Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poranny katar  (Przeczytany 28378 razy)
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« : 03-04-2015, 07:06 »

Witam, od pewnego czasu mam dzień w dzień poranny katar, leje się po prostu z nosa. Kicham, nie nadążam zmieniać chusteczek. Trwa to około godziny. Później przez resztę dnia spokój, brak kataru czy zapchanego nosa, aż do następnego dnia. Wieczorem również spokój. Nigdy w życiu nie miałam takich objawów. Można to jakoś wytłumaczyć, że akurat tylko rano oczyszcza się organizm? Dodam, że nie byłam nigdy alergikiem.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #1 : 03-04-2015, 10:15 »

Co jesz na kolację, albo pijesz tuż przed snem?
Zapisane

Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #2 : 03-04-2015, 13:44 »

Na kolację jem lekko-strawnie zazwyczaj jogurt, jakieś owoce najczęściej jabłko, wafle ryżowe, herbata zielona.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #3 : 03-04-2015, 14:28 »

Przestań jeść jogurt. Później, na przykład po dwóch tygodniach, jeśli katar nadal będzie się utrzymywał, odstaw też herbatę. Jedno i drugie wychładza organizm.
Zapisane

Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #4 : 04-04-2015, 08:33 »

Ok spróbuję ale od dawna tak jem i nic się nie działo. W tej chwili wystąpił problem z katarem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 04-04-2015, 08:49 »

Przestań jeść jogurt. Później, na przykład po dwóch tygodniach, jeśli katar nadal będzie się utrzymywał, odstaw też herbatę. Jedno i drugie wychładza organizm.
Nie wiem, jak kefir, ale herbata nie obniża u mnie temperatury... Czy to nie jakaś ściema z lamusa pińciu przemian?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 04-04-2015, 09:10 »

Zapewne o "Ice Tea" chodzi a Mistrz gorącą pija...
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #7 : 04-04-2015, 21:05 »

Z tym wychładzaniem to niezłe jaja. Jakaś moda zapanowała na chińskie mądrości. Czy jak jogurt wypijemy bardzo ciepły to też wychłodzi organizm?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #8 : 07-04-2015, 13:13 »

Przestań jeść jogurt. Później, na przykład po dwóch tygodniach, jeśli katar nadal będzie się utrzymywał, odstaw też herbatę. Jedno i drugie wychładza organizm.
Nie wiem, jak kefir, ale herbata nie obniża u mnie temperatury... Czy to nie jakaś ściema z lamusa pińciu przemian?

Nie chodzi o obniżenie albo podwyższenie temperatury ciała, tylko o to, co się dzieje w środku. Gorąca zupa też temperatury nie podnosi, a rozgrzewa. Dieta w krajach o ciepłym klimacie jest inna niż nasza, bo tam jest gorąco i nie ma rozgrzewać. Jogurt bardzo ciepły też wychłodzi, a zimne chili też rozgrzeje.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2015, 11:09 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #9 : 08-04-2015, 10:59 »

Nie mam aspiracji na znawstwo kuchni jakiejkolwiek bądź ilości przemian, pięciu tym bardziej, bo ani tego nie rozumiem, ani nie  umiem zastosować. Bardzie empiryczna jest moja wykładnia: jak odżywiałam się jogurtami, wodnisty katar lał mi się z nosa. Nie jem jogurtów, katar zniknął.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2015, 11:49 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Gosia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 60
MO: 12.02.2011
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #10 : 09-04-2015, 13:55 »

Mnie, po kilku minutach od wypicia zielonej herbaty robi się od środka zimno, dlatego piję ją tylko latem.
Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #11 : 09-04-2015, 16:38 »

Ja lubię zimną herbatę i piję cały rok. Poranny katar nie będzie raczej związany z jogurtami i herbatą, ponieważ wcześniej takich objawów nie miałam, a piję herbatę nie od dziś. Dość uciążliwy poranny wodnisty katar Smutny
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #12 : 17-01-2018, 21:42 »

Przeszedł Ci ten katar Edit.mazur?
Zastanawiam się czy powodem ponad rocznego kataru (prawie dzień w dzień rano) może być tylko osłabienie (niedożywionego) organizmu? Wiem, że katar sam w sobie nie jest groźny, zwłaszcza kiedy jest objawem oczyszczania organizmu. Niemniej jednak kiedy powodem jest osłabiony organizm to należy wtedy zastanowić się jakie zmiany wprowadzić. Tylko czy taki osłabiony organizm może przez tak długi okres wydzielać ciągle śluz? Co o tym sądzicie?
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #13 : 03-02-2018, 21:33 »

Może to mało istotne dla Was ale ja wciąż nie mogę się nadziwić jak można mieć każdego dnia przez ponad rok czasu katar. Pocieszające jest to, że nie ma go w sumie dużo, a i jest pewność, że za jakiś czas zniknie raz na zawsze.
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
scorupion
« Odpowiedz #14 : 27-08-2018, 21:27 »

Zestaw olejków na zatoki działa bakteriobójczo. Jeśli masz tam gronkowca czy paciorkowca to mogą, ale nie muszą wytłuc. Z reguły tłuką. W zestawie są jeszcze zioła szwedzkie i propolis. Dosyć to skuteczne. Ale jeśli trafi się na boreliozę, która w dłuższym terminie zawsze atakuje zatoki, to pomogą tylko na krótko, potem dolegliwości wrócą.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 27-08-2018, 21:27 »


Hmm.. tak czytam o tym gronkowcu i w sumie trochę do mnie pasuje. Wystarczy jak poczuje delikatny chłód, lekko zmarznę przez chwilkę, i od razu mam katar. Z rana jak wstaję to i bez zmarznięcia miewam katar. Jest to dość czysty katar, czasem wodnisty, czasem gęstszy raczej białawy albo zółtawy. Na szczęście to nie boli. Do tego mam brzydką skórę, zapalenie mieszków włosowych, krostki na tułowiu, na plecach, i z przodu na klatce, dekoldzie, czasem na brzuchu, ramiona również. Nie jest to jakieś straszne, zwłaszcza jak trzymam dietę nie jest najgorzej ale jednak to dość nieestetyczne, nie mam gładniej skóry, a brzydką. Myślałam, że to od nabiału, od chemii, zwłaszcza od syropu glukozowo-fruktozowegoo, bo wtedy się uwydatniają i nawet bolą. Hmm w sumie to może być pożywka dla gronkowca? No i osłabienie bywa co jakiś czas ale tutaj duży wpływ ma tryb pracy.
Czy dobrym pomysłem jest zakraplać nos srebrem koloidalnym? Alocitem? Olejki wcierać? Czy najpier to jednak potwiedzić badaniem?

Scorupion, żeby nie zaśmiecać wątku, może te moje posty przenieś do http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29872.msg230390#msg230390 ?
No i sprostuję, bo w tamtym wątku pisałam, o katarze trwającym ponad rok czasu, a tu o prawie 3 latach... Już sama nie wiem ile to się ciągnie, ale może faktycznie tylko niecałe 2 lata.
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #16 : 27-08-2018, 22:44 »

Tylko wciąż nie mam informacji, ani na forum, ani na priv o jakie olejki chodzi... A chyba spore prawdopodobieństwo, że to jest właśnie gronkowiec, bądź paciorkowiec.
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #17 : 30-08-2018, 11:31 »

Olejki eteryczne. Jeśli nie umiesz robić sam mieszanek, to poszukaj w necie człowieka, który zwie się olejkowy zielarz i on właśnie sprzedaje gotowy pakiet olejków na zatoki + zioła szwedzkie + propolis. Dosyć skuteczne w przypadkach, które opisał Scorupion.
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #18 : 19-12-2018, 23:43 »

Po ostatnio napisanym tutaj poście, zaczęłam dla relaksu smarować się olejkiem migdałowym, i dodatkowo dodawałam kilka kropel olejku różanego albo geraniowego. Nieoczekiwanie katar zaczął ustępować.
Następnie zamówiłam polecane olejki trądzikowe i zatokowe. Przez pierwsze dni nie działo się nic, ale po około tygodniu zaczęły się jazdy jakich w życiu nie miałam. Dość specyficzne reakcje herxowe. Olejkowy twierdzi, że to reakcje na wybijane bakterie, najprawdopodobnie od choroby odkleszczowej. Ja się zastanawiam czy to nie reakacje alergiczne na olejki ale chyba to mało prawdopodobne? Mam też olejkowy test na boreliozę lecz nie wiem kiedy zbiorę się do wykonania. Minęły już prawie 2 miesiące od zaprzestania olejkowania i od kilku dni znowu pojawia się katar co rano i trochę trwa i inne objawy chyba też zaczynają delikatnie dawać się we znaki.
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #19 : 20-12-2018, 08:54 »

Witamy więc szanownego kleszczobiorcę. Borelioza tu, borelioza tam hehehe. Trudno się przebija do świadomości, co Shadow?

Zestaw olejków na zatoki działa bakteriobójczo. Jeśli masz tam gronkowca czy paciorkowca to mogą, ale nie muszą wytłuc. Z reguły tłuką. W zestawie są jeszcze zioła szwedzkie i propolis. Dosyć to skuteczne. Ale jeśli trafi się na boreliozę, która w dłuższym terminie zawsze atakuje zatoki, to pomogą tylko na krótko, potem dolegliwości wrócą.
Elegancko i spójnie wpisuje się ten cytat w twoją sytuację?


...U Yuppi olejki na zatoki zadziałały przeciwbólowo i jednocześnie oczyściły zatoki. Miała farta, znacznie częściej powodują herxy i zwiększenie bólu. Czeka test na boreliozę. Hmmm… przy dobrze rozwiniętej boreliozie jakiekolwiek olejki wywołują reakcje, kompletnie pierwsze z brzegu, nie musi być żaden test. A zatoki są ulubionym miejscem gdzie buszuje krętek, wniosek prosty. Co jeszcze. Nawiązując do wcześniejszego akapitu to olejki czy antybiotyki poprzez zatoki potrafią na tyle oczyścić głupi łeb, ze zmniejsza się depresja i inne dolegliwości psychiczne. Analogia do oczyszczania mózgu z grzyba poprzez miksturę...
Ten może też? Reakcje nie są uczuleniem, to herx, przy neuroboreliozie może być być bardzo dziwaczny.


W wątku Elizki albo polemik boreliozowych napiszę więcej o relacjach olejki vs antybiotyki.
A właściwie mogę i tu, a tam rozwinę. Olejki nieraz są za słabe i trzeba sieknąć porządnie antybiotykiem. Większa optycznie moc olejków wynika z czego innego.
Jeszcze coś mi się przypomniało odnośnie facetów. Jeśli młody wiekiem ma kłopoty z prostatą, niech bierze pod uwagę boreliozę.

I jeszcze memento:
To nie będzie epidemia dlatego, że już jest. Trąbię od roku. Mamy mnóstwo pomyłek, borelioza rozpoznana jako SM, Alzheimer, autyzm, fibromialgia, choroby z autoagresji, endokrynologiczne, psychiczne, borelioza utajona o niezbyt wielkim nasileniu, gdy tylko ktoś jest zmęczony i ma drobne różne dolegliwości, ale rozwinięcie jest kwestią czasu, borelioza już zdiagnozowana, ale nieskutecznie leczona, przegapiona w koszmarnym wydaniu i kolejne masowe ugryzienia.

...Moim zdaniem na forum będzie nadreprezentacja chorych ze względu na to, że trafiają tu raczej trudne przypadki...
« Ostatnia zmiana: 20-12-2018, 09:21 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!