Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 17:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Astroturf i manipulacja medialna  (Przeczytany 7044 razy)
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« : 24-04-2015, 18:21 »

"Jak dotrzeć do prawdy? Jak nauczyć się zauważać, że pewne strony są sponsorowane, a niektórzy komentatorzy - są płatnymi Trollami. Eksperci w swojej roli - ASTROTURF. W tej otwierającej oczy przemowie doświadczona dziennikarka z CBS, Sharyl Attkisson, wyjaśnia, co to jest Astroturf oraz jak wiadomości multimedialne są skutecznie manipulowane, aby wpłynąć na Waszą opinię. Łącznie z Wikipedią, o której również jest mowa w tym materiale... A szczególnie powinni to obejrzeć wszyscy zwolennicy szczepień, którzy uważają, iż potrafią wyszukać rzetelne informacje w Internecie oraz ufają swoim lekarzom - być może te 10 minut pomoże obudzić się im z Matrixa, w którym żyją".

https://www.youtube.com/watch?v=ubnwmk9e8mc
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #1 : 26-04-2015, 23:02 »

Cytat
A szczególnie powinni to obejrzeć wszyscy zwolennicy szczepień, którzy uważają, iż potrafią wyszukać rzetelne informacje w Internecie oraz ufają swoim lekarzom - być może te 10 minut pomoże obudzić się im z Matrixa, w którym żyją".
Aby wśród zwykłych ludzi zasiać podejrzliwość, potrzebny jest jakiś twardy przykład z naszego podwórka. Inaczej takie filmiki wpadają jednym a wypadają drugim uchem.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2 : 27-04-2015, 00:10 »

Jak tak czytam te internety i z prawie każdej strony widzę pacjentyzm, to mam wrażenie, że do niektórych ludzi to nic nigdy nie dotrze confused.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #3 : 27-04-2015, 07:30 »

Co to za czarnowidztwo, to Jacek się chce wyprowadzić, to Solan confused

Kochana młodzieży słońce świeci, ptaki śpiewają, drzewa kwitną, będzie dobrze.

To co widzimy to pokłosie poprzednich lat. Przecież przez dziesiątki lat kształtowali bezmózgowców.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #4 : 27-04-2015, 08:26 »

Solan,

Mam takie samo wrażenie. Nawet wśród dalszej czy bliższej rodziny zmanipulowanie i zabetonowanie poglądów jest tak mocne, że boję się wspominać o prawdzie bo spotykam się z automatycznym odrzuceniem nawet bez jakiegokolwiek rozważania.

Staram się powoli coś tam wspominać jak ktoś mówi o dolegliwościach, że np. mój tata miał tak samo, zaczął pić taką miksturę i mu pomogło. A, że skład mikstury wymyślny nie jest to łatwo przekonać.

Oczywiście bez całej otoczki, zasad czy sytuacji z farmacją, lekarzami bo tylko wtedy coś tam trafia. Inaczej od razu odrzucenie bo przecież jak to, że lekarz się myli. Liczę, że MO da im jakieś efekty zanim to odrzucą i wtedy przynajmniej posłuchają jak powiem o reszcie.

Dobrze, że udało mi się w mojej najbliższej rodzinie rozbić beton zanim nastąpiła faza odrzucenia i na własnej skórze zdążyli poczuć efekty. Teraz MO, koktajle i ZZO to stały punkt każdego dnia - zdrowieją w oczach smile
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #5 : 27-04-2015, 08:47 »

(...) boję się wspominać o prawdzie bo spotykam się z automatycznym odrzuceniem nawet bez jakiegokolwiek rozważania.

metodologia:
https://www.youtube.com/watch?v=hY-o30QnDJM
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #6 : 27-04-2015, 10:10 »

Pani jest ze Stanów Zjednoczonych, a w 9:57 tak trafnie zdiagnozowała naszą polką aferę Sowy i przyjaciół. Nie krytykuje się tych, którzy zostali nagrani. Oskarża się tych, którzy złamali prawo, nagrywając.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2015, 10:42 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #7 : 27-04-2015, 11:17 »

Nieboraczek, zapamiętaj sobie podstawowe prawo natury, które istnieje od początku i będzie istniało do końca: "Silniejszy ma zawsze rację."
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #8 : 27-04-2015, 11:35 »

Dlatego ja muszę walczyć o wszystko.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #9 : 27-04-2015, 11:37 »

Nie ty jedna, życie to ciągła walka. Fakt, że niektórzy mają znacznie trudniejszych przeciwników, tobie trafił się jeden z najgorszych.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #10 : 27-04-2015, 11:42 »

Ten przeciwnik przynajmniej gra w otwarte karty i z nim nie walczę, bo już dawno przegrałam. Mam też grono wojny podjazdowej.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2015, 12:27 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!