Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 00:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Centralna Retinopatia Surowicza  (Przeczytany 6714 razy)
Saxt
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 28.08.2010r.
Skąd: Wrocław-Przemyśl- Grochowce
Wiadomości: 109

« : 04-05-2015, 21:53 »

Prośba o pomoc.
Moja przewlekła sterydoterapia doprowadziła prawdopodobnie do poważnych problemów ze wzrokiem. Od listopada zaczął pogarszać mi się wzrok, w grudniu już było źle. Badania u okulisty wykazały, że odwarstwia mi się siatkówka i zebrał się pod nią płyn surowiczy. Bardzo duży światłowstręt. Zalecenia – czekać,  nie stresować się ma przejść samo. Czekałem, piłem mieszankę ziołową którą znalazłem w internecie na odwarstwianie się siatkówki. Półtora miesiąca temu, 16 marca, faktycznie się dużo polepszyło. Badania wykazały, że płyn zszedł, ale powstały drobne naczyniaki. Lekarz u mnie w miejscowości zaproponował zastrzyk w oko – Avastin. Miał on to powstrzymać. Mówił, że może z tego powstać blizna i wtedy nie odzyskam już wzroku. Wystraszyłem się tego i wybrałem się na konsultacje do Lublina do Kliniki Okulistycznej. Tam lekarz stwierdził, że  nie trzeba nic robić, że wszystko się ładnie goi. Dwa tygodnie temu znów wzrok sporo się pogorszył. Wystraszyłem się  i znów wyprawa do Lublina. Tym razem do innego lekarza. Ten stwierdził, że wszystko się już wygoiło i została blizna z którą już się nic nie da zrobić. Wzrok u mnie się nie poprawi, tak już zostanie. Może trzeba było zgodzić się na zastrzyk.
 Nie mogę czytać, z odległości dwóch metrów nie rozpoznaję ludzi.
Inna nazwa mojej doegliwości to Centralna Retinopatia Surowicza.


Bardzo proszę o pomoc. Mistrzu, może Pan słyszał o metodzie pozbycia się takiej blizny. Drugie oko mam niedowidzące od dzieciństwa.
Zapisane

Tomasz
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #1 : 04-05-2015, 22:10 »

Do ratowania wzroku można spróbować metod Bates'a takich jak palming, chociaż one pewnie blizn nie usuną...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!