Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Izabela - duszności, katar, zmiany skórne  (Przeczytany 26409 razy)
Ulijanka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23.02.2015
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #20 : 27-03-2015, 22:26 »

Gloria, Sylwira, dziękuję za informacje

Cytat
rosół z pietruszką lub selerem
Pietruszka i seler uczula, czyli odpada. W takim razie z jakich warzyw powinien powstać taki rosołek, skoro ani marchewki ani cebuli nie można?

Cytat
Spróbuj smarować octem jabłkowym, jeśli masz własny.
http://portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy
http://portal.bioslone.pl/nieoceniony_i_niedoceniony_ocet_jablkowy
Albo krochmalem. W przypadku mojej córki pomagał na swędzenie. Możesz też smarować maścią z witaminą A - ja stosowałam firmy Galenowe.
Spróbuję najpierw z krochmalem, ponieważ octu jabłkowego własnego nie mam. Robiłaś córce kąpiele w krochmalu, czy w jakiś sposób nakładałaś/smarowałaś na noc?
Spróbuję też z maścią.

Cytat
To dawaj jej więcej indyka i ogórka z dodatkiem ziemniaków, a nie ziemniaki/kluski/kasze z dodatkiem czegoś. Przeraziło mnie to że każde danie zaczynasz od węglowodanów, czyli traktujesz je jako podstawę posiłku. To podejście musisz zmienić.
Rzeczywiście masz rację

Cytat
Najpierw trzeba się zdecydować, czy wystarczy tylko eliminacja uczulających produktów, czy niezbędna jest dieta monotematyczna. Jeśli mówimy o diecie monotematycznej, to nie można ogórków ani gruszek.
Według mnie w przypadku Izy niezbędna jest dieta monotematyczna.
A co mogę podać jej na śniadanie podczas tej diety monotematycznej?Z obiadem i kolacją jakoś sobie poradzę, ale ze śniadaniem mam problem.

Chciałam dodać, że u Izy występują nagłe reakcje (nie wiem na co) i bardzo często tak samo to wygląda. Godzina 19.00 zaczyna się kaszel, od razu także mówi że boli ją brzuszek. Ból brzuszka jest skurczowy. Do tego dochodzi uderzenie gorąca. Mówi, że bardzo jej gorąco, muszę otworzyć okno i prawie ją rozebrać. Po chwili także zaczyna ją wszystko swędzieć.
Czy wie może ktoś, jak to jest powiązane? Cały dzień jest wszystko ok. a o godz.19.00 kaszel i skurczowy ból brzuszka? Jak to wytłumaczyć?
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #21 : 27-03-2015, 23:19 »

Na co jest reakcja niestety musisz dojść sama, nikt z nas nie jest w twoim domu, więc nie może przeanalizować wszystkich czynników. Tak jak Scorupion stwierdził najbardziej prawdopodobne jest jedzenie, ale zwracaj uwagę na wszystko: naczynia, opakowania (np. aluminium), środki myjące... ważne jest też skąd bierzesz jedzenie, czy nie jest czymś nafaszerowane.

Rosołek przede wszystkim powinien być z tłustego mięska, no i możesz zrobić kapuśniak z ziemniaczkiem. Niestety dieta monotematyczna musi być monotematyczna, czyli na wszystkie posiłki to samo.
Ocet jabłkowy warto zrobić, to naprawdę nie jest trudne.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2015, 20:02 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!