Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nierosnące paznokcie  (Przeczytany 13179 razy)
Bonio
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 11.07.2015
Wiadomości: 7

« : 10-07-2015, 10:56 »

Witam, nie znalazłam takiego wątku, a mam z tym ogromny problem. Zaczęło się od obrzęku, zaróżowienia i niewielkiej tkliwości u podstawy paznokci paluchów, potem zostało niewielkie pogrubienie tych miejsc, i okazało się po czasie że on po prostu nie rosną. Nie - wolno rosną, ale wcale. To już ponad 3 miesiące. Dodam-choruję na Hashimoto (bez leków) i zesp. Sjogrena (rozpoznany rok temu po porodzie, od miesiąca biorę Plaquenil). Od 3 miesięcy jestem na diecie: najpierw 6 tygodni dr Dąbrowskiej, potem paleo z modyfikacją FODMAP (ostatnio trochę mi się nie chce i jem mało surowych warzyw, więcej pieczonych, owoców i skrobiowych dozwolonych czyli bataty, platany). Po diecie p/ciała p/tarczycowe spadły sporo i czuje się nawet świetnie choć objawy suchości się utrzymują. Kończąc - czy znacie jakieś sposoby, możliwe przyczyny, ktoś się spotkał i się zna? Możliwy jest jakiś uraz - miałam w ośrodku Dąbrowskiej dużo ruchu - buty może uciskały na paluchy i w nowych okolicznościach zdrowotnych się uszkodziła macierz? Czy jest szansa na wyleczenie? Będę wdzięczna za odpowiedzi (lub przekierowanie do podobnego wątku), zwłaszcza że to mój pierwszy post tutaj:)
Tymczasem życzę miłego dnia.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 10-07-2015, 14:35 »

 
potem zostało niewielkie pogrubienie tych miejsc, i okazało się po czasie że on po prostu nie rosną. Nie - wolno rosną, ale wcale. 
Piszesz jakimś szyfrem. Nie bardzo wiem co znaczy "on po prostu nie rosną"?
Od 3 miesięcy jestem na diecie: najpierw 6 tygodni dr Dąbrowskiej, potem paleo z modyfikacją FODMAP (ostatnio trochę mi się nie chce i jem mało surowych warzyw, więcej pieczonych, owoców i skrobiowych dozwolonych czyli bataty, platany).   
To też szyfr dla nas, ale nie jest to na pewno zgodne z DP i ZZO, to co my mamy Ci odpowiedzieć w kontekście rokowań i perspektyw zdrowotnych?
Proponuję poczytać Portal wiedzy o zdrowiu, jest tam dużo informacji na temat Twojej choroby, ale też wiedzy jaką my tutaj preferujemy. Jak poczytasz, to wtedy zorientujesz się jaką my metodę do zdrowia proponujemy.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Bonio
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 11.07.2015
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #2 : 10-07-2015, 19:11 »

Przyznam, jestem zaskoczona odpowiedzią.
Cytat
Cytat
potem zostało niewielkie pogrubienie tych miejsc, i okazało się po czasie że on po prostu nie rosną. Nie - wolno rosną, ale wcale.
Piszesz jakimś szyfrem. Nie bardzo wiem co znaczy "on po prostu nie rosną"?
To znaczy, że ich wzrost nie jest spowolniony, ale zatrzymany.
Cytat
Cytat
Od 3 miesięcy jestem na diecie: najpierw 6 tygodni dr Dąbrowskiej, potem paleo z modyfikacją FODMAP (ostatnio trochę mi się nie chce i jem mało surowych warzyw, więcej pieczonych, owoców i skrobiowych dozwolonych czyli bataty, platany).
To też szyfr dla nas, ale nie jest to na pewno zgodne z DP i ZZO, to co my mamy Ci odpowiedzieć w kontekście rokowań i perspektyw zdrowotnych?
Po pierwsze, dlaczego piszesz w liczbie mnogiej-chyba nie jesteście sektą?
Po drugie, może nie Ty, ale ktoś inny ma szerszą wiedzę. To forum i stronę znam od dłuższego czasu, nie dogłębnie, ale się orientuję, co propagujecie, kiedyś stosowałam MO. Za Twoją radą jednak poczytałam - sposób żywienia, który stosuję, uważam za pokrewny do ZZO, odpowiedni do chorób autoimmunologicznych (pomijając ostatni krótki okres zaniedbania) i przeciwgrzybiczy.
Chociaż brak wzrostu paznokci to temat nieciekawy może, ale mimo to się nie zrażam, również w temacie autoimmunologii (też trochę tu poczytałam).
A MO zamierzam znów zastosować, mimo że test buraczkowy na swojej diecie mam negatywny,a poprzednio nie widziałam żadnych efektów, ale również nie zmieniłam diety.
Pozdrawiam i dziękuję za reakcję na mojego posta.



Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 10-07-2015, 21:30 »

Cytat
Za Twoją radą jednak poczytałam - sposób żywienia, który stosuję, uważam za pokrewny do ZZO

Cytat
jem mało surowych warzyw, więcej pieczonych, owoców i skrobiowych dozwolonych czyli bataty, platany)

Jemy nasze warzywa. Bataty, platany, po co?
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #4 : 11-07-2015, 07:55 »

Cytat
Bataty, platany
Czy może mi ktoś opisać jak to wygląda, bardzo mnie to interesuje i co to za wartości ma, że takie dozwolone w niektórych dietach.
Zapisane
Bonio
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 11.07.2015
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #5 : 11-07-2015, 09:05 »

Z racji chorób autoimmunologicznych nie jem warzyw psiankowatych - czyli np. ziemniaków. Jem bataty (słodkie ziemniaki, bulwy z rodziny powojowatych) i platany (odmiana bananów nadająca się do obróbki termicznej) bo mam ochotę czasem na jakiś produkt ziemniakozastępczy - po prostu. Nie mówię, że to szałowe jest, ale smaczne i nie szkodzi mi. Jem również całe mnóstwo innych warzyw, głównie oczywiście krajowych.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #6 : 11-07-2015, 09:46 »

Bonio, dziękuję za wyjaśnienie, platany jadlam z rożna u znajomych z Ekwadoru i nie wiedziałam co jem, myślalam, że banany niedojrzałe. A bataty, nie wiem jak wyglądają. Mają czerwony kolor?
Zapisane
Bonio
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 11.07.2015
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #7 : 11-07-2015, 18:02 »

Bataty mają brązową skórkę, a w środku są pomarańczowe. Jest też odmiana o fioletowej skórze i biała w środku, ale tej nigdy nie widziałam na żywo.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #8 : 11-07-2015, 18:06 »

Biedronkowe, made in USA?
Zapisane
Bonio
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 11.07.2015
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #9 : 11-07-2015, 20:17 »

Dotychczas kupowałam na bazarku, ostatnimi dwoma razami w Lidlu i Biedronce - wszystkie były z USA.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #10 : 13-07-2015, 07:41 »

Cytat
Po pierwsze, dlaczego piszesz w liczbie mnogiej-chyba nie jesteście sektą? Po drugie, może nie Ty, ale ktoś inny ma szerszą wiedzę. To forum i stronę znam od dłuższego czasu, nie dogłębnie, ale się orientuję, co propagujecie, kiedyś stosowałam MO. Za Twoją radą jednak poczytałam - sposób żywienia, który stosuję, uważam za pokrewny do ZZO, odpowiedni do chorób autoimmunologicznych (pomijając ostatni krótki okres zaniedbania) i przeciwgrzybiczy
Nie, nie jesteśmy sektą, ale nasze wiedzę budujemy w oparciu o Portal wiedzy i dlatego mamy podobną, i dlatego napisałam w liczbie mnogiej. Tak, masz racje wiele osób tutaj na forum ma szerszą wiedzę niż ja i na pewno się odezwą jak będą wiedzieć.
Moim zdaniem Twoje żywienie, które opisałaś
Cytat
najpierw 6 tygodni dr Dąbrowskiej, potem paleo z modyfikacją FODMAP (ostatnio trochę mi się nie chce i jem mało surowych warzyw, więcej pieczonych, owoców i skrobiowych dozwolonych czyli bataty, platany).
nie jest pokrewne do ZZO.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #11 : 17-07-2015, 21:34 »

Mnie też interesuje ten temat. Od kilku miesięcy zauważyłam, że paznokieć na jednym paluchu mi zupełnie nie rośnie. Co może być tego przyczyną?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!