Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzeci migdał i problemy u 7-latka  (Przeczytany 6564 razy)
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« : 27-03-2015, 14:24 »

Witam serdecznie,

jestem tu świeżakiem - to pierwszy wątek na forum.

Zgłaszam się z następującym problemem:

Syn, lat 7, niestety szczepiony jako dziecko na wszystko co było tylko możliwe - mam nadzieję, że wybaczy rodzicom głupotę.
Dwa lata temu w okresie jesienno-zimowym nagle przestał dobrze słyszeć. Laryngolog -> diagnoza: 3 migdał -> antybiotyk doustnie + dousznie. Po tygodniu wszystko wróciło do normy.
Tej jesieni mieliśmy powtórkę z rozrywki. Ten sam rzeźnik, ta sama diagnoza, to samo leczenie. Różnica jest taka, że po kilku tygodniach od "wyleczenia" objawy wróciły. Żona, córka rzeźnika (z innej dziedziny medycyny), kazała powtórzyć leczenie. Efekt taki sam -> krótkotrwała poprawa + nawrót objawów.

Powiedziałem jej, że w ten sposób nie uleczymy dziecka i kazałem jej odstawić leki. Aktualnie jesteśmy po 1 miesiącu bez stosowania czegokolwiek.

Objawy: katar ropny (zielony, średnio-gęsty), katar spływa do gardła i powoduje kaszel, mały nie potrafi odkaszlnąć, więc wydzielina zalega, to męczone wydzieliną gardło powoduje chyba jakieś zapalenie w kierunku uszu a to w następstwie ma negatywny wpływ na słuch (dziecko ma w normalnych warunkach prawidłowy słuch).

Od paru dni ból ucha i wydzielina (tylko jedno ucho).

Ja obstaję przy tym, aby zostawić i nic nie robić, żona pyta mnie ile mamy czekać. W szkole też mu mówią, że ma iść do lekarza, a ja mu mówię, aby informował ich, że bierze już leki.

Dieta syna: do ideału daleko, ale żadnego przetworzonego jedzenia nie przyjmuje, za mało warzyw i owoców, ale walczymy z tematem.

Chciałbym prosić o radę osoby, które miały podobne problemy - co robić, może płukać czymś gardło, może są jakieś metody zaradcze w zakresie zmniejszenia efektu "utraty" zdolności słyszenia. Jeżeli nie można zaradzić, to chociaż jakąś informację jak długo taki stan może/powinien się utrzymywać.

Nie chcemy usuwać dzieciakowi migdałka, ale z drugiej strony muszę jakoś go bronić przed żoną, która chce go faszerować chemią, bo rzeźniczka laryngolog to zaleciła.

Z góry dziękuję za wsparcie.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #1 : 27-03-2015, 22:20 »

Sugeruję wpisać w wyszukiwarce "migdał" - znajdziesz wiele wątków na ten temat.
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #2 : 28-03-2015, 21:19 »

W międzyczasie szukałem/wyszukałem i czytam (nadal czytam pewien strasznie długi wątek). Zakupiłem też sok aloesowy i zaczynam MO + modyfikacja diety. Nie mniej jednak dotychczas nie znalazłem info na temat zapobiegania / niwelowania efektu osłabienia słuchu. Sugestie?
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #3 : 30-03-2015, 00:37 »

Nie mam jeszcze dużego doświadczenia z Biosłone, lepiej się dowiedzieć od fachowców, ale może:
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/parowka-na-glowe
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/goraca-herbata-z-miodem
lub
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszki
by pomogły.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #4 : 22-11-2017, 01:54 »

Cytat
Nie chcemy usuwać dzieciakowi migdałka

I słusznie, można mieć pecha i trafić np. na takiego speca:
https://www.liveleak.com/view?i=47d_1277026181
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!