Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 05:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Techniczne różnice i niespodzianki w lotnictwie pasażerskim.  (Przeczytany 24557 razy)
scorupion
« : 27-03-2015, 08:24 »

Dwa dni po katastrofie Airbusa odczytano skrzynki, podano do ogólnej wiadomości rozmowy pilotów z kontrolą, wszystko wiadomo. Od katastrofy Boeinga MH-17 minęło wiele miesięcy, a wiadomo tylko, że zestrzelił go osobiście Putin. Wniosek nasuwa się prosty: z dwojga złego lepiej latać Airbusami.
« Ostatnia zmiana: 27-03-2015, 08:32 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #1 : 27-03-2015, 10:33 »

Jeszcze jeden Twój wcześniejszy wniosek: samobójców karać. Ten niemiecki by zapłacił najwięcej.
Zapisane

Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #2 : 27-03-2015, 11:03 »

Jeszcze jeden Twój wcześniejszy wniosek: samobójców karać. Ten niemiecki by zapłacił najwięcej.

No, nie wiem. Jeśli to jest samobójstwo, które pociąga za sobą zabójstwo, albo kalectwo osób postronnych - to sprawa jest ewidentna. Ale jeśli to jest samobójstwo, którego skutki ograniczone są do samobójcy, to dlaczego to robić? Ten gość i tak wystarczająco wycierpiał, że zdobył się na taki krok. Po co mu dowalać? A zresztą z punktu widzenia samobójcy - karani powinni być ci, którzy mu przeszkodzili w samobójstwie...
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #3 : 27-03-2015, 12:24 »

W przypadku tego Niemca, sprawa jest właśnie ewidentna, bo pociąga zabójstwo innych. Tego, który połamał dziewczynę spadając z bloku, też. Samobójstwo prawie zawsze jest aktem egoizmu. Jeśli skacze pod pociąg, samochód, wtedy też. Inaczej, jeśli cierpienie przerasta możliwości fizyczne cierpiącego, ale ci przeważnie nie mają możliwości się zabić.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #4 : 27-03-2015, 12:46 »

Byłem bezpośrednim świadkiem takiego samobójstwa, desperat rzucił się pod tira, po odbiciu od kabiny leciał chyba z piętnaście metrów, jak na filmie, narobił kierowcy strasznych kłopotów.  A rzucił się w miejscu, gdzie stały trzy krzyże upamiętniające inny śmiertelny wypadek. Czub normalnie.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #5 : 27-03-2015, 14:01 »

Cytat
Samobójstwo prawie zawsze jest aktem egoizmu.

Niby dlaczego? A może aktem rozpaczy, bezsilności i poczucia bezsensu życia? Czy straszne kalectwo, nieuleczalna choroba, czy też wyjątkowo trudna sytuacja osobista, przerastającą delikwenta nie usprawiedliwiają samobójstwa?
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #6 : 27-03-2015, 17:21 »

Cytat
Niby dlaczego?
A dlatego, że jak się chce zabijać, to niech się zabija sam na bezludnej wyspie. Tak aby nie pociągać za sobą innych jak w wypadku samolotu oraz nie narażać na wyrzuty sumienia kierowcy, któremu rzuci się pod koła.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 27-03-2015, 22:41 »

No nie wiem, takie zastrzeżenie może dotyczyć niewierzących, bo wierzący powinni jak najszybciej przenieść się do krainy wiecznej szczęsliwości, pociągając za sobą możliwie największą liczbę osób postronnych, oczywiście dla ich dobra. Życie na ziemi jak paskudne jest, każdy widzi.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2015, 13:16 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #8 : 28-03-2015, 05:49 »

Heeee, dobra riposta! msn-wink
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #9 : 28-03-2015, 09:15 »

Byłem bezpośrednim świadkiem takiego samobójstwa, desperat rzucił się pod tira, po odbiciu od kabiny leciał chyba z piętnaście metrów, jak na filmie, narobił kierowcy strasznych kłopotów.  A rzucił się w miejscu, gdzie stały trzy krzyże upamiętniające inny śmiertelny wypadek. Czub normalnie.

Czy w chwilę przed tym aktem usłyszał być może jakąś ciętą ripostę z boku?
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #10 : 28-03-2015, 09:45 »

I taka była pierwsza wersja, ale potem się okazało, że chlapnął szklankę wody do obiadu smile
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #11 : 28-03-2015, 13:30 »

Cytat
Niby dlaczego?
A dlatego, że jak się chce zabijać, to niech się zabija sam na bezludnej wyspie.

A nikt na bezludnej wyspie nie jest. Rzadko zdarza się, że nie zostaje matka, żona, mąż, inne stworzenia, które szukają winy w sobie do końca swojego życia. Czego aktem jest samobójstwo, to wiadomo, i jest ich mnóstwo. Ale bez względu na przyczynę, rezultat jest taki, że zwycięża wtedy miłość własna.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #12 : 29-03-2015, 09:53 »

No to pogadaliśmy, a teraz mały test, kto wierzy w samobójstwo pilota?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #13 : 29-03-2015, 10:08 »

Ekspertem nie jestem więc może zapytam: czy 8 minut obniżania lotu aż do katastrofy to długo czy krótko. Bo samobójcze ataki kojarzą mi się tylko z szybkim pikowaniem.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #14 : 29-03-2015, 11:32 »

Właściwie, to ja nie wierzę. Ten wyczyn bardziej kojarzy mi się z brawurą, udowodnieniem sobie lub innym czegoś? I się przeliczył.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #15 : 29-03-2015, 12:02 »

Ja wierzę w to, że praktycznie wszystkie informacje podawane przez media nie są warte funta kłaków. Lubię z kolei czytać posty Scorupiona, który umiejętnie przeplata wiedzę z dowcipem. biggrin
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #16 : 29-03-2015, 15:16 »

Mnie się wydaje to jakieś nieprawdopodobne, to znaczy, że to było takie zwykłe samobójstwo. Ale co to było?
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #17 : 29-03-2015, 16:06 »

Cytat
kto wierzy w samobójstwo

Ja wierzę co nie oznacza że jestem tego pewien smile  Zblizał mu się termin kolejnych badań (w tym wieku co 2 lata). Wiedział, że jego kariera jest przekreślona. Zrobił to w spektakularny sposób. Zostanie zapamiętany i możliwe że jego nazwisko bedzie wspominanie wielokrotnie na szkoleniach/pokazach/wspomnieniach dotyczących katastrof lotniczych. Zdarzały się już takie przypadki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_SilkAir_185

Zobaczymy co ujawni tajemnica lekarska....
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #18 : 29-03-2015, 16:35 »

No cóż ja z kolei jestem wierna sokratejskiej maksymie - Wiem, że nic nie wiem. Układanka o samobójstwie pilota brzmi logicznie, ale powala mnie szybkość ustalenia przyczyn katastrofy. Przy smoleńskiej nie była ona tak zawrotna...Może to zwyczajna ściema, aby ukryć jakieś braki konstrukcyjne samolotu, albo inne przyczyny, które są niewygodne dla niemieckich linii lotniczych?

  
Cytat
Lubię z kolei czytać posty Scorupiona, który umiejętnie przeplata wiedzę z dowcipem. biggrin

No już widzę, jak poszerza się grupa fanów wysublimowanej ironii Skorpionka i jak mężnie pręży muskuły z dumy...msn-wink
« Ostatnia zmiana: 29-03-2015, 16:50 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #19 : 29-03-2015, 19:19 »

Cytat
jak mężnie pręży muskuły z dumy.
Jak tylko poczuję sie za mocno, dostaję czapę z niespodziewanej strony, więc skromność na pierwszym miejscu, oczywiście nie ta fałszywa hehehe.

Ja wierzę w to, że praktycznie wszystkie informacje podawane przez media nie są warte funta kłaków.
Nie są, dlatego najlepiej patrzeć na to co się dzieje, a nie na informacje podawane przez propagandzistów na etatach dziennikarzy.

Cytat
Układanka o samobójstwie pilota brzmi logicznie
Nie bardzo, są turbulencje. Ja nie wierzę.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!