Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:38 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Silna reakcja na d³oni  (Przeczytany 10566 razy)
Kfiatka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosujê od ok.roku
Wiadomo¶ci: 224

« : 28-11-2014, 11:29 »

Od ponad sze¶ciu miesiêcy mam siln± reakcjê na d³oni, raz mniejsz± raz wiêksz±, ale ca³y czas siê utrzymuj±c±.
Najpierw pojawiaj± siê swêdz±ce b±ble wype³nione wod±, potem skóra siê ³uszczy, piecze, boli, swêdzi i delikatnie goi. Kiedy ju¿ wydaje mi siê, ¿e zmierza do ca³kowitego wygojenia, ponownie pojawiaj± siê b±ble. Skóra jest w tym miejscu czerwona, jak poparzona.
Mam ju¿ tego dosyæ, chcia³abym jako¶ z³agodziæ reakcjê. Obecnie ca³y czas noszê na d³oni banda¿, bo wygl±da to ma³o estetycznie i mniej dra¿ni skórê d³oni. Najbardziej pomaga nawil¿anie skóry, krem Nivea, ma¶æ z wit.A itp. Stosowa³am te¿ bia³ko jajka, polewanie zimn± wod±.
Obecna reakcja wróci³a wraz z nasilonymi objawami ze strony g³owy, zatok. My¶lê, ¿e to oczyszczanie, nie posiadam ¿adnej alergii.
Czy jest jaki¶ naturalny sposób na z³agodzenie reakcji? To naprawdê ci±gnie siê zbyt d³ugo, bliscy oczywi¶cie zalecaj± lekarza. Ja ju¿ mam szczerze dosyæ tej reakci, zw³aszcza, ¿e dotyczy ona prawej d³oni, któr± wykonujê wiele podstawowych czynno¶ci. Obejmuje 3/4 spodu d³oni, ca³y ma³y palec i 3 przestrzenie miêdzy palcami... Ja jestem ca³y czas na MO z olejem kukurydzianym, stosujê krople do nosa czasami. Odstawianie wszystkiego nie powoduje ³agodzenia reakcji.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2014, 11:53 wys³ane przez Agata » Zapisane
Sympatycznyloczek
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 2013
Wiadomo¶ci: 13

« Odpowiedz #1 : 28-11-2014, 18:53 »

Kfiatka ja te¿ mia³am takie co¶ smile tylko, ¿e u mnie wystêpowa³o to sporadycznie na palcach ¶rodkowym i serdecznym, rzadko na kciuku i wskazuj±cym. Bardzo pomog³a mi najpierw oliwa z oliwek, a pó¼niej oliwka dla dzieci, smarowa³am ni± d³onie codziennie (przy okazji olejowania paznokci) i do dzi¶ mam spokój. smile

Z kolei moja znajoma mia³a z tym straszny problem. Nie mog³a przez to pracowaæ w zawodzie (jest fryzjerk±). Próbowa³a wielu ma¶ci i sposobów, a¿ w koñcu zrobi³a porz±dne badanie krwi na dos³ownie wszystko. Okaza³o siê, ¿e ma uczulenie na gluten, po jego odstawieniu wszystko siê ³adnie zagoi³o i nie wraca.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2014, 11:54 wys³ane przez Agata » Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosujê od ok.roku
Wiadomo¶ci: 224

« Odpowiedz #2 : 29-11-2014, 17:35 »

Dzięki za odpowiedź. Ja nie mam na nic uczulenia, ale i tak glutenu nie jem od kilku lat! Więc to na pewno nie gluten smile. Obawiam się, że oczyszczanie - czyli niby dobrze - utrudnia niestety normalne funkcjonowanie (na szczęście fryzjerką nie jestem, ale i tak wiadomo jak durne społeczeństwo ocenia...).
Od dawna jestem na diecie, która mi bardzo pomaga, ale i objawy są różnorakie. Jem właściwie głównie jajka, mięso, smalec, tłuszcz kokosowy, masło prawdziwe, tłustą śmietanę, wszystkie warzywa, czosnek suszony, naturalne przyprawy, od czasu do czasu owoce, orzechy (dużo), prawdziwe kakao, które uwielbiam (nigdy też nie miałam na to uczulenia, więc to nie to), piję koktajle z cytryną, cebulą, tak mi najbardziej pasuje i na nic innego do jedzenia nawet nie mam ochoty. Taki jadłospis w pełni mi wystarcza, czasami tylko dodaję kokosa (też go uwielbiam) i rzadko czuję głód.
Teraz bąble schodzą i jest czerwona - schodząca na maksa - swędząca skóra. Jest tylko minimalnie lepiej niż jakieś 5 miesięcy temu. Nawilżanie olejami myślę, że będzie miało taki sam efekt jak nawilżanie maścią z wit. A (które stosuję). Pomaga, ale nie hamuje rozwoju bąbli.
No cóż, poczekamy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2016, 07:04 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Sk±d: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 168

« Odpowiedz #3 : 30-08-2016, 06:34 »

Mojej żonie pojawiło się również właśnie takie uczulenie: po bokach palców u dłoni i w ich zagłębieniu. Mówiłem, żeby moczyła dłoń w alocicie, ale jak na razie nie ma efektów, a nawet chyba zaczyna pojawiać się na palcu obok. Obecnie ma kłopot ze zmywaniem czy w ogóle z wodą, bo od tych czynników Ją szczypie i swędzi. Nie pije MO i jak na razie je gluten, a zmian nie chce i chyba obecnie nie powinna wprowadzać, gdyż karmi jeszcze dziecko.
To zjawisko pojawiło się u Niej jeszcze przed ciążą, ale w ciąży jakoś zanikło i wróciło wkrótce po niej.
Pomogło Wam smarowanie oliwą czy odstawienie glutenu?
« Ostatnia zmiana: 30-08-2016, 07:01 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Filipito
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.03.2015
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 18

« Odpowiedz #4 : 30-08-2016, 07:59 »

Mi te¿ w pewnym momencie pojawi³y siê swêdz±ce i przera¼liwie bol±ce krosty na d³oniach. To by³o nie do wytrzymania. Nie mog³am nic robiæ. Przygotowywanie jedzenia by³o koszmarem, poniewa¿ od soków z warzyw czy owoców ból by³ jeszcze wiêkszy. D³onie bardzo ¼le wygl±da³y. Ka¿dy patrzy³ na mnie jak na trêdowat±. Tak naprawdê nic nie pomaga³o. Ulgê przynosi³o smarowanie d³oni ma¶ci± z wit.A. Dietê nadal trzyma³am. By³am w 3 etapie DP, ale odstawi³am MO i po 4 miesi±cach zaczyna³o byæ lepiej. Rêce dosz³y do siebie po 6 miesi±cach. Pojedyncze krosty pojawiaj± siê do tej pory, ale one nie s± ju¿ problemem.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #5 : 17-09-2016, 00:52 »

Od wielu miesiêcy mam podobny problem - na d³oni jednej rêki w okolicach kciuka i palca wskazuj±cego pojawiaj± siê swêdz±ce krosteczki, które przy podrapaniu pêkaj± i otwieraj± rankê z s±cz±cym p³ynem.
Zauwa¿y³am, ¿e problem nasila siê przy kontakcie z wod±, porz±dkach domowych itp. Do tej pory nie znalaz³am na to skutecznego sposobu, a ma¶æ z wit. A przynosi tylko pozorn± ulgê, bo problem wraca.
My¶lê, ¿e mo¿e to mieæ zwi±zek z oczyszczaniem organizmu, ale ja w tej chwili nie stosujê MO, wiêc nawet nie wiem co mog³abym zmieniæ...
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosujê.
Wiadomo¶ci: 415

« Odpowiedz #6 : 17-09-2016, 07:19 »

Ja te¿ mia³am na d³oniach, a szczególnie prawej ma³e swêdz±ce pryszczyki, które po pêkniêciu tworzy³y strupki. Okaza³o siê, ¿e by³a to reakcja kontaktowa na gumowe rêkawice do robót domowych.Zmieni³am producenta rêkawic i problem siê skoñczy³. Sugerujê, aby¶ sprawdzi³a czy czasem nie uczula Ciê co¶ co stosujesz na co dzieñ myd³o, proszek, p³yn do naczyñ itp.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko m±dro¶æ.
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #7 : 17-09-2016, 07:23 »

    To, ¿e nie pijesz MO nie ¶wiadczy o tym, ¿e organizm siê nie oczyszcza. Czêsto tego w ogóle nie zauwa¿amy. W zwi±zku z tym, ilo¶æ toksyn we krwi wzrasta, czasem przekraczaj±c wydolno¶æ organów wydalniczych. Wówczas awaryjnym narz±dem wydalania staje siê skóra.
    Druga hipoteza: wysoki poziom toksyn (w trybie oczyszczania siê organizmu) powoduje reakcjê immunologiczn±, tak± jakby ¿adnego oczyszczania do tej pory nie by³o.
    Co mo¿esz zrobiæ? Nie pog³êbiaæ oczyszczania np. jedzeniem sporej ilo¶ci surówek, piciem soku z cytryny, octu jab³kowego itd. Przeanalizuj swoje menu.
   Ponadto: pilnuj wysokiej poda¿y minera³ów (KB z ostropestem, zupy, warzywa gotowane lub duszone).
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #8 : 17-09-2016, 09:55 »

Loret, raczej nie stosujê ¿adnych chemicznych detergentów, rêkawic gumowych praktycznie nie u¿ywam.
Wydaje mi siê jednak, ¿e ju¿ sam kontakt z wod± podra¿nia to miejsce na skórze.
Asia61, dietê modyfikowa³am dwa razy w ci±gu tych ostatnich miesiêcy, teraz w du¿ym stopniu jest to dieta raw z ca³kiem spor± ilo¶ci± gotowanych warzyw.
Je¶li to oznaka oczyszczania to nie zamierzam tego eliminowaæ - niech organizm robi swoje, zastanawiam siê tylko jak to sprawdziæ, ¿e ta teoria jest s³uszna.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #9 : 17-09-2016, 09:56 »

Odstawiæ surowiznê na kilka dni. Je¶li zmniejsz± siê objawy, to jest to.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #10 : 17-09-2016, 19:03 »

Dlaczego mam odstawiaæ surowiznê, je¶li nie ma ona wp³ywu na stan wysypki? Problem pojawi³ siê du¿o wcze¶niej - surowizna byæ mo¿e przyspiesza oczyszczenie, ale daje zdecydowanie najwiêcej korzy¶ci zdrowotnych.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 18-09-2016, 17:21 »

Daje siê zauwa¿yæ czêste mylenie oczyszczania z uczuleniem. Delikwent ³udzi siê, ¿e organizm usuwa zdefektowane komórki, a tymczasem to alergie daj± takie fantazyjne objawy.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #12 : 18-09-2016, 18:31 »

Czyli najlepsz± opcj± w takim przypadku jest wykluczenie alergii najpierw. Problem w tym jak to zrobiæ, je¶li ka¿de potencjalne zagro¿enie zosta³o odstawione...
Zapisane
Filipito
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.03.2015
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 18

« Odpowiedz #13 : 19-09-2016, 11:01 »

Nigdy nie miałam żadnych objawów alergii, a ręce miałam tak obsypane swędzącymi krostkami, że myślałam, że oszaleję. Czułam, że w ten sposób mój organizm się oczyszcza. Nie było innego powodu. Odstawiłam MO. Długo się zeszło zanim ręce wróciły do normalności.
Nadal stosuję dietę, unikam glutenu, ale do MO nie wróciłam. Przechodzę choroby bez lekarstw. Pewnie kiedyś jeszcze wrócę do MO, ale jak na razie widzę, że sama dieta ma też dobroczynny wpływ na organizm.
« Ostatnia zmiana: 19-09-2016, 11:04 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!