o-44-proc,2360111,4141

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #367 : 22-07-2016, 19:17 »

Przy tym zamachy terrorystyczne wedle wzorca: zamach w środę, zamach w sobotę, a niedziela dubelt.

Skąd ja wiedziałem, że tak będzie.
Co dalej. No dalej więcej zamachów, aż do wybuchu wojny domowej, w której tubylcy spacyfikują Beduinów, po czym Beduini zawołają na pomoc matki, braci, siostry, kochanki i kumpli, których jest setki milionów i ci przybieżeją, już bez zaproszenia pani Merkel i spacyfikują, to znaczy wyrżną tubylców.
Co bym zrobił na miejscu Polaków posiadających nieruchomości i biznesy na zachodzie Europy? Spieniężyłbym póki jeszcze dają dobrą cenę i wrócił do Polski.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #368 : 22-07-2016, 19:24 »

Cytat
Co dalej.

 - http://pikio.pl/pilne-atak-w-centrum-handlowym-w-monachium-wiele-ofiar/

 - http://pikio.pl/pilne-drugi-atak-w-monachium-5km-od-pierwszego/
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #369 : 23-07-2016, 17:22 »

Myślisz że uda im się spacyfikować Niemcy?
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #370 : 23-07-2016, 20:17 »

Jeśli to do mnie pytanie, to ja nic z tego nie czaję!
Mój tok rozumowania - po to są granice państwa, by ich strzec! Nie rozumiem, dlaczego, jeśli nie zapraszam gości, a lezą - nie strzela się?
Z Niemcami to inna inszość - królewna zaprosiła. Ale gdzie ludzie, naród? Wiem - przed kompem, na plaży.
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
« Ostatnia zmiana: 24-07-2016, 13:55 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #371 : 24-07-2016, 11:07 »


Mój tok rozumowania, to po to są granice państwa, by ich strzec! Nie rozumiem, dlaczego, jeśli nie zapraszam gości, a lezą nie strzela się?

Z tym pierwszym zdaniem można się zgodzić, ale w tym drugim to przestrzeliłaś, bo tam łażą kobiety z dziećmi i właśnie uciekają przed tym, że do nich strzelają i rzucają bomby.

Można sobie wypowiadać różne sądy, ale niestety sprawa jest bardzo skomplikowana i trudno jest o jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji.

Ja bym się nie martwił o Niemcy, bo jestem pewny, że sobie poradzą. Bardziej mi zależy na Polsce i prosiłbym o wypowiedzi co powinna zrobić  Polska, żeby dzieci wychowane za 500+ nie wyemigrowały do Niemiec za pracą, bo to by była "dobra inwestycja" (kosztem polskiego podatnika) dla Niemiec.
« Ostatnia zmiana: 24-07-2016, 13:56 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #372 : 24-07-2016, 18:10 »

"Może przedstawię moją wizję, a czy jest ona lepsza czy gorsza to już każdy oceni indywidualnie.
 Wielka Brytania nie wyjdzie z Unii, bo jej się to nie opłaci....
 Przepraszam za podanie prawdziwych FAKTÓW."
Pomyliłeś się Bogdanie M?

Myślisz że uda im się spacyfikować Niemcy?
Najpierw będzie eskalacja zamachów, później wojna domowa, w której Niemcy wytłuką Beduinów i dopiero na koniec kumple wytłuczonych Beduinów w liczbie kilkuset milionów wytłuką Niemców. Scenariusz na dwadzieścia lat.
Tak jak pisałem, nie wiadomo czy to nie lepiej, bo inaczej niezadługo zostaniemy niewolnikami banków. W momencie, gdy zlikwidują gotówkę, wszyscy upodobnimy się do kurczaka na rożnie hehehe. Smaczni i wolno przypiekani, długi, bardzo interesujący temat.
Ja to bym zupełnie inaczej zrobił. Każdemu kamerkę na czoło i mikrofon oraz kilka mikroładunków wybuchowych uruchamianych automatycznie przez aplikację. Ktoś powiedział złe słowo na umiłowanych przywódców, to bach i jęzor urwany, podniósł rękę na władzę, to bach i łapa urwana. Oczywiście poza kijem byłaby i marchewka. Chwalimy umiłowanych to trach i do paszczy zostaje wstrzyknięty aromat zgodny z naturalnym o smaku najtańszej kiełbasy grilowej i piwa "Harnaś".
« Ostatnia zmiana: 25-07-2016, 07:06 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #373 : 25-07-2016, 08:07 »

Cytat od: Scorupion  22-07-2016, 20:17
Cytat
Co bym zrobił na miejscu Polaków posiadających nieruchomości i biznesy na zachodzie Europy? Spieniężyłbym póki jeszcze dają dobrą cenę i wrócił do Polski
A w Polsce to co, bezpiecznie?? Przecież to wszystko jest blisko coraz bliżej...
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #374 : 25-07-2016, 08:42 »

A w Polsce to co, bezpiecznie?? Przecież to wszystko jest blisko coraz bliżej...

Wczoraj ktoś w TV dobrze powiedział, że bardzo dobrze, że Polska nie przyjęła do siebie uchodźców wyznających islam - dzięki temu (jak ktoś też z przymrużeniem oka słusznie zauważył) pani z kiosku ruchu bez problemu rozpozna terrorystę...
Zauważ, że w większości przypadków problemy mają w zasadzie tylko kraje multi-kulti.

Myślę, że to tylko kwestia czasu, kiedy zagotuje się ostro i w Belgii...
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #375 : 25-07-2016, 11:29 »

Cytat
Wielka Brytania nie wyjdzie z Unii, bo jej się to nie opłaci....

Pierwsza część zdania NA DZIEŃ DZISIEJSZY jest nieprawdziwa, ale druga część w ocenie wielu ekonomistów jest prawdziwa.

Najbardziej są zdziwieni, że muszą opuścić Unię ci co głosowali za wyjściem z Unii. Decyzje podejmowali na podstawie KŁAMLIWEJ  kampanii.

Ja jestem za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii, bo to będzie sprzyjało budowaniu państwa europejskiego.
Polska ma szansę zająć miejsce Wielkiej Brytanii i razem z Niemcami i Francją budować Europę.

Jeżeli Brytyjczycy będą się kierowali rozumem to po wynegocjowaniu warunków opuszczenia Unii i warunków dalszej współpracy, czyli za 3 lata powinni podjąć decyzję czy na pewno chcą wyjść z Unii, ale tym razem będą podejmować decyzję  ŚWIADOMIE  mając na uwadze  PRAWDZIWE zyski i straty wyjścia z Unii.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #376 : 25-07-2016, 13:25 »

Unia to twór, który prędzej czy później się rozpadnie. Wyjście UK z Unii tylko przyspieszyło ten proces. Niemcy chcą zrobić z Unii Superpaństwo - wielkie Niemcy, a Francja ma im w tym pomóc. UK było jedyną przeciwwagą z tej trójcy tego działania, bo jako jedyne sprzeciwiało się temu, co dyktowały Niemcy. Teraz mają prościej, chyba, że kolejne kraje zaczną wychodzić.

Co się stanie kiedy Unia się rozpadnie? Raczej nic dobrego ale ciężko teraz mi coś na ten temat powiedzieć.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #377 : 25-07-2016, 18:23 »

Cytat
Unia to twór, który prędzej czy później się rozpadnie. Wyjście UK z Unii tylko przyspieszyło ten proces.

Moim zdaniem będzie dokładnie odwrotnie. Wyjście UK z Unii przyspieszy proces tworzenia z Unii Superpaństwa. W każdym stadzie przywódcą jest najsilniejszy, więc chyba nikt nie ma wątpliwości kto jest najsilniejszy.

Tak jak jest obecnie to największe korzyści mają Niemcy. Niewielu ma świadomość, że najwięcej Niemcy korzystają na wspólnej walucie, bo dzięki słabszym krajom euro jest stosunkowo tanie i dlatego Niemcy są najbardziej konkurencyjni na rynkach międzynarodowych i mają możliwość bardzo tanio korzystać z kapitału.

Jedynym wyjściem z tej nierównowagi jest tworzenie jednego państwa i jednej waluty. Potrzeby pożyczkowe każdego "landu" byłyby finansowane z euroobligacji, czyli za kredyt Niemcy by płaciły tyle samo jak najsłabszy kraj, a obecnie to najbiedniejsi płacą kilkakrotnie więcej od Niemiec.

Ja nie doczekam jak Europa będzie jednym państwem, ale młodzi tak i będziecie z tego zadowoleni, bo może superpaństwo coś dorzuci do polskiego systemu emerytalnego.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #378 : 25-07-2016, 19:48 »

Superpaństwo pod wodzą tego kołtuna anielskiego? Dziękuję, wszystko mi opadło!
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #379 : 26-07-2016, 15:21 »

Może przedstawię moją wizję, a czy jest ona lepsza czy gorsza to już każdy oceni indywidualnie.

Wielka Brytania nie wyjdzie z Unii, bo jej się to nie opaci. Im głównie chodzi o ograniczenie socjalu dla nowych  pracowników, a Niemcom też to się opłaca, więc się dogadają.
Krachu finansowego nie będzie, bo powolutku idzie w dobrym kierunku, oczywiście jeszcze nie jest koniec ratowania Euro, ale na każdych zawirowaniach finansowych zawsze zyskują bogatsi.(Niemcy)
Dam przykład z największego zagrożenia upadku euro, było to chyba w 2012 r.
Takie kraje jak Grecja, czy Portugalia były na kroplówce, bo samodzielnie nie były w stanie funkcjonować.
Obligacje 10-cio letnie Hiszpanii kosztowały powyżej 7%, włoskie kosztowały powyżej 6%, nasze powyżej 4%, a niemieckie 1.34%, francuskie 2.46%. Dwuletnie obligacje niemieckie były oprocentowane ujemnie, co oznacza, że Niemcy mogli pożyczać i mniej oddać niż pożyczyli.
Jak z powyższego wynika Niemcy mogli pozyskiwać kapitał bardzo tanio i kupować ryzykowne obligacje włoskie, hiszpańskie i dobrze na tym zarabiać, bo wiedzieli, że kiedyś się dodrukuje euro i z kryzysu wyjdzie.
Terroryści są zagrożeniem dla Europy, ale jeżeli Niemcy potraktują sprawę poważnie to znajdą drugiego Hitlera i dla nich uruchomią ...............
 Niestety moja wizja dla Polski nie jest optymistyczna, bo młodzi będą wyjeżdżać z Polski tam gdzie wyższy poziom życia i lepsze perspektywy.
Jakie perspektyw maj młodzi w Polsce (ci którzy nie mają znajomości i nie są uprzywilejowani)

Tyranie za grosze w upodleniu do 72 lat, a na emeryturze na śniadanie będą się zbierać pod śmietnikiem, bo we wczasy pod palmami to już nawet najgłupsi nie wieżą.
W 2012 r urzędnicy unijni przyjrzeli się naszemu systemowi emerytalnemu i wyszło im, że stopa zastąpienia z nowego systemu emerytalnego będzie wynosić 22%, co oznacza, że 80% społeczeństwa będzie na najniższej emeryturze takiej jak dzisiaj jest chyba 860 zł brutto, więc perspektywa przegonienia Niemiec chyba jest mało realna.
 Przepraszam za podanie prawdziwych FAKTÓW.

Ponieważ Skorpion zmanipulował moją wypowiedz to jeszcze raz ją przytoczę. Pisałem o wizji o perspektywach i o FAKTACH. Fakty to rentowności obligacji i nowy system emerytalny.

Jeżeli ktoś naprawdę rozumie te dwa fakty to będzie wiedział o czym piszę i choć trochę będzie rozumiał dlaczego uważam, że Superpaństwo dla Polaków to dobre rozwiązanie.
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!