Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 10:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Samobójstwa.  (Przeczytany 5153 razy)
scorupion
« : 19-02-2015, 20:38 »

Nasze nieocenione Ministerstwo Zdrowia ma opracować program zapobiegawczy, bo Wiceminister podała, że nastąpił wzrost zamachów samobójczych z 5791 w roku 2012 do 8579 w roku 2013. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,MZ-samobojstwa-siodma-przyczyna-zgonow-Bedzie-program-zapobiegawczy,wid,17273839,wiadomosc.html?ticaid=1145f5
A to ci dopiero pech, na zielonej wyspie? Może to ci co nie zdążyli jeszcze wyemigrować.
Ja mogę podpowiedzieć rozwiązanie. Należy wprowadzić mandaty za próby samobójcze, 5000 zł za nieudaną, 10 000 za udaną, nie mylić z Udaną. Że co, że głupie? Nieprawda, jeśli za niezapinanie pasów są mandaty, to dlaczego za wsadzenie sobie patyka w oko nie? Technicznie wyglądałoby w ten sposób, że każdy musiałby wnieść wadium, które w razie zamachu na siebie uległoby przepadkowi, ewentualnie musiałaby płacić rodzina, w przypadku jej braku, ten co najbliżej stał. Zresztą nasi wspaniali urzędnicy w przepisach wykonawczych wszystko by uregulowali.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2015, 11:52 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 20-02-2015, 08:50 »

Scorupion to w sumie temat bardzo poważny. Ludzie załamują się, bo są bardzo słabi. Widać to też na naszym forum, jak trudno zmienić nawyki, przyzwyczajenia i zawalczyć o siebie, ludzie popadają w zniechęcenie i frustrację.
Jest nie tylko wzrost samobójstw ale depresji, chorób psychicznych, agresji, nienawiści…przyczyn myślę, że każdy może znaleźć setki. Tempo życia, gonitwa za sukcesem, pieniądzem, brak nadziei i wiary, bezsens życia, ale myślę brak przyjaciół, w ogóle brak relacji z drugim, by pogadać i wylać swoje żale. Wszystko teraz ma być szybko i życie, i jedzenie, i sukces, i odpoczynek, i znajomości itp. No i wszędobylskie zatrucie organizmu i z wewnątrz, i z wewnątrz powoduje apatię i niechęć do życia.

Program zapobiegawczy? My go znamy ale kto oprócz nas jest do tego przekonany?
Tak myślę, że na kanwie tego, Mistrz mógłby się pochylić nad chorobami psychicznymi i nam coś mądrego napisać. smile
« Ostatnia zmiana: 20-02-2015, 11:55 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #2 : 20-02-2015, 10:02 »

Temat poważny, zastraszjący wzrost ilości przypadków, dlatego go poruszyłem. Co nie przeszkadza, że strasznie gnębi mnie pytanie dlaczego niezapięte pasy karane są mandatem, a wszystkie inne działania skierowane przeciwko swojemu zdrowiu i życiu, a niezagrażające innym, karane nie są. Może ktoś wie?
Nie zawiązałem sznurówek z lenistwa i wywinąłem porządnego orła łamiąc sobie rękę i co? Mandacik powinien być.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2015, 11:56 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #3 : 20-02-2015, 10:30 »

Cytat
Tempo życia, gonitwa za sukcesem, pieniądzem brak nadziei i wiary, bezsens życia, ale myślę brak przyjaciół, w ogóle brak relacji z drugim by pogadać i wylać swoje żale.


Tu piszesz prawdę Udana, moja mama zwykła mówić, że człowiek który ma się komu wygadać przeważnie nie choruje na choroby psychiczne. Ci którzy są samotni i nie mają takiej możliwości na ogół lądują w gabinecie psychoanalityka...
« Ostatnia zmiana: 20-02-2015, 10:37 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #4 : 20-02-2015, 11:15 »

W tym temacie trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
Jedną jest totalny brak poszanowania przez organa władzy, dla wolności osobistej. Przykład z pasami w samochodach, jest jak najbardziej na miejscu. Ustawodawcy traktują osoby dorosłe jak nieporadne i nieodpowiedzialne jednostki i traktują ich tak, jak traktuje się dzieci. Stąd bierze się tak duża liczba bezsensownych przepisów, nakazów i zakazów.

Drugą, są konsekwencje takiego traktowania "wolnych" obywateli w tak zwanym wolnym kraju.
Życie stało się bardziej skomplikowane, bo aby utrzymać tak rozbudowany aparat władzy, obywatele muszą więcej pracować. Życia nie ułatwia też przestrzeganie narzuconych przepisów. Rozbudowany aparat władzy powoduje, że na obywateli narzuca się coraz wyższe podatki aby go utrzymać. Producenci żywności wszystkie koszty przerzucają na konsumenta. W końcu dochodzi do momentu, w którym nabywców na drogą i dobrą żywność zaczyna brakować. Stąd biorą się pomysły, by zaoszczędzić na produktach, by finalny produkt nie był zbyt drogi. Tak nasze "opiekuńcze" państwo, przyczynia się do zwiększenia ilości śmieciowego jedzenia w sklepach. Poziom toksemii w organizmach obywateli rośnie, tak jak poziom zniechęcenia i zmęczenia.  

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytania: czy dla demokratycznej władzy istotne jest zrozumienie przyczyny problemów które sama zgotowała, czy też lepiej skupić się na zwalczaniu samych objawów tych problemów? Obserwując, co dzieje się w kraju ale i na świecie, możemy sobie sami odpowiedzieć.
A przy tym można brać łapówki od przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego.
  
Wszyscy, mimo że nam się wmawia że jesteśmy wolni - tak naprawdę żyjemy w ustroju niewolniczym.  
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #5 : 20-02-2015, 12:07 »

Należy wprowadzić mandaty za próby samobójcze, 5000 zł za nieudaną, 10 000 za udaną, nie mylić z Udaną. Że co, że głupie? Nieprawda, jeśli za niezapinanie pasów są mandaty, to dlaczego za wsadzenie sobie patyka w oko nie? Technicznie wyglądałoby w ten sposób, że każdy musiałby wnieść wadium, które w razie zamachu na siebie uległoby przepadkowi, ewentualnie musiałaby płacić rodzina, w przypadku jej braku, ten co najbliżej stał. Zresztą nasi wspaniali urzędnicy w przepisach wykonawczych wszystko by uregulowali.

Niestety, jest przypadek w Polsce, gdzie mandat taki powinien być wręczony natychmiast. Na dziewczynę o nazwisku Jałocha, (było o niej głośno jakiś czas temu) spadł samobójca. Nie wiem czy doszły, czy niedoszły, bo nigdzie nie natrafiłam na informację o tym, ale facet skoczył z bloku i połamał przechodzącej dziewczynie kręgosłup, która jeździ po tym na wózku. Wycierpiała swoje, przeżyła. Z fizjoterapeutki usprawniającej innych, stała się kaleką.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2015, 13:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!