Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 08:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: problemy ze skórą i inne  (Przeczytany 9977 razy)
Lisa23
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« : 30-07-2015, 23:31 »

Cześć, na początek się przywitam, to mój pierwszy post. Poleciła mi was jedna dobra dusza, więc jestem i proszę o wskazówki. Nie, żebym miała deficyt wskazówek, wręcz odwrotnie. Chwytałam się już chyba wszystkiego. Było lepiej i gorzej, ale NADAL :-) Jestem pewna, że rozwiązanie jest banalne - wystarczy sobie nie szkodzić. Napiszcie, czym sobie przez te lata non-stop szkodzę, bo zaczynam myśleć, że jedyna rzecz z której nie zrezygnowałam to oddychanie. Powoli Organizm traci wyrozumiałość dla moich starań i zaraz mnie kopnie w troskliwy tyłek. Nie mogę powiedzieć, że sobie nie zasłużyłam :-)

Mam problem ze skórą. A właściwie, to na skórze się TEN problem objawia. Tylko co mi właściwie dolega, tego nie wiem. Na pewno objawy skórne najbardziej uprzykrzają mi życie.
Na początku było banalnie, gdzieś w połowie podstawówki złapał mnie trądzik, pamiętam, że nawet to był powód zazdrości koleżanek "bo dorastam". Koniec pozytywnego akcentu :x Trądzik mam do dzisiaj, mam 23 lata. W międzyczasie doszło: przesuszenie skóry ciała, nadmierne rogowacenie, problemy ze skórą głowy (skutek: nadmierne wypadanie włosów), okolicznościowy świąd, nowe płaskie pieprzyki na skórze i jakiś wysyp na torsie. Szczególnie niepokoi mnie ten wysyp, żałuję, że nie odnotowałam kiedy pierwszy raz to zauważyłam, są to takie jakby malutkie, miodowe znamiona, które bardzo powoli się powiększają. Są na całym torsie, nie są dobrze widoczne, ale są i będę bardzo zadowolona, gdy sobie już ze mnie zejdą Smutny boję się iść z tym specjalnie do dermatologa, odkąd na spontanicznej wizycie wykrył u mnie patologiczne znamię ("być może czerniak, proszę pani"). Było na plecach, nawet nie wiedziałam, że je mam - sądziłam, że prócz trądziku nic tam się więcej nie zmieści. Taka niespodzianka, pięć nocy nie spałam z wrażenia. Wynik badania powiedział tyle że to nie czerniak, ale trzeba uważać, bo się dzieje. Ale co się dzieje i dlaczego się dzieje, to mi nikt nie powiedział. Została mi brzydka trwała blizna między łopatkami i kupa pytań.
Te problemy muszą mieć jedno podłoże, tylko jakie? Warto się w ogóle nad tym zastanawiać, czy nie? Jak najlepiej zacząć działać? Bardzo długo trułam się antybiotykami, sterydami, maści wszystkie jakie były dostępne, Diane35 też przerabiałam i nie tylko Diane. Powinnam świecić w ciemności... tylko izotretynoiny nie zdecydowałam się użyć. może zrobić kolejno oczyszczanie narządów z tego syfu?
Napiszę co już przerabiałam z alternatywek:
- oczyszczanie wątroby wg. Tombaka/Clark? (czułam się po tym świetnie! zwlaszcza w momencie gdy pojełam ze jednak nie umrę w takich groteskowych okolicznościach. Poprawa była :-) Powtórzyłabym ale się boję)
- oczyszczanie jelita grubego (Malachow)
- urynoterapia w wersji punktowej (chyba działała, ale nie miałam determinacji)
- srebro koloidalne (była lekka poprawa)
- głodówka lecznicza (ciężko powiedzieć, trochę się wymknęło spod kontroli)
- zioła, różne (nadal piję, łagodzą dolegliwości trawienne, nerwowe i lubię)
- suple w różnych wariantach (była poprawa ale skutki uboczne też)
- ocet jabłkowy zewnętrznie i wewnętrznie (poprawa)
jak mi się coś przypomni to dopiszę...

co do żywienia to stosuję combo:
zgodne z TCM czyli Kuchnia Pięciu Przemian + Zgodne z grupą krwi + żywienie rozdzielne

nabiał ograniczyłam do jogurtu naturalnego i fety, stosuję najczęściej tylko do zrównoważenia Jang potrawy.
Nie jem pieczywa, przetworzonych potraw, nie używam mąki do przygotowywania potraw. Chcę zupełnie zrezygnować z glutenu, ale niektóre rozstania są dla mnie trudne, np. płatki owsiane..
Jem mało mięsa (2-3x na miesiąc), ale zauważyłam, że organizm wierzga, więc i to zmienię...

ostatni miesiąc nie stosowałam NIC Smutny pogorszyło się momentalnie. Byłam w pracy za granicą, nie wiem czy to wina tego, że sobie pofolgowałam z zasadami, czy może to jakaś alergia na chemię z którą tam miałam styczność na co dzień... dawno nie miałam takiego wysypu trądziku.
Myślałam nad wklejeniem zdjęcia, jak to teraz wygląda, może nad zrobieniem wątku- dzienniczka z postępami zdrowienia... jest na forum taki dział?

od czego zacząć? chaos
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 31-07-2015, 07:21 »

Zacznij od poszukania w okolicy jakiegoś konia, zanieś mu cały owies jaki masz i przez kilka lat więcej go nie kupuj.
Potem przeczytaj książki, wprowadź z żelazną konsekwencją zalecane tam porady i cierpliwie czekaj. Może się uda, chociaż widzę, że osoby po długoletnim leczeniu trądziku mają ze zdrowieniem bardzo pod górkę.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #2 : 31-07-2015, 07:59 »

Cytat
od czego zacząć? chaos
Tak jak Scorupion rzekł najpierw wiedza z książek i z Portalu, potem decyzja, czy chcesz no i nasze abecadło:
MO
KB
DP
ZZO
Ale jak się czyta Twój opis, to rzeczywiście wyłania się chaos. Może warto przemyśleć, to wszystko co do tej pory i wyciągnąć wnioski?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #3 : 31-07-2015, 10:02 »

Może się uda, chociaż widzę, że osoby po długoletnim leczeniu trądziku mają ze zdrowieniem bardzo pod górkę.
Ja podobnie (Tetracyklina).
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #4 : 31-07-2015, 11:58 »

Cytat
Tylko co mi właściwie dolega, tego nie wiem.

Cytat
Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Objawy są naturalną ochroną organizmu. Nazywamy je chorobami, lecz w rzeczywistości leczą one choroby. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują.
http://portal.bioslone.pl/

Twój stan skóry świadczy, że jesteś jak beczka pełna toksyn. Przypadek trudny, ale nie beznadziejny.

Wiele pracy przed Tobą, nie marnuj czasu, gluten odrzuć w pierwszej kolejności, i pamiętaj, że jest on wszędzie, nawet w szamponach. O pięciu przemianach, i żywieniu w/g grupy krwi zapomnij, bo będziesz dostawała od nas po uszach.

Poczytaj też http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/magazynowanie-toksyn
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 31-07-2015, 12:13 »

Przede wszystkim należy dodać, że te wszystkie kuracje były błędem i nie powinnaś do nich wracać. Udana podała ci na tacy to, co powinnaś jak najszybciej przyswoić. Zacznij dietę prozdrowotną, ponieważ jest nieoceniona. Koktajle błonnikowe pomogą uregulować pracę układu wydalniczego, zatem pomogą pozbywać się toksyn. Dodatkowo dostarczą wielu bardzo istotnych substancji odżywczych, co również nie pozostanie bez wpływu na stan skóry. Mikstura to podstawa w osiąganiu zdrowia.

Pamiętaj, żeby działać powoli, ale konsekwentnie. Tutaj potrzeba czasu.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Lisa23
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #6 : 31-07-2015, 19:45 »

Dziękuję za odpowiedzi. Zapoznałam się z linkami od Udanej, przejrzałam forum i stronę pana Mistrza.
Wyciągnęłam wnioski. Jestem wdzięczna za wszystkie decyzje, które popełniłam do tej pory. To był trening silnej woli, systematyczności, samoświadomości, kreatywności, ogólnie prócz efektu końcowego - same dobro ;-) A podobno droga jest ważniejsza od celu podróży.  Mój organizm ma dla mnie miękkie serce... i na szczęście twardą dupę :-) Więc idziemy dalej. Ahoj przygodo.

Zastosuję zasady Biosłone w 100% - zrezygnuję ze wszystkiego co mogłoby przeszkadzać.  Napiszcie, jakie metody są zgodne, czytałam o NIA, coś jeszcze?

 Mój problem ma dość łatwy w dokumentacji charakter, więc postępy będę zamieszczać na bieżąco w wątku. Myślę, że to może być przydatne dla innych z problemami dermatologicznymi. Mi by taki wątek pomógł w wyborze.
Ciekawi mnie, że nie ma na forum działu (jest ukryty?) z osobistymi pamiętnikami zdrowienia.

P.S. W jaki sposób gluten w szamponie może szkodzić? Nie znam żadnego konia w okolicy więc miałam pomysł na zużycie owsianych do pielęgnacji ciała, to też odpada?


 


Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 31-07-2015, 20:40 »

Cytat
P.S. W jaki sposób gluten w szamponie może szkodzić? Nie znam żadnego konia w okolicy więc miałam pomysł na zużycie owsianych do pielęgnacji ciała, to też odpada?

Twarda jesteś, idż i znajdź tego konia.

Cytat
Zastosuję zasady Biosłone w 100% - zrezygnuję ze wszystkiego co mogłoby przeszkadzać.  Napiszcie, jakie metody są zgodne, czytałam o NIA, coś jeszcze?

Metoda nieszukania innych metod.
Zapisane
Lisa23
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #8 : 31-07-2015, 20:45 »



Tak, a potem w dziale "zwierzęta" będę musiała założyć temat KOŃ


Okej, więc inne metody wspomagacze metody Biosłone, prócz NIA? nie chcę niczego pominąć , jak to wszystko to OK.  Czytałam forum i było wspominane o tym i tamtym, ssanie oleju na przykład. Diete wg. grup krwi też ktoś komuś polecał. Dlatego pytam, o takie oficjalne wytyczne.
Znam te metody, które sobie polecacie, przeczytałam kilka książek innych Mistrzów m.in. Tombaka, Malachova, Siemionowej, Clark, Górnickiej, Dąbrowskiej, Ashkara, Nieumyłsrakina, Adamo... nie uważam, żeby ich metody były złe, ale może ta będzie lepsza.
  


« Ostatnia zmiana: 31-07-2015, 22:40 wysłane przez Lisa23 » Zapisane
Lisa23
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #9 : 01-08-2015, 14:03 »

Którego moderatora zawiódł Nieumywakin? biggrin bardzo proszę o nie wyrażanie osobistych niechęci w moich postach.


Żartuję, gówniane żarty, zawsze śmieszne. Czekam na rysunek penisa.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #10 : 01-08-2015, 19:48 »

Nieumy*****?

Nieumy***** chodzenie na pośladkach.
https://www.youtube.com/watch?v=z01pyPOlqXg


Na zadzie, tam i na zad.
msn-wink
Zapisane
Lisa23
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #11 : 01-08-2015, 20:49 »

Hahaha, pocieszne biggrin gość, chodzenie i rosyjska szkoła designu w tle, mordercza mieszanka.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 01-08-2015, 22:14 »

Podobnie jak to hehehe:
Cytat
Znam te metody, które sobie polecacie, przeczytałam kilka książek innych Mistrzów m.in. Tombaka, Malachova, Siemionowej, Clark, Górnickiej, Dąbrowskiej, Ashkara, Nieumyłsrakina, Adamo... nie uważam, żeby ich metody były złe, ale może ta będzie lepsza.
  

Którego moderatora zawiódł Nieumyłsrakin? biggrin bardzo proszę o nie wyrażanie osobistych niechęci w moich postach.


Żartuję, gówniane żarty, zawsze śmieszne. Czekam na rysunek penisa.

Chyba tego samego co nie zawiódł Srombak.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 02-08-2015, 10:22 »

Znam te metody, które sobie polecacie, przeczytałam kilka książek innych Mistrzów m.in. Tombaka, Malachova, Siemionowej, Clark, Górnickiej, Dąbrowskiej, Ashkara, Nieumywakina, Adamo... nie uważam, żeby ich metody były złe, ale może ta będzie lepsza.

Dopóki nie zrozumie Pani, a widać nie rozumie, że metody wymienionych autorów nie mają absolutnie nic wspólnego z ideą Biosłone, dopóty będzie się Pani wciąż leczyć i leczyć. Pacjenci bowiem nie wyróżniają się tym, że są zdrowi, tylko że leczą się rozmaitymi metodami. Wspólne mają to, że leczą się do usranej śmierci. I tutaj mamy potwierdzenie, że każdy pacjent słusznie zasługuje na swoje choroby.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #14 : 03-08-2015, 08:01 »

Którego moderatora zawiódł Nieumyłsrakin? biggrin bardzo proszę o nie wyrażanie osobistych niechęci w moich postach.
Napisałaś, że przeczytałaś regulamin, ale jednak nie przeczytałaś, to teraz to zrób:

Cytat
31.Pisz poprawnie w języku polskim. Jeśli masz problemy z prawidłową pisownią to staraj się używać słowników ortograficznych (wbudowanych w przeglądarkę internetową lub edytor tekstu bądź w postaci książkowej). Jeśli już popełnisz błąd to popraw go korzystając z możliwości edytowania już wysłanej swojej wypowiedzi. Natomiast jeśli zauważysz błędy pisowni w cudzej wypowiedzi, to zwróć uwagę tej osobie poprzez wiadomości prywatne. Administrator i Moderatorzy mają prawo do poprawiania błędów językowych bezpośrednio w postach, w których takie błędy popełniono. Poprawione w ten sposób fragmenty tekstu (pojedyncze litery, znaki interpunkcyjne, słowa, zdania) mogą zostać wyróżnione zarezerwowanym dla tych zmian kolorem czerwonym.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!