Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 16:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasiona durnoty  (Przeczytany 27243 razy)
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« : 05-05-2015, 12:40 »

1. Czy spożywanie dzień w dzień po 2 łyżki stołowe nasion: dyni, słonecznika, konopi, sezamu, maku, chia oraz siemienia lnianego może się wiązać z jakimiś problemami zdrowotnymi na dłuższą metę? Oczywiście wszystkie te nasiona rozłożone w ciągu dnia na 2-3 KB.

2. Dlaczego w sklepie Biosłone nasiona konopi są takie tanie? W internecie ceny są ok 10-20 razy większe. Jeśli są to nasiona przeznaczone jako karma dla ptaków, może to oznaczać, że nie są najlepszej jakości a już na pewno nie wolne od GMO.

3. Czy to prawda, że długotrwałe spożywanie siemienia lnianego podnosi poziom estrogenów podobnie jak soja? Jeśli tak, to dobrym rozwiązaniem byłoby zastąpienie tych nasion ich niewystępującym w Polsce kuzynem czyli nasionami chia.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #1 : 06-05-2015, 20:38 »

Nikt nie odpowie? Wątek był wyświetlony 105 razy.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2 : 07-05-2015, 10:55 »

Echelon91,

Co do punktu pierwszego:

W artykule:

http://portal.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy

Możemy przeczytać:

"Oprócz trzech składników podstawowych, do koktajlu można dodać jeszcze jeden – czwarty składnik wymagający zmielenia. Choć wybór jest tutaj duży, to jednak w pierwszym kroku nie dodajemy więcej składników niż cztery. Najlepsze efekty uzyskuje się dodając nasiona ostropestu albo orzechy – laskowe lub włoskie, a także siemię konopne i mak. "

Jak widać, w momencie wymieniania przykładowych składników jakie można dołożyć do podstawowych 3 składników jest użyta alternatywa a nie koniunkcja(czyli "lub" a nie "i"). Co oznacza, że wybieramy tylko jeden z wymienionych a nie kilka.

Składników w pierwszym etapie, czyli etapie mielenia nasion, ma być nie więcej niż cztery.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2015, 11:05 wysłane przez Shadow » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #3 : 07-05-2015, 11:25 »

Nikt nie odpowie? Wątek był wyświetlony 105 razy.
A niech:
1. Nie. Jeśli stosujesz się do zasad KB.
2. Bo takie sklep ma ceny. Czy cena zabezpiecza przed GMO?
3. A czyja to prawda?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #4 : 07-05-2015, 13:42 »

Jakie jest uzasadnienie tego, że "w pierwszym kroku nie dodajemy więcej składników niż cztery."? Nie wiemy czy Słoneckiemu chodziło o coś istotnego, czy może coś błahego np. że większa ilość się nie zmieści do młynka albo byłaby zbyt duża ilość tłuszczu roślinnego lub omega 6 (w zależności od nasion).
Cytat
2. Bo takie sklep ma ceny. Czy cena zabezpiecza przed GMO?
Udana, ale takie sklepy mają również certyfikaty które bardzo trudno podrobić, a te nasiona ze sklepu biosłone są z myślą jako karma dla ptaków więc zapewne najgorszej jakości.
Cytat
3. A czyja to prawda?
Fitoestrogeny są naturalnym składnikiem siemienia lnianego i niektórym mężczyzną mogą np po tym rosnąć piersi.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2015, 13:53 wysłane przez Echelon91 » Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
scorupion
« Odpowiedz #5 : 07-05-2015, 14:19 »

Cytat
i niektórym mężczyzną mogą np po tym rosnąć piersi

I niektórym mężczyzną rosną większe niż kobietą, ja już mam prawie jak Doda, a piję dopiero sześć lat.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #6 : 07-05-2015, 14:21 »

Jakie jest uzasadnienie tego, że "w pierwszym kroku nie dodajemy więcej składników niż cztery."? Nie wiemy czy Słoneckiemu chodziło o coś istotnego, czy może coś błahego np. że większa ilość się nie zmieści do młynka albo byłaby zbyt duża ilość tłuszczu roślinnego lub omega 6 (w zależności od nasion).

Czy jak byś wrzucił po łyżce stołowej każdego nasiona świata lub chociaż połowy i to wypił, to czułbyś się po tym dobrze? Przesada w żywieniu nie pomoże w zdrowieniu. Im bardziej urozmaicisz i udziwnisz posiłek tym większy problem z jego przetworzeniem ma Twój organizm. Dlatego zaleca się używać  maksymalnie 4 rodzaje nasion do jednego koktajlu.

Cytat
2. Bo takie sklep ma ceny. Czy cena zabezpiecza przed GMO?
Udana, ale takie sklepy mają również certyfikaty które bardzo trudno podrobić, a te nasiona ze sklepu biosłone są z myślą jako karma dla ptaków więc zapewne najgorszej jakości.

Czyli jak mam nasiona z certyfikatem, to są super świetnej jakości, bez GMO i mogę spać spokojnie? A jak tego certyfikatu nie ma to jest to GMO i cienka jakość? Niestety lub "stety" certyfikaty nie idą w parze z jakością jeśli chodzi o jedzenie.

Cytat
3. A czyja to prawda?
Fitoestrogeny są naturalnym składnikiem siemienia lnianego i niektórym mężczyzną mogą np po tym rosnąć piersi.
A to Ci dopiero. Gdzie są moje piersi? msn-wink hehe
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #7 : 07-05-2015, 14:36 »

Fitoestrogeny są naturalnym składnikiem siemienia lnianego i niektórym mężczyzną mogą np po tym rosnąć piersi.

Niektórym meżczyznĄ, to szkoła podstawowa słabo poszła, bo meżczyznOM, to chyba wtłoczyli do głowy odmianę przez przypadki.
Zapisane

Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #8 : 07-05-2015, 16:21 »

Fitoestrogeny są naturalnym składnikiem siemienia lnianego i niektórym mężczyzną mogą np po tym rosnąć piersi.

Niektórym meżczyznĄ, to szkoła podstawowa słabo poszła, bo meżczyznOM, to chyba wtłoczyli do głowy odmianę przez przypadki.
Nie pouczaj mnie "mondralo" od tego tutaj jesteś żeby poprawiać literówki. Telefon czasami sam zmienia słowa na domyślne. Znam perfekcyjnie 3 języki a maturę z polskiego zdałem na 88%, a ty? Poza tym radzę zaznajomić się z polskimi znakami "moderatorze".
Mnie tam nic nie zapewnia. Dawno zauważyłam, że duża ilość soli mi szkodzi, że źle się czuję po przesolonym. Przekonałam się o tym dotkliwie w zeszłym roku, podczas podróży powrotnej ze Strzelec Opolskich, z wiztyty u Mistrza. Podróż długa i męcząca. W restauracji dostałam mocno przesolony cały obiad. Zjadłam, bo nie było siły i czasu aby czekać na nowe zamówienie. Do końca podróży czułam się bardzo źle. Po powrocie, w nocy, nie spałam, miałam lęki. Mój organizm traktuje przesolone jak toksynę do zneutralizowania.

Normalnie funkconujący człowiek, czyli każdy SM-owiec zanim stał się SM-owcem (może oprócz zakonnic), przebywa na słońcu również zimą, kiedy słońce jest bardzo ostre, a śnieg skrzypi pod nogami. Ci, którzy nie są chorzy na SM, nie przebywają w zimie na słońcu więcej, niż ci, którzy zachorowali.

Plomb amalgamatowych nigdy nie miałam ani innego źródła tręci. Kolejny wymysł medyczny w etiologii SM. Chelatacja w kroplówkach nic mi nie dała.

Rozmawiałam z panem Paździerzem kilka lat temu, z jego żoną kilkakrotrnie. Tak jak napisał Mistrz wyleczył się po pierwszym rzucie. Dużo schudł, przeszedł na dietę warzywno-owocową i je pastę Budwig kilka razy dziennie. Stosuje olej lniany, który pani Paździerz sprzedaje teraz.

czyli wsród nauczycielek. Zakonnicy nie spotkałam, nauczycielek mnogo.

Cudzysłów jest dlatego, że tak naprawdę to wcale nie jest "jakiś" powód. Powód jest konkretny: mur mentalny zastsowany wobec konkretnych osób.

A skąd wiadomo, że tak nie ma? SM nie pojawia się nagle, w kilka dni, jak grypa na przykład. Rozwija się latami, a poźniej następuje rzut.

Jelita mam nadal nieszczelne, na dworze przebywam w ciagu całego roku tyle, co kot napłakał, tłustych ryb nie jem, a rzuty ustały. Nieprawdopodobne? A jednak. Po latach składania puzzli na czuja, wreszcie znalazłam obrazek i poskładało się wszystko.

Nic nie zmienisz jesli zamiast kapusty będziesz jadł ogórki kiszone. Masz za słabe trawienie na to, na razie nie jedz kiszonego. Twoje odżywianie jest dobre.

Tyle znalazłem klikając tylko w jedną z 33 stron Twoich postów. 10 błędów na kilkanaście postów to niedopuszczalna frekwencja dla moderatora.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #9 : 07-05-2015, 16:22 »

Echelon91,

Co do punktu pierwszego:

W artykule:

http://portal.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy

Możemy przeczytać:

"Oprócz trzech składników podstawowych, do koktajlu można dodać jeszcze jeden – czwarty składnik wymagający zmielenia. Choć wybór jest tutaj duży, to jednak w pierwszym kroku nie dodajemy więcej składników niż cztery. Najlepsze efekty uzyskuje się dodając nasiona ostropestu albo orzechy – laskowe lub włoskie, a także siemię konopne i mak. "

Jak widać, w momencie wymieniania przykładowych składników jakie można dołożyć do podstawowych 3 składników jest użyta alternatywa a nie koniunkcja(czyli "lub" a nie "i"). Co oznacza, że wybieramy tylko jeden z wymienionych a nie kilka.

Składników w pierwszym etapie, czyli etapie mielenia nasion, ma być nie więcej niż cztery.

W moim przypadku KB jest śniadaniem i chcę, żeby było ono jak najbardziej wartościowe i syte aby mnie długo "trzymało". Jestem raczej za urozmaicaniem posiłków, więc tego typu powód jest mało istotny.
Cytat
i niektórym mężczyzną mogą np po tym rosnąć piersi

I niektórym mężczyzną rosną większe niż kobietą, ja już mam prawie jak Doda, a piję dopiero sześć lat.
Ten pewnie nawet nie zauważył literówki i przepisał z błędem. ehh... gratuluję piersi Scorupionie.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #10 : 07-05-2015, 16:42 »

Cytat
Czyli jak mam nasiona z certyfikatem, to są super świetnej jakości, bez GMO i mogę spać spokojnie? A jak tego certyfikatu nie ma to jest to GMO i cienka jakość? Niestety lub "stety" certyfikaty nie idą w parze z jakością jeśli chodzi o jedzenie.

Jakość widać na pierwszy rzut oka jak się porówna np. warzywa ze stoiska EKO a tymi dostępnymi ogólnie. Oczywiście mogą się zdarzać oszustwa, ale myślę, że warto zaryzykować bo kupując te tanie i bez certyfikatów mam 99% pewność, że są modyfikowane genetycznie i kropione chemią.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #11 : 07-05-2015, 17:09 »

W czym Widzisz problem? Kupuj sobie po prostu nasiona 'eko' i z certyfikatami...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
scorupion
« Odpowiedz #12 : 07-05-2015, 17:31 »

Cytat
Nie pouczaj mnie "mondralo" od tego tutaj jesteś żeby poprawiać literówki.
Co za chamstwo.

Cytat
ehh... gratuluję piersi Scorupionie.
Reszty nie widziałeś.

Cytat
Znam perfekcyjnie 3 języki a maturę z polskiego zdałem na 88%, a ty?
Niesamowite, oniemiałem z podziwu, a przecinka nie umiem postawić?

Cytat
Ten pewnie nawet nie zauważył literówki i przepisał z błędem
Przystosowałem się do twojego poziomu, żebyś rozumiał co się do ciebie pisze.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #13 : 07-05-2015, 19:34 »

Próbujesz kreować się na ciętego inteligenta, aczkolwiek wypadasz jako głupiec. Wrzuć na luz, chłopie, a być może otrzymasz wartościową odpowiedź. Ponadto, skoro wiesz lepiej od nas, to dlaczego zadajesz nam te pytania? Chcesz zmusić nas do zmiany zdania? Podawane przez nas informacje, a już w szczególności te podawane przez największy autorytet Biosłone, są poparte wieloletnim zgłębianiem wiedzy i, co najważniejsze, ogromnym doświadczeniem.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #14 : 07-05-2015, 20:28 »

Próbujesz kreować się na ciętego inteligenta, aczkolwiek wypadasz jako głupiec. Wrzuć na luz, chłopie, a być może otrzymasz wartościową odpowiedź. Ponadto, skoro wiesz lepiej od nas, to dlaczego zadajesz nam te pytania? Chcesz zmusić nas do zmiany zdania? Podawane przez nas informacje, a już w szczególności te podawane przez największy autorytet Biosłone, są poparte wieloletnim zgłębianiem wiedzy i, co najważniejsze, ogromnym doświadczeniem.
Ale jakie informacje? Nie dostałem żadnej sensownej odpowiedzi tylko różnego rodzaju zaczepki i prowokacje. Nie dziwię się, że forum umiera skoro tak traktujecie użytkowników.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
scorupion
« Odpowiedz #15 : 07-05-2015, 21:19 »

Cytat
Nie dziwię się, że forum umiera
A to co za bełkot?

Cytat
skoro tak traktujecie użytkowników.
A ty jak potraktowałeś Nieboraczka? Słoma z butów wyłazi tak wysoko, że człowieka nie widać.
Zapisane
Echelon91 vel Tsin vel Hurricane
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zamierzam zacząć
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #16 : 07-05-2015, 22:04 »

A ty jak potraktowałeś Nieboraczka? Słoma z butów wyłazi tak wysoko, że człowieka nie widać.
To ona mnie pierwsza zaatakowała. Nie dość, że nie spełnia swojej roli jako moderator, to jeszcze robi zbędny offtop obrażając przy tym innych.
Cytat
A to co za bełkot?
To już nie to co kiedyś. Teraz jest zaledwie kilku aktywnych użytkowników na krzyż, a na forum pojawia się tylko parę nowych postów dziennie.
Zapisane

Trudno odpisać jak się ma bana na pisanie i to za nic! Coś wam się chyba pomyliło, mam tylko jedno konto! To właśnie wy jesteście bandą wieśniaków i chamów. Jeśli nie pozwalacie nowym użytkownikom na korzystanie z forum to może lepiej je zamknijcie albo zostawcie tylko dla siebie. To są jakieś jaja a nie forum służące do dyskusji!
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #17 : 07-05-2015, 23:37 »

Nieboraczek bardzo dobrze spełnia swe zadanie jako moderator, a także jako korektor. Jako polonistka z wykształcenia, na pewno nie robiłaby literówek i nie gubiłaby czasem ogonków ze zwykłego niedbalstwa. Niestety, jako osoba chora na SM, przez które od kilku lat siedzi na wózku i ma problemy z władzą w rękach, faktycznie - może się jej to zdarzać. No po prostu niedopuszczalne! Jak ona tak może!
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
scorupion
« Odpowiedz #18 : 08-05-2015, 07:25 »

Cytat
To ona mnie pierwsza zaatakowała.
Ślepy jakiś jesteś? Pierwszy byłem ja, a będzie ciekawiej, bo się roztroiłeś hehehe.

Cytat
Teraz jest zaledwie kilku aktywnych użytkowników na krzyż, a na forum pojawia się tylko parę nowych postów dziennie.
Eliminuje się padalców, wariatów i popaprańców.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #19 : 08-05-2015, 07:33 »

Cytat
Echelon91 vel Tsin vel Harricane
No nie! Znów? Po co Ci to?
Jak orzekłaś forum umiera, to po co tu ciągle zaglądasz?
Cytat
To ona mnie pierwsza zaatakowała. Nie dość, że nie spełnia swojej roli jako moderator, to jeszcze robi zbędny offtop obrażając przy tym innych.
Za Nieboraczka to należy Ci się siarczysty policzek. Jakbyś był prawdziwym mężczyzną, to powinieneś sam sobie go wymierzyć.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!