Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 23:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Torbiel wątroby  (Przeczytany 17543 razy)
Sylviapl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2006-2008, obecnie nie stosuję
Wiadomości: 14

« : 13-04-2015, 19:56 »

Ostatnio przy przeziębieniu miałam atak jakby kolki nerkowej - trzymało prawie 2 h, chodziłam na czworaka, a potem przeszło. Ale ponieważ nam abonament full wypas w prywatnej klinice poszłam do lekarza, ten zlecił badania, ktòre nic nie wykazały w temacie nerek. Jednak usg brzucha, ktorego nigdy dotąd nie miałam, wykazało: torbielkę wątroby 25x16 mm z obszarem litym o miszanej echogeniczności raczej hyperechogennym 48x35mm - naczyniak? Reszta w jak najlepszym stanie. No i teraz mam dylemat , bo gastrolog chociaż twierdzi, że na 95% to nic groźnego, to kieruje na TK z kontrastem, bo mam to w abonamencie. Z NFZ to by mnie tak szybko nie kierowali, a tu jako super prywatna klinika wszystko od ręki. Mam opcję albo TK albo powtòrzyć usg za 6 m-cy. Czy możecie podzielić się doświadczeniami/wiedzą na ten temat. Dodam, że czuję się świetnie, a torbiel nie daje żadnych dolegliwości. Nie uśmiecha mi się ten kontrast radioaktywny, bo jeżeli jednak nerki nie mają się najlepiej to narobię sobie biedy. Nie miała baba kłopotu to poszła na usg :-)
« Ostatnia zmiana: 13-04-2015, 20:03 wysłane przez Sylviapl » Zapisane

Lepsze jest wrogiem dobrego :-)
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #1 : 14-04-2015, 06:08 »

To post informujący czy pytający?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Sylviapl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2006-2008, obecnie nie stosuję
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #2 : 14-04-2015, 07:05 »

To post informujący czy pytający?

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie szkoda czasu na tego typu durnowate zaczepki?
Zapisane

Lepsze jest wrogiem dobrego :-)
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #3 : 14-04-2015, 07:30 »

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie szkoda czasu na tego typu durnowate zaczepki?
Ano kłania się...
http://forum.bioslone.pl/index.php?action=rules

Cytat
2.Forum BIOSŁONE ma charakter edukacyjny - jego istotą jest wymiana informacji, komentarzy i myśli, u podstaw których leżą wiadomości zawarte w książce Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie", a także na Portalu wiedzy o zdrowiu.

3.Forum BIOSŁONE nie jest e-poradnikiem niosącym doraźną pomoc osobom wymagającym natychmiastowych działań medycznych, gdyż jest ono przeznaczone dla osób pragnących dbać o zdrowie metodami niemedycznymi.

Co my mamy zrobić z opisami Twoich badań i dylematami czy robić kolejne?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #4 : 14-04-2015, 07:44 »

Sytuacja Sylvi nie wymaga natychmiastowych działań medycznych, więc można doradzić. Ja mając abonament full wypas w super prywatnej klinice zrobiłbym wszystkie możliwe badania.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #5 : 14-04-2015, 07:49 »

No w sumie masz rację, ale Mistrz jeszcze w takich wypadkach zaleca by dodatkowo zrobić wszystkie możliwe badania w promieniu 100km.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #6 : 14-04-2015, 07:55 »

Tylko tym co mają NFZ.
Zapisane
Sylviapl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2006-2008, obecnie nie stosuję
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #7 : 14-04-2015, 11:02 »

Pytam o samo badanie tych co jednak mieli i zechcą się podzielić swoimi doświadczeniami.
Nie interesują mnie odpowiedzi od rzeczy, chociaż z tego tematu można by się tu doktoryzować.
Zapisane

Lepsze jest wrogiem dobrego :-)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 14-04-2015, 13:57 »

Ja mając abonament full wypas w super prywatnej klinice zrobiłbym wszystkie możliwe badania.
Darmowe badania mają bezpośredni związek z definicją profilaktyki zdrowotnej, wpajanej nam przez propagandę medyczną, a narzuconej przez big pharmę. Ich nadrzędnym celem jest zapobieganie chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie, czytaj: zarabianie na chorobach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Profilaktyka_zdrowotna

W gruncie rzeczy chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jedno i to samo: leczenie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #9 : 14-04-2015, 14:34 »

Zażartowałem z tego full wypasu, bo nie wiedząc czemu Sylvia uznała za stosowne pochwalić się, że pracodawca zamiast wypłacić jej zarobione pieniądze, sam decyduje co dla niej jest lepsze i wydaje je na abonament w firmie medycznej. Więc te badania nie są darmowe, ale rzeczywiście takie też istnieją, słyszy się o różnych akcjach, kampaniach przesiewowych i innych głupotach, które mają na celu zapewnić dopływ pacjentów. Kiedyś pisałem, że korporacje nie zapełniają popytu, tylko go stwarzają.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #10 : 14-04-2015, 14:57 »

Cytat
słyszy się o różnych akcjach, kampaniach przesiewowych i innych głupotach, które mają na celu zapewnić dopływ pacjentów.

Moimi najulubieńszymi są mammografie, w których można wygrać sprzęt AGD. Nie wiedzieć czemu zwielokrotniają ilość chętnych na sesje zdjęciową.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 14-04-2015, 15:21 »

Zażartowałem z tego full wypasu
Widać nader zakamuflowany był ów żarcik, skoro wziąłem go poważnie. A może mało pojętny jestem...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #12 : 14-04-2015, 15:29 »

Cytat
Nie szkoda czasu na tego typu durnowate zaczepki?
Masz rację, szkoda czasu. Te torbiele są dwuwymiarowe czy zapomniałaś podać trzeci wymiar?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
scorupion
« Odpowiedz #13 : 14-04-2015, 15:40 »

Cytat
Widać nader zakamuflowany był ów żarcik, skoro wziąłem go poważnie. A może mało pojętny jestem...
Wystarczy mieć inne poczucie humoru.
Zagadałem złośliwie, bo wiadomo jakie jest podejście Biosłone do badań medycznych, a Sylvia bez żadnego powodu zamierza zrobić dosyć szkodliwe badanie i chyba czeka na nasze błogosławieństwo.
A Udana załapała smile
« Ostatnia zmiana: 15-04-2015, 10:45 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 14-04-2015, 16:03 »

Sylvia bez żadnego powodu zamierza zrobić dosyć szkodliwe badanie i chyba czeka na nasze błogosławieństwo.
Szczególnie wskazane są te badania, po których można się pochorować.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #15 : 15-04-2015, 08:03 »

Cytat
A Udana załapała
A nawet chciałam Sylvię skierować na dobre tory, by poczytała Portal i Regulamin i sama się skapowała, że my interpretacji badań nie robimy, a tym bardziej zachęty do następnych nie stosujemy. Ale poszło Scorupion, jak poszło. smile

Mistrzu, a może w dziale obalanie mitów powinien znaleźć się artykuł na temat magii badań np. nabijani w badania?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Sylviapl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2006-2008, obecnie nie stosuję
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #16 : 15-04-2015, 10:38 »

Cytat
Widać nader zakamuflowany był ów żarcik, skoro wziąłem go poważnie. A może mało pojętny jestem...
Zagdałem złośliwie, bo wiadomo jakie jest podejście Biosłone do badań medycznych, a Sylvia bez żadnego powodu zamierza zrobić dosyć szkodliwe badanie i chyba czeka na nasze błogosławieństwo.
A Udana załapała smile

No właśnie wiem, że może być szkodliwe, chociaż zapewniają mnie, że to pikuś. Ale skoro kierują, to gdzieś z tyłu głowy zawsze będzie "zrobić nie zrobić ?" Łatwo gadać jak sprawa Was nie dotyczy, ale sami na pewno mielibyście takie wątpliwości. Nie uwierzę, że nie.
No nic, zebrałam opinie tu i ówdzie, wychodzi na to, że TK nie musi rozwiać wątpliwości, może dać wynik niejasny, albo źle zinterpretują itp. Decyzja i tak będzie moja.
Zapisane

Lepsze jest wrogiem dobrego :-)
Sylviapl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2006-2008, obecnie nie stosuję
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #17 : 15-04-2015, 10:44 »

Cytat
A Udana załapała
A nawet chciałam Sylvię skierować na dobre tory, by poczytała Portal i Regulamin i sama się skapowała, że my interpretacji badań nie robimy, a tym bardziej zachęty do następnych nie stosujemy. Ale poszło Scorupion, jak poszło. smile

Mistrzu, a może w dziale obalanie mitów powinien znaleźć się artykuł na temat magii badań np. nabijani w badania?

Odradzanie badań medycznych to też porada, było nie było.
Zapisane

Lepsze jest wrogiem dobrego :-)
scorupion
« Odpowiedz #18 : 15-04-2015, 11:30 »

Filozofia jest inna, tu się otrzymuje przedstawianą w dobrej wierze wiedzę, nie porady, a decyzje każdy musi podejmować sam, bo przecież ma najlepszy rozum.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #19 : 15-04-2015, 20:43 »

PET  jest najlepszy, jak ktoś chce szybko się wykończyć...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!