Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:47 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Droga przez piek³o  (Przeczytany 53124 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« : 06-03-2015, 06:02 »

Na portalu ukaza³ siê nowy artyku³: http://portal.bioslone.pl/droga_przez_pieklo

Jest to co¶ jak powie¶æ w odcinkach, poniewa¿ dalsz± czê¶æ autor dopiero dopisze.

Autor na razie jest anonimowy, ale z czasem mo¿e zechce uczestniczyæ w tej dyskusji i odpowie na pytania. Zobaczymy.

Jak bêdzie, tak bêdzie, niemniej jednak za samo opisanie perturbacji z gro¼na chorob±, jak± jest schizofrenia, wielu powinno mu byæ wdziêcznych. Nade wszystko za to, i¿ jest najlepszym przyk³adem, ¿e nie jest to choroba psychiczna, lecz fizyczna, a wiêc mo¿na z niej wyj¶æ stawiaj±c na zdrowie fizyczne. Im wcze¶niej, tym lepiej, a dziêki temu artyku³owi byæ mo¿e kto¶ podejmie leczenie wcze¶niej. Je¶li tak, to trud autora nie pójdzie na marne.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #1 : 06-03-2015, 07:19 »

Nie mam wprawdzie schizofrenii, ale uwa¿am, ¿e pomys³ pisania o swojej walce z chorob± to strza³ w dziesi±tkê. Poznaj±c inne, nieznane ¶wiaty mo¿emy nauczyæ siê wnikliwo¶ci i wyczulenia na problemy innych. A ci którzy na tê chorobê zachorowali, znajd± tu cenne wskazówki radzenia sobie z t± przypad³o¶ci±.
  
Autorowi gratulujê odwagi, nie jest ³atwo pisaæ w naszym nietolerancyjnym spo³eczeñstwie o chorobach psychicznych!
Zaraz ten artyku³ skopiujê i przeka¿ê mojej kolegówce, która ma syna cierpi±cego na schizofreniê.
« Ostatnia zmiana: 06-03-2015, 07:55 wys³ane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #2 : 06-03-2015, 08:43 »

Cytat
Nie mam wprawdzie schizofrenii, ale uwa¿am, ¿e pomys³ pisania o swojej walce z chorob± to strza³ w dziesi±tkê.
Pewnie, i dobrze zrobi³, ¿e na portalu pisze, bo jak sam zauwa¿y³ hehehe:
Cytat
Oprócz tego stara³em siê nie wchodziæ na forum Bios³one, gdzie s± opinie i komentarze, bo ludzie wypisywali tam ró¿ne bzdury, a mnie to przeszkadza³o (zbija³o mnie z tropu).

Mam przypadek schizofrenii w dalszej rodzinie, kobieta zachorowa³a nagle i doprowadzi³a mê¿a do depresji, ten nie wytrzyma³, pope³ni³ samobójstwo, a jej po kilku latach i to bez leczenia, w du¿ym stopniu przesz³o.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #3 : 06-03-2015, 12:08 »

No, niesamowite! Czyta siê jak horror.
Ju¿ kiedy¶ pisa³am, ¿e trochê brakuje na Portalu artyku³u o chorobach psychicznych, a ich coraz wiêcej wokó³ nas.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #4 : 06-03-2015, 19:19 »

No mnie ten artyku³ kojarzy siê raczej z...egzorcyzmami. A mówi±c serio, gdzie¶ tam wyczyta³am, ¿e niektóre postacie schizofrenii, to zwyczajne opêtanie cz³owieka przez demony. I to nie by³a wypowied¼ jakiego¶ ¶redniowiecznego egzorcysty, ale wspó³czesnego psychiatry. Mo¿e rzeczywi¶cie co¶ jest na rzeczy?
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Baird
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 459

« Odpowiedz #5 : 06-03-2015, 20:49 »

Tylko czy ten psychiatra nie pomyli³ skutków z przyczynami?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #6 : 06-03-2015, 21:56 »

Dla mnie granica miêdzy chorob± psychiczn±, a opêtaniem jest trudna do zidentyfikowania.

Pshttp://www.fronda.pl/a/zle-duchy-a-choroba-psychiczna,27935.html

Psychiatrzy i psychologowie ró¿nie do tego podchodz±. Jedni widz± mo¿liwo¶æ opêtania przez z³e moce, drudzy zupe³nie odrzucaj± tak± mo¿liwo¶æ. Postawa uznania mo¿e jest zwi±zana z pewn± pokor± wobec natury cz³owieka i tego, ¿e jest ona na tyle szeroka i barwna, ¿e podej¶cie typowo naukowe byæ mo¿e jest niewystarczaj±ce i nale¿y odwo³aæ siê do religii.
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #7 : 06-03-2015, 22:04 »

Najrozs±dniej ci±æ brzytw± Ockhama.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 459

« Odpowiedz #8 : 06-03-2015, 22:18 »

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #9 : 07-03-2015, 06:07 »

Oj Panowie atei¶ci, tu chodzi o paskudne demony, czyli z³e duchy które nie¼le potrafi± namieszaæ w naszym ¿yciu, a nie wytwór chorej wyobra¼ni. Pozdrowionka od ex-ateistki! smile
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #10 : 07-03-2015, 07:32 »

A wiesz Misiek, ¿e ex-atei¶ci s± najwiêkszymi fanatykami?
Dopóki choroby psychiczne, w tym schizofrenia s± do zaleczenia w akademicki sposób, lub ustêpuj± pod naporem zdrowia podczas stosowania mikstury, zakraplania czy ssania oleju, to nie ma co siê wyg³upiaæ z demonami.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #11 : 07-03-2015, 08:27 »

Hoo, Skorpionku niektóre postacie schizofrenii faktycznie ustêpuj± po zastosowaniu niezbêdnika Bios³one, ale niektóre nie i niestety czasem przyczyn± choroby s± z³e si³y duchowe. Niestety nasz ¶wiat nie jest tak prosty, jak wydaje siê ateistom. Oprócz cia³ materialnych istniej± równie¿ pozamaterialne, oczywi¶cie niedostrzegalne i nie do udowodnienia przy pomocy ludzkich zdobyczy naukowych. Nie oznacza to jednak, ¿e ich nie ma tylko ¶wiadczy o ograniczono¶ci ludzkiej wiedzy.  

A zreszt± nawet w Biblii o tym pisze, mo¿esz ze zwyk³ej ciekawo¶ci tam zerkn±æ i zabawiæ siê w detektywa. Chrystus wypêdzi³ demony z cz³owieka, który z ludzkiego punktu widzenia by³ chory psychicznie i przeniós³ je na ¶winie, które rzuci³y siê z urwiska i utonê³y w jeziorze...Wiem, ¿e brzmi to jak makabryczny horror, ale tak by³o...

Dla mnie atei¶ci s± najdoskonalszym materia³em na wierz±cych, bo niczego nie przyjmuj± bezkrytycznie, potrzebuj± milionów dowodów na istnienie jakiego¶ zjawiska. I ich wiara nie jest ¶lep± ³atwowierno¶ci±, lecz oparta jest na solidnej podstawie - wiedzy.  
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #12 : 07-03-2015, 09:22 »

Cytat
potrzebuj± milionów dowodów na istnienie jakiego¶ zjawiska
Mnie wystarczy jeden.
Zapisane
Bara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 67

« Odpowiedz #13 : 07-03-2015, 10:19 »

By³am kiedy¶ ¶wiadkiem uwalniania od demonów,widzia³am na w³asne oczy jak to przebiega,choæ wcze¶niej by³am sceptyczna.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 07-03-2015, 10:38 »

Zapewniam Was, a znam siê na tym, ¿e w tym wypadku nie chodzi o opêtanie. To klasyczna postaæ schizofrenii.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Bara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 67

« Odpowiedz #15 : 07-03-2015, 17:56 »

Po przeczytaniu ca³o¶ci wiem ¿e to nie opêtanie,bo ono zupe³nie inaczej siê objawia.
Odnios³am siê tylko do wypowiedzi mi¶ka,¿e jest co¶ takiego jak opêtanie,brane za chorobê psychiczn±.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #16 : 07-03-2015, 20:07 »

My¶lê, ¿e wszyscy macie racjê. Otó¿ wedle mej wiedzy tego typu przypadki wskazuj± na opêtanie twarzoczaszki grzybem Candida.
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 24-03-2015, 08:02 »

Na portalu ukaza³ siê drugi odcinek horroru: http://portal.bioslone.pl/droga_przez_pieklo#odcinek_2
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #18 : 24-03-2015, 09:21 »

Bardzo skrupulatne notatki, szczególnie dotycz±ce dawkowania mikstury.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #19 : 24-03-2015, 10:11 »

Walka tego pana z chorob± jest niesamowita. Jestem bardzo ciekawy jaki jest dalszy ci±g tej historii. Czy istnieje szansa na poznanie wieku tej osoby?
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!