Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przewlekła szczelina odbytu  (Przeczytany 16542 razy)
Nanami
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 03.06.2013
Skąd: Szczytno
Wiadomości: 10

« : 23-11-2014, 09:58 »

Witam. Chciałabym prosić o radę. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Od 3 miesięcy jestem na DP, piję KB, MO piję już dłużej. Podczas stosowania MO pojawiło się wiele różnych dolegliwości, które były bardzo uciążliwe. Kilka razy chorowałam, gorączkowałam, bolały mnie mięśnie. Zauważyłam również, że mam bardzo słabe kości. Zdarzało się, że ciężko było mi wejść na 3 piętro... Miałam zadyszkę. Poza tym ciągle spływała mi wydzielina z nosa do przełyku. Miałam robione badania okresowe (jestem nauczycielem) u laryngologa, ale stwierdził, że jest wszystko ok. Ta wydzielina podobno jest normalna. Niestety cały czas mi to dokucza, muszę odchrząkiwać. Z racji mojego zawodu, często mam problemy z gardłem. Zanim zaczęłam pić MO, miałam problemy ze szczeliną odbytu. Jak już wcześniej pisałam, byłam u chirurga, który przepisał mi tylko czopki proktis M, które pomagają na chwilę. Podczas picia MO, co jakiś czas pojawiała się krew na papierze. Tamponowanie alocitem było niemożliwe, ponieważ nie mogłam wprowadzić tamponu do odbytu (jakby zwieracze były zaciśnięte). Wpuszczałam więc alocit przez strzykawkę i następowała poprawa. Niestety problem powracał, więc przeszłam na DP i zaczęłam pić KB. Po koktajlu zaczęłam regularnie się wypróżniać, konsystencja stolca też wydaje mi się prawidłowa. Cały czas jednak odczuwam ból przy wypróżnianiu i co jakiś czas pojawia się świeża krew na papierze... Poradźcie mi, co robić? Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie napięcia zwieraczy? Wydaje mi się, że tutaj leży problem... Nie chcę iść do proktologa! Z tego co czytałam, przepisują jakieś przedziwne leki na rozluźnienie kanału odbytu, które tak naprawdę przeznaczone są do leczenia chorób wieńcowych! Smutny
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 23-11-2014, 10:18 »

Akurat właśnie pisze o tym artykuł.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nanami
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 03.06.2013
Skąd: Szczytno
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #2 : 23-11-2014, 10:29 »

Akurat właśnie pisze o tym artykuł.
Bardzo mnie to cieszy, Mistrzu smile
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #3 : 23-11-2014, 11:01 »

Mnie też, bo prawdopodobnie cierpię na zespól zwieraczy odbytu i zespól jelita drażliwego, bądź przewlekłe zapalenie jelita. Nie macie pojęcia, jak bolesna jest ta dolegliwość. Czasami nie mogę ustać z bólu na nogach i leżę cały czas w łóżku. Napięcie w końcowej części jelita, powoduje jego czasowy paraliż, problemy z defekacją,  usuwaniem gazów i silny ból spowodowany naprężeniem jelita.

Byłam u proktologa i oczywiście powiedział, że mi się tak wydaje. Tak jakbym ten ból sobie wymyśliła, bo rzecz jasna badania nic nie wykazały poza stanem zapalnym.

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że jeśli chodzi o konowałów - to najbardziej bezsensowne jest chodzenie do nich, jeśli choroba ma podłoże neurologiczno - immunologiczne. Nie ma odpowiedniej aparatury, aby udowodnić np. uszkodzenie nerwów, być może odpowiedzialnych za niewłaściwą perystaltykę jelit i napięcie zwieraczy. A dopóki czegoś nie można ewidentnie udowodnić - jesteście zdrowi, jak rybki, choćbyście mieli trzy ćwierci do śmierci...

Co ciekawe, mój kuzyn miał b. poważne schorzenia neurologiczne, jednak sławny psor orzekł, że jego parametry medyczne są tak dobre, że nawet psor nie ma takich. Aliści, po tak optymistycznej diagnozie, po kilku dniach kuzyn zmarł...  
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Nanami
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 03.06.2013
Skąd: Szczytno
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #4 : 23-11-2014, 11:33 »

Misiek, mnie aż tak bardzo ten ból nie dokucza, chociaż bywają lepsze i gorsze dni. Czasem czuję, że coś mnie kłuje podczas chodzenia, czasem występuje też swędzenie. Najgorzej jest jednak podczas defekacji. Mocne kłucie, a później widzę krew na papierze. Sama konsystencja stolca po koktajlach jest naprawdę dobra. Nie siedzę cały dzień na tronie, swoje "sprawy" załatwiam bardzo szybko, używam niewielkiej ilości papieru do podtarcia..., jednak cały czas pojawia się krew. To mnie najbardziej martwi.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2014, 14:04 wysłane przez Agata » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #5 : 24-11-2014, 10:22 »

Nanami, wiem czego się obawiasz, ale poczekaj na artykuł p. Słoneckiego. Może jest jakieś inne wytłumaczenie Twoich dolegliwości, nie tak stresujące jak diagnozy konowałów, które nie zawsze trafiają w sedno. Życzę Ci  wyjścia z tych problemów i pogody ducha. Z autopsji wiem, że czasem banalne objawy maskują groźną chorobę, a czasem straszliwe - są spowodowane błahymi schorzeniami.
« Ostatnia zmiana: 24-11-2014, 10:33 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Miles
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #6 : 29-06-2015, 13:04 »

Mistrzu!
Kiedy można spodziewać się artykułu w sprawie szczeliny odbytu?
Zapisane
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #7 : 26-05-2017, 13:53 »

Minęło już troszkę czasu i artykułu na temat szczeliny odbytu nie widzę. Może nie potrafię znaleźć, a też jestem zainteresowana tym tematem.
Zapisane

Barbara
Robert_Kowalski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.02.2016
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #8 : 12-06-2018, 08:12 »

a co ma napisac za artykuł, jak wiedzy zadnej nie ma na ten temat. Meczylem sie ze szczelina 3 lata. trulem sie tymi syfami magicznymi miksturami. To jest sekta i zdzierusy pieniedzy. To moje prywatne zdanie. Szczelina odbytu powyzej 3 msc jest szczelina przewlekla i nie ma szans na wygojenie 100% bez operacji. Jesli sie zagoi to i tak wroci, trzeba naciac zwieracz sfinkterotomia boczna i wyciecie szczeliny. Zabieg przeprowadizlem w Warszawie w klinice Nasmed, dzis nie wiem co to problem z odbytem. Ludzie nie wierzcie takim samoukom. To sa typy bez pojecia o specyfice przyczyn szczeliny odbytu i jej leczenia.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 12-06-2018, 09:58 »

dziś nie wiem, co to problem z odbytem.
Jakoś nie wierzę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #10 : 12-06-2018, 10:54 »

Cytat
Sfinkterotomia – zabieg polegający na częściowym nacięciu lub przecięciu włókien mięśnia zwieracza wewnętrznego odbytu w dnie szczeliny). Sfinkterotomia wewnętrzna boczna obniża spoczynkowe ciśnienie w kanale odbytu sprzyjając wygojeniu się szczeliny. Zabieg trwa około 20 min. W znieczuleniu ogólnym lub lędzwiowym nacina się skóre na brzegu odbytu - sfinkterotomia otwarta, lub bez przecinania skóry - sfinkterotomia zamknięta. Wypreparowywuje się zwieracz wewnętrzny i nacina się. Powikłania głównie pod postacią objawów nietrzymania gazów i stolca występują nawet do 30%. Skuteczność lecznicza sfinkterotomii - ponad 95%, nawroty szczeliny 3-6%,
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!