Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból jajników podczas owulacji  (Przeczytany 4668 razy)
Basia33
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.07.2015
Wiadomości: 23

« : 06-06-2015, 09:41 »

Mój przypadek.
Dziewięć mc temu urodziłam synka przez cc. Od kilku mc odczuwam silny ból jajników podczas owulacji. Ból, który promieniuje do pośladków i okolicy krzyżowo-lędźwiowej. Jajniki są tkliwe, bolesne przy dotyku np. nie mogę zrobić skłonu, czuję je podczas chodzenia, stąpania, podczas stosunku. Ból trwa o mniej więcej przez tydzień, później jest spokój, aż do kolejnej owulacji. Aktualnie cykl menstruacyjny zmniejszył się do 22 dni z 28, a ostatnie krwawienie trwało 7 dni i było dość intensywne, później przez kilka dni jeszcze brunatne upławy. Sama menstruacja przebiega bezboleśnie, może pierwszego lub drugiego dnia odczuwam ból w podbrzuszu, ale tak było zawsze, więc przyjmuję to za normę.
Martwię się natomiast, czym może być spowodowana tak bolesna owulacja? Postanowiłam pójść do ginekologa by wykonał usg. Jeszcze przed badaniem dr stwierdził zapalenie jajników, ale kiedy powiedziałam, że ból towarzyszy tylko owulacji, postanowił zrobić usg aby wykluczyć torbiele i mięśniaki. Otóż jajniki są czyściutkie, żadnych patologii, w jednym jest już po owulacji, natomiast w drugim był jeszcze pęcherzyk, czyli w trakcie. Dodam, że podczas badania, usg dopochwowe, odczuwałam ból jajników podczas dotyku aparatem, później jeszcze badanie palpacyjne,czemu również towarzyszył silny ból. Dr stwierdził zapalenie jajników, nie bardzo wiem na jakiej podstawie, na moje pytanie, czy można to zapalenie potwierdzić za pomocą jakiegoś jeszcze innego badania, odpowiedział, że iść do znachora.
 Moim zdaniem zapaleniu jajników towarzyszy nieustający ból, a nie okresowy tak jak w moim przypadku, raczej towarzyszy mu tez chociażby stan podgorączkowy. Dr przepisał antybiotyk rzecz jasna(biseptol) i tabletki przeciwzapalne. Ów dr zna moje podejście do antybiotyków i innych leków oraz suplementów, to lekarz prowadzący moją ciążę. Wie, że nie stosuję żadnych środków farmakologicznych,jednak tutaj zaznaczył,że antybiotyk jest konieczny i że jeśli go nie zastosuję, to niedługo spotkamy się w szpitalu.
Rzecz jasna nie chcę stosować antybiotykoterapii, z wiadomych względów, tym bardziej, że nie jestem przekonana, że to jest własnie zapalenie jajników. Proszę Was o pomoc i rady. Przeczytałam wszystkie 3 tomy  "Zdrowie na własne życzenie". Jestem wiernym propagatorem nauk zeń płynących. Jednak nie wiem wszystkiego. W 1 tomie jest o oczyszczaniu dróg rodnych, ale nic na temat akurat jajników. Dlatego proszę o wsparcie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 06-06-2015, 10:10 »

Cytat
Dr stwierdził zapalenie jajników, nie bardzo wiem na jakiej podstawie, na moje pytanie, czy można to zapalenie potwierdzić za pomocą jakiegoś jeszcze innego badania, odpowiedział, że iść do znachora.
No, facet przynajmniej szczerze przyznaje, że sam nie wierzy w badania, w które jego pacjenci tak święcie wierzą. Teraz to już istna plaga. Wg znachora, bóle menstruacyjne są wywołane zapaleniem jajowodów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Basia33
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.07.2015
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #2 : 06-06-2015, 14:20 »

Jedyna korzyść z wizyty u lekarza i z usg, to taka że wiem, że nie mam mięśniaków ani torbieli, jajniki nie są chorobowo zmienione. No z lekarzem jednak nie da się podyskutować, ponieważ zaraz się oburza, że ktoś podważa jego kompetencje.
Niemniej jednak, dalej nie wiem co mogę z tym zrobić? Nie wiem skąd ten ból, gdzie szukać przyczyny?
« Ostatnia zmiana: 09-06-2015, 10:00 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #3 : 08-06-2015, 17:41 »

Pewnie Cię to nie pocieszy, ale przerabiałam podobny ból po trzecim porodzie. Podczas owulacji ciężko było nawet z chodzeniem, ale przeszło samo, nie pamiętam teraz jak długo to trwało, jakiś rok pewnie, w pewnym momencie praktycznie przywykłam do tego, a potem przeszło i zapomniałam. Oby i tak było w Twoim przypadku, ja założyłam że to oczyszczanie organizmu i oszczędzałam się bardziej co nie było trudne bo łzy stawały mi w oczach nawet podczas spacerów.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!