Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 01:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja przygoda z zasadami biosłone  (Przeczytany 11202 razy)
Glazik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.2012
Wiadomości: 4

« : 28-05-2015, 10:52 »

Dzień dobry, chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami i poprosić o radę, ponieważ czuję, że stanąłem w "martwym punkcie".
Łuszczycowe zapalenie stawów.
Na łuszczycę choruję od 27 lat - pojawiła się po ospie wietrznej, na którą chorowałem w wieku 18 lat.
do łuszczycy dołączyły stawy - na ŁZS choruję od 20 lat.
Leczenie klasyczne - sterydy, chemioterapeutyki, leki immunosupresyjne.
5 lat temu stwierdzono u mnie kamień na nerce - około 1-1,5 cm
Dodatkowo kilka mniej lub bardziej dokuczliwych dolegliwości typu - chroniczne stany zapalne gardła i migdałków (niestety dałem się namówić na usunięcie migdałków 2 2009 i do dzisiaj tego żałuję).
rano zatkany nos ale brak możliwości wydmuchania jakiejkowiek wydzieliny - po kilku godzinach drożność zwykle wraca.
Przed rozpoczęciem picia MO - nawet po zjedzeniu barszczu - zauważałem wyraźny czerwonawy kolor moczu.

MO piję od 3 lat (3 miesiące z oliwą, 3 miesiące z olejem kukurydzianym, i następnie aż do dzisiaj olej z pestek winogron). + odstawienie glutenu.
po rozpoczęciu picia MO odstawiłem Metotreksat,  brałem jednak NLPZ, ponieważ ból dokuczał.
Po około 6-7 miesiącach - bolesny atak kolki nerkowej - USG - brak kamienia smile
po około 8-9 miesiącach odstawiłem leki przeciwbólowe,
W międzyczasie na łuszczycę stosowałem krem z wit. A i kąpiele w oleju sojowym.
od półtora roku piję KB - dynia, słonecznik, ostropest, siemię lniane.
Pół roku temu włączyłem DP - 1 etap, 2 tygodnie 2 etap - potem 3 etap - czyli w zasadzie normalne odżywianie. - 2 etap krótki ponieważ test buraczkowy  wyszedł negatywny.
Reasumując - pozbyłem się kamienia nerkowego, ból w stawach odszedł w zasadzie w niepamięć - czasami pojawiają się bolesne dni - ale wiąże to z dietą z incydentalną konsumpcją glutenu, lub innych alergizujących potraw, których niestety nie mogę ustalić.

Jedyna rzecz, która mnie martwi to łuszczyca - nie znika a wręcz jakby się powoli powiększała,
Wspomnę jeszcze tylko, że nie miałem jakichś burzliwych epizodów grypopodobnych, od ponad dwóch lat w ogóle nie choruję na tzw. przeziębienia itp.
Czy bardziej doświadczone osoby mają jakieś pomysły sugestie co dalej?


Zapisane
Glazik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1 : 28-05-2015, 11:01 »

Zapomniałem jeszcze dodać, że miałem problemy z hemoroidami (krwawienie), które w zasadzie też przeminęły - ostatnio odczuwam jedynie intensywny świąd w okolicach odbytu.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #2 : 03-06-2015, 19:25 »

Jeżeli problemy są duże, to można zastosować czopek /tampon/ nasączony aloesem. Jeżeli tylko świąd okolicy, to można przecierać wacikiem nasączonym aloesem /lub alocitem/.
Dokładny opis jest w III tomie wydania "Zdrowie na własne życzenie".
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Glazik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #3 : 05-06-2015, 13:09 »

A co z łuszczycą? Nie ma żadnych pomysłów?
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #4 : 05-06-2015, 13:52 »

A co z łuszczycą? Nie ma żadnych pomysłów?
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5362.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21970.0
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #5 : 05-06-2015, 19:12 »

Na łuszczycę mam "pomysł" - stosowanie metod Biosłone i odtrucie organizmu, oraz cierpliwość.
Jak piszesz, walczysz już 27 lat, więc teraz cierpliwie się odtruj. Czytaj portal i nabywaj wiedzę.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Glazik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #6 : 12-06-2015, 21:43 »

Czytam i nabywam wiedzę od kilku lat, i z tej wiedzy wynika, że powinienem przejść pewne etapy oczyszczania, a niestety ich nie miałem.
I tym jestem zaniepokojony.
 
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 13-06-2015, 06:48 »

Ludzie niepokoją się przeróżnymi sprawami, a jak żadnych nie ma do zaniepokojenia, to niepokoją się właśnie tym.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!